E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletės 10mg+240mg N7

Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai nosies ligoms gydyti
Pavadinimas: Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletės 10mg+240mg N7
Veikliosios medžiagos: Loratadine - 10mg
Pseudoephedrine - 240mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Bayer Consumer Care
ATC kodas R01BA52
Vidutinė kaina: 5,45 Eur (18,82 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Kas yra Clarinase

Clarinase tablečių sudėtyje yra du vaistai (loratadinas ir pseudoefedrino sulfatas). Loratadinas yra antihistamininis vaistas, o pseudoefedrino sulfatas - dekongestantas (gleivinės paburkimą mažinantis vaistas)..

Kaip veikia Clarinase

Clarinase tabletės padeda sumažinti alergijos ar peršalimo simptomus, blokuodamos histamino, kuris gaminamas organizme jei Jūs esate kam nors alergiški, poveikį. Dekongestantai mažina nosies gleivinės paburkimą.

Kada vartoti Clarinase

Clarinase tabletės palengvina simptomus, susijusius su sezoniniu alerginiu rinitu (šienlige): čiaudulį, nosies ir akių niežulį, ašarojimą, nosies užgulimą ar varvėjimą suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Clarinase tablečių vartoti negalima, jei:

yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Dėl Clarinase tablečių sudėtyje esančio pseudoefedrino, jų vartoti negalima, jei:

- Jūs kartu vartojate širdį veikiančių ar kraujospūdį mažinančių vaistinių preparatų.

- Jūs sergate glaukoma, Jums sunku šlapintis, sutrikęs šlapimo nutekėjimas, yra padidėjęs kraujospūdis, sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, jei Jums yra buvęs insultas arba yra suaktyvėjusi skydliaukės veikla;

Jūs vartojate monoaminooksidazę slopinančius vaistus (MAO) ar nustojote juos vartoti per pastarąsias 14 dienų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Dėl žemiau pateiktų būklių, Jūs galite tapti neįprastai jautrus šio vaisto sudėtyje esančiam gleivinės paburkimą mažinančiam pseudoefedrinui.

Prieš pradėdami vartoti Clarinase, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jei:

- esate 60 metų ar vyresnis, nes vyresni pacientai gali būti jautresni šio vaisto poveikiui;

- sergate cukriniu diabetu, stenozuojančia pepsine opa (sukeliančia skrandžio, plonojo žarnyno ir stemplės susiaurėjimą), prievarčio ir dvylikapirštės žarnos nepraeinamumu, šlapimo pūslės kaklelio nepraeinamumu, kažkada yra buvęs bronchospazmas (apsunkintas kvėpavimas dėl plaučių lygiųjų raumenų susitraukimo), kepenų, inkstų ar šlapimo pūslės veiklos sutrikimais;

- Jums bus atliekama operacija, turėtumėte kelioms dienoms nutraukti Clarinase vartojimą;

- vartojate digitalio preparatų – vaistų, kuriais gydomi tam tikri širdies sutrikimai - tuo atveju reikia koreguoti dozę;

- jei vartojate α-metildopą, mekamilaminą, rezerpiną, čemerio alkaloidus ir guanitidiną kraujospūdžiui mažinti, tuomet gali tekti koreguoti dozę;

- vartojate gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (geriamųjų ar vartojamų į nosį), apetitą slopinančių vaistinių preparatų ar amfetamino grupės vaistų - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate skalsių alkaloidų (tokių kaip dihidroergotaminas, ergotaminas ar metilergometrinas) migrenai gydyti - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate linezolido (antibiotikas), bromokriptino (nevaisingumo ar Parkinsono ligos gydymui), kabergoliną, lizuridą ir pergolidą (Parkinsono ligos gydymui) - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate skrandžio sulčių rūgštingumą neutralizuojančių vaistų - jie gali padidinti Clarinase veiksmingumą;

- vartojate kaolino - jis gali sumažinti Clarinase veiksmingumą.

Jūs turite atlikti alerginius odos testus. Clarinase tablečių vartojimą reikia nutraukti dvi dienas prieš alerginį odos testą, nes šis vaistas gali iškreipti rezultatus.

Pasakykite savo gydytojui, jei Jums buvo diagnozuota arba yra:

padidėjęs kraujospūdis;

dažnas ir stiprus širdies plakimas;

sutrikęs širdies ritmas;

pykinimas ir galvos skausmas arba galvos skausmo sustiprėjimas vartojant Clarinase.

Gydytojas gali patarti nutraukti gydymą.

Vienu iš vaistų, esančių Clarinase sudėtyje, pseudoefedrino sulfatu, gali būti piktnaudžiaujama, o didelės pseudoefedrino dozės gali būti toksiškos.

Vaikams

Jaunesniems kaip 12 metų amžiaus vaikams šio vaisto vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Clarinase

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, taip pat įsigytų be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Clarinase vartojimas su alkoholiu

Clarinase vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, alkoholio poveikis nesustiprėja.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku

Nėštumas

Jei esate nėščia, Clarinase vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis

Jei žindote kūdikį, Clarinase tablečių vartoti nerekomenduojama. Loratadino ir pseudoefedrino išsiskiria į motinos pieną. Vartojant pseudoefedrino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie pieno gamybos sumažėjimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Clarinase neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Tačiau, labai retais atvejais, kai kurie pacientai jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Clarinase sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Laboratoriniai tyrimai

Sportininkams, vartojantiems Clarinase, dopingo mėginių rezultatai gali būti teigiami.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams

Rekomenduojama dozė yra viena Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletė kartą per parą su maistu ar be jo. Tabletę reikia užgerti stikline vandens.

Šis vaistas yra skirtas vartojimui per burną.

Nurykite iškart visą tabletę – prieš nuryjant jos negalima skaldyti, laužyti ar kramtyti.

Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės arba preparatą vartoti dažniau nei rekomenduojama pakuotės lapelyje.

Nepasitarus su gydytoju, nevartokite vaisto ilgiau kaip 10 dienų.

Ką daryti pavartojus per didelę Clarinase dozę?

Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Clarinase dozę.

Perdozavus loratadino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie mieguistumą, dažną širdies plakimą ir galvos skausmą.

Perdozavus pseudoefedrino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie traukulius, dažną širdies plakimą, pykinimą ir nervingumą.

Pamiršus pavartoti Clarinase

Jei pamiršote išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, kai prisiminsite ir toliau vartokite kaip paskirta.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kiek galima greičiau susisiekite su gydytoju ar vaistininku, jei vartojant Clarinase, Jums pasireiškia reakcija, kuri yra besitęsianti, varginanti ar manote, kad yra sunki.

Dažniausi su Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis siejamas šalutinis poveikis yra: nervingumas, apetito stoka, mieguistumas, nemiga, svaigulys, nevalingi įvairių kūno dalių judesiai, burnos džiūvimas ir nuovargis.

Rečiau pasitaikęs šalutinis poveikis: juntamas širdies plakimas, dažnas širdies plakimas, sloga, kraujavimas iš nosies, vidurių užkietėjimas ar pykinimas.

Vaistui patekus į rinką, labai retai gauta pranešimų apie stiprias alergines reakcijas, iš jų – išbėrimą, pūkšles ir veido patinimą, galvos svaigimą, traukulius, širdies ritmo sutrikimą, padidėjusį kraujospūdį, kosulį, bronchų spazmą, kepenų veiklos sutrikimą, šlapimo susilaikymą ir plaukų slinkimą.

Kitas šalutinis poveikis, kuris buvo nustatytas loratadino klinikinių tyrimų metu ar po jo šio vaisto patekimo į rinką, buvo apetitas padidėjimas, išbėrimas ir skrandžio veiklos sutrikimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po “EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Clarinase sudėtis

Veikliosios medžiagos yra loratadinas ir pseudoefedrino sulfatas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 10 mg loratadino ir 240 mg pseudoefedrino sulfato.

Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra hipromeliozė 2208, etilceliuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, povidonas K 29/32, silicio dioksidas ir magnio stearatas; tabletės dangale - makrogolis 3350, hipromeliozė 2910, OPASPRAY baltasis K-1-7000 (titano dioksidas (E171), hidroksipropilceliuliozė (E463)), makrogolis 400, sacharozė, karnaubo vaškas ir baltasis vaškas.

Clarinase išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ar beveik baltos, ovalios, abipus išgaubtos, dengtos tabletės, lygiu paviršiumi.

Clarinase tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7 tabletės. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Registruotojas

UAB „Bayer“

Sporto 18

LT-09238 Vilnius

Lietuva

Gamintojai

Schering-Plough Labo n.v.

Industriepark 30

B-2220 Heist-op-den-Berg

Belgija

arba

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39

2031BN Haarlem

Nyderlandai

arba

SAG Manufacturing S.L.U.

Km. 36, Carretera Nacional 1

28750 San Agustin de Guadalix

Madrid

Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Bayer“

Sporto 18

LT-09238 Vilnius

Lietuva

Tel: +370 5 233 68 68

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-11

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletės 10mg+240mg N7" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.126 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Žirmūnų g. 2, Vilnius
(8 5) 27 50 991
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 19:00 VII 10:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.54 Palanga

Vytauto g. 59, Palanga
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 21:00 VII 09:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.230 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Žirmūnų g. 64, Vilnius
(8 5) 21 02 174 ,(8 687) 59 987
http://www.seimosvaistine.lt
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.227 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 346, Kaunas
(8 37) 73 07 79
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 293 Vilnius Sirokomlės

V.Sirokomlės g. 8, Vilnius
(8 697) 05 293 Skambinti
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.269 Vilnius

Pilaitės pr. 31, Vilnius
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.235 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ateities g. 91, Vilnius
(8 5) 24 30 420
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.149 Vievis

Vilniaus g. 38, Vievis
(8 528) 26 193
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 16:00 VII 10:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 20min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena