E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Akineton 2mg tabletės N100

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiparkinsoniniai vaistai
Pavadinimas: Akineton 2mg tabletės N100
Veikliosios medžiagos: Biperiden - 2mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Desma Healthcare
ATC kodas N04AA02
Vidutinė kaina: 11,2 Eur (38,67 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Akineton yra anticholinerginis preparatas Parkinsono ligai gydyti.

Indikacijos

Parkinsono sindromas, ypač raumenų sąstingis (rigidiškumas) ir drebėjimas (tremoras).

Judėjimo sutrikimai ekstrapiramidiniai simptomai, pvz., distonija, akatizija ir parkinsonizmas, sukelti neuroleptikų ar kitų panašiai veikiančių vaistų .


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Akineton vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai;

jeigu yra negydoma uždaro kampo glaukoma;

jeigu yra žarnų nepraeinamumas;

yra didelė gaubtinė žarna (megacolon);

yra mechaninės kilmės virškinimo trakto stenozių.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Šalutinis vaisto poveikis ypač pasireiškia gydymo pradžioje ir tuomet, kai vaisto dozė yra didinama per greitai. Būtina vengti staiga nutraukti vaisto vartojimą, kadangi tai gali sąlygoti pernelyg ryškią priešpriešinę reguliaciją, išskyrus tuos atvejus, kai pasireiškia gyvybei pavojingos komplikacijos. Vyresnio amžiaus ligoniams, ypač su kraujagyslinės arba degeneracinės kilmės galvos smegenų pažeidimais, dažnai gali pasireikšti padidėjęs jautrumas vaistui, net ir skiriant terapines vaisto dozes.

Su eksperimentiniais gyvūnais atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad centrinio poveikio anticholinerginiai vaistai, tokie kaip Akineton, gali padidinti polinkį į cerebrinius traukulius, todėl prieš skiriant vaistą ligoniams, kuriems gali jų atsirasti, būtina atsižvelgti į šį faktą.

Buvo pastebėtas piktnaudžiavimas Akineton, tai gali būti susiję su retkarčiais stebimu nuotaiką gerinančiu ir laikinai euforizuojančiu vaisto poveikiu. Būtina reguliariai matuoti akispūdį.

Kokių atsargumo priemonių reikia senyviems pacientams ir vaikams?

Pagyvenusius pacientus, ypač turinčius organinės smegenų ligos požymių, taip pat pacientus su polinkiu traukuliams, gydyti Akineton reikia atsargiai.

Patirtis, skiriant Akineton vaikams, yra ribota ir iš esmės remiasi trumpalaikiu vaisto vartojimu gydant vaistų (pvz., neuroleptinių preparatų, metoklopramido ir panašių junginių) sukeltą distoniją.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jei kartu su Akineton skiriami kiti anticholinerginiai psichotropiniai vaistai, antihistamininiai preparatai, antiparkinsoniniai bei antispazminiai vaistai, gali sustiprėti šalutinis vaisto poveikis CNS bei periferinėms organų sistemoms. Kartu vartojant chinidiną gali sustiprėti anticholinerginis vaisto efektas (ypač AV laidumas).

Kartu su Akineton skiriant levodopą, gali sustiprėti diskinezija. Akineton gali sustiprinti neuroleptikų sukeltą lėtąją diskineziją. Parkinsoniniai simptomai esant lėtajai diskinezijai kartais yra tokie ryškūs, kad reikia tęsti anticholinerginį gydymą. Vartojant karbidopą/levodopą ir papildomai paskyrus biperideną, Parkinsono liga sergantiems ligoniams buvo pastebėti nereguliarūs greiti judesiai.

Anticholinerginiai vaistai gali sustiprinti šalutinį petidino poveikį CNS. Gydymo Akineton metu gali sustiprėti alkoholio poveikis. Akineton būdingas antagonistinis poveikis metoklopramidui bei į jį panašiems preparatams virškinimo trakte.

Akineton vartojimas su maistu ir gėrimais

Tabletės yra su vagele, todėl jas galima padalyti. Tabletes reikia užgerti kokiu nors skysčiu (pvz., stikline vandens), vartoti rekomenduojama valgant ar po valgio. Jeigu vaisto vartojama iškart po valgio, išvengiama nepageidaujamų virškinimo trakto reiškinių.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nėra duomenų, įrodančių, kad Akineton neigiamai veiktų vaisių. Kadangi nėra pakankamai klinikinės patirties apie Akineton vartojimą nėštumo metu, būtinas atsargumas, ypač skiriant vaistą pirmuosius tris nėštumo mėnesius.

Anticholinerginiai preparatai gali slopinti pieno gamybą ir išsiskyrimą. Tačiau duomenų apie šį Akineton poveikį neturima. Akineton išsiskiria į motinos pieną, ir jame gali susidaryti vaisto koncentracijos, prilygstančios motinos kraujo plazmoje susidarančioms vaisto koncentracijoms. Kadangi vaisto metabolizmo pobūdis bei jo apimtis naujagimių organizme nėra žinomi, be to, negalima atmesti galimo neigiamo vaisto poveikio, vartojant vaistą, maitinimą krūtimi paprastai rekomenduojama nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Akineton, ypač jei jis vartojamas kartu su kitais centrinę nervų sistemą veikiančiais, taip pat cholinoblokuojančiais vaistais ar alkoholiu, dėl sukeliamų centrinių ir periferinių šalutinių reiškinių gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir dirbti su kitais įrengimais.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Akineton medžiagas

Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Akineton visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydymas Akineton paprastai pradedamas mažomis dozėmis, pamažu jas didinant, priklausomai nuo terapinio vaisto poveikio bei šalutinių reiškinių.

Parkinsono sindromas

Gydymas paprastai pradedamas, skiriant Akineton tabletes palaipsniui didėjančiomis dozėmis, kurios kiekvienam ligoniui yra pritaikomos individualiai.

Suaugusiųjų gydymas pradedamas nuo 1 mg du kartus per dieną (2 kartus po ½ tabletės). Vaisto dozę galima padidinti iki 2 mg (1 tabletė) per dieną, maksimali leistina vaisto dozė – 16 mg (8 tabletės) per dieną. Palaikomoji vaisto dozė yra 3-16 mg per dieną (½ - 2 tabletės nuo trijų iki keturių kartų per dieną). Bendrą vaisto paros dozę reikia tolygiai paskirstyti visai dienai.

Vaistų sukelti judėjimo sutrikimai

Suaugusiems vaistas skiriamas kaip papildomas geriamas vaistas kartu su neuroleptikais; priklausomai nuo ligos simptomų sunkumo laipsnio skiriama 1 – 4 mg (½ - 2 tabletės) nuo vieno iki keturių kartų per dieną, 3-15 metų vaikams skiriama 1-2 mg (½ - 1 tabletė) nuo vieno iki trijų kartų per dieną.

Akineton tabletes reikia užsigerti skysčiu, suvartojant jas valgio metu arba po jo. Gydymą Akineton reikia nutraukti palaipsniui.

Pavartojus per didelę Akineton dozę

Perdozavimo simptomai yra panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus; ligoniams gali pasireikšti periferiniai anticholinerginiai simptomai (išsiplėtę, lėtai į šviesą reaguojantys vyzdžiai; sausos gleivinės; veido paraudimas; padažnėjęs širdies susitraukimų dažnis; žarnyno ir šlapimo pūslės atonija; pakilusi kūno temperatūra – ypač vaikams, bei centrinės nervų sistemos sutrikimai (ažitacija, konfūzija, dezorientacija ir/arba haliucinacijos). Jei apsinuodijimas yra sunkus, gali būti slopinama širdies veikla ir kvėpavimas.

Gyvybei pavojingo apsinuodijimo vaistu atvejais kaip antidotą galima vartoti acetilcholinesterazės inhibitorių, rekomenduojama – fizostigminą, kuris prasiskverbia pro kraujo smegenų barjerą. Be to, gali būti indikuotinas širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos palaikomasis gydymas, taip pat šlapimo pūslės kateterizacija ir, reikalui esant, kūno šilumos išsklaidymas.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Akineton, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vaisto sukeltas šalutinis poveikis gali pasireikšti nuovargiu, galvos svaigimu bei mieguistumu, ypač skiriant didesnes dozes – susijaudinimu, nerimu, sumišimu, kliedesiais, retkarčiais - atminties pablogėjimu, ir retais atvejais – haliucinacijomis, nervingumu, galvos skausmu ir nemiga.

Periferiniai vaisto efektai – tai burnos sausumas, retai – seilių liaukų pabrinkimas, akomodacijos sutrikimai, vyzdžio išsiplėtimas, lydimas šviesos baimės, sumažėjęs prakaitavimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, dispepsijos simptomai bei dažnas širdies plakimas, ir labai retai – retas širdies plakimas.

Skiriant Akineton, retkarčiais buvo stebimos padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant išbėrimą ir judesių sutrikimą, taip pat eisenos sutrikimas, raumenų traukuliai ir kalbos sutrikimai.

Kai kuriais atvejais, ypač ligoniams su gerybiniu prostatos išvešėjimu, Akineton gali sukelti šlapinimosi sutrikimus (rekomenduojama sumažinti vaisto dozę), ir rečiau – šlapimo susilaikymą (antidotas: karbacholis). Žinomi padidėjusio jautrumo reakcijų, įskaitant išbėrimą, pasireiškimo atvejai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

5. KAIP LAIKYTI AKINETON

Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės po „EXP“ ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Akineton vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Akineton sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra biperideno hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 2 mg biperideno hidrochlorido, atitinkančio 1,8 mg biperideno.

- Pagalbinės medžiagos: kalcio vandenilio fosfato dihidratas, bulvių krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, kopovidonas, talkas.

Akineton išvaizda ir kiekis pakuotėje

Balta, apvali tabletė su vagele.

Tabletę galima padalyti į dvi lygias puses.

Gamintojo pakuotėje yra 100 tablečių penkiose lizdinėse PVC/Aliuminio plokštelėse (po 20 tablečių kiekvienoje lizdinėje plokštelėje), kurie yra kartoninėje dėžutėje.

Rinkodaros teisės turėtojas

Desma GmbH

Peter – Sander Str. 41 B

55252 Mainz- Kastel

Vokietija

Gamintojas

Abbott GmbH & Co. KG

Knollstraße50

67061 Ludwigshafen

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

KMB Pharma Ltd.Tähtvere 451007 TartuEstoniaTel: +372 733 8080Fax: +372 733 8081


"Akineton 2mg tabletės N100" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena
Privatumo politika