E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Alendronic acid Accord 70mg tabletės N4

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai kaulų ligoms gydyti
Pavadinimas: Alendronic acid Accord 70mg tabletės N4
Veikliosios medžiagos: Alendronic acid - 70mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Accord Healthcare
ATC kodas M05BA04
Vidutinė kaina: 6 Eur (20,72 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Alendronic acid Accord priklauso nehormoninių vaistinių preparatų grupei, vadinamų bisfosfonatais. Alendronic acid Accord apsaugo nuo kaulų retėjimo, kuris atsiranda moterims pomenopauziniu laikotarpiu, ir padeda atnaujinti kaulus. Alendronic acid Accord sumažina stuburo ir šlaunikaulių lūžių riziką.

Kam vartojamos Alendronic acid Accord tabletės

Gydytojas paskyrė Jums Alendronic acid Accord, nes Jūs sergate osteoporoze.

Osteoporozė yra kaulų retėjimas ir silpnėjimas. Ji dažnai pasitaiko moterims po menopauzės. Menopauzė pasireiškia, kai kiaušidės nustoja gaminti moteriškąjį hormoną estrogeną, padedantį išlaikyti kaulus sveikus. Todėl kaulai retėja ir silpsta. Kuo anksčiau prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės rizika. Dažniausiai pradinėje stadijoje osteoporozė yra besimptomė. Jos negydant, kaulai gali lūžti. Nors lūžiai dažniausiai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžiai gali likti nepastebėti, kol dėl jų pradeda mažėti ūgis.

Kaulai gali lūžti užsiimant įprasta kasdiene veikla, pvz., keliantis, arba nuo mažiausio sužeidimo, kuris normalaus kaulo nesulaužytų. Dažniausiai pasitaiko šlaunikaulio, stuburo arba riešo kaulų lūžių, o tai gali sukelti ne tik skausmą, bet ir pastebimą deformaciją (sutrikimą) bei neįgalumą (pvz., susikūprinimą arba „našlės kuprą“ ir mobilumo praradimą).

Kaip galima gydyti osteoporozę arba išvengti osteoporozės?

Svarbu atsiminti, kad jeigu Jūs jau sergate osteoporoze, ją galima gydyti ir pradėti niekada nevėlu. Alendronic acid Accord padeda ne tik išvengti kaulų retėjimo, bet ir atnaujina kaulus, kurie gali išretėti, o tai padeda sumažinti stuburo ir šlaunikaulių lūžių pavojų.

Be gydymo Alendronic acid Accord, gydytojas gali rekomenduoti pakeisti gyvenimo būdą, o tai gali palengvinti Jūsų būklę. Tai yra:

Nustoti rūkyti: Pasirodo, rūkymas didina kaulų retėjimo spartą, todėl gali padidėti kaulų lūžių pavojus.

Mankštintis: Kaip ir raumenims, kaulams reikia mankštos, kad būtų sveiki ir stiprūs. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju.

Valgyti subalansuotą maistą: Jūsų gydytojas gali pasiūlyti Jums laikytis dietos arba vartoti maisto papildus.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Alendronic acid Accord tablečių vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) alendrono rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Alendronic acid Accord medžiagai;

jeigu turite tam tikrų stemplės (vamzdelis, jungiantis burną su skrandžiu) sutrikimų, pvz., susiaurėjimą arba sunkumą nuryti;

jei negalite stovėti arba tiesiai sėdėti mažiausiai 30 minučių;

jei gydytojas Jums sakė, kad Jūsų maža kalcio koncentracija.

Jei manote, kad kuris nors iš šių teiginių tinka Jums, nevartokite šių tablečių. Pasitarkite su gydytoju.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Svarbu pasakyti gydytojui prieš pradedant vartoti Alendronic acid Accord tablečių:

jei sergate inkstų sutrikimais;

jei jums yra kokia nors alergija;

jei turite rijimo arba virškinimo sutrikimų;

Jei gydytojas Jums sakė, kad Jums yra Bareto stemplė (būklė, susijusi su apatinę stemplės dalį jungiančių ląstelių pakitimais)

jei Jūsų maža kalcio koncentracija;

jei sergate dantenų ligomis;

jei Jums planuojama traukti dantį.

Dantų gydymą reikia aptarti su gydytoju prieš pradedant gydymą Alendronic acid Accord tabletėmis, jei Jums yra toliau išvardytos būklės:

sergate vėžiu;

nesirūpinate dantimis;

Jums atliekama chemoterapija arba spindulinė terapija;

vartojate steroidus;

sergate dantenų ligomis;

jeigu rūkote arba anksčiau daug rūkėte (nes tai gali didinti dantų problemas).

Gydymo metu reikia atitinkamai prižiūrėti dantis, kaip rekomendavo stomatologas.

Svarbu gerai prižiūrėti burną gydymo Alendronic acid Accord tabletėmis metu. Gydymo metu turite įprasta tvarka tikrintis dantis ir kreiptis į gydytoją arba dantų gydytoją, jeigu kyla kokių nors problemų burnoje arba dėl dantų, pavyzdžiui: danties iškritimas, skausmas ar patinimas.

Gali pasireikšti stemplės (vamzdelio jungiančio burną su skrandžiu) dirginimas, uždegimas arba išopėjimas dažniausiai kartu su skausmu krūtinėje, rėmeniu, skausmu rijimo metu arba rijimo sutrikimu. Šie simptomai dažniausiai pasireiškia pacientams, kurie neišgeria pilnos stiklinės vandens ir (arba) kurie atsigula nepraėjus 30 minučių po Alendronic acid Accord tablečių vartojimo. Šie simptomai gali blogėti, jeigu jiems atsiradus, pacientai ir toliau vartoja Alendronic acid Accord tabletes.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Tikėtina, kad kartu vartojami kalcio papildai ir rūgštingumą mažinantys preparatai gali sutrikdyti Alendronic acid Accord tablečių pasisavinimą. Todėl svarbu laikytis patarimų, išvardytų 3 skyriuje „Kaip vartoti Alendronic acid Accord“.

Alendronic acid Accord vartojimas su maistu ir gėrimais

Šis vaistinis preparatas gali sąveikauti su maistu ir gėrimais (taip pat ir su mineraliniu vandeniu), todėl gali veikti silpniau. Svarbu laikytis patarimų, išvardytų 3 skyriuje „Kaip vartoti Alendronic acid Accord“.

Vaikai ir paaugliai

Vaikams ir paaugliams šio vaistinio preparato vartoti draudžiama.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Alendronic acid Accord skirtas tik moterims po menopauzės. Jei esate arba manote, kad galite būti nėščia, arba žindote kūdikį Alendronic acid Accord tablečių vartoti draudžiama.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gauta pranešimų apie vartojantiems Alendronic acid Accord pasireiškusį šalutinį poveikį (įskaitant, neryškų matymą, galvos sukimąsi ir stiprų kaulų, raumenų arba sąnarių skausmą), kuris gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Individualus Alendronic acid Accord poveikis gali skirtis (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alendronic acid Accord medžiagas

Alendronic acid Accord tablečių sudėtyje yra 0,272 g laktozės. Vartojant rekomenduotą dozę, kiekvienoje vaisto dozėje yra 0,272 g laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Alendronic acid Accord tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gerkite vieną Alendronic acid Accord tabletę vieną kartą per savaitę.

Kad Alendronic acid Accord tablečių vartojimas būtų naudingas, turite laikytis nurodymų.

Pasirinkite labiausiai tinkančią savaitės dieną. Kiekvieną savaitę gerkite vieną Alendronic acid Accord tabletę Jūsų pasirinktą dieną.

Svarbu atlikti 2), 3), 4) ir 5) veiksmus, kad tabletė greitai pasiektų Jūsų skrandį ir stemplė būtų mažiau dirginama.

Atsikėlę ryte prieš valgydami bet kokį maistą, gerdami arba vartodami kitą vaistą, nurykite Alendronic acid Accord tabletę užsigerdami pilna stikline paprasto vandens (ne mineralinio vandens) (ne mažiau kaip 200 ml).

Neužsigerkite mineraliniu vandeniu (gazuotu ar negazuotu).

Neužsigerkite kava arba arbata.

Neužsigerkite sultimis arba pienu.

Netraiškykite ir nekramtykite tabletės ir netirpinkite jos burnoje.

Prariję Alendronic acid Accord tabletę nesigulkite. Likite visiškai stačioje padėtyje (sėdėkite arba stovėkite) mažiausiai 30 minučių ir iki pirmojo Jūsų dienos valgymo.

Negerkite Alendronic acid Accord tablečių prieš miegą arba dar neatsikėlę ryte.

Jei Jums sunku nuryti arba rydami jaučiate skausmą, krūtinės skausmą arba naujai atsiradusį ar pasunkėjusį rėmenį, nustokite vartoti Alendronic acid Accord tabletes ir kreipkitės į gydytoją.

Prariję tabletę, geriau palaukite mažiausiai 30 minučių prieš pradėdami pirmą kartą valgyti arba prieš pradėdami vartoti kitus dienos vaistinius preparatus, pvz., rūgštingumą mažinančius preparatus, kalcio papildus arba vitaminus. Alendronic acid Accord tabletės veiksmingos, tik kai skrandis tuščias.

Postmenopauzinės osteoporozės gydymas. Įprasta dozė yra viena Alendronic acid Accord 70 mg tabletė kartą per savaitę.

Pavartojus per didelę Alendronic acid Accord dozę

Jei atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Nesistenkite išsivemti ir nesigulkite.

Pamiršus pavartoti Alendronic acid Accord

Jeigu praleidote dozę, vieną Alendronic acid Accord tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, kitą rytą. Negalima gerti dviejų tablečių tą pačią parą. Toliau vartokite vieną tabletę per savaitę, kaip suplanuota, Jūsų pasirinktą dieną.

Nustojus vartoti Alendronic acid Accord

Svarbu, kad vartotumėte Alendronic acid Accord tabletes tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Alendronic acid Accord tabletės gali gydyti Jūsų osteoporozę tik tuo atveju, jei vartosite tabletes.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Alendronic acid Accord, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Daugeliui šias tabletes vartojančių žmonių šalutinis poveikis nepasireiškė. Tačiau, kaip ir vartojant bet kokį kitą vaistą gali pasireikšti nepageidaujamų poveikių.

Toliau apibūdinamas šalutinių reiškinių atsiradimo dažnis.

Labai dažni šalutiniai reiškiniai (1 arba daugiau pacientų iš 10 vartojusiųjų).

Dažni šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 vartojusiųjų).

Nedažni šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 100, bet 1 arba daugiau pacientų iš 1000 vartojusiųjų).

Reti šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 1000, bet 1 arba daugiau pacientų iš 10 000 vartojusiųjų).

Labai reti šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 10 000 vartojusiųjų).

Labai dažni šalutiniai reiškiniai (vienam arba daugiau nei 1 iš 10 pacientų):

kaulų, raumenų ir (arba) sąnarių skausmas, kuris kartais būna stiprus.

Dažni šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 pacientų):

rėmuo;

rijimo sutrikimai;

skausmas rijimo metu;

stemplės (vamzdelio jungiančio burną su skrandžiu) opa arba prakiurimas, galinti sukelti skausmą krūtinėje, rėmenį arba sunkumą arba skausmą nuryjant bei surandėjimą, dėl kurio stemplė gali susiaurėti;

raumenų, kaulų ir (arba) sąnarių skausmas;

pilvo skausmas;

nemalonus pojūtis skrandyje arba raugėjimas po valgio;

vidurių užkietėjimas;

pilnumo arba išsipūtimo pojūtis skrandyje;

viduriavimas;

dujų kaupimasis;

galvos skausmas, svaigulys;

plaukų slinkimas, niežulys;

nuovargis, rankų ar kojų tinimas.

Nedažni šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 100, bet 1 arba daugiau iš 1000 pacientų):

pykinimas;

vėmimas;

stemplės arba skrandžio dirginimas ar uždegimas;

juodos arba į degutą panašios išmatos;

bėrimas;

niežulys;

odos paraudimas;

neryškus matymas, akies skausmas arba paraudimas;

į gripą panašūs praeinantys simptomai, pvz., raumenų skausmas, bendras negalavimas ir kartais karščiavimas, dažniausiai gydymo pradžioje;

skonio sutrikimas.

Reti šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 1000, bet 1 arba daugiau iš 10 000 pacientų):

alerginės reakcijos, pvz., dilgėlinė, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, galintis sukelti kvėpavimo ir rijimo sutrikimų;

mažos kalcio koncentracijos kraujyje simptomai, pvz., raumenų mėšlungiai arba spazmai ir (arba) dygčiojimo pojūtis pirštuose arba aplink burną;

skrandžio arba pepsinės opos (kartais sunkios arba kraujuojančios);

stemplės susiaurėjimas;

burnos ir (arba) žandikaulio skausmas, patinimas ar opos burnoje, žandikaulio nutirpimas ar sunkumo pojūtis arba danties iškritimas. Tai gali būti žandikaulio pakenkimo (osteonekrozės) požymis, paprastai susijęs su ilgesniu gijimu ar infekcija, dažnai po danties ištraukimo. Jeigu pasireiškia tokie simptomai, kreipkitės į gydytoją arba dantų gydytoją;

miglotas matymas, akių paraudimas arba skausmas;

bėrimas, pasunkėjęs pabuvus saulėje;

stiprus kaulų, raumenų ir (arba) sąnarių skausmas;

opos burnoje, jei tabletės buvo kramtomos arba čiulpiamos;

į gripą panašūs praeinantys simptomai, pvz., raumenų skausmas, bendras negalavimas ir kartais karščiavimas, dažniausiai gydymo pradžioje;

atipiniai šlaunikaulio pogūbriniai ir diafizės lūžiai.

Labai reti šalutiniai reiškiniai (mažiau nei 1 iš 10 000):

sunkios odos reakcijos.

Po vaisto patekimo į rinką pranešama apie šiuos šalutinius reiškinius (dažnis nežinomas):

galvos svaigimas;

sąnarių patinimas;

nuovargis;

rankų ir kojų patinimas.

Retais atvejais gali pasireikšti neįprastas šlaunikaulio lūžis, ypač pacientams, kuriems taikomas ilgalaikis osteoporozės gydymas. Jeigu pasireiškia šlaunies, klubo ar kirkšnies skausmas, silpnumas arba diskomfortas, kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti ankstyvas galimo šlaunikaulio lūžio požymis.

Laboratorinių tyrimų rodmenys

Labai dažni: nedidelis laikinas kalcio ir fosfatų koncentracijos kraujyje sumažėjimas, dažniausiai neperžengiantis normos.

Tiksliai papasakokite gydytojui arba vaistininkui apie šiuos arba kitus neįprastus simptomus. Įsidėmėkite, ką Jūs jautėte, kada jie prasidėjo ir kiek tęsiasi.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alendronic acid Accord tablečių vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Alendronic acid Accord sudėtis

Veiklioji medžiaga yra alendrono rūgštis (natrio alendronato pavidalu).

Kiekvienoje tabletėje yra 70 mg alendrono rūgšties (natrio alendronato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė (E460),kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas.

Alendronic acid Accord išvaizda ir kiekis pakuotėje

Alendronic acid Accord 70 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, ovalo formos, abipus išgaubtos, vienoje jų pusėje įspausta „AHI“, o kita pusė lygi.

Alendronic acid Accord 70 mg tabletės tiekiamos OPA/AL/PVC/ALU lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra po 4 arba 12 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Accord Healthcare Limited

Sage House,

319 Pinner Road,

North Harrow,

Middlesex, HA1 4HF,

Jungtinė Karalystė"Alendronic acid Accord 70mg tabletės N4" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena