E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Arilin rapid žvakutės 1000mg N2

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Priešinfekciniai ir antiseptiniai ginekologiniai vaistai
Pavadinimas: Arilin rapid žvakutės 1000mg N2
Veikliosios medžiagos: Metronidazole - 1000mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Dr.August Wolff
ATC kodas G01AF01
Vidutinė kaina: 7,97 Eur (27,52 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Arilin rapid yra nitroimidazolo grupės antibiotikas (vaistas veikiantis prieš bakterijas) ovulių forma vartoti į makštį. Jis vartojamas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.

Arilin rapid ovulės vartojamos gydyti:

trichomonozei;

bakterijų sukeltai vaginozei (Gardnerella sukeltam makšties uždegimui, nespecifiniam makšties uždegimui).

Paaiškinimas

Trichomonozė - liga, kurią sukelia vienaląstis parazitas Trichomonas vaginalis. Paprastai tuomet prasideda makšties ir vyrų šlaplės uždegimas. Šia liga užsikrečiama per lytinius santykius. Liga nustatoma ištyrus išskyrų tepinėlį.

Sergant makšties uždegimu, pakinta normaliai makštyje esančių bakterijų sudėtis. Pasirodo išskyrų, kurioms būdingas tam tikras žuvų kvapas. Gardnerella sukeltas makšties uždegimas ir nespecifinis vaginitas yra kitokie bakterinio makšties uždegimo pavadinimai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Arilin rapid vartoti negalima:

jeigu yra alergija metronidazolui, sojai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

pirmą nėštumo trimestrą;

žindymo laikotarpiu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Arilin rapid.

Jeigu jums nustatytas sunkus kepenų pažeidimas, yra sutrikusi kraujodara, nustatyta galvos arba nugaros smegenų liga, kokia nors nervų sistemos liga: tokiais atvejais gydymo poreikį labai atidžiai turi įvertinti gydytojas.

Arilin rapid, kaip ir kitų vaistų, kurių sudėtyje yra nitroimidazolų, vartojimas neturi trukti ilgiau kaip 10 dienų. Tik pavieniais atvejais, kai nustatytos tikslios indikacijos, galima vaistą vartoti ilgesnį laiką (pvz., po to, kai gydytojas atidžiai įvertins gydymo naudos ir sunkių sutrikimų rizikos santykį). Vartojimą kartoti reikia kaip galint rečiau. Gydymo trukmės riba nustatyta todėl, kad negalima atmesti vaisto galimo poveikio lytinėms ląstelėms (gali būti pažeidimų), be to, aptikta, kad kai kuriems eksperimentiniams gyvūnams padaugėjo navikų (nustatyta atliekant gyvūnų serijos tyrimus).

Sergant trichomonoze, lytinis partneris taip pat gali būti trichomonų nešėjas, netgi tuomet, kai ligos požymių nėra. Todėl, sergant trichomonoze, vaisto turi vartoti ir lytinis partneris, nes kitaip infekcija gali vėl pasikartoti. Vaisto vartojimo metu reikia vengti lytinių santykių;

Mėnesinių metu vaisto vartoti negalima.

Vaikams ir paaugliams

Arilin rapid ovulėmis galima gydyti tik suaugusiuosius.

Kiti vaistai ir Arilin rapid

Vartojant Arilin rapid, apie 20% veikliosios medžiagos patenka į kraujotaką. Žemiau pateikiami galimos sąveikos, pasitaikančios vartojant kitus vaistus, kurių sudėtyje yra metronidazolo, duomenys.

Kokie kiti vaistai gali turėti įtakos Arilin rapid ovulėms?

Jei kartu vartojamas padedantis atprasti nuo alkoholio vaistas disulfiramas, gali atsirasti aplinkos suvokimo ir psichikos sutrikimų (psichozių).

Arilin rapid poveikis sumažėja, jei kartu vartojami barbitūratai (vaistai, kurių sudėtyje yra tokių veikliųjų medžiagų kaip heksobarbitalis ir fenobarbitalis, vartojamų sutrikus miegui, esant traukuliams, taip pat narkozei sukelti) ir vaistai, kurių sudėtyje yra fenitoino (traukulius slopinančios medžiagos).

Kai kurioms pacientėms cimetidinas (vaistas, vartojamas sergant skrandžio gleivinės uždegimu – gastritu) gali turėti įtakos Arilin rapid ovulių veikliosios medžiagos metronidazolo išsiskyrimui iš organizmo, ir dėl to gali sustiprėti ovulių poveikis.

Kaip gydymosi Arilin rapid ovulėmis metu veikia kartu vartojamas alkoholis, aprašyta skyriuje „Arilin rapid vartojimas su maistu ir gėrimais“.

Kokių vaistų poveikiui gali turėti įtakos Arilin rapid ovulės?

Vartojantiems kraujo krešumą mažinančių vaistų (varfarino tipo kraujo krešumą mažinančių), reikia tikslinti jų dozę, nes Arilin rapid stiprina jų poveikį.

Atsargumo reikėtų laikytis taip pat vartojant ličio preparatus (vaistus, skiriamus liguistai pakiliai arba blogai nuotaikai – maniakinei-depresinei būsenai), nes gali padidėti ličio koncentracija kraujo plazmoje (atsirasti apsinuodijimo požymių – drebulys, traukulių).

Šie nurodymai tinka ir tuomet, kai minėti vaistai buvo vartojami neseniai.

Metronidazolo vartojant kartu su takrolimuzu (vaistu, skirtu apsaugoti nuo persodintų organų atmetimo reakcijų) kraujyje padidėja takrolimuzo koncentracija, todėl reikia dažnai kontroliuoti takrolimuzo koncentraciją kraujyje ir inkstų funkciją.

Metronidazolo vartojant kartu su amjodaronu (vaistu, kuriuo gydomi širdies ritmo sutrikimai) gali sutrikti širdies veikla, todėl reikia reguliariai stebėti širdies veiklą įrašant elektrokardiogramą (EKG). Jeigu pastebėjote širdies ritmo sutrikimų, kaip antai svaigulys, juntamas širdies plakimo pasikeitimas arba trumpalaikis nualpimas ar sąmonės netekimas, kreipkitės į gydytoją.

Kita galima sąveika

Metronidazolas gali sukelti kai kurių laboratorinių tyrimų, vartojamų kepenų funkcijai įvertinti, duomenų vertės sumažėjimą (alanintransaminazės (ALT) kiekio nustatymą kraujo serume).

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Arilin rapid vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Reikia vengti vartoti alkoholį, nes gali atsirasti netoleravimo požymių, pavyzdžiui, galvos ir sprando odos paraudimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas ir svaigulys.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Arilin rapid ovulių negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius (jei įtariamas nėštumas, reikia atlikti nėštumo mėginį).

Vėlesniu nėštumo laikotarpiu Arilin rapid ovules galima vartoti tik tuomet, kai nėra kitų gydymo galimybių.

Jeigu Arilin rapid ovules privalu vartoti žindymo laikotarpiu, tai reikia nustoti žindyti, nes metronidazolas (vaisto veiklioji medžiaga) prasiskverbia į žindyvės pieną. Nutrauktu žindyvės pienu kūdikio maitinti negalima.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant šį vaistą, ypač pradėjus gydytis, gali pakisti reakcijos greitis - į netikėtas situacijas reaguojama lėčiau ir netiksliai. Tuo metu negalima vairuoti automobilio, valdyti mechanizmų, dirbti su elektros prietaisais, įrenginiais. Dirbant privalu įrengti apsaugos atramas. Ypač svarbu nevartoti alkoholio, nes jis labai silpnina reakcijos greitį.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Arilin rapid vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Šie nurodymai galioja tik tuomet, jei Jūsų gydytojas Arilin rapid nepaskyrė vartoti kitaip.

Susirgus pirmąjį kartą, pakanka vartoti Arilin rapid ovulę vieną kartą per parą, vakare prieš miegą.

Esant sunkiai ligos eigai, infekcijai pasikartojus, taikomas 2 dienų gydymo režimas ir vartojama po vieną ovulę per parą, vakare prieš miegą.

Ovulę reikia kuo giliau įkišti į makštį gulint ant nugaros, šiek tiek sulenktomis kojomis.

Gydymo trukmė

Gydytis Arilin rapid ovulėmis arba kitu vaistu, kurio sudėtyje yra nitroimidazolo, galima ne ilgiau kaip 10 dienų. Žr. sk. „Specialių atsargumo priemonių reikia“.

Ką daryti pavartojus per didelę Arilin rapid dozę?

Jei ovulę prarijo vaikas, paprastai sunkių apsinuodijimo požymių nebūna. Tačiau jei tokių požymių atsirado, tinkamai gydomas ligonis po kelių dienų pasveiksta.

Pamiršus pavartoti Arilin rapid

Tokiais atvejais gali tekti vaistą vartoti dieną ilgiau. Pasitarkite su gydytoju.

Nustojus vartoti Arilin rapid

Jei Jūs gydymą baigsite pernelyg anksti arba laikinai nustosite gydytis, tai pablogės gydymo rezultatai.

Kai gydymosi metu atsiranda nemalonių šalutinio poveikio reiškinių, reikėtų pasitarti su gydytoju, ar tai susiję su šiuo vaistu ir kokių priemonių imtis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant Arilin rapid, apie 20% veikliosios medžiagos patenka į kraujotaką todėl šalutinio poveikio požymiai pasitaiko retai. Žemiau išvardijami tie patys požymiai, kurie pasitaiko, kai vartojami geriamieji vaistai, kurių sudėtyje yra metronidazolo.

Svarbūs šalutinio poveikio požymiai ir ką daryti jiems atsiradus

Atsiradus bent vienam iš žemiau išvardytų šalutinio poveikio požymių, nutraukite Arilin rapid ovulių vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų)

Anafilaksinis šokas (smarkus kraujospūdžio sumažėjimas dėl padidėjusio jautrumo). Sunkiais atvejais, bet labai retai, gali sutrikti kvėpavimas, atsirasti svaigulys, vėmimas. Kai sutrinka kraujotaka, netenkama sąmonės, išpila šaltas prakaitas, pabąla rankos ir kojos, reikia nedelsiant suteikti skubią pagalbą, iškviesti gydytoją. Kol atvyks gydytojas, ligonę reikia paguldyti, pakelti kojas aukštyn, apkloti kad neperšaltų. Reikia pradėti taikyti tinkamas neatidėliotinos pagalbos priemones (pvz., sušvirkšti antihistamininių vaistų, kortikosteroidų, simpatomimetinių preparatų) ir nedelsiant nutraukti Arilin rapid ovulių vartojimą.

Sumažėjęs trombocitų kiekis (trombocitopenija).

Sumažėja kai kurio tipo leukocitų skaičius (agranulocitozė). Agranulocitozė gali susidaryti per kelias valandas. Jos požymiai - karščiavimas, išsekimas, ryklės ir burnos gleivinės uždegimas, apnašos. Tuomet reikia labai skubiai ištirti kraujo sudėtį. Nedelsiant kreipkitės į artimiausią gydytoją.

Kasos uždegimas (pankreatitas).

Jei vaisto vartojimo laikotarpiu arba pirmosiomis savaitėmis po gydymo atsiranda stiprus ir ilgai trunkantis viduriavimas, reikia įtarti pseudomembraninį kolitą (sunki žarnyno liga, kurią dažniausiai sukelia Clostridium difficile bakterijos). Ši dėl vaistų atsiradusi žarnyno liga gali būti pavojinga gyvybei ir ją reikia nedelsiant gydyti. Gydytojas pasakys, ar atsižvelgiant į parodymus reikia nustoti vartoti Arilin rapid ovules, nurodys pradėti vartoti tinkamus vaistus (pvz., specialius antibiotikus ar kitus vaistus, kurių poveikis nustatytas). Negalima vartoti žarnyno judrumą (peristaltiką) slopinančių vaistų.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų)

Nervų ligos (periferinė neuropatija) ir traukuliai (nervų sistemos sutrikimas pasireiškia rankų ir kojų nejautrumu, dilgčiojimu). Netgi tuomet, kai šie požymiai silpni, nedelsdami praneškite gydytojui!

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Patologiniai smegenų pakitimai, smegenėlių ataksija (pvz., su kalbos ir eisenos sutrikimais, netaisyklingais akių judesiais (nistagmu) ir raumenų trūkčiojimu).

Sunkios odos reakcijos (pvz., daugiaformė raudonė (uždegiminės odos ligos su paraudimu), Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė).

Kepenų uždegimas (hepatitas), kartais su gelta, atskirais atvejais pacientėms, tuo pat metu vartojusioms kitų antibiotikų, pasireiškė kepenų nepakankamumas, dėl kurio reikėjo persodinti kepenis.

Kiti šalutiniai poveikiai

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 pacientų)

Pykinimas, skrandžio spaudimo pojūtis, metalo skonis burnoje.

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų)

Raugėjimas rūgščiu turiniu, liežuvio apnašos, burnos gleivinės uždegimas (glositas, stomatitas), vėmimas, apetito stoka, viduriavimas.

Tamsi šlapimo spalva (dėl metronidazolo irimo produktų; tai nesusiję su liga).

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų)

Galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas, nemiga, psichoziniai sutrikimai, įskaitant nesamų dalykų jutimą (haliucinacijas) ir sumišimo būsenas, dirglumas, liūdna nuotaika (depresija), judesių sutrikimas (ataksija).

Odos reakcijos (pavyzdžiui, niežulys, pūslelinis bėrimas), karščiavimas išgėrus vaisto.

Sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija, granulocitopenija). Gydantis vaistu ilgesnį laiką, reikia tam tikrais laiko tarpais atlikti kraujo tyrimą.

Greitai išryškėjančios padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos, netgi anafilaksinis šokas). Esant lengvai reakcijai, esti paraudimas, pūslytės, alerginė sloga (šienligė) ir alerginis akių junginės uždegimas.

Skausmas šlapinimosi metu (dizurija), šlapimo pūslės uždegimas (cistitas), nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas).

Kepenų funkcijos sutrikimai.

Balkšvagrybio (Candida) infekcija lyties organų srityje.

Raumenų silpnumas, regėjimo sutrikimai.

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų)

Sąnarių skausmas.

Alerginės reakcijos (dėl 3-sn-fosfatidilcholino, randamo sojų pupelėse).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba

vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „ Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Arilin rapid sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. Vienoje ovulėje yra 1000 mg metronidazolo.

Pagalbinės medžiagos yra glicerolio trialkanoatas, lecitinas (iš sojos pupelių).

Arilin rapid išvaizda ir kiekis pakuotėje

Gelsvai baltos, torpedos formos ovulės lizdinėje plokštelėje, sudėtos į dėžutes.

Dėžutėje yra 2 ovulės.

Registruotojas ir gamintojas

Dr. August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel

Sudbrackstraße 56

33611 Bielefeld, Vokietija

Telefonas 49 521 8808 05

Faksas 49 521 8808 334

El. paštas: mailto:info@wolff-arzneimittel.de

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Sirowa Vilnius“Eišiškių pl. 8A,LT-02184 VilniusTel. +3705 239 4150

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Arilin rapid žvakutės 1000mg N2" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.38 Mažeikiai
Visuomenės vaistinė
Žemaitijos g. 20, Mažeikiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kalvarijos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Ugniagesių g. 9, Kalvarija
(8 343) 21 257
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.9 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 1a , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.335 Šiauliai

Tilžės g. 44-148, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kretingos vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Žemaičių g. 4, Kretinga
(8 445) 78 587
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 142 Vilkaviškis Kęstučio
Visuomenės vaistinė
Kęstučio g. 15, Vilkaviškis
(8 342) 52 032
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

NewGlow vaistinė,UAB Bio vaistinė

Studentų g. 37, Kaunas
(8 37) 75 08 65
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.263 Klaipėda

Taikos pr. 141, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 50min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena