E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Budenofalk 3mg kapsulės N100

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Antidiarėjiniai vaistai. Vaistai žarnyno infekcinėms ir uždegiminėms ligoms gydyti
Pavadinimas: Budenofalk 3mg kapsulės N100
Veikliosios medžiagos: Budesonide - 3mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Dr.Falk Pharma
ATC kodas A07EA06
Vidutinė kaina: 72,91 Eur (251,74 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių vartoti negalima:

jeigu yra alergija budezonidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu Jus vargina infekcijos (bakterijų, grybelių, amebų, virusų) sukeltas lokalus žarnų pažeidimas;

jeigu Jums yra kepenų cirozė ir su ja susijusios vartų venos hipertenzijos požymių, pvz., Jums yra tulžies latakų pažeidimo sukelta vėlyvoji kepenų cirozės stadija.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs sergate viena ar keliomis toliau išvardytomis ligomis:

tuberkulioze;

hipertenzija;

cukriniu diabetu;

kaulų išakijimu (osteoporoze);

pepsine skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;

glaukoma, katarakta;

arba kurių artimi giminaičiai sirgo cukriniu diabetu ar glaukoma.

Labai didelis atsargumas būtinas jei:

Jūs sergate vėjaraupiais, tymais arba juostine pūsleline, kadangi šios ligos eiga Budenofalk 3 mg skrandyje neiriomis kietomis kapsulėmis gydomiems pacientams gali būti labai sunki ir net pavojinga gyvybei. Jeigu Jūs anksčiau nesirgote šiomis ligomis, būtina vengti artimo kontakto su žmonėmis, kurie serga vėjaraupiais, tymais ar juostine pūsleline. Jeigu Jūs užsikrėtėte minėtomis ligomis, gali būti reikalingas gydymas tinkamu imunoglobulinu. Jei prasideda vėjaraupiai, gali būti reikalingas gydymas virustatiniais vaistais. Tokiu atveju gyvybiškai būtina kreiptis į gydytoją.

Jūs vartojate Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių, Jūsų vakcinacija gyva vakcina draudžiama. Po kitokių, t. y. išaktyvintų, vakcinų vartojimo antikūnų gamyba gali būti sumažėjusi.

Jei labai sutrikusi kepenų veikla, vartojant Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietų kapsulių, kaip ir kitokių gliukokortikoidų, gali būti sumažėjęs budezonido šalinimas bei padidėjęs jo patekimas į kraują. Tokiems žmonėms gydytojas gali nurodyti budezonido kurį laiką nevartoti.

Atkreipkite dėmesį į žemiau pateiktą informaciją.

Budenofalk 3 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės slopina pogumburio, hipofizės ir antinksčių sistemos veiklą, todėl sumažėja organizmo reakcija į stresą. Jeigu Jums bus daroma chirurginė operacija arba yra neįmanoma išvengti kitokių priežasčių sukelto streso, gydytojas gali papildomai skirti sisteminio poveikio gliukokortikoidų.

Geriant Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių steroidų kiekis kraujyje būna mažesnis, negu vartojant įprastinių sisteminio poveikio gliukokortikoidų preparatų. Jeigu Jūs vietoj jų pradėsite vartoti Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių, vėl gali atsirasti ligos simptomų. Jei taip atsitiktų, informuokite apie tai savo gydytoją.

Kiti vaistai ir Budenofalk 3 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei kartu vartojate kitų žemiau išvardytų vaistų, jų poveikis gali pakisti taip, kai nurodyta žemiau:

širdies glikozidai (tam tikri širdies raumenį veikiantys vaistai):

Dėl kalio trūkumo gali stiprėti glikozidų veiksmingumas.

saluretikai (tam tikri vaistai, didinantys šlapimo kiekį):

Gali didėti kalio šalinimas.

vaistai slopinantys ar aktyvinantys citochromo P450 fermentinės sistemos veiklą:

ketokonazolas (vaistas, kuriuo gydomos grybelių sukeltos infekcinės ligos);

troleandromicinas (antibiotikas);

eritromicinas (antibiotikas);

ritonaviras (vaistas, kuriuo gydoma ŽIV infekcija);

ciklosporinas (vaistas, kuriuo slopinamos gynybinės organizmo reakcijos).

Šie vaistai gali sustiprinti budezonido poveikį, todėl gydytojui gali tekti mažinti jo dozę:

karbamazepinas (vaistas, kuriuo gydoma epilepsija);

rifampicinas (vaistas nuo tuberkuliozės);

Gali mažėti sisteminis ir lokalus budezonido poveikis žarnų gleivinei, todėl prireikus gali tekti koreguoti šio vaisto dozę:

etinilestradiolis (sudėtinė kontraceptikų dalis).

Jei etinilestradiolio vartojama kartu su budezonidu, gali reikėti koreguoti šio medikamento dozę.

Budezonido vartojant kartu su cimetidinu, plazmoje gali šiek tiek padidėti budezonido koncentracija, tačiau toks pokytis klinikai yra nereikšmingas.

Kartu vartojamas omeprazolas budezonido farmakokinetikai įtakos nedaro.

Budezonido sąveikos su steroidus prisijungiančiomis sintetinėmis dervomis, pvz., kolestiraminu, ir antacidiniais vaistais galimybės taip pat atmesti negalima. Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių vartojant kartu su minėtais medikamentais, gali mažėti budezonido veiksmingumas, todėl tarp jo ir sintetinių dervų bei antacidinių preparatų vartojimo turėtų būti mažiausiai dviejų valandų intervalas.

Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių vartojimas su maistu ir gėrimais

Visu gydymo Budenofalk 3 mg skrandyje neiriomis kietosiomis kapsulėmis laikotarpiu būtina vengti greipfrutų sulčių, kadangi greipfrutai gali sustiprinti šio vaisto poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Dėl nepakankamos vaistinio preparato vartojimo nėštumo metu patirties, nevartokite Budenofalk nėštumo metu, nebent gydytojas manytų, kad tai neabejotinai būtina.

Jei moteris vaisingo amžiaus, prieš vartodama Budenofalk 3 mg skrandyje neirias kietąsias kapsules ji turi pasitikrinti, ar ne nėščia. Gydymo metu tokiai pacientei būtinos tinkamos kontracepcijos priemonės.

Gliukokortikoidai, kurių yra Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių sudėtyje, patenka į motinos pieną. Vartodamos Budenofalk 3 mg skandyje neirių kietųjų kapsulių nežindykite.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vaisto įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti veikiančius mechanizmus nepastebėta.

Budenofalk 3 mg skrandyje neiriose kietosiose kapsulėse yra sacharozės ir laktozės.

Kiekvienoje kapsulėje yra 240 mg sacharozės ir 12 mg laktozės monohidrato. Jei žinoma, kad netoleruojate tam tikrų angliavandenių, prieš vartodami Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių pasitarkite su gydytoju.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Krono liga

Suaugusiems žmonėms (vyresniems kaip 18 metų)

Jei gydytojo nepaskirta kitaip, reikia gerti tris kapsules vieną kartą iš ryto arba vieną kapsulę tris kartus per parą (iš ryto, per pietus ir vakare).

Kolageninis kolitas

Suaugusiems žmonėms (vyresniems kaip 18 metų)

Jei gydytojo nepaskirta kitaip, reikia gerti vieną kartą per dieną, iš ryto tris kietąsias kapsules.

Autoimuninis hepatitas

Suaugusiems žmonėms(vyresniems kaip 18 metų)

Ūminio uždegimo gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip,vartoti po vieną kapsulę tris kartus per parą (ryte, per pietus ir vakare). Atsižvelgiant į Jūsų tyrimų rodmenis gydytojas nutars, kiek laiko reikia vartoti tris kapsules per parą.

Palaikomasis gydymas

Jei gydytojas nenurodė kitaip,vartoti po vieną kapsulę du kartus per parą (iš ryto ir vakare). Atsižvelgiant į Jūsų tyrimų rodmenis gydytojas nutars, kiek laiko reikia vartoti dvi kapsules per parą.

Atkreipkite dėmesį į tai, kad dažniausiai gydytojas Jums skirs Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių kartu su azatioprinu (vaistu, slopinančiu imunines organizmo reakcijas).

Vartojimas vaikams ir paaugliams (visos indikacijos)

Budenofalk 3 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės nevartotinos jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Šio vaisto vartojimo patirtis vyresniems kaip 12 metų vaikams ribota.

Vartojimo būdas

Budenofalk 3 mg skrandyje neirios kietosios kapsulės yra tik geriamos.

Skrandyje neirias kietąsias kapsules reikėtų vartoti maždaug 30 minučių prieš valgį. Jas reikia nuryti nekramtytas, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio pvz., stikline vandens.

Vartojimo trukmė

Priklausomai nuo ligos simptomų, Jūsų gydytojas nutars kaip ilgai Jums reikėtų vartoti šį vaistą.

Krono liga ir kolageninis kolitas

Vaisto dažniausiai reikia vartoti 8 savaites.

Autoimuninis hepatitas

Atsižvelgiant į Jūsų kraujo ir kepenų audinio tyrimų rodmenis, gydytojas nutars, kiek laiko reikia vartoti šio vaisto ir kiek kapsulių per dieną būtina išgerti.

Ką daryti pavartojus per didelę Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių dozę?

Jei pacientas išgėrė Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių per didelę vienkartinę dozę, toliau reikia gerti numatytu laiku ne mažesnę, bet įprastinę dozę. Jeigu Jūs abejojate, kreipkitės į savo gydytoją rekomendacijos. Jei įmanoma, turėkite su savimi vaisto pakuotę ir pakuotės lapelį.

Pamiršus pavartoti Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių

Jei praleidote vieną dozę, tęskite vaisto vartojimą kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių

Prieš nutraukdami vaisto vartojimą ar nusprendus pernelyg anksti baigti gydymą, pasitarkite su gydytoju. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo staiga, nes tai gali pabloginti Jūsų savijautą. Vartokite vaistą, kol Jūsų gydytojas nenurodys kitaip net jeigu pradėsite jaustis geriau.

Jūsų gydytojas gali norėti pradėti mažinti vaisto dozę palaipsniui. Pirmiausiai nuo trijų kapsulių per parą iki dviejų kapsulių per parą vieną savaitę (po vieną kapsulę iš ryto ir vakare) ir tik tada vartoti po vieną kapsulę per dieną (iš ryto) paskutinę gydymo savaitę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Pastebėta pavienių toliau išvardytų šalutinio poveikio atvejų.

Labai retas (mažiau negu 1 iš 10000 pacientų):

skysčio susikaupimas kojose;

Kušingo sindromas;

spaudimo kaukolės viduje padidėjimas, kartais paaugliams pasireiškiantis kartu su regimojo nervo spenelio edema;

difuzinis raumenų skausmas ir silpnumas, osteoporozė (kaulų išakijimas).

Kai kurių minėto šalutinio poveikio atvejų pastebėta tik vaisto vartojant ilgai.

Retkarčiais gali pasireikšti sisteminio poveikio gliukokortikoidams būdingas šalutinis poveikis (pvz., atsirasti į Kušingo sindromą panašių pokyčių). Jis priklauso nuo dozės, gydymo trukmės, kartu vartojamų ar anksčiau vartotų gliukokortikoidų bei paciento jautrumo vaistui.

Imuninės sistemos sutrikimai

Susilpnėjęs organizmo atsparumas (pvz., padidėjusi infekcijos rizika).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Kušingo sindromas: mėnulio formos veidas, riebalų susikaupimas liemens srityje, cukrinis diabetas, gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas, skysčio susikaupimas audiniuose, padidėjęs kalio šalinimas, antinksčių žievės veiklos susilpnėjimas ar atrofija, vaikų augimo sulėtėjimas, lytinių hormonų sekrecijos sutrikimas: mėnesinių išnykimas, vyriško tipo plaukuotumo atsiradimas moterims, sumažėjęs lytinis potraukis ir kt.

Psichikos sutrikimai

Depresija, irzlumas, euforija.

Akies sutrikimai

Padidėjęs akispūdis, katarakta.

Kraujagyslių sutrikimai

Didelis kraujospūdis, padidėjusi trombozės galimybė, kraujagyslių ligos (nutraukimo sindromas po ilgalaikio gydymo).

Virškinimo trakto sutrikimai

Skrandžio negalavimas, skrandžio opa, kasos uždegimas.

Odos ir jungiamojo audinio sutrikimai

Padidėjusio jautrumo reakcijos sukeltas išbėrimas (alerginis išbėrimas), odos drūžės ir kraujosruvos, spuogai, kontaktinis dermatitas, žaizdų gijimo sulėtėjimas.

Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Kaulų ir kremzlių atrofija (aseptinė kaulų nekrozė).

Klinikinių tyrimų duomenimis, su gliukokortikoidais susijusio šalutinio poveikio dažnis Budenofalk 3 mg skrandyje neiriomis kietosiomis kapsulėmis gydomiems ligoniams yra maždaug 50 % mažesnis negu pacientams, kurie geria tokio pat stiprumo prednizolono dozę, tačiau negalima atmesti ir gliukokortikoidams būdingo šalutinio poveikio galimybės.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių sudėtis

Veiklioji medžiaga yra budezonidas. Skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 3 mg budezonido.

Pagalbinės medžiagos yra amonio metakrilato kopolimeras A, amonio metakrilato kopolimeras B, laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, metakrilo rūgšties ir metilo metakrilato (1:1) kopolimeras, metakrilo rūgšties ir metilo metakrilato (1:2) kopolimeras, povidonas K25, sacharozė, talkas, trietilo citratas, želatina, eritrozinas (E127), titano dioksidas (E171), raudonasis ir juodasis geležies oksidai (E172), natrio laurilsulfatas.

Budenofalk 3 mg skrandyje neirių kietųjų kapsulių išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skrandyje neiri kietoji, rausva kapsulė, supakuota lizdinėse plokštelėse.

Budenofalk gali būti tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 50 arba 100 skrandyje neirių kietųjų kapsulių (5 arba 10 lizdinių plokštelių po 10 kapsulių). Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Dr. Falk Pharma GmbH

Leinenweberstr. 5

79104 Freiburg

Vokietija

Tel.: +49 (0)761/1514-0

Faksas: +49 (0)761/1514-321

El. paštas: mailto:zentrale@drfalkpharma.de

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB Morfėjus

Žalgirio g. 93-42

LT-08218 Vilnius

Tel.: +370 2796328

El. paštas: mailto:info@morfejus.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-01-04

Kiti informacijos šaltiniai

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Budenofalk 3mg kapsulės N100" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.234 Kaunas

V.Lašo g. 1/Eivenių g. 19, Kaunas
(8 37) 331 816
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Universiteto vaistinė, UAB filialas Gedimino 27
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Gedimino pr. 27, Vilnius
(8 5) 26 10 608
Darbo laikas: I - V 07:30 - 21:00 VI, VII 10:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.3 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Sausio 13-osios g. 2, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.223 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 16, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 VI 09:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.19 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Žemaičių pl. 66, Kaunas
(8 37) 37 73 25
Darbo laikas: I - V 09:00 - 18:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 99 Joniškis Miesto a.
Visuomenės vaistinė
Miesto a. 5-43, Joniškis
(8 426) 51 160
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 49min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.235 Prienai

Vytauto g. 18/Kęstučio g. 2, Prienai
(8 319) 60 064
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.211 Jonava

Chemikų g. 1, Jonava
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena