E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Bromocriptin Gedeon 2,5mg tabletės N30

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Kiti ginekologiniai vaistai
Pavadinimas: Bromocriptin Gedeon 2,5mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Bromocriptine - 2,5mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Gedeon Richter
ATC kodas G02CB01
Vidutinė kaina: 6,84 Eur (23,62 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

BROMOCRIPTIN–RICHTER sudėtyje yra veikliosios medžiagos bromokriptino. Jis skiriamas pacientams, kurių kraujyje padidėjęs prolaktino (hormono, veikiančio geltonkūnį bei laktaciją) ir (arba) augimo hormono kiekis. Abu šiuos hormonus gamina hipofizė (smegenyse esanti posmegeninė liauka). Prolaktino kiekis gali padidėti be jokios aiškios priežasties, dėl vaistų poveikio ar posmegeninės liaukos ligos.

BROMOCRIPTIN – RICHTER tabletės gali būti skiriamos:

- sustabdyti pieno gamybą krūtyse esant tam tikroms medicininėms priežastims (pvz., ŽIV infekcija);

kai dėl lytinių liaukų veiklos slopinimo (sukeliančio nevaisingumą) yra padidėjęs prolaktino kiekis ir (arba) pernelyg gausus pieno išsiskyrimas (galaktorėja);

kai nevaisingumą sąlygoja ne padidėjęs prolaktino kiekis;

kai yra nepiktybiniai posmegeninės liaukos navikai, išskiriantys prolaktiną;

ciklinės gerybinės krūtų ligos gydymui, menstruacijų ciklo sutrikimų ir premenstruacinio sindromo simptomų šalinimui;

akromegalijai gydyti. Akromegalija yra būklė, kuomet kraujo serume padidėja augimo hormono kiekis. Vaikystėje tai gali sukelti gigantizmą (milžinūgystę), o suaugusiesiems – pėdų ir plaštakų, taip pat ausų kaušelių, nosies, apatinio žandikaulio neproporcingą padidėjimą. Bromokriptinas mažina augimo hormono kiekį kraujyje.

- parkinsonizmui gydyti (nervų sistemos liga, kuri pasireiškia judesių sutrikimu, raumenų sąstingiu, drebuliu ramybės būsenoje); šio vaisto skiriama vieno ar kartu su kitais priešparkinsoniniais

vaistais. Šį sutrikimą sąlygoja dopamino stoka smegenyse. BROMOCRIPTIN – RICHTER skatina dopamino gamybą smegenyse ir sumažina parkinsonizmo simptomus. Dopaminas yra smegenų ląstelėse susidaranti medžiaga, svarbi judesių koordinacijai.

Įprastai BROMOCRIPTIN–RICHTER negalima vartoti tam, kad būtų sustabdyta pieno gamyba krūtyse. Taip pat jo negalima vartoti norint palengvinti po gimdymo pasireiškiančio skausmingo krūtų pabrinkimo simptomus, jeigu juos įmanoma sumažinti kitomis priemonėmis (tokiomis kaip tvirtas krūtų prilaikymas, ledo kompresas ir pan.) ir (arba) skausmą malšinančiais vaistais.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

BROMOCRIPTIN-RICHTER vartoti negalima:

- jeigu yra alergija bromokriptinui, kitiems skalsių alkaloidams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu Jums yra arba kada nors buvo sunkių psichikos sutrikimų;

jeigu vargina galvos ar plaštakų drebulys dėl paveldėtos ligos ar emocinio streso (jei sergate savaiminiu ar šeiminiu tremoru);

jeigu sergate paveldima liga, pasireiškiančia judesių sutrikimais (Huntingtono chorėja);

jeigu Jūsų kraujo spaudimas yra didelis;

jeigu Jums kada nors buvo problemų dėl kraujo spaudimo nėštumo metu arba po gimdymo, buvo diagnozuotos tokios būklės kaip eklampsija, preeklampsija, su nėštumu susijęs didelis kraujo spaudimas, didelis kraujo spaudimas po gimdymo;

jeigu Jūs sergate arba kada nors sirgote širdies ar vainikinių arterijų liga arba kita sunkia kraujagyslių liga;

jeigu Jums taikomas ilgalaikis gydymas BROMOCRIPTIN–RICHTER ir echokardiografiniu tyrimu nustatyta širdies vožtuvų liga.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti BROMOCRIPTIN–RICHTER:

jeigu Jūs vartojate bet kokių skalsių alkaloidų preparatų (pvz., ergotamino tartrato), eritromicino, dopamino receptorių antagonistų (pvz., butirofenonų, fenotiazinų), oktreotido, simpatikomimetikų (pvz., fenilpropanolamino, izometepteno);

jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį;

jeigu planuojate pastoti (jeigu artimiausiu metu neplanuojate pastoti, turite vartoti patikimą nehormoninį kontracepcijos metodą);

jeigu sergate širdies ir kraujagyslių liga arba nustatytas psichikos sutrikimas;

jei sutrikusi kepenų veikla;

jei nuo šalčio rankų ir kojų pirštai pablykšta (Raynaud sindromas);

jeigu sergate akromegalija ir yra ar buvo pepsinė opa arba kraujavimas iš skrandžio;

jeigu gydomas krūtų skausmas bei nustatyti mazginiai ir (arba) cistiniai krūtų pakitimai ir galimo piktybinio susirgimo diagnozė neatmesta;

jei po gimdymo atsirado sunkių psichikos sutrikimų ar sergate širdies liga;

jeigu anksčiau buvo nustatyta plaučių, apatinės nugaros dalies ar inkstų arba širdies fibrozė.

Jeigu Jūs ką tik pagimdėte, Jums yra didesnė tam tikrų būklių pasireiškimo rizika. Šios būklės yra labai retos, tačiau joms esant gali pasireikšti didelis kraujo spaudimas, psichikos sutrikimai, ištikti širdies smūgis (infarktas), traukuliai arba insultas. Todėl gydytojas pirmosiomis gydymo šiuo vaistu dienomis turės reguliariai matuoti Jūsų kraujo spaudimą. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums padidėja kraujospūdis, jaučiate krūtinės skausmą arba neįprastai stiprų ar nuolatinį galvos skausmą (su regos sutrikimais arba be jų).

Pasakykite gydytojui, jeigu atsiranda regėjimo, ypač - akipločio, sutrikimų. Gydytojui gali tekti koreguoti vaisto dozę.

Vartojant BROMOCRIPTIN–RICHTER gali atsirasti mieguistumas dienos metu arba pasireikšti staigaus užmigimo epizodai, ypač Parkinsono liga sergantiems asmenims, taip pat gali reikšmingai sumažėti kraujo spaudimas. Todėl patartina šio vaisto vartojimo laikotarpiu nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

Galimas kraujavimas iš virškinamojo trakto ir skrandžio opos išsivystymas. Atsiradus pilvo skausmui, pykinimui, vėmimui šviežiu ar apvirškintu krauju, tuštinimuisi su krauju, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pasakykite gydytojui, jei Jūs arba Jūsų šeimos nariai arba slaugytojai pastebi, kad Jums atsiranda polinkis neįprastai elgtis ir Jūs negalite atsispiri impulsui imtis veiksmų, kurie gali pakenkti Jums ar kitiems žmonėms. Tai vadinama impulsų kontrolės sutrikimu ir gali pasireikšti nenugalimu potraukiu azartiniams lošimams, neįveikiamu potraukiu valgyti ar išlaidauti, padidėjusiu lytiniu potraukiu ar seksualinių minčių arba jausmų sustiprėjimu. Jūsų gydytojui gali tekti sumažinti BROMOCRIPTIN–RICHTER dozę arba nutraukti šio vaisto vartojimą.

Gydymo metu gali būti atliekami šie tyrimai:

kraujospūdžio matavimas, ypač pirmosiomis gydymo dienomis;

moterys, kurios bromokriptino vartoja ilgą laiką, periodiškai turi būti tiriamos ginekologiškai (geriausiai atliekant ir gimdos kaklelio citologinį tyrimą). Moteris, kurių menstruacijų ciklas reguliarus, rekomenduojama tirti kartą per metus, o moteris, kurioms jau prasidėjęs pomenopauzinis periodas – kas pusmetį;

jei vaistu gydomas posmegeninės liaukos navikas, gali reikti tirti akiplotį;

jei vaistu gydomas navikas, nustatinėjama, ar kinta naviko pobūdis ir apimtis;

Parkinsono liga sergantiems pacientams periodiškai atliekami kraujagyslių ir kvėpavimo sistemos, taip pat plaučių, kepenų ir inkstų funkcijos bei kraujo tyrimai;

jei pasireiškė fibrozinių (randėjimo) reakcijų širdies, plaučių ar pilvo audiniuose. Jei Jums skiriamas ilgalaikis gydymas BROMOCRIPTIN-RICHTER, gydytojas prieš gydymą patikrins širdies, plaučių ir inkstų būklę. Jis prieš gydymą taip pat atliks echokardiogramą (širdies ultragarsinį tyrimą). Gydymo laikotarpiu gydytojas atidžiai stebės, ar nekyla fibrozinių reakcijų. Jei prireiks, gydytojas vėl atliks echokardiogramą. Pasireiškus fibrozinių komplikacijų, gydymas šiuo vaistu bus nutrauktas.

Parkinsono ligos atveju prieš pradedant gydyti BROMOCRIPTIN-RICHTER, gydytojas gali tirti dėl tokių simptomų, kaip nepraeinantis kosulys, dusulys, krūtinės skausmas.

Būtina kreiptis į gydytoją, jeigu vartojant vaisto atsiranda dusulys, oro trūkumas, kosulys, krūtinės, pilvo ar šono skausmas, kojų tinimas, nes tai gali būti reto sutrikimo, vadinamo fibroze, požymiai.

Vaikams ir paaugliams

Jaunesniems nei 15 metų vaikams ir paaugliams BROMOCRIPTIN-RICHTER vartoti nerekomenduojama, nes stokojama duomenų, įrodančių saugumą ir veiksmingumą.

Kiti vaistai ir BROMOCRIPTIN-RICHTER

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

BROMOCRIPTIN-RICHTER vartoti reikia atsargiai kartu su šiais vaistais:

eritromicinu (gali padidėti bromokriptino koncentracija kraujo serume) ar kitais makrolidų grupės antibiotikais;

dopamino antagonistais, pvz., butirofenonais, tioksantenais ir fenotiazinais (gali silpnėti bromokriptino poveikis);

oktreotidu (didėja bromokriptino koncentracija kraujo serume);

metoklopramidu ar domperidonu (gali silpnėti prolaktino kiekį mažinantis poveikis);

simpatikomimetiniais vaistais, pvz., fenilpropanolaminu, izometeptenu (didėja toksinio poveikio pavojus);

- vaistais, galinčiais keisti kraujospūdį;

- stipriais kepenų tam tikrų fermentų inhibitoriais (azolų grupės priešgrybeliniais vaistais, ŽIV proteazių inhibitoriais).

Būtina vengti kartu vartoti kitų skalsių alkaloidų (pvz., ergotamino tartrato) preparatų.

BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartojant šį vaistą, draudžiama vartoti alkoholį, kadangi jis gali sustiprinti šalutinį poveikį.

BROMOCRIPTIN-RICHTER tabletes reikia visada gerti valgio metu, užsigeriant vandeniu.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu pastojama, BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojimą rekomenduojama nutraukti po pirmųjų išnykusių menstruacijų.

Nėštumo metu posmegeninės liaukos navikai kartais sparčiai didėja, taip gali atsitikti ir moterims, kurios dėl gydymo bromokriptinu tampa vaisingos.

Remiantis daugiau kaip 2000 nėštumų baigtimis, nustatyta, kad nevaisingumo gydymas bromokriptinu nėra susijęs su padidėjusiu persileidimo, priešlaikinio gimdymo, daugiavaisio nėštumo ar naujagimių apsigimimų pavojumi. Manoma, kad žmogui vaistas nesukelia nei teratogeninio, nei embriotoksinio poveikio.

BROMOCRIPTIN-RICHTER gali būti vartojamas pogimdyminei laktacijai slopinti esant tam tikroms medicininėms priežastims (po persileidimo, kai naujagimis gimsta negyvas ar miršta), tačiau šiuo vaistu nerekomenduojama slopinti normalios po gimdymo pasireiškusios laktacijos.

Bromokriptino patenka į motinos pieną, todėl šio vaisto nerekomenduojama vartoti žindyvėms.

Jeigu artimiausiu metu neplanuojama pastoti, reikia vartoti patikimą nehormoninį kontracepcijos metodą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kadangi gali sutrikti rega, būtinas atsargumas, ypač vairuojant automobilį ar valdant mechanizmus. Šis vaistas gali trikdyti sugebėjimą saugiai vairuoti ir valdyti mechanizmus. Gydymo pradžioje gali sumažėti kraujospūdis ir atsirasti pykinimas. Labai retai pasitaiko staigaus užmigimo epizodų, gali padidėti mieguistumas dieną. Todėl, jei gydymo metu pajuntate stiprų mieguistumą ar staiga užmiegate, pasitarkite su gydytoju ir venkite vairuoti bei valdyti mechanizmus, nes galite sukelti pavojų ir kitiems.

BROMOCRIPTIN-RICHTER sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus)

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Dozės didinamos palaipsniui, kad būtų mažesnis šalutinis poveikis. Vaistas vartojamas taip, kaip nurodyta žemiau.

Laktacijos prevencija ir slopinimas

Šiuo atveju dozė didinama palaipsniui. Moterims, kurioms BROMOCRIPTIN-RICHTER skiriama laktacijos prevencijai ar slopinimui, būtina atidžiai matuoti kraujospūdį, ypač pirmosiomis gydymo dienomis.

Laktacijos prevencijai (kad krūtyse neatsirastų pieno) gimdymo dieną reikia išgerti vieną tabletę, vėliau dvi savaites geriama po vieną tabletę du kartus per dieną.

Laktacijos slopinimui pirmąją dieną reikia išgerti vieną tabletę, vėliau po 2-3 dienų ji padidinama iki vienos tabletės du kartus per dieną. Tokią dozę reikia vartoti dvi savaites.

Po šio gydymo pabaigos, 2-3 dienas dar gali išsiskirti šiek tiek pieno. Jei taip nutiktų, pasitarkite su gydytoju.

Kitų ligų gydymas

Kitų ligų gydymas BROMOCRIPTIN-RICHTER pradedamas palaipsniui didinant dozę tokiu būdu:

pradinė dozė yra pusė tabletės, ją reikia išgerti vakare prieš miegą. Po 2-3 dienų dozė padidinama iki vienos tabletės, ją reikia išgerti vakare prieš miegą. Vėliau dozė palaipsniui didinama po pusę tabletės – vieną tabletę kas 2-3 dienas iki vienos tabletės du kartus per dieną. Prireikus, toliau dozę gali būti didinama pagal aukščiau aprašytą schemą.

Palaipsniui didinama vaisto dozė priklauso nuo gydomos ligos. Pvz., gydant kai kuriuos mėnesinių ciklo sutrikimus, gydymo pradžia gali priklausyti nuo mėnesinių ciklo, todėl visada tiksliai laikykitės gydytojo nurodymų. Jeigu Jums kyla daugiau klausimų arba abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę BROMOCRIPTIN-RICHTER dozę?

Jei netyčia pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Gali atsirasti vėmimas, suglumimas, haliucinacijų ir kraujospūdžio sumažėjimas.

Pamiršus pavartoti BROMOCRIPTIN-RICHTER

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jei pamiršote laiku išgerti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminėte, nebent jau laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju tiesiog išgerkite reikiamą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutinis bromokriptino poveikis būna silpnesnis, jei vaisto vartojama valgio metu, o dozė didinama palaipsniui.

Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas.

Gali pasireikšti žemiau nurodytas šalutinis poveikis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau negu 1 iš 10 vaisto vartojusiųjų):

pykinimas;

apetito stoka;

galvos skausmas;

vidurių užkietėjimas;

nosies užgulimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 vaisto vartojusiųjų):

- haliucinacijos;

- suglumimas;

- svaigulys;

- sutrikusi judesių koordinacija ar nenormalūs judesiai;

- vėmimas;

- burnos džiūvimas;

- nuovargis;

- alerginės odos reakcijos;

- alerginis dermatitas (odos uždegimas);

- plaukų slinkimas;

- raumenų spazmai.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireišti rečiau kaip 1 iš 1 000 vaisto vartojusiųjų):

- mieguistumas;

- skysčių kaupimasis perikardo ertmėje;

- širdiplėvės uždegimas (perikarditas);

- skysčių kaupimasis pleuros ertmėje ir pleuros fibrozė, pleuritas (pleuros uždegimas);

- plaučių fibrozė (jungiamojo audinio išvešėjimas);

- jungiamojo audinio išvešėjimas pilvo ertmėje (vadinama retroperitonine fibroze).

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartojusiųjų):

- virškinimo trakto opos ir kraujavimas iš virškinamajo trakto;

- sumažėjęs natrio kiekis kraujyje;

- aukštas kraujospūdis;

- kraujospūdžio sumažėjimas stojantis;

- karščiavimas, lydimas raumenų sustingimo ar trūkčiojimo, prakaitavimo, sumažėjusio budrumo, dažno širdies plakimo (vadinamasis piktybinis neurolepsijos sindromas);

- blyškumas;

- padidėjęs lytinis aktyvumas;

- sustiprėjęs lytinis potraukis;

- nenugalimas potraukis lošti;

- insultas;

- padidėjęs mieguistumas dieną, staigus užmigimas dieną;

- regos lauko (akipločio) sutrikimai;

- širdies priepuolis (infarktas);

- širdies vožtuvų nepakankamumas, širdiplėvės uždegimas, skysčių kaupimasis apie širdį.

Kai kuriems ilgai gydomiems pacientams, ypač turintiems polinkį, retkarčiais pasitaikė praeinantis, dėl šalčio atsirandantis rankų ir kojų pirštų blyškumas.

Kai kurioms moterims po gimdymo, persileidimo ar aborto vartojusioms BROMOCRIPTIN-RICHTER pieno susidarymui slopinti, ypatingai retai pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, įskaitant labai padidėjusį kraujospūdį (atsirado svaigulys, paraudo veidas), širdies priepuolį, traukulius, insultą ar psichikos sutrikimus, nors tiksliai nežinoma, ar tai sukėlė BROMOCRIPTIN-RICHTER. Kai kurioms pacientėms prieš traukulius ar insultą atsirado stiprus galvos skausmas ir (arba) regos sutrikimas. Jei Jums padidėjo kraujospūdis, atsirado nuolatinis galvos skausmas ar kitų neįprastų požymių, reikia nutraukti BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Kai kuriems pacientams, kuriems yra posmegeninės liaukos navikas, yra būdingi regos sutrikimai. Kai kuriems BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojantiems pacientams gali atsirasti regos sutrikimų. Jei taip nutiktų Jums, pasitarkite su gydytoju.

Labai retai nutraukus gydymą gali atsirasti būklė, panaši į piktybinį neurolepsijos sindromą. Ši reta būklė paprastai atsiranda pacientams, vartojantiems kitokių vaistų nuo psichozės. Būdingi šios būklės požymiai yra rigidiškumas (dėl padidėjusio raumenų tonuso pacientai jaučiasi sukaustyti), sutrikusi psichika ir padidėjusi kūno temperatūra. Reikia nutraukti BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

BROMOCRIPTIN-RICHTER vartojusiems pacientams pasitaikė virškinimo trakto opų ir kraujavimo atvejų, nors tiksliai nežinoma, ar tai sukėlė BROMOCRIPTIN-RICHTER.

Labai reti šalutiniai poveikiai yra širdies vožtuvų ir su jais susiję sutrikimai, tokie kaip uždegimas (perikarditas) ar skysčių kaupimasis perikardo ertmėje.

Gali pasireikšti kartu ar po vieną ankstyvi simptomai: pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys, krūtinės ar nugaros skausmas, kojų tinimai. Jei Jūs pajutę vieną iš šių simptomų, nedelsiant praneškite savo gydytojui.

Retais atvejais gali atsirasti jungiamojo audinio išvešėjimas pilvo ertmėje, kuris gali pasireikšti dusuliu, oro stygiumi, krūtinės, nugaros ar dubens skausmu, kojų patinimu bei inkstų veiklos sutrikimu. Jei Jums atsirastų bet kuris minėtas požymis, nutraukite vaisto vartojimą ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

Kai kuriems pacientams pirmosiomis gydymo dienomis sumažėja kraujospūdis ir todėl gali sutrikti budrumas. Patariama ypa

atsargiai vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Kai kuriems pacientams pasitaikė staigaus užmigimo epizodų, todėl vairuodami bei valdydami mechanizmus, jie gali sukelti pavojų sau ir kitiems. Tokie pacientai turi pasitarti su gydytoju ir nevairuoti bei nevaldyti mechanizmų.

Jums gali pasireikšti tokie šalutiniai poveikiai:

- negalėjimas atsispirti impulsyvumui atlikti veiksmus, kurie gali būti žalingi Jums pačiam ar aplinkiniams, įskaitant:

stiprų azartą daug lošti, nepaisant sunkių pasekmių Jums ar Jūsų šeimai;

Jums pačiam ar kitiems didelį susirūpinimą keliantį lytinio domėjimosi ar elgsenos pakitimą arba sustiprėjimą, pavyzdžiui, padidėjusį lytinį potraukį;

nekontroliuojamą apsipirkinėjimą ar išlaidavimą;

persivalgymą ar neįveikiamą potraukį valgytį (kai suvalgoma daugiau, nei įprasta ir daugiau, nei reikia alkiui numalšinti).

Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia bet kuris iš šių elgsenos pokyčių. Gydytojas patars, kaip suvaldyti ar sumažinti šiuos simptomus.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30ºC temperatūroje.

Tablečių talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir tablečių talpyklės etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

BROMOCRIPTIN-RICHTER sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra bromokriptinas. Vienoje tabletėje jo yra 2,5 mg (tai atitinka 2,87 mg bromokriptino mesilato).

- Pagalbinės medžiagos yra koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, povidonas, talkas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas.

BROMOCRIPTIN-RICHTER išvaizda ir kiekis pakuotėje

BROMOCRIPTIN–RICHTER tabletės yra beveik baltos, plokščios, nuožulniais kraštais, vienoje jų pusėje yra dalijimo vagelė, kitoje užrašas „2.5“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Tabletės tiekiamos supakuotos į tablečių talpyklę, kurioje yra 30 tablečių.

Registruotojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc.

Gyömrői út 19-21

1103 Budapest

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybėMaironio 23-3,VilniusTel. +370 5 268 53 92

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-12-12.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Bromocriptin Gedeon 2,5mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 397 Vilnius Žukausko 21

S.Žukausko g. 21, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.234 Kaunas

V.Lašo g. 1/Eivenių g. 19, Kaunas
(8 37) 331 816
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.116 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Didžioji g. 13, Vilnius
(8 5) 21 24 332
Darbo laikas: I - V 09:00 - 19:00 VI, VII 10:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 404, Vilnius Ukmergės 233

Ukmergės g. 233, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 403 Vilnius Laisvės 64A

Laisvės pr. 64A, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.306 Vilnius

L.Asanavičiūtės g. 27a, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena