E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Bicalutamid (SanoSwiss) Actavis 150mg plėvele dengtos tabletės N28

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai hormonai ir jiems artimi vaistai
Pavadinimas: Bicalutamid (SanoSwiss) Actavis 150mg plėvele dengtos tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Bicalutamide - 150mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: SanoSwiss
ATC kodas L02BB03
Vidutinė kaina: 100,77 Eur (347,94 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Bicalutamide Actavis sudėtyje yra veikliosios medžiagos bikalutamido. Bikalutamidas yra antiandrogenas. Jis blokuoja vyriškų hormonų (androgenų) poveikį ir mažina jų kiekį organizme.

Bikalutamidas vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti, kai nėra metastazių, kuomet kastracija ar kiti gydymo būdai neindikuotini ar nepriimtini.

Gali būti gydoma tik bikalutamidu arba kartu taikomi ir kiti gydymo metodai: chirurginis prostatos šalinimas ar spindulinė terapija.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Bicalutamid Actavis vartoti negalima:

jeigu yra alergija bikalutamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu Jūs jau vartojate terfenadino, astemizolo (vaistų nuo alergijos) arba cisaprido (vaisto nuo rėmens ir rūgštinio refliukso);

jeigu Jūs esate moteris;

jeigu tabletės skiriamos vartoti vaikams (šio vaisto negalima vartoti vaikams).

Jeigu Jums tinka bet kuri iš ankščiau išvardytų sąlygų, Bicalutamide Actavis nevartokite. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Bicalutamid Actavis.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Bicalutamid Actavis.

jeigu sergate kokia nors širdies arba kraujagyslių liga, įskaitant širdies ritmo sutrikimus (aritmijas), arba vartojate vaistų šioms ligoms gydyti. Vartojant Bicalutamid Actavis, gali padidėti širdies ritmo sutrikimų rizika;

jeigu sergate kepenų liga. Gydytojas gali nuspręsti ištirti Jūsų kraują, kad patikrintų, ar vartojant šį vaistą, tinkamai veikia Jūsų kepenys;

jeigu vykstate į ligoninę, pasakykite medicinos personalui, kad vartojate Bicalutamid Actavis.

Vaikams

Bicalutamide Actavis negalima skirti vaikams.

Kiti vaistai ir Bicalutamid Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto ir žolinius preparatus, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Taip yra todėl, kad Bicalutamid Actavis gali veikti kitų vaistų aktyvumą. Taip pat, kai kurie vaistai gali veikti Bicalutamid Actavis aktyvumą.

ciklosporinas (vaistas, slopinantis imuninę sistemą ir vartojamas persodinto organo ar kaulų čiulpų atmetimo reakcijos profilaktikai ir gydymui). Bikalutamidas gali padidinti kreatinino koncentraciją kraujyje, todėl gydytojas gali nuspręsti imti kraujo mėginius jai nustatyti;

midazolamas (vaistas, kurio skiriama nerimui slopinti prieš chirurginę operaciją ar kitas procedūras arba kaip anestetikas prieš operaciją ir jos metu). Jei Jums numatoma atlikti operaciją arba ligoninėje jaučiate nerimą, turite pasakyti gydytojui ar odontologui, kad vartojate bikalutamidą;

terfenadinas arba astemizolas (jie vartojami gydyti alergiją) (žr. 2 poskyrį „Bicalutamid Actavis vartoti negalima“);

cisapridas (vartojamas gydyti rėmenį ir rūgštinį refliuksą) (žr. 2 poskyrį „Bicalutamid Actavis vartoti negalima“);

vaistai, vadinami kalcio kanalų blokatoriais, pvz., diltiazemas ar verapamilis. Jie vartojami nuo širdies ligų, krūtinės anginos arba aukšto kraujospūdžio;

kraują skystinantys vaistai, pvz., varfarinas;

cimetidinas (vaistas nuo rūgštinio refliukso ir skrandžio opos);

ketokonazolas (vaistas nuo grybelinių ligų);

Bicalutamid Actavis gali trukdyti veikti kai kuriems vaistams nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz., chinidinui, prokainamidui, amjodaronui ir sotaloliui) bei padidinti širdies ritmo sutrikimų riziką kartu vartojant kai kurių kitų vaistų, pvz., metadono (jo skiriama skausmui malšinti ir, kartu su kitomis priemonėmis, piktnaudžiaujančių vaistais ar narkotikais pacientų detoksikacijai), moksifloksacino (antibiotiko) ar vaistų nuo sunkių psichikos ligų.

Bicalutamid Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais

Tablečių nebūtina vartoti su maistu. Tabletę reikia nuryti visą, užsigeriant stikline vandens.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Moterims Bicalutamid Actavis vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Bikalutamidas neturi įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, tačiau, vartodami šį vaistą, kai kurie žmonės gali jaustis mieguisti. Jei manote, kad vaistas sukelia jums mieguistumą, prieš vairuodami mašiną ar valdydami mechanizmus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Bicalutamid Actavis sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra 1 tabletė vieną kartą per parą. Tabletę reikia nuryti visą, užsigeriant stikline vandens. Stenkitės gerti vaistą kasdien maždaug tuo pačiu paros metu.

Ką daryti pavartojus per didelę Bicalutamid Actavis dozę?

Jeigu manote, kad išgėrėte per daug tablečių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę. Pasiimkite likusias tabletes arba vaistų pakuotę, kad gydytojas žinotų, kokio vaisto pavartojote. Gydytojas gali nuspręsti stebėti Jūsų organizmo funkcijas, kol praeis bikalutamido perdozavimo poveikis.

Pamiršus pavartoti Bicalutamid Actavis

Jeigu manote, kad pamiršote išgerti bikalutamido tabletę, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau įprastu metu gerkite įprastą dozę.

Nustojus vartoti Bicalutamid Actavis

Be gydytojo nurodymo preparato vartojimo nenutraukite, net jeigu jaučiatės geriau.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškia kuris nors iš toliau nurodytų šalutinių poveikių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Labai sunkūs šalutiniai poveikiai yra:

odos išbėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, odos lupimasis, pūslių arba šašų atsiradimas;

veido arba kaklo, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti ar nuryti;

kvėpavimo problemos, kartu esant kosuliui ir karščiavimui arba be jų;

odos ir akių pageltimas.

Kitas šalutinis poveikis

Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų):

Išbėrimas, krūtų jautrumas, krūtų išsivystymas vyrams, silpnumo pojūtis.

Dažnas (pasireiškia iki 1 iš 10 pacientų):

karščio antplūdžiai, sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis (anemija), apetito sumažėjimas, susilpnėjęs lytinis potraukis, depresija, svaigulys, mieguistumas, pilvo ar krūtinės skausmas, vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis žarnyne, nevirškinimas dėl padidėjusio rūgštingumo, šleikštulys, kepenų funkcijos pokyčiai, įskaitant odos ir akių baltymų pageltimą (gelta), plaukų slinkimas ar padidėjęs plaukuotumas, odos sausumas ir niežėjimas, kraujas šlapime (hematurija), sutrikusi erekcija, plaštakų, pėdų, rankų ar kojų pabrinkimas (edema), svorio padidėjimas.

Nedažnas (pasireiškia iki 1 iš 100 pacientų):

alerginės (padidėjusio jautrumo) reakcijos. Galimi jų simptomai: odos išbėrimas, niežėjimas, dilgėlinė, odos lupimasis, pūslių arba šašų atsiradimas, veido arba kaklo, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti ar nuryti, plaučių uždegimas, vadinamas intersticine plaučių liga (buvo pranešimų apie mirtinus atvejus). Jo simptomai gali būti sunkus dusulys, kosulys ar karščiavimas.

Retas (pasireiškia iki 1 iš 1000 pacientų):

kepenų funkcijos nepakankamumas (buvo pranešimų apie mirtinus atvejus), padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai.

Nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

elektrokardiogramos (EKG) pokyčiai (pailgėjęs QT intervalas).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys reiškia mėnesį, paskutinieji keturi – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Bicalutamid Actavis sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra bikalutamidas. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg bikalutamido.

- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, magnio stearatas, krospovidonas, povidonas K-29/32, natrio laurilsulfatas. Tablečių plėvelė: laktozė monohidratas, hipromeliozės, makrogolis 4000, titano dioksidas (E171).

Bicalutamid Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

Bicalutamid Actavis tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos, dengtos plėvele, vienoje pusėje yra užrašas „BCM 150“.

Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis po 5, 7, 10, 14, 20, 28, 30, 40, 50, 56, 80, 84, 90, 98, 100, 140, 200 arba 280 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Actavis Group PTC ehf.

Reykjavíkurvegi 76-78

220 Hafnarfjörður

Islandija

Gamintojai

Synthon Hispania S.L.

Castelló 1

Polígono Las Salinas

08830 Sant Boi de Llobregat

Ispanija

arba

Synthon BV

Microweg 22

6545 CM Nijmegen

Nyderlandai

arba

Merckle GmbH

Ludwig-Merckle Strasse 3

89143 Blaubeuren-Weiler

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB „Sicor Biotech“

Molėtų pl. 5

LT-08409 Vilnius

Tel.: +370 5 266 02 03

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija Bicalutamid STADA 150 mg Filmtabletten
Belgija Bicalutamid Actavis 150 mg filmomhulde tabletten
Bulgarija Bicalan 150 mg
Čekija Bicalutamidum Genthon 150 mg, potahované tablety
Danija Bicalustad
Suomija Bikalutamidi medac 150 mg
Vokietija Bicalutamid-ratiopharm 150 mg Filmtabletten
Graikija Bicalutamide medac 150 mg
Vengrija Bicusan
Islandija Bicalutamid Actavis
Italija BIKADER 150 mg, compresse rivestite con film
Lietuva Bicalutamid Actavis 150 mg plėvele dengtos tabletės
Olandija Bicalutamide 150 mg filmomhulde tabletten
Norvegija Bikalutamid medac 150 mg
Lenkija Bicalutamide medac
Portugalija Bicalutamida Stada
Rumunija Androbloc 150 mg
Slovakija Bicusan 150 mg
Slovėnija Bicusan 150 mg filmsko obložene tablete
Ispanija Bicalutamida medac 150 mg EFG
Švedija Bikalutamid Actavis
Jungtinė Karalystė Bicalutamide 150 mg film-coated tablets

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-04-28.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Bicalutamid (SanoSwiss) Actavis 150mg plėvele dengtos tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.245, Ginkūnai
Visuomenės vaistinė
Rasos g. 1A, Ginkūnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 21min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena