E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Gydytojų BLOGas | BLOGo archyvas

Kaip bendrauti su pacientu? (0)

Mindaugas Dūdonis
2011-11-27

Šiandien nusprendžiau parašyti apie gydytojo ir paciento bendravimą. Kiek teko diskutuoti su gydytojais, jie jaučia žinių trūkumą kaip derėtų kalbėtis su pacientais, kaip užmegzti ryšį, teisingai vesti pokalbį... Dėl nemokėjimo bendrauti, kartais netgi atsainaus požiūrio į pokalbio su pacientu reikšmę, būna daug nesusikalbėjimų, tarp jų ir nepilnavertiškas paciento anamnezės surinkimas, blogas sveikatos būklės įvertinimas, ligos diagnozavimas, nepakankamas paciento motyvavimas keičiant netinkamą gyvenseną,  laikantis gydytojo nurodymų... Nežinodami kaip bendrauti kritiniu atveju, pvz., netekties metu (sveikatos, darbo, artimo žmogaus...) gydytojai gali prarasti visiškai ryšį su pacientu, netgi būti apkaltinti aplaidumu ar netinkamu darbo atlikimu. Medicinio audito išvadose dažniausiai randami pažeidimai susiję būtent su bendravimu, informacijos suteikimu ir daug rečiau medicininėmis klaidomis.

> Daugiau...

Gydytojo sveikata (0)

Mindaugas Dūdonis
2011-11-05

Neseniai buvo atėję profilaktiškai pasitikrinti kolegos gydytojai. Pagalvojau, kad yra rizikinga turėti tokių pacientų. Dažniausiai su jais bendrauji kaip su kolegomis, draugais. Esi įsitikinęs, kad jie patys išmano mediciną ir rūpinasi savo sveikata. Bet kai pagalvoji, kaip pats tai darai, pradedi abejoti savo išankstiniais nusistatymais. Iš tiesų mes per mažai galvojame apie savo  pačių  sveikatą, rūpindamiesi kitų.

> Daugiau...

Ar verta tikėti žurnalistais? (0)

Mindaugas Dūdonis
2011-07-01

Jau seniai norėjau pakalbėti viešoje erdvėje apie Lietuvos žurnalistikos ydas. Kai tik pradedama kalbėti apie medikų darbą, norisi pateikti teisinių kaltinimų apie gydytojo profesijos viešą menkinimą. Nežinau, ar yra dar tokių šalių, kuriose viešai būtų kaltinami gydytojai, be jų kaltės įrodymų. Ką kalbėti apie įrodymus, jei kaltinimai ir laidoje teikiami „pasvarstymai“ prasilenkia su bet kokia medicinine logika. Kalbama tokiomis įvykių teorijomis ir interpretacijomis, kurios visiškai neįmanomos. Norint ką nors kaltinti, reikia bent įsitikinti, ar klaida tikrai padaryta  ir apskritai, ar ji tokia galima.

> Daugiau...

Kaip išsaugot žmogiškumą? (0)

Mindaugas Dūdonis
2011-06-08

Kaip išsaugoti žmogiškumąNeseniai šio tinklalapio naujienose perskaičiau straipsnį, kuriame apie savo gyvenimą pasakojo slaugytoja, emigravusi iš Lietuvos. Labiausiai sujaudino, kad dirbdama Lietuvoje ji jautė didelę įtampą, patyrė vyresniosios slaugytojos moralinį gniuždymą, įžeidinėjimus, gąsdinimus, patyčias... Ar tikrai pas mus taip būna? Kaip tai plačiai paplitę?

> Daugiau...

Prisistatymas :) (0)

Mindaugas Dūdonis
2011-05-19

MindaugasMieli kolegos,

Džiaugiuosi suteikta proga pradėti šį blog‘ą. Kol tai nauja ir neseniai sukurta gydytojų prieiga prie šio tinklalapio, ko gero teks daugiau pasisakyti man. Tikiuosi, kad vėliau ir Jūs mielai prisijungsite.

Esu Mindaugas Dūdonis. Dešimt metų dirbu šeimos gydytoju Kaune. Treti metai studijuoju LSMU visuomenės sveikatos krypties doktorantūroje. Mano darbo tema susijusi su šeimos gydytojų veiklos analize. Daugiau domiuosi ligų profilaktika, galimybėmis įtakoti pacientų gyvenseną kuo ankstyvesniame amžiuje tam, kad sumažintų rizika susirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Patinka inovacijos, naujos technologijos. Laukiu, nesulaukiu, kol visuotinai bus įdiegta e-sveikatos sistema, palengvinsianti profilaktinę veiklą, pacientų sveikatos rodiklių sekimą ir analizę, geresnę lėtinių ligų priežiūrą ir kontrolę.

> Daugiau...
Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena
Privatumo politika