E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Begsan Grindeks 25mg/g gelis 50g

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Vietiškai vartojami vaistai sąnarių ir raumenų skausmui malšinti
Pavadinimas: Begsan Grindeks 25mg/g gelis 50g
Veikliosios medžiagos: Ketoprofen - 1250mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Grindeks
ATC kodas M02AA10
Vidutinė kaina: 4,83 Eur (16,68 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Begsan vartojamas lokaliam silpno ir vidutinio stiprumo potrauminio raumenų skausmo malšinimui.

Veiklioji medžiaga ketoprofenas arba 2-(3-benzoilfenil) propionatas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei, kurie vietiškai vartojami raumenų skausmui malšinti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Begsan vartoti negalima:

jeigu yra alergija ketoprofenui, tiaprofeno rūgščiai, fenofibratui, UV blokatoriams arba kvepalams, acetilsalicilo rūgščiai, kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU), tokiems kaip ibuprofenas, diklofenakas, metamizolas, butadionas arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jei praeityje yra buvusios fotosensibilizacijos reakcijos (padidėjusio jautrumo reakcijos šviesai);

gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui, vaistu gydytas vietas būtinai saugokite nuo saulės ir soliariumo UV spindulių;

jeigu yra pažeista oda ar jos uždegimas (pvz., egzema, aknė, atviros žaizdos);

vartojimas paskutiniaisiais 3 nėštumo mėnesiais (žr. Nėštumas ir žindymo laikotarpis).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Begsan.

Reikia saugotis, kad vaisto nepatektų ant gleivinių, analinėje ar genitalinėje srityje, į akis arba ant pažeistos odos.

Saulės (netgi esant ūkanai) ar UVA spindulių poveikis sąveikoje su Begsan gali sukelti sunkias odos reakcijas (fotosensibilizaciją). Todėl būtina:

- norint išvengti fotosensibilizacijos rizikos, gydymo metu ir dvi savaites pasibaigus gydymui vaisto vartojimo vietas reikia saugoti pridengus drabužiais;

- kiekvieną kartą po Begsan vartojimo švariai nusiplaukite rankas.

Begsan geliu patepto odos ploto negalima tvarstyti.

Begsan negalima tepti arti liepsnos, nes vaiste yra alkoholio, kuris yra degus.

Begsan reikia atsargiai vartoti, jeigu kraujuoja iš virškinimo trakto, yra ūminė ar įtariama pepsinė opa sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija, yra sunkus, nekompensuotas širdies nepakankamumas.

Gelį turi atsargiai vartoti ligoniai, sergantys astma ir lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu (sinusų uždegimu) ir (arba) turintiems nosies polipų, nes jie turi didesnę padidėjusio jautrumo riziką acetilsalicilo rūgščiai ir (ar) kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU).

Nedelsiant nutraukite Begsan vartojimą, jei atsirado bet kokių odos reakcijų, įskaitant odos reakciją pavartojus kitų vaistų, kurių sudėtyje yra oktokrileno (oktokrilenas yra pagalbinė medžiaga, esanti daugelio kosmetikos bei higienos priemonių, pvz., šampūno, kremo po skutimosi, vonios gelio, odos kremo, lūpų pieštukų, kremo nuo odos senėjimo, makiažo valiklių, plaukų purškalų, sudėtyje, saugantis nuo irimo šviesos poveikyje).

Rekomenduojama gydymo trukmė neturėtų būti viršijama dėl padidėjusios kontaktinio dermatito (odos uždegimo) ir padidėjusio jautrumo saulės šviesai reakcijos išsivystymo rizikos per tam tikrą laiką.

Vaikams ir paaugliams

Begsan nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 15 metų vaikams, kadangi yra abejonių dėl saugumo ir veiksmingumo (žr. Begsan vartoti negalima).

Kiti vaistai ir Begsan

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Sąveikos su kitais vaistais tikimybė nedidelė, tačiau ligonius, kurie gydomi kartu su kumarino tipo antikoaguliantais (vaistais, kurie mažina kraujo krešėjimą, pvz.varfarinu), reikia atidžiai stebėti.

Kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ar kitą vaistą nuo uždegimo nerekomenduojama, dėl didesnės šalutinio poveikio rizikos.

Ketoprofenas, nors ir labai minimaliai, gali slopinti metotreksato ir ličio druskų išsiskyrimą bei silpninti kai kurių diuretikų, pvz., tiazido ir furozemido, poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais Begsan galima vartoti tik atidžiai įvertinus galimos naudos ir rizikos santykį. Begsan draudžiama vartoti paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais (žr. Begsan vartoti negalima).

Žindymo laikotarpiu Begsan vartoti negalima. Geliu negalima tepti krūtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Begsan sudėtyje yra metilo parahidroksibenzoato (E218) ir propiloparahidroksibenzoato (E216)

Šios medžiagos gali sukelti alerginių (padidėjusio jautrumo) reakcijų, kurios gali būti uždelstos, ir išimtinais atvejais bronchų spazmą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Aliuminio tūbelės atidarymas: naudodami vaistą pirmą kartą, apverstu dangteliu pradurkite aliuminio apsauginę plėvelę tūbelės gale.

Suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams

Geliu tepti pažeistą vietą ir švelniai įtrinti į odą 1-2 kartus per parą. Vaisto galima tepti tik ant nepažeistos odos. Vartojamo gelio kiekis priklauso nuo pažeistos srities ploto. Negalima tepti daugiau kaip 15 g gelio per parą (7,5 g atitinka maždaug 14 cm ilgio gelio juostelę). Rekomenduojama vaistą vartoti trumpalaikiam gydymui. Gydymo trukmė individuali (nuo 1 iki 7 dienų), tai priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo.

Po kiekvieno tepimo būtina kruopščiai plauti rankas.

Geliu pateptos odos ploto negalima tvarstyti. Drabužius ant pateptos odos vilkėti galima.

Senyvi pacientai

Dozavimo koreguoti nebūtina.

Pacientams, kurių sutrikusi inkstų ir (ar) kepenų funkcija

Vartoti reikia atsargiai.

Jeigu manote, kad Begsan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Begsan skirtas tik išoriniam vartojimui. Nenuryti!

Ką daryti pavartojus per didelę Begsan dozę?

Perdozavimas nėra tikėtinas, jeigu vaistas vartojamas išoriškai.

Jei pavartojote per didelį vaisto kiekį, nuplaukite jį švariu vandeniu.

Neteisingai vartojant (prarijus) arba pavartojus didesnę dozę nei rekomenduojama, gali pasireikšti bendras šalutinis poveikis, pvz., mieguistumas, galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, viršutinės pilvo dalies skausmas. Sunkiais atvejais gali pasireikšti kvėpavimo sutrikimas, padidėjęs arba sumažėjęs kraujospūdis, kraujavimas iš virškinimo trakto, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, traukuliai ir koma.

Jei Jūs ar kas nors kitas atsitiktinai prarijo gelio, pasakykite gydytojui arba iš karto kreipkitės į ligoninės skubios pagalbos skyrių. Su savimi paimkite vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Begsan

Pamiršus pavartoti Begsan, jo tepkite kiek galima greičiau prisiminę. Po to vaisto vartokite įprastai. Jei jau beveik laikas kitam tepimui, tepkite paskirtą gelio kiekį ir toliau vaisto vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Begsan

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kadangi Begsan sudėtyje yra etilo alkoholio, dažnas gelio vartojimas gali sukelti odos sausumą ir dirginimą.

Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių):

ketoprofenas gali sukelti bronchų astmos priepuolį pacientams, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai arba jos dariniams.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių):

padidėjusio jautrumo odos reakcijos, pvz., paraudimas, egzema (odos uždegimas), niežulys ir deginimo pojūtis.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

sunkesnės odos reakcijos, tokios kaip pūslinė ar flikteninė egzema, kuri gali išsiplėsti arba išplisti visame kūne, dilgėlinė (staigus odos ir gleivinės bėrimas niežtinčiomis pūkšlėmis);

gydomiems odos plotams saulės spindulių poveikis gali sukelti fotosensibilizacią (padidėjusio jautrumo rekciją šviesai).

Labai retas (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10000 žmonių):

atsinaujinęs jau anksčiau buvęs inkstų funkcijos nepakankamumas, pykinimas, vėmimas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas (sunki alerginė reakcija), patinimas.Nutraukite Begsan gelio vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos, jei gelio vartojimo vietoje atsirado padidėjusio jautrumo reakcija. Jos požymiai gali būti tokie: bėrimas, rijimo ir kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, bronchų spazmas, kraujospūdžio sumažėjimas, lūpų, veido, gerklės ar liežuvio patinimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

Ant kartono dėžutės po „EXP“ ir tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Tinkamumo laikas po pirmojo atidarymo – 2 metai.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Begsan sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas. 1 g gelio yra 25 mg ketoprofeno.

Pagalbinės medžiagos yra etanolis (96 %), karbomerai, dietanolaminas, levandų eterinis aliejus, metilo parahidroksibenzoatas (E218), karčiavaisių citrinmedžių žiedų eterinis aliejus, propilo parahidroksibenzoatas (E216), išgrynintas vanduo.

Begsan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus arba šiek tiek drumstas, bespalvis arba šiek tiek gelsvas, specifinio kvapo gelis.

Pakuotė: aliuminio tūbelė su baltos spalvos užsukamu dangteliu. Tūbelėje yra 30 g arba 50 g gelio.

Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

AS GRINDEKS.

Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija

Gamintojai

TALLINNA FARMAATSIATEHASE AS

Tondi 33

11316, Tallinn, Estija

arba

AS GRINDEKS.

Krustpils iela 53

Rīga, LV-1057, Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

AS GRINDEKS filialasKalvarijų g. 300LT-08318 VilniusTel. +370 5 210 14 01Faksas +370 5 210 14 02

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-03-26.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.



"Begsan Grindeks 25mg/g gelis 50g" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.38 Dūkštynos
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 113, Dūkštynos
(8 340) 60 026
Darbo laikas: I - VII 10:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.79 Visaginas

Sedulinos al. 20, Visaginas
(8 698) 23 130
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Merkinės vaistinė, UAB fil.nr.6 Jonava

Žeimių g. 19, Jonava
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.298 Ramučiai

Erdvės g. 51, Ramučiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.339 Kaunas Baršausko

K.Baršausko g. 66, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.157 Kėdainiai

Budrio g. 5, Kėdainiai
(8 347) 61 121
Darbo laikas: I - V 08:00 - 16:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating



Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena