E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Atoris 10mg plėvele dengtos tabletės N30

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Serumo lipidų kiekį mažinantys vaistai
Pavadinimas: Atoris 10mg plėvele dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Atorvastatin - 10mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: KRKA
ATC kodas C10AA05
Vidutinė kaina: 2,9 Eur (10,01 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Atoris priklauso vaistų, vadinamų statinais, grupei. Šie vaistai reguliuoja lipidų (riebalų) kiekį kraujyje.

Atoris vartojamas lipidų, vadinamų cholesteroliu ir trigliceridais, kiekiui kraujyje mažinti, kai vien dieta ir gyvenimo būdo keitimas yra neveiksmingi. Jeigu yra padidėjusi širdies ligos rizika, Atoris gali būti vartojamas šiai rizikai mažinti, net tuo atveju, jei cholesterolio kiekis yra normalus. Gydymo metu turite ir toliau laikytis įprastos cholesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Atoris vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu sergate arba sirgote kepenis pažeidžiančia liga;

- jeigu dėl neaiškių priežasčių kepenų funkcijos tyrimų kraujyje rodmenys yra nenormalūs;

- jeigu esate pastoti galinti moteris ir nenaudojate patikimos kontracepcijos priemonės;

- jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti;

- žindymo laikotarpiu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Atoris.

Jei yra toliau išvardyta būklė, Atoris Jums gali netikti.

- Patyrėte kraujavimu į smegenis pasireiškusį insultą arba po anksčiau patirto insulto smegenyse susiformavo nedidelės skysčio pripildytos ertmės.

- Yra sutrikusi inkstų veikla.

- Yra susilpnėjusi skydliaukės veikla (hipotirozė).

- Kartojasi ar pasireiškia neaiškios priežasties sukeltas raumenų maudimas ir skausmas arba Jums ar Jūsų kraujo giminaičiams buvo raumenų sutrikimų; taip pat pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu jaučiate nuolatinį raumenų silpnumą. Gali prireikti papildomų tyrimų ir vaistų šiai būklei diagnozuoti ir gydyti.

- Ankstesnio gydymo lipidų kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (pavyzdžiui, kitais statinų preparatais arba fibratais) metu pasireiškė raumenų sutrikimas.

- Reguliariai geriate didelius alkoholio kiekius.

- Sirgote kepenų liga.

- Esate vyresnis kaip 70 metų.

Prieš vartojant Atoris, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku:

- jeigu yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

Jeigu yra kuri nors iš aukščiau išvardyta būklė, gydytojas prieš gydymą Atoris ir galbūt jo metu turės atlikti kraujo tyrimus, kad įvertintų su raumenimis susijusio šalutinio poveikio riziką. Žinoma, kad su raumenimis susijusio šalutinio poveikio, pavyzdžiui, rabdomiolizės, rizika padidėja kartu vartojant kai kurių vaistų (žr. 2 skyriaus poskyrį,,Kiti vaistai ir Atoris”).

Vaikams ir paaugliams

Saugumas vaikų ir paauglių vystymuisi nenustatytas.

Kiti vaistai ir Atoris

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali keisti Atoris poveikį arba jų poveikį gali pakeisti Atoris. Dėl tokios sąveikos vieno arba abiejų vaistų veiksmingumas gali sumažėti. Be to, dėl sąveikos gali padidėti šalutinio poveikio, įskaitant svarbią raumenų irimu pasireiškiančią būklę, kuri vadinama rabdomiolize (ji aprašyta 4 skyriuje), rizika arba sunkumas.

- Vaistai, kurie slopina imuninę sistemą(pvz., ciklosporinas).

- Kai kurie antibiotikai arba priešgrybeliniai preparatai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas, telitromicinas, ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas, flukonazolas, pozakonazolas, rifampinas, fuzido rūgštis).

- Kiti lipidų kiekį kraujyje reguliuojantys vaistai (pvz., gemfibrozilis, kiti fibratai, kolestipolis).

- Kai kurie kalcio kanalų blokatoriai, kuriais gydoma krūtinės angina arba padidėjęs kraujospūdis (pvz., amlodipinas, diltiazemas).

- Vaistai, kurie reguliuoja širdies ritmą (pvz., digoksinas, verapamilis, amjodaronas).

- Vaistai, kuriais gydoma ŽIV infekcija(pvz., ritonaviras, lopinaviras, atazanaviras, indinaviras, darunaviras ir kt.).

- Kiti vaistai, kurių vartojant su Atoris gali pasireikšti sąveika, yra ezetimibas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas), varfarinas (kraujo krešėjimą mažinantis vaistas), geriamieji kontraceptikai, stiripentolis (preparatas nuo traukulių epilepsijai gydyti), cimetidinas (rėmeniui slopinti ir pepsinėms opoms gydyti vartojamas vaistas), fenazonas (juo malšinamas skausmas) ir antacidiniai – skrandžio rūgštingumą mažinantys preparatai (sutrikus virškinimui vartojami vaistai, kurių sudėtyje yra aliuminio ar magnio).

- Be recepto išduodami vaistai: jonažolės preparatai.

Atoris vartojimas su maistu ir gėrimais

Atoris vartojimo instrukcijos pateiktos 3 skyriuje. Atkreipkite dėmesį į toliau išvardytas aplinkybes.

Greipfrutų sultys

Gydantis Atoris tabletėmis negalima gerti daugiau kaip vieną arba dvi mažas stiklines greipfrutų sulčių per parą, nes dideli greipfrutų sulčių kiekiai gali keisti Atoris poveikį.

Alkoholis

Vartodami šio vaisto, venkite gerti per daug alkoholio. Išsamios informacijos pateikta 2 skyriaus poskyryje,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės”.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, Atoris vartoti negalima. Atoris negalima vartoti ir tuo atveju, jeigu galite pastoti ir nevartojate patikimų kontracepcijos priemonių.

Atoris negalima vartoti žindymo laikotarpiu.

Atoris vartojimo nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu saugumas dar nėra įrodytas. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Paprastai šis vaistas gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia. Vis dėlto, jeigu Atoris veikia Jūsų gebėjimą vairuoti, to daryti negalima. Jeigu vaistas veikia Jūsų gebėjimą naudoti kokius nors prietaisus ar valdyti mechanizmus, to daryti negalima.

Atoris sudėtyje yra laktozės ir natrio.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš pradedant gydymą, gydytojas nurodys Jums laikytis chlesterolio kiekį kraujyje mažinančios dietos, kurios teks laikytis ir gydymo Atoris metu.

Įprasta kartą per parą vartojama pradinė Atoris dozė suaugusiesiems. Prireikus gydytojas šią dozę gali didinti iki Jums tinkamos dozės. Gydytojas didins dozę kas 4 savaites arba rečiau. Didžiausia kartą per parą vartojama Atoris dozė yra 80 mg suaugusiems žmonėms.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimas, Atoris būtina vartoti atsargiai Pacientams, kurie serga aktyvia kepenų liga Atoris vartoti negalima.

Senyviems pacientams

Vyresniems nei 70 metų žmonėms vartoti rekomenduojamas atorvastatino dozes yra tiek pat veiksminga ir saugu, kaip ir jaunesniems ligoniams.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Hipercholesterolemija

Vaikus ir paauglius gali gydyti tik gydytojas, turintis vaikų ir paauglių hiperlipidemijos gydymo patirties, be to, būtina reguliariai vertinti tokių pacientų ligos eigą.

Rekomenduojama pradinė kartą per parą vartojama atorvastatino paros dozė 10 metų ir vyresniems pacientams yra 10 mg, tokią dozę galima laipsniškai didinti iki 20 mg. Dozė turi būti didinama atsižvelgiant į individualų vaikų ir paauglių organizmo atsaką ir vaistinio preparato toleravimą. Informacijos apie vaikų ir paauglių gydymo didesnėmis kaip 20 mg (atitinka 0,5 mg/kg kūno svorio) dozėmis saugumą yra nedaug.

6-10 metų vaikų gydymo patirties yra nedaug. Atorvastatino nevartojama jaunesniems kaip 10 metų pacientams gydyti.

Reikia nuryti visą Atoris tabletę užgeriant vandeniu. Tabletę galima gerti bet kuriuo paros metu, valgant arba nevalgant. Vis dėlto tabletes rekomenduojama kasdien gerti tuo pačiu metu.

Gydymo Atoris trukmę nustatys gydytojas.

Jeigu galvojate, kad Atoris veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

Ką daryti pavartojus per didelę Atoris dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Atoris tablečių (daugiau už įprastą paros dozę), kreipkitės patarimo į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Atoris

Jeigu pamiršote išgerti dozę, kitą dozę vartokite pagal gydymo planą numatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Atoris

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo ar gydymą norėtumėte nutraukti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškė bet kuris iš toliau išvardytų sunkių šalutinių poveikių, nutraukite tablečių vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Retas poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

- Sunki alerginė reakcija, sukelianti veido, liežuvio ir gerklės patinimą, kuris gali pasunkinti kvėpavimą.

- Sunkus sutrikimas, pasireiškiantis sunkiu odos lupimusi ir patinimu, odos, burnos, akių ir lytinių organų pūslėmis bei karščiavimu. Odos išbėrimas su rausvai raudonomis dėmėmis, ypač delnų ar padų srityje (gali atsirasti pūslių).

- Raumenų silpnumas, jautrumas arba skausmas, ypač jeigu tuo pat metu blogai jaučiatės arba karščiuojate. Tai gali būti nenormalus raumenų irimas, kuris gali būti pavojingas gyvybei ir sukelti inkstų sutrikimų.

Labai retas poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

- Jeigu pasireiškia netikėtas arba neįprastas kraujavimas arba atsiranda mėlynių, tai gali būti kepenų veiklos sutrikimo požymiai. Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

Kitoks vartojant Atoris galintis pasireikšti šalutinis poveikis

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių):

- nosies ertmės uždegimas, gerklės skausmas, kraujavimas iš nosies;

- alerginės reakcijos;

- cukraus kiekio padidėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje), kreatinkinazės kiekio padidėjimas kraujyje;

- galvos skausmas;

- pykinimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, nevirškinimas, viduriavimas;

- sąnarių skausmas, raumenų skausmas ir nugaros skausmas;

- kraujo tyrimų rodmenų pokytis, rodantis, kad trinka kepenų funkcija.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių):

- anoreksija (apetito neteikimas), kūno svorio didėjimas, cukraus kiekio sumažėjimas kraujyje (jeigu sergate diabetu, ir toliau atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje);

- košmariški sapnai, nemiga;

- galvos svaigimas, rankų ar kojų pirštų tirpimas ar dilgčiojimas, skausmo ar lytėjimo pojūčio susilpnėjimas, skonio pojūčio pokytis, atminties praradimas;

- miglotas matymas;

- zvimbimas ausyse ir (arba) galvoje;

- vėmimas, raugėjimas, viršutinės ir apatinės pilvo dalies skausmas, pankreatitas (kasos uždegimas, sukeliantis pilvo skausmą);

- kepenų uždegimas (hepatitas);

- išbėrimas, odos išbėrimas ir niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas;

- nugaros skausmas, raumenų nuovargis;

- nuovargis, bloga savijauta, silpnumas, krūtinės skausmas, patinimas, ypač kulkšnių (edema), kūno temperatūros padidėjimas;

- baltųjų kraujo ląstelių atsiradimas šlapime.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

- regėjimo sutrikimas;

- netikėtas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas;

- tulžies sąstovis (odos ir akių baltymų pageltimas);

- sausgyslių pažeidimas.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):

- alerginė reakcija (galimi simptomai yra staiga atsiradęs švokštimas ir krūtinės skausmas ar spaudimas, akių vokų, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas, apalpimas);

- prikurtimas;

- ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams ir moterims).

Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas: nuolatinis raumenų silpnumas.

Galimas šalutinis poveikis, kuris pasireiškė vartojant kai kurių statinų (tos pačios grupės vaistų):

lytinės funkcijos sutrikimai;

depresija;

kvėpavimo sutrikimai, įskaitant nuolatinį kosulį ir (arba) kvėpavimo pasunkėjimą ar karščiavimą;

cukrinis diabetas. Cukrinio diabeto rizika padidėja, jei yra padidėjęs cukraus ir riebalų kiekis kraujyje, turite antsvorio ir aukštą kraujospūdį. Kol vartojate šį vaistą, Jūsų gydytojas Jus stebės.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Atoris sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra atorvastatinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg atorvastatino (atitinkamai 10,36 mg, 20,72 mg arba 41,44 mg atorvastatino kalcio druskos pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos 10 mg ir 20 mg plėvele dengtų tablečių branduolyje yra: povidonas, natrio laurilsulfatas, kalcio karbonatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas. Tabletės plėvelėje yra Opadry II HP 85F28751 White, kurio sudėtyje yra: polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, talkas.

Pagalbinės medžiagos 40 mg plėvele dengtų tablečių branduolyje yra: povidonas, natrio laurilsulfatas, kalcio karbonatas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, krospovidonas, magnio stearatas. Tabletės plėvelėje yra: Opadry White Y-1-7000, kurio sudėtyje yra: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400.

Atoris išvaizda ir kiekis pakuotėje

Atoris 10 mg, 20 mg arba 40 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, šiek tiek abipus išgaubtos.

Vaistas tiekiamas dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 30 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB KRKA LietuvaSenasis Ukmergės kelias 4,Užubalių km.,Vilniaus r.LT - 14013Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-07-09

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Atoris 10mg plėvele dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.252, Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 93, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.22 Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 18, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 07:00 - 20:00 VI 07:00 - 17:00 VII 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.230, Kazlų Rūda
Visuomenės vaistinė
M.Valančiaus g. 7, Kazlų Rūda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.21 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 247, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.79, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 23, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas, Vilnius Viršuliškių
Visuomenės vaistinė
Viršuliškių g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.219, Pasvalys
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 48, Pasvalys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 57min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena