E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Gimdos kaklelio erozija ir ektopija (0)

Gimdos kaklelis sudarytas iš dviejų epitelio tipų: iš daugiasluoksnio plokščiojo epitelio, šviesiai rausvos spalvos ir iš cilindrinio epitelio, ryškesnės raudonos spalvos. Daugiasluoksnis plokščiasis epitelis dengia gimdos kaklelio dalį, kuri atsiveria į makštį, o cilindrinis epitelis dengia gimdos kaklelio kanalą. Cilindrinio epitelio išėjimas iš gimdos kaklelio kanalo vadinamas ektopija, o dėl ryškiai raudonos spalvos kartais pavadinamas gimdos kaklelio erozija ar žaizda.

Priežastys:

Gimdos kaklelio ektopijos atsiradimas dažniausiai susijęs su estrogenų pokyčiais ir dažnai atsiranda paauglystės, nėštumo metu, kai dėl hormonų poveikio padidėja, prasiplečia gimdos kaklelis ir vidinis cilindrinis epitelis išvirsta į išorę, į makšties pusę. Gimdos kaklelio ektopija taip pat dažna moterims vartojančioms geriamus kontraceptikus. Gimdymo, persileidimo, gimdos abrazijos metu gali būti pažeidžiamas gimdos kaklelis ir tai irgi gali būti matoma, kai gimdos ektopija.

Simptomai:

Išskyros iš makšties
Kraujavimas iš makšties po lytinių santykių

Eiga:

Gimdos kaklelio ektopija gali būti besimptomė. Moterys gali skųstis gausiomis makšties išskyromis, nedideliu kraujavimu iš makšties po lytinių santykių.

Gydymas:

Paprastai gimdos kaklelio ektopija nesukelia jokių simptomų ir nereikalingas joks gydymas. Kartais, kai neramina gausios makšties išskyros ir kraujavimas po lytinių santykių, siūlomas gydymas krioterapija, diatermija, rūgštinių tirpalų aplikacija ar minimalia chirurgine operacija. Porą savaičių po gydymo turėtų būti vengiama tamponų naudojimo, kad gerai sugytų gimdos kaklelis. Prieš procedūras būtina patikrinti, ar nėra ikivėžinių ar vėžinių gimdos kaklelio pakitimų.
Anksčiau buvo manoma, kad gimdos kaklelio ektopija gali virsti gimdos kaklelio vėžiu, tačiau dabar yra žinoma, kad tai nėra tiesa. Gimdos kaklelio erozija, ektopija yra visiškai gėrybinė būklė, pati savaime neturinti jokio polinkio suvėžėti.Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena