E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Kontaktinis dermatitas (0)

Kontaktinis dermatitas - tai uždegiminė odos reakcija į tiesioginį kontaktą su įvairiais aplinkos alergenais ar dirgikliais. Yra du pagrindiniai kontaktinio dermatito tipai: alerginis kontaktinis dermatitas ir paprastas kontaktinis dermatitas.

Kontaktinio dermatito priežastys:

Alerginį kontaktinį dermatitą sukelia kontaktas su alergenais (augalais, metalais (nikeliu), cementu, formaldehidu, fungicidais ir kt.
Paprastąjį kontaktinį dermatitą sukelia tie dirgikliai, kurie veikia citotoksiškai ( rūgštys, šarmai, tirpikliai, oksidantai, guma, lateksas, čili pipirai, česnakas, tabakas ir kt.)
Fotodermatitą sukelia saulės spinduliai, odos reakciją galima skirstyti į fotoalerginę ir fototoksinę. Kai kurie augalai, pvz.citrusiniai kartu su saulės spinduliais gali sukelti fitofotodermatitą.

Kontaktinio dermatito simptomai:

Niežulys
Deginimas
Raudonos odos dėmelės
Gleivinės ar odos pūslelės
Pūslės odoje
Pleiskanojantys spuogeliai
Edema

Kontaktinio dermatito eiga:

Esant ūmiam alerginiam dermatitui odos pažeidimas atsiranda per1-4 paras nuo kontakto su alergenu. Oda parausta, atsiranda niežulys. Vietos, kurias alergenas veikė labiau, būna labiau pažeistos, iškyla skysčio pilnos pūslės. Tačiau sunkiais atvejais gali būti pažeista ir ta oda, kuri niekada nebuvo kontaktavusi su alergenu. Paprastasis kontaktinis dermatitas dar skirstomas į du tipus. Silpni dirgikliai sukelia odos uždegimą tik po pasikartojančio kontakto, stiprūs dirgikliai (stiprios rūgštys, šarmai) gali sukelti ūmią reakciją, panašią į terminius nudegimus. Paprastasis kontaktinis dermatitas niekada nepasireiškia odoje, kuri nekontaktavo su dirgikliu. Fotodermatitas diagnozuojamas saulės paveiktoje odoje. Fototoksinės reakcijos pirmas simptomas yra deginimas. Fotoalerginės reakcijos pagrindinis simptomas yra niežulys. Kai kurie augalai turi medžiagų, kurios veikdamos kartu su saulės spinduliais gali sukelti fotodermatitą vadinamą fitofotodermatitu. Kontaktinė dilgėlinė atsiranda per 1 valandą nuo kontakto su dirginačiuoju veiksniu. Ūmiam kontaktiniam dermatitui būdingi odos pažeidimai: nuo odos paraudimo, edemos iki didelių skysčiu pripildytų pūslių. Poūmiam dermatitui būdingas rausvų mazgelių formavimasis, nedidelė edema. Lėtiniam kontaktiniam dermatitui būdingas odos pleiskanojimas, skilinėjimas, minimali edema.

Kontaktinio dermatito gydymas:

Nustatykite ir pašalinkite veiksnį, sukėlusį dermatitą.
Drugno vandens vonios mažina niežėjimą.
Lėtiniam dermatitui gydyti naudojami minkštinamieji tepalai.
Dideles pūsles gali reikėti drenuoti.
Galima dėti aliuminio acetato tirpalo kompresus, naudoti gliukokortikoidu tepalus. Niežuliui mažinti galima vartoti antihistamininius preparatus.
Esant dideliems pažeidimams, gali būti skiriami sisteminiai gliukokortikoidai.

Kontaktinio dermatito veikliosios medžiagos:

Kita:
Methylprednisolone aceponate (Tepamieji)
Fluticasone (Tepamieji)
Methylprednisolone (Tepamieji)
Mometasonum furoatum (Tepamieji)
Clemastine (Geriamieji)
Betamethasone (Tepamieji)
Mometasone (Tepamieji)
Other non therapeutic products (Medicininės prekės)
Other non-therapeutic auxiliary products (Medicininės prekės)
Prednisolone (Tepamieji)
Silver sulfadiazine (Tepamieji)
Triamcinolone (Tepamieji)
Zinc products (Tepamieji)
Prednisolone (Geriamieji)
Urėja (Tepamieji)
Diphenhydramine (Geriamieji)

Kontaktinio dermatito komplikacijos:

Pažeistos odos vietos gali infekuotis.

Kontaktinio dermatito profilaktika:

Venkite alergenų, kitų dirgiklių, dermatitą sukeliančių veiksnių.

Žymos: Kontaktinis dermatitas.

Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena
Privatumo politika