E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Asentra 100mg dengtos tabletės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Asentra 100mg dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Sertraline - 100mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: KRKA
ATC kodas N06AB06
Vidutinė kaina: 4,74 Eur (16,37 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Asentra veiklioji medžiaga yra sertralinas. Sertralinas priklauso, vadinamųjų selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI), grupei. Šiais vaistais gydoma depresija ir (arba) nerimo sutrikimas.

Asentra gali būti gydomi toliau išvardyti sutrikimai

Didžiosios depresijos epizodų gydymas ir didžiosios depresijos epizodų pasikartojimo profilaktika (suaugusiųjų).

Socialinio nerimo sutrikimo gydymas (suaugusiųjų).

Potrauminio streso sutrikimo (PTSS) gydymas (suaugusiųjų).

Panikos sutrikimo gydymas (suaugusiųjų).

Suaugusių žmonių bei 617 metų vaikų ir paauglių obsesinio kompulsinio sutrikimo (OKS) gydymas.

Depresija yra liga, kurios simptomai yra liūdesys, negebėjimas normaliai miegoti, mėgautis gyvenimu kaip anksčiau.

OKS ir panikos sutrikimas yra su nerimu susijusios ligos. Šių sutrikimų simptomai yra nuolatinės įkyrios mintys (obsesijos) ir todėl nuolat atliekami tie patys veiksmai (kompulsijos).

PTSS yra būklė, pasireiškianti po patirtos labai stiprios emocinės traumos, kai kurie PTSS simptomai yra panašūs į depresijos ir nerimo simptomus. Socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija) yra su nerimu susijusi liga. Jai būdingas intensyvaus nerimo pojūtis, bloga savijauta socialinėse situacijose (pavyzdžiui, kalbantis su nepažįstamais žmonėmis, kalbant žmonių grupei, valgant ir geriant prieš kitus ar jaudinantis, kad pasielgsite taip, kad pasijusite nepatogiai).

Jūsų gydytojas nusprendė, kad šis vaistas tinka Jūsų ligai gydyti.

Jei nesate tikras, kodėl Jums skyrė Asentra, klauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Pasakykite gydytojui, jei sergate lėtine ar medžiagų apykaitos liga, yra padidėjęs jautrumas ar vartojate kitų vaistų.

Asentra vartoti negalima:

jeigu yra alergija sertralinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu vartojate ar vartojote vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, selegiliną, moklobemidą, arba vaistų, panašių į MAOI (pavyzdžiui, linezolidą). Gydymą negrįžtamojo poveikio MAOI galima pradėti tik po sertralino vartojimo nutraukimo praėjus mažiausiai 7 paroms. Po gydymo negrįžtamojo poveikio MAOI nutraukimo sertralino negalima pradėti vartoti mažiausiai 14 parų;

jeigu vartojate pimozidą (vaistą nuo psichikos ligų, pavyzdžiui, psichozės).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Vaistai ne visada tinka kiekvienam pacientui. Prieš pradėdami vartoti Asentra, pasakykite gydytojui, jei yra ar anksčiau buvo bet kuri iš išvardytų būklių.

Jeigu yra serotonino sindromas. Jei sertralinas vartojamas kartu su tam tikrais kitais vaistais, retais atvejais gali pasireikšti šis sindromas (jo simptomai išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“). Ar Jums anksčiau yra pasireiškęs šis sindromas, pasakys gydytojas.

Jei natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas (tokį poveikį gali sukelti ir gydymas Asentra). Jei vartojate tam tikrų vaistų nuo didelio kraujo spaudimo ligos, turite pasakyti gydytojui, kadangi šie vaistai irgi gali keisti natrio kiekį kraujyje

Jei esate senyvas (tokiu atveju yra rizika, kad natrio kiekis Jūsų kraujyje yra mažas, (žr. aukščiau).

Jei yra kepenų liga. Gydytojas gali nuspręsti, kad turite vartoti mažesnę Asentra dozę.

Jei yra cukrinis diabetas. Asentra gali pakeisti gliukozės kiekį Jūsų kraujyje, todėl gali reikėti koreguoti vaistų nuo cukrinio diabeto vartojimą.

Jei yra epilepsija (priepuoliai) ar anksčiau buvę traukuliai. Jei atsiranda priepuolių (traukulių), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei yra buvęs maniakinis depresinis sutrikimas (bipolinis afektinis sutrikimas) arba šizofrenija. Jei yra manijos epizodas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jei yra ar anksčiau buvo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę (žr. toliau esantį poskyrį „Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas”).

Jei yra kraujavimo sutrikimų arba vartojate kraują skystinančių vaistų (pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar varfarino) arba jei kraujavimo rizika gali būti padidėjusi.

Jei esate vaikas ar jaunesnis kaip 18 metų paauglys. Asentra galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS). Jei esate gydomas nuo šios ligos, gydytojas norės atidžiau stebėti Jūsų būklę (žr. žemiau esantį poskyrį „Vaikams ir paaugliams”).

Jeigu buvo taikoma elektros impulsų terapija.

Jeigu yra akių sutrikimas, pavyzdžiui, kurios nors rūšies glaukoma (padidėjęs spaudimas akies viduje).

Jeigu Jums sakė, kad Jūsų širdies elektrokardiogramos (EKG) duomenys rodo sutrikimus, tai yra žinomą kaip QT intervalo pailgėjimą.

Nenustygstamumas ir akatizija

Sertralino vartojimas buvo susijęs su trikdančiu nenustygstamumu ir poreikiu judėti, dažnai pasireiškiant negalėjimui sėdėti ar ramiai stovėti (akatizija). Didžiausia tokio poveikio rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis. Tokiu atveju dozės didinimas gali būti žalingas. Jei atsirado tokių simptomų, būtina pasitarti su gydytoju.

Nutraukimo reakcijos

Baigus vartoti vaistą, šalutinis poveikis (nutraukimo reakcijos) atsiranda dažnai, ypač jei vaisto vartojimas nutraukiamas staiga (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nustojus vartoti Asentra“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Nutraukimo reakcijų atsiradimo rizika priklauso nuo gydymo trukmės, dozės bei jos mažinimo greičio. Paprastai simptomai būna lengvi arba vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams gali atsirasti ir sunkių simptomų. Paprastai simptomai atsiranda pirmosiomis dienomis po gydymo nutraukimo ir išnyksta per 2 savaites. Kai kuriems pacientams simptomai gali trukti ilgiau (2-3 mėnesius ar dar ilgiau). Jei gydymas sertralinu nutraukiamas, dozę rekomenduojama mažinti laipsniškai ir vartojimą nutraukti per kelias savaites ar mėnesius. Būtina aptarti su gydytoju, kaip geriausia nutraukti vaisto vartojimą.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Vaikams ir paaugliams

Sertralinas paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS). Jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistais, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų, tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Asentra jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo nuomone, tai jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas Jums skyrė Asentra ir Jūs esate jaunesnis nei 18 metų bei pageidaujate tai išsamiau aptarti, kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų ligoniams, vartojantiems Asentra, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš anksčiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Asentra poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui, jų pažinimo bei elgsenos raidai.

Kiti vaistai ir Asentra

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali keisti Asentra poveikį, o Asentra mažinti kitų tuo pat metu vartojamų vaistų veiksmingumą.

Jei Asentra vartojama su toliau išvardytais vaistais, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis.

Vaistais, vadinamais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pavyzdžiui, moklobemidu (juo gydoma depresija) ir selegilinu (juo gydoma Parkinsono liga) bei antibiotiku linezolidu ir metileno mėlynuoju (juo gydomas per didelis geležies kiekis kraujyje). Asentra su šiais vaistais vartoti negalima.

Vaistais, kuriais gydomi psichikos sutrikimai, tokie kaip psichozė (pimozidas). Asentra kartu su pimozidu vartoti draudžiama.

Jei vartojate toliau išvardytų vaistų, pasakykite gydytojui.

Augalinių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės, Hypericum perforatum. Paprastosios jonažolės poveikis trunka 1-2 savaites.

Preparatų, kuriuose yra aminorūgšties triptofano.

Vaistų, kuriais malšinamas stiprus skausmas (pavyzdžiui, tramadolio).

Anesteziją sukeliančių vaistų arba vaistų lėtiniam skausmui gydyti (fentanilio).

Vaistų nuo migrenos (pavyzdžiui, sumatriptano).

Kraują skystinančio vaisto (varfarino).

Vaistų, kuriais malšinamas skausmas ir gydomas sąnarių uždegimas, t. y. nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pavyzdžiui, ibuprofeno, arba acetilsalicilo rūgšties (aspirino).

Raminamųjų preparatų (diazepamo).

Diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų).

Vaistų nuo epilepsijos (fenitoino, fenobarbitalio, karbamazepino).

Vaistų nuo cukrinio diabeto (tolbutamido).

Vaistų, vartojamų esant dideliam skrandžio sulčių rūgštingumui, kai yra opalige arba rėmuo (cimetidino, omeprazolo, lanzoprazolo, pantoprazolo, rabeprazolo).

Vaistų, kuriais gydoma manija ir depresija (ličio).

Kitų vaistų, kuriais gydoma depresija (pavyzdžiui, amitriptilino, nortriptilino).

Kitų vaistų depresijai gydyti (pvz., nefazodono, fluoksetino, fluvoksamino).

Vaistų nuo šizofrenijos ir kitokių psichikos sutrikimų (pavyzdžiui, perfenazino, levomepromazino ir olanzapino).

Vaistų, kuriais kontroliuojamas širdies plakimo dažnumas ir ritmas (pavyzdžiui, flekainido, propafenono).

Vaistų, kuriais gydomas aukštas kraujospūdis, krūtinės skausmo ar kontroliuojamas širdies plakimo dažnumas ir ritmas (pvz., verapamilio, diltiazemo, flekainido, propafenono).

Vaistų, kuriais gydoma bakterinė infekcija (pvz., rifampicino, klaritromicino, telitromicino, rifampicino, eritromicino).

Vaistų, kuriais gydoma ŽIV infekcija (AIDS) ir hepatitas C gydymui (proteazės inhibitorių, pavyzdžiui, ritonaviro, telapreviro).

Vaistų, kurie vartojami pykinimui ir vėmimui mažinti po operacijos ar chemoterapijos (aprepitanto).

Vaistai, kurie kaip žinoma didina širdies elektros impulsų sutrikimų riziką (pvz.: vaistai nuo psichozės ir antibiotikai).

Asentra vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Asentra galima išgerti valgant arba nevalgant. Gydantis sertralinu rekomenduojama nevartoti alkoholio.

Sertralino negalima vartoti kartu su greipfrutų sultimis, nes vartojant kartu, gali padidėti sertralino kiekis organizme.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščių moterų gydymo sertralinu saugumas iki galo neištirtas. Nėštumo laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaisiui. Vaisingo amžiaus moterys gydymo sertralinu metu turi naudoti patikimą kontracepcijos priemonę.

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad Jūs vartojate Asentra. Jei tokių vaistų kaip Asentra vartojate nėštumo metu, ypač paskutinius 3 nėštumo mėnesius, gali padidėti Jūsų vaiko sunkios būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija (NPPH), rizika. Dėl šios rizikos kūdikis gali pradėti dažniau kvėpuoti ir pamėlti. Tokie simptomai paprastai prasideda per pirmąsias 24 valandas po vaiko gimimo. Jei toks poveikis pasireiškia Jūsų kūdikiui, privalote nedelsdami kreiptis į akušerę ir (arba) gydytoją.

Be to, Jūsų naujagimiui gali pasireikšti kitos būklės, kurios dažniausiai prasideda per pirmąsias 24 valandas po gimimo. Simptomai gali būti:

kvėpavimo sutrikimas,

melsva arba per karšta ar per šalta oda,

mėlynos lūpos,

vėmimas ar žindymo sutrikimas,

didelis nuovargis, negalėjimas miegoti arba nuolatinis verkimas,

raumenų sąstingis arba suglebimas,

drebulys, nervingumas ar priepuoliai,

refleksinių reakcijų sustiprėjimas,

irzlumas,

gliukozės koncentracijos kraujyje sumažėjimas.

Jeigu Jūsų kūdikiui po gimdymo atsirado kuris nors iš šių simptomų arba nerimaujate dėl savo kūdikio sveikatos, kreipkitės į savo gydytoją arba akušerę, kurie gali Jums patarti.

Gauta duomenų, kad sertralino patenka į moters pieną. Krūtimi maitinančioms moterims sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaikui.

Vaisingumas

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad kai kurie vaistai, tokie kaip sertralinas, gali pabloginti spermos kokybę. Teoriškai tai gali paveikti vaisingumą, tačiau poveikio žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Psichotropiniai preparatai, tokie kaip sertralinas, gali įtakoti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tokių veiksmų negalite atlikinėti tol, kol nepaaiškės, kaip šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Dozavimas ir vartojimo būdas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos dozės

Suaugę žmonės

Depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas

Įprastinė veiksminga paros dozė depresijai ir OKS gydyti yra 50 mg. Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas

Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas pradedami gydyti 25 mg paros doze, po savaitės dozė didinama iki 50 mg.

Paros dozę kas savaitę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Vaikai ir paaugliai

Asentra galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra OKS.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

612 metų vaikai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 25 mg.

Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

13 17 metų paaugliai. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 50 mg.

Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

Jei turite kepenų ar inkstų sutrikimų, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

Vartojimo metodas

Asentra tabletes galima vartoti valgant arba nevalgius.

Asentra vartojama vieną kartą per parą, ryte arba vakare.

Kiek ilgai vartoti vaisto, nurodys gydytojas. Gydymo trukmė priklausys nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą. Jūsų būklė gali pradėti gerėti tik po kelių savaičių. Po būklės pagerėjimo depresijos gydymas paprastai dar tęsiamas 6 mėnesius.

Ką daryti pavartojus per didelę Asentra dozę?

Išgėrus per daug Asentra tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite vaisto pakuotę su etikete, net jei tablečių pakuotėje ir nėra.

Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, svaigulys ir (retai) sąmonės išnykimas.

Pamiršus pavartoti Asentra

Pamiršus pavartoti dozę, praleistos negerkite. Toliau vaistą vartokite taip, kaip nurodyta.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Asentra

Nenutraukite Asentra vartojimo, nebent taip nurodė gydytojas. Gydytojas kelias savaites laipsniškai mažins Asentra dozę ir tik tada gydymą nutrauks visiškai. Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Asentra vartojimą atsiras bet koks paminėtas ar nepaminėtas šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas. Šis šalutinis poveikis priklauso nuo dozės ir tęsiant gydymą dažnai susilpnėja arba išnyksta.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją

Jei po vaisto pavartojimo atsiranda bet koks iš išvardytų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją, nes šie simptomai gali būti sunkūs.

Sunkus odos išbėrimas su pūslėmis (daugiaformė eritema) (išberti gali ir burną bei liežuvį). Tai gali būti būklių, vadinamų Stivenso-Džonsono (Stevens–Johnson) sindromu bei toksine epidermio nekrolize (TEN) požymiai. Tokiu atveju gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Alerginė reakcija arba alergija (galimi simptomai yra odos išbėrimas su niežuliu, kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, vokų, veido bei lūpų patinimas).

Baimingas susijaudinimas, sumišimas, viduriavimas, karščiavimas, didelis kraujospūdis, smarkus prakaitavimas ir dažnas širdies plakimas (serotonino sindromo simptomai). Toks retas poveikis atsiranda, jei kartu su sertralinu vartojama tam tikrų kitų vaistų. Gydytojas gali nurodyti nutraukti gydymą.

Odos ir akių pageltimas (tai gali būti kepenų pažeidimo požymiai).

Depresijos simptomai kartu su mintimis apie savižudybę ar savęs žalojimą (suicidinės mintys).

Nenustygstamumas ir negebėjimas ramiai sėdėti ar stovėti, atsiradęs pradėjus vartoti Asentra. Jei jaučiate tokį poveikį, turite pranešti gydytojui.

Priepuoliai (traukuliai).

Jei pasireiškia manijos epizodas (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Toliau išvardytas šalutinis poveikis pasireiškė klinikinių tyrimų su suaugusiais žmonėmis metu.

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

Nemiga, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, sėklos išsiveržimo nebuvimas, nuovargis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

Gerklės skausmas, anoreksija, apetito padidėjimas.

Depresija, keistumo pojūtis, košmariški sapnai, nerimas, baimingas susijaudinimas, nervingumas, lytinio potraukio sumažėjimas, griežimas dantimis.

Stingulys ar badymas, drebulys, raumenų įtampa, nenormalus skonio pojūtis, dėmesio nebuvimas.

Regos sutrikimas, spengimas ausyse.

Stiprus širdies plakimas, karščio pylimas, žiovulys.

Pilvo skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimas, vidurių pūtimas.

Išbėrimas, smarkus prakaitavimas, raumenų skausmas, erekcijos sutrikimas, krūtinės skausmas.

Sąnarių skausmas.

Bendras silpnumas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių)

Viršutinių kvėpavimo takų infekcija, sloga.

Padidėjęs jautrumas.

Mažas skydliaukės hormonų kiekis.

Haliucinacijos, stiprus laimės pojūtis, rūpesčių nebuvimas, nenormalus mąstymas, agresija.

Traukuliai, nevalingi raumenų susitraukimai, nenormali koordinacija, nenustygstamumas, amnezija, pojūčių susilpnėjimas, kalbos sutrikimas, svaigulys keliantis, apalpimas, migrena.

Vyzdžių išsiplėtimas, ausų skausmas, dažnas širdies plakimas, didelis kraujospūdis, veido paraudimas.

Kvėpavimo pasunkėjimas (galimas švokštimas), dusulys, kraujavimas iš nosies.

Stemplės uždegimas, rijimo pasunkėjimas, hemorojus, seilėtekio sustiprėjimas, liežuvio sutrikimai, raugulys.

Akių patinimas, rožinės odos dėmės, veido patinimas, plaukų slinkimas, šaltas prakaitas, odos sausumas, dilgėlinė.

Osteoartritas, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, raumenų trūkčiojimas.

Šlapinimasis naktį, negalėjimas pasišlapinti, šlapimo kiekio padidėjimas, šlapinimosi padažnėjimas, šlapinimosi sutrikimas, šlapimo nelaikymas.

Kraujavimas iš makšties, lytinės veiklos sutrikimas, moterų lytinės veiklos sutrikimas, menstruacijų nereguliarumas, kojų patinimas, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, troškulys, kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, kūno svorio sumažėjimas, kūno svorio padidėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Žarnyno sutrikimai, ausų infekcija, vėžys, tonzilių patinimas, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, mažas cukraus kiekis kraujyje.

Fiziniai streso ar emocijų sukelti simptomai, priklausomybė nuo vaisto, psichikos sutrikimas, paranoja, mintys apie savižudybę, lunatizmas, priešlaikinis sėklos išsiskyrimas.

Sunki alerginė reakcija.

Koma, nenormalūs judesiai, judėjimo pasunkėjimas, pojūčių sustiprėjimas, jutimo sutrikimai.

Glaukoma, ašarų išsiskyrimo sutrikimai, dėmės prieš akis, matomo vaizdo dvigubinimasis, šviesos baimė, pakraujavimas į akis.

Cukraus koncentracijos kraujyje (diabeto) reguliavimo problemos.

Širdies priepuolis, retas širdies plakimas, širdies sutrikimai, rankų ir kojų kraujotakos sutrikimas, gerklų susiaurėjimas, dažnas ar retas kvėpavimas, kalbos pasunkėjimas, žagsulys.

Kraujas išmatose, burnos skausmas, liežuvio išopėjimas, dantų sutrikimai, liežuvio sutrikimai, burnos išopėjimai, kepenų veiklos sutrikimas.

Odos sutrikimai kartu su pūslių atsiradimu, išbėrimas plaukų augimo vietose, plauko tekstūros pokytis, pakitęs odos kvapas, kaulų sutrikimas.

Šlapinimosi suretėjimas, šlapinimosi pasunkėjimas, kraujas šlapime.

Gausus kraujavimas iš makšties, makšties sausmė, paraudusi skausminga varpa ir apyvarpė, išskyros iš lytinių takų, ilgalaikė erekcija, išskyros iš krūtų.

Išvarža, vaisto toleravimo sumažėjimas, vaikščiojimo pasunkėjimas, sėklos nenormalumas, cholesterolio koncentracijos serume padidėjimas, sužeidimas, kraujagyslių išplėtimo procedūros poreikis.

Buvo gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ir savižudiško elgesio atvejus vartojant sertralino ir netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių).

Po Asentra pasirodymo rinkoje, gauta duomenų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį.

Baltųjų kraujo ląstelių bei už kraujo krešėjimą atsakingų kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas, endokrininiai sutrikimai, mažas druskų kiekis kraujyje, cukraus koncentracijos kraujyje padidėjimas.

Bauginantys nenormalūs sapnai, su savižudybe susijęs elgesys.

Raumenų veiklos (judesių) sutraukimai (pavyzdžiui: nenustygstamumas, raumenų įtempimas, vaikščiojimo pasunkėjimas ir raumenų sąstingis, spazmai ar nevalingi raumenų judesiai), staiga prasidedantis galvos skausmas (kuris gali būti sunkios būklės, vadinamos grįžtamosios cerebrinės vazokonstrikcijos sindromu [GCVS], požymis).

Nenormalus matymas, nevienodo dydžio vyzdžiai, kraujavimo sutrikimai (pavyzdžiui, kraujavimas iš skrandžio), progresuojantis randų atsiradimas plaučių audinyje (intersticinė plaučių liga), kasos uždegimas, sunkus kepenų veiklos sutrikimas, odos ir akių pageltimas (gelta).

Odos patinimas, odos reakcija į saulę, raumenų diegliai, krūtų padidėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, nenormalūs laboratorinių tyrimų rodmenys, šlapinimasis lovoje.

Svaigimas, apalpimas arba sunkumas krūtinėje, kurie gali būti elektros impulsų (matomi elektrokardiogramoje) arba širdies ritmo sutrikimo požymiai.

Nustatyta, kad šios grupės vaistų vartojantiems pacientams yra didesnė kaulų lūžių rizika.

Šalutinis poveikis vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, metu pasireiškęs šalutinis poveikis buvo panašus į atsirandantį suaugusiems žmonėms (žr. aukščiau). Dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškęs vaikams ir paaugliams, buvo galvos skausmas, nemiga, viduriavimas ir pykinimas.

Simptomai, galintys atsirasti nutraukus gydymą

Jei vaisto vartojimą nutrauksite staiga, gali pasireikšti šalutinis poveikis: svaigulys, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys (žr. 3 skyrių „Nustojus vartoti Asentra“).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Asentra sudėtis

Veiklioji medžiaga yra sertralinas. Vienoje Asentra 50 mg tabletėje yra 50 mg sertralino (sertalino hidrochlorido pavidalu). Vienoje Asentra 100 mg tabletėje yra 100 mg sertalino (sertralino hidrochlorido pavidalu).

Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra kalcio vandenilio fosfatas dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, hidroksipropilceliuliozė (E 463), talkas (E 533), magnio stearatas (E 572).

Pagalbinės tabletės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė (E 464), titano dioksidas (E 171), talkas (E 533), propilenglikolis.

Asentra išvaizda ir kiekis pakuotėje

Asentra tabletės yra baltos apvalios, nuožulniais kraštais, dengtos plėvele, viena pusė lygi, kitoje –vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.

Asentra tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, dėžutėje yra 28 tabletės.

Registruotojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Asentra 100mg dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.325 Vilnius Didlaukio g.

Didlaukio g. 80a-101, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.94, Joniškis
Visuomenės vaistinė
Miesto a. 4, Joniškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.149 Kelmė
Visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 80, Kelmė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaistų namai, UAB vaistinė Vaigreda
Visuomenės vaistinė
Vasario 16-osios g. 7-5, Mažeikiai
(8 443) 32 814
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 35 Vilnius Architektų 19
Visuomenės vaistinė
Architektų g. 19, Vilnius
(8 5) 21 68 194
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 19:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Šiauliai Tilžės

Tilžės g. 225, Šiauliai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.268 Ringaudai

Gėlių g. 2b, Ringaudai
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena