E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Rinitas (0)

Rinitas („sloga“) - nosies gleivinės uždegimas.

Rinitams būdingi tipiški priepuoliai, kai ligonis čiaudo ir iš nosies išskiria gausų sekretą. Dažnai šiuos požymius lydi konjunktyvitas – akių perštėjimas ir ašarojimas.
Tipiškas infekcinis rinitas po peršalimo turi kiek kitokią eigą. Jo svarbiausias simptomas – pasunkėjęs kvėpavimas per nosį, kurį sukelia nosies gleivinės pabrinkimas ir gleivingos išskyros, užkemšančios nosies landas. Gydant išskyrų sumažėja, bet pabrinkimas lieka. Dažnai jaučiamas nosies sausumas ir perštėjimas.
Pasitaiko ir kitų rinito tipų. Alerginis rinitas būna dviejų tipų – sezoninis, kuriam būdinga alergija žiedadulkėms. Juo sergama pavasarį ir vasarą, kai žydi augalai, o nuo namų dulkių ir gyvūnų vilnų sergama ištisus metus. Vazomotorinis rinitas panašus į pastarąjį rinitą, bet nėra alerginio komponento. Ligą provokuoja sausas oras ir stiprūs kvapai. Dažnai priepuolis prasideda gulint.
Priešingai nei peršalimo simptomai, kurie prasideda po truputį bei progresuoja iš lėto, alerginio rinito pradžia gali būti staigi. Visiems rinitams būdinga rinorėja ir nosies gleivinės paburkimas. Alerginio rinito metu pasireiškia nosies niežėjimas, kurio nebūna peršalus. Niežėjimas dažnai jaučiamas užpakalinėje nosies dalyje. Peršalus čiaudulys yra nedažnas ir gilus, kylantis bandant sumažinti bronchų arba nosies gleivinės paburkimą. Alerginio rinito metu alergeno patekimas ant nosies gleivinės sukelia čiaudulio priepuolį (iki 10-20 kartų), o čiaudulys gali būti lengvas ir santykinai tylus. Peršalus retai būna akių pažeidimo simptomų, kurie yra dažna alerginio rinito sudedamoji dalis. Alergiški ligoniai gali skųstis gausiomis vandeningomis išskyromis arba ašarojimu. Jiems taip pat gali išryškėti linijų tinklas (Morgan’s arba Dennie’s linijos), kuris vėduoklės pavidalu tęsiasi žemyn nuo vidinio akies kampo. Galiausiai tiems ligoniams abiejų paakių srityje gali atsirasti mėlynai juodų dėmių. Šių “alerginių mėlynių” atsiranda tuomet, kai infraorbitinę sritį drenuojantis venų tinklas sudaro anastomozes su nosies kraujagyslėmis, kuriose dėl alergeno yra susidariusi stazė, o veninis kraujas nuteka šiomis anastomozėmis. Alerginio rinito metu dažniau nei peršalus pažeidžiama uoslė, dėl to sumažėja uoslės jautrumas (hiposmija) arba uoslė išnyksta (anosmija)

Rinito simptomai:

Nosies varvėjimas, sloga
Nosies užgulimas
Nosies užsikimšimo jausmas
Nosies niežulys
Paraudusios akys
Uoslės praradimas
Čiaudėjimas

Rinito veikliosios medžiagos:

Kita:
Mometasonum furoatum (Nosies)
Loratadine (Geriamieji)
Mometasone (Nosies)
Cetirizine (Geriamieji)
Ebastine (Geriamieji)
Fluticasone (Nosies)
Fluticasone furoate (Nosies)

Žymos: Rinitas.

Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena