E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Convulex sirupas 50mg/ml 100ml N1

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiepilepsiniai vaistai
Pavadinimas: Convulex sirupas 50mg/ml 100ml N1
Veikliosios medžiagos: Valproic acid - 5000mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N03AG01
Vidutinė kaina: 4,48 Eur (15,47 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Convulex esanti veiklioji medžiaga vartojama įvairioms epilepsijos formoms gydyti.

Kadangi vaistas malonaus skonio, Convulex ypač tinka gydyti mažus vaikus. Sirupo sudėtyje yra cukraus pakaitalo skystojo maltitolio, kurio burnos ertmėje esančios bakterijos neskaldo iki cukraus rūgščių, todėl nesivysto dantų ėduonis.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Convulex vartoti negalima:

jeigu yra alergija natrio valproatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra sutrikusi Jūsų kepenų funkcija;

jeigu Jūsų giminėje buvo sergančių kepenų ligomis;

jeigu Jums nustatytas sunkus kasos funkcijos sutrikimas;

jeigu sergate porfirija (medžiagų apykaitos liga);

jeigu Jums nustatytas genetinis sutrikimas, sukeliantis mitochondrinę ligą (pvz., Alpers Huttenlocher sindromą).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nedelsiant pasitarkite su gydytoju:

jeigu jaučiate pilvo skausmą, netekote apetito, atsirado pykinimas ir (arba) vėmimas, bendras silpnumas ar bloga savijauta: nedelsiant kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti sunkaus kepenų pažeidimo arba pankreatito (kasos uždegimo) simptomai. Šių gyvybei pavojingų sutrikimų rizika ypač didelė mažiems vaikams (iki 3 metų), pacientams, kurie gydymo pradžioje (pirmuosius tris mėnesius) vartoja kartu kitus vaistus;

jeigu Jums padažnėjo traukuliai, tai gali būti kepenų pažeidimo arba galvos smegenų funkcijos sutrikimo požymis (pavyzdžiui, jeigu Jūs kartu su Convulex vartojate fenitoino);

prieš chirurgines operacijas. Pasakykite gydytojui, kad vartojate Convulex;

jeigu Jums nustatytas šlapalo ciklo fermentų defektas (reta medžiagų apykaitos liga).

Pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Convulex:

jeigu sergate vilklige (imuninės sistemos liga, kurios metu pažeidžiama oda, kaulai ir sąnariai, plaučiai ir inkstai);

jeigu žinote, kad giminėje yra sergančių genetiniu sutrikimu, kuris sukelia mitochondrinę ligą;

jeigu sergate cukriniu diabetu. Natrio valproatas gali neteisingai rodyti ketoninių kūnų buvimą šlapime, nors iš tikrųjų taip nėra;

jeigu sutrikusi inkstų veikla, nes jums gali reikėti vartoti mažesnę dozę;

nes Convulex gali sukelti reikšmingą ir progresuojantį svorio didėjimą. Tai labai dažnas šalutinis poveikis; pasitarkite su gydytoju, kokių priemonių reikėtų imtis norint sumažinti šią riziką.

Pasitarkite su gydytoju, jeigu tokių pakitimų nėra, bet buvo praeityje.

Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus pradėjus vartoti Convulex ir 6 pirmuosius vaisto vartojimo mėnesius.

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip Convulex, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Informacija sergantisiems cukriniu diabetu

Convulex sirupo sudėtyje yra dirbtinių saldiklių, jį galima vartoti sergantiems cukriniu diabetu pacientams. Tačiau reikia atsižvelgti, kad viename sirupo mililitre yra angliavandenių, kurie atitinka 0,05 DV (angliavandenių dietinius vienetus).

Kiti vaistai ir Convulex

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate kartu su kitais vaistais, gali pasikeiti Convulex arba kitų vaistų poveikis.

Pasakykite gydytojui, jeigu kartu vartojate:

salicilatus, pvz., aspiriną;

antidepresantus, įskaitant fluoksetiną ir monoamino oksidazės (MAO) inhibitorius;

antikoaguliantus, vartojamus kraujo krešumui mažinti (pvz., varfariną);

benzodiazepinus, vartojamus miegui sukelti arba nerimui gydyti;

kitus vaistus epilepsijai gydyti, pvz., fenitoiną, karbamazepiną, fenobarbitalį, lamotriginą, primidoną, felbamatą, topiramatą;

kolestiraminą, vartojamą esant padidėjusiam lipidų (riebalų) kiekiui kraujyje;

cimetidiną, vartojamą skrandžio opaligei gydyti;

eritromiciną (antibiotiką, bakterijų sukeltai infekcijai gydyti);

rifampiciną (antibiotiką, vartojamą bakterijų sukeltai infekcijai ir tuberkuliozei gydyti);

karbapenemų grupės preparatus (antibiotikus bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti). Valproato ir karbapenemų derinio reikia vengti, nes jie gali sumažinti natrio valproato veiksmingumą;

vaistus maliarijos profilaktikai, pvz., meflokviną ir chlorokviną. Tai gali padidinti traukulių galimybę. Prieš vykstant į aukštos maliarijos rizikos regioną, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, koks geriausias profilaktinis vaistas tiktų Jums;

zidovudiną, vartojamą AIDS gydyti.

Jaunesniems negu 12 metų vaikams dėl kepenų pažeidimo rizikos acetilsalicilo rūgšties (aspirino) negalima vartoti kartu su Convulex.

Jeigu Convulex vartojamte kartu su topiramatu (epilepsijai gydyti), Jūsų gydytojas Jus labai atidžiai stebės, norėdamas pastebėti bet kokį galvos smegenų ligos ir (arba) taip vadinamos „hiperamonemijos“ (šlapalo arba aminorūgščių susidarymo sutrikimo) simptomą arba požymį.

Hormoniniams kontraceptikams natrio valproatas įtakos neturi.

Convulex vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Natrio valproatas gali sustiprinti alkoholio poveikį.

Convulex galima vartoti su maistu ir gėrimais.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Svarbūs nurodymai moterims

Valproatas gali pakenkti negimusiam kūdikiui, kai vartojamas nėštumo metu.

Valproatas kelia pavojų, jei vartojamas nėštumo metu. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė yra rizika, tačiau kiekviena dozė yra pavojinga.

Vaistas gali sukelti sunkių apsigimimų ir gali turėti įtakos vaiko raidai ir augimui. Apsigimimai gali būti šie: spina bifida (įskilas stuburas - kai netinkamai susiformuoja stuburo kaulai), veido ir kaukolės formavimosi ydos; širdies, inkstų, šlapimo takų ir lyties organų apsigimimai; galūnių defektai.

Jei vartojate valproatą nėštumo metu, Jums yra didesnė rizika susilaukti kūdikio su įgimtais defektais, kurie reikalauja gydymo, negu kitoms moterims. Kadangi valproatas vartojamas jau daugelį metų, žinoma, kad moterims, kurios vartoja valproatą, maždaug 10 gimusių kūdikių iš 100 turės apsigimimų. Tai galima palyginti su 2-3 kūdikiais su apsigimimais iš 100 moterims, kurios neserga epilepsija.

Manoma, kad iki 30-40 % ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių motinos vartojo valproatą nėštumo metu, gali turėti ankstyvosios vaikystės raidos sutrikimų. Vaisto paveikti vaikai gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, būti žemesnio intelekto nei kiti vaikai, jie gali turėti kalbos ir atminties sunkumų.

Vaikams, paveiktiems valproato, dažniau diagnozuojami autizmo spektro sutrikimai, taip pat yra tam tikrų požymių, kad šie vaikai turi didesnę riziką padidėjusio aktyvumo ir dėmesio sutrikimui (ADS) atsirasti.

Jei esate moteris, galinti pastoti, gydytojas Jums turėtų paskirti valproatą tik tada, jei kitas gydymas yra neveiksmingas.

Prieš skirdamas šį vaistą Jums, gydytojas turės paaiškinti, kas gali atsitikti Jūsų kūdikiui, jeigu vartodama valproatą pastosite. Jei vėliau nuspręsite, jog norite susilaukti kūdikio, Jums nereikėtų nustoti vartoti vaisto tol, kol neaptarsite to su savo gydytoju ir nesuderinsite gydymo plano, jei įmanoma, pakeičiant vaistą kitu.

Su savo gydytoju aptarkite folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti bendrą spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pirmasis paskyrimas

Jei tai pirmas kartas, kai Jums paskirtas valproatas, gydytojas Jums paaiškins, kokia rizika kiltų Jūsų negimusiam kūdikiui, jei pastotumėte. Jei Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, turite įsitikinti, kad vartojate veiksmingą kontracepcijos metodą visą gydymo laiką. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad Jūs naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas nebandant pastoti

Jei tęsiate gydymą valproatu, tačiau neplanuojate pastoti, įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas ir svarstymas apie galimybę turėti kūdikį

Jei tęsiate gydymą valproatu ir šiuo metu svarstote galimybę susilaukti kūdikio, nenutraukite valproato arba kontraceptiko vartojimo, kol nepasikalbėsite apie tai su savo gydytojui. Jūs turite aptarti tai su gydytoju prieš pastojant, kad galėtumėte viską atlikti teisingai ir Jūsų nėštumo eiga būtų kuo sklandesnė, ir bet kokia rizika Jums ir Jūsų negimusiam kūdikiui būtų kiek įmanoma mažesnė.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti valproato dozę arba pakeisti jį kitu vaistu prieš Jums bandant pastoti.

Jei pastojote, Jūsų būklė bus labai atidžiai stebima bei būsite tikrinama, kaip vystosi Jūsų negimęs kūdikis.

Su savo gydytoju pakalbėkite apie folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Nenustokite vartoti kontracepcijos prieš tai nepasitarę su savo gydytoju ir kartu neaptarę gydymo plano, siekiant užtikrinti, kad epilepsija / bipolinis sutrikimas yra kontroliuojamas ir rizika Jūsų kūdikiui yra sumažinta.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Neplanuotas nėštumas tęsiant gydymą

Tų motinų, kurios buvo gydomos valproatu, kūdikiams gresia apsigimimai ir raidos sutrikimai, kurie gali rimtai sutrikdyti kūdikio būklę. Jeigu vartojate valproatą ir manote, kad esate nėščia ar galite būti pastojusi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nenutraukite vaisto vartojimo, iki kol gydytojas lieps tai padaryti.

Pasiteiraukite savo gydytojo apie folio rūgšties vartojimą. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Iškart pasakykite gydytojui, jei žinote, kad esate nėščia, arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Nenutraukite valproato vartojimo, nebent tai padaryti patars Jūsų gydytojas.

Įsitikinkite, kad perskaitėte pacientui skirtą bukletą, kurį duoti Jums ir su Jumis aptarti turi gydytojas arba vaistininkas.

Žindymas

Labai mažas Convulex kiekis patenka į žindyvės pieną, bet Jūs privalote pasitarti su gydytoju ar Jums galima žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pradėjus pirmą kartą vartoti Convulex arba vartojant jį kartu su kitais vaistais, Jūs galite pajusti nedidelį mieguistumą.

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kad Convulex vartojimas Jūsų neveikia.

Convulex sirupo sudėtyje yra skystojo maltitolio, parahidroksibenzoatų ir natrio.

Convulex sirupo sudėtyje yra maltitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Convulex sirupo sudėtyje yra stabilizuojančių medžiagų, vadinamų parabenais (metilo parahidroksibenzoato ir propilo parahidroksibenzoato). Kai kuriems pacientams jie gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

Šio vaistinio preparato vienoje dozėje yra apie 4 mmol (arba 92,4 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gydymas Convulex turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

Sirupą galima gerti su maistu arba pavalgius.

Vartojimas

Sirupą reikia vartoti valgant ar pavalgius.

Naudojimasis geriamuoju švirkštu

1. Įstumkite stūmoklį pilnai į geriamąjį švirkštą, po to švirkštą panardinkite į buteliuką 2. Traukite stūmoklį į viršų iki reikalingos žymės (mg arba ml), atitinkančios paskirtą vaisto dozę. Prireikus procedūrą galima pakartoti, kol gaunama visa reikiama vaisto dozė 3. Stumdami stūmoklį žemyn išspauskite reikiamą vaisto dozę vaikui į burną arba į stiklinę. Įsitikinkite, kad paimta iš tikrųjų reikalinga dozė 4. Užsukite vaistų buteliuką. Ištraukite stūmoklį iš švirkšto ir abi dalis rūpestingai nuplaukite tekančiu vandeniu. Kai abi dalys nudžiūna, stūmoklį įkiškite į švirkštą

Dozavimas

Epilepsija

Suaugusieji

Įprasta Convulex dozė yra 1000-2000 mg per parą, bet ji gali būti padidinta iki 2500 mg per parą. Dažniausiai tokią vaisto dozę reikia išgerti per 2 kartus, tai yra pusę paros dozės iš ryto ir pusę vakare.

Vaikai, kurių svoris didesnis negu 20 kg

Dažniausiai Convulex dozė nustatoma pagal vaiko svorį. Gydymas dažniausiai pradedamas natrio valproato 10-20 mg/kg kūno svorio per parą doze. Gydytojas Jums patars, kokiu būdu dozę reikia didinti kol bus pasiekta tinkamiausia dozė. Įprasta dozė yra 20-30 mg/kg kūno svorio per parą, bet ją galima padidinti iki 35 mg/kg kūno svorio per parą.

Dažniausiai ši dozė dalijama į 2 atskiras dozes, kurios geriamos iš ryto ir vakare.

Vaikai, kurių svoris mažesnis negu 20 kg

Dažniausiai Convulex dozė nustatoma pagal vaiko svorį. Įprasta dozė yra 20 mg/kg kūno svorio. Paprastai ši dozė dalijama į dvi lygias dalis, tai yra pusė geriama iš ryto ir kita pusė vakare.

Pradinė dozė

Iš pradžių Jums gali būti paskirta mažesnė dozė. Taip daroma, nes kai kuriems pacientams traukulių kontrolei pakanka mažesnės vaisto dozės. Gydytojas dozę didins, kol bus užtikrinta Jūsų traukulių kontrolė. Labai svarbu, kad būtų laikomasi gydytojo nurodymų kokią dozę reikia vartoti. Gali prireikti atlikti kraujo tyrimą.

Jeigu Jums nustatyta inkstų liga arba sutrikusi kepenų funkcija, Jūsų gydytojas gali paskirti mažesnę dozę.

Jeigu kartu su Convulex Jūs vartojate kitus vaistus nuo epilepsijos, Jūsų gydytojas gali palengva šių vaistų dozę mažinti, o Convulex dozę, atsižvelgdamas į kūno svorį, mažomis dalimis per parą didinti.

Užtikrinkite reguliarų lankymąsi pasitikrinimui pas gydytoją. Tai labai svarbu, nes gali prireikti koreguoti Jūsų vartojamą dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Convulex dozę?

Šio vaisto perdozavimas gali būti pavojingas. Jeigu manote, kad išgėrėte didesnę Convulex dozę negu reikia, nedelsiant pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Convulex

Jeigu pamiršote išgerti vaisto nustatytu laiku, išgerkite tuoj pat, kai prisiminsite, po to vartokite ankstesne tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Convulex

Jeigu norite nutraukti Convulex vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Nenustokite vartoti Convulex jeigu jaučiatės geriau, nes tai gali tuoj pat sukelti ligos atsinaujinimą ir Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Žemiau išvardyti visi šalutinio poveikio požymiai, netgi tie, kurie pasitaiko labai retai.

Ypač tais atvejais, kai vartojamos labai didelės dozės, gydymas Convulex gali sukelti laikinus (dalinai sunkius) kraujo sudėties pokyčius (pvz., kai kurių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą, kaulų čiulpų funkcijos susilpnėjimą) arba krešumo sutrikimą.

Pastebėjus padidėjusį polinkį kraujavimui, lengviau susidarant kraujosrūvoms arba atsirandant infekcijoms, pasakykite apie tai gydytojui.

Vėmimas, sutrikusi koordinacija arba judesiai, progresuojantis sąmonės pritemimas gali būti padidėjusio šlapalo kiekio kraujyje požymiai. Pastebėjus tokius simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jeigu atsiranda pilvo skausmas, pykinimas ir (arba) vėmimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti kasos uždegimo, kuris pasitaiko labai retai, bet sunkiais atvejais gali būti pavojingas gyvybei, požymiai (žr. 2 skyrių).

Labai dažni sutrikimai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 gydytų asmenų)

Padidėjęs apetitas, sąlygojantis svorio didėjimą, kuris kai kuriems pacientams gali būti ženklus.

Dažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 gydytų asmenų)

Nago ir jo guolio sutrikimai.

Drebėjimas, ypač vartojant didelę dozę, sutrikę pojūčiai (pvz., kutenimas arba dilgčiojimas).

Nestiprus virškinimo trakto dirginimas pradėjus vartoti vaisto (pvz., pykinimas); tai gali pranykti vartojant vaistą kapsulių forma arba geriant jį pavalgius (žr. 3 skyrių). Gali pasitaikyti vėmimas, viduriavimas, apetito nebuvimas arba vidurių užkietėjimas.

Nedažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 gydytų asmenų)

Slopinimas (mieguistumas). Šis šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia, kai kartu vartojami kiti vaistai nuo epilepsijos; žymiai rečiau jis pasitaiko, kai vartojamas vien Convulex. Sutrikusi judesių koordinacija ir galvos sukimasis, ypač vartojant didelę dozę.

Padidėjęs seilėtekis.

Reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 gydytų asmenų)

Alerginės reakcijos (pvz., išbėrimas arba sunkesnė alerginė reakcija). Pasitaiko sisteminės raudonosios vilkligės (retos imuninės sistemos ligos) atvejų.

Padidėjęs testosterono kiekis kraujyje.

Nutukimas.

Letargija, suglumimas (kartais esant sutrikusiai sąmonei arba susijusi su haliucinacijomis ir traukuliais), galvos skausmas, nevalingi akių judesiai.

Ūžesys vienoje ar abiejose ausyse (dalinai laikinas); kartais dalinai laikinas klausos sutrikimas. Tačiau priežastinio ryšio su valpro rūgšties vartojimu įrodymų nėra.

Sunkus kepenų pažeidimas, kartais galintis sukelti mirtį (žr. 2 skyrių). Porfirija (reta medžiagų paykaitos liga, kuri gali būti susijusi su raudona šlapimo spalva, pilvo spazmais ir skausmu, vėmimu). Pradėjus gydymą gali laikinai padidėti kepenų funkcijos rodmenys.

Odos pakitimai, pvz., išbėrimas, arba ypatingai sunkiais atvejais, sunkesnės odos reakcijos (kartais gyvybei pavojingos).

Kiaušidžių pakitimai.

Edema (skysčių sankaupa audiniuose).

Labai reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 gydytų asmenų)

Sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, padidėjusi antidiuretinio hormono sintezė (sukelia padidėjusį skysčių kiekį audiniuose).

Laikini galvos smegenų sutrikimai, laikinas sąmonės netekimas, ekstrapiramidinės sistemos sutrikimai, įskaitant parkinsonizmą (simptomai panašūs į Parkinsono ligą – sumažėjęs judesių pajėgumas, drebėjimas, padidėjęs raumenų tonusas), su laikinais smegenų ląstelių pakitimais susijusi silpnaprotystė. Aprašyti pokyčiai dažniausiai laikini ir nutraukus vaisto vartojimą dažniausiai išnyksta.

Spuogai ir gausus veido arba kūno plaukuotumas.

Grįžtamojo pobūdžio Fanconi sindromas (reta inkstų liga).

Menstruacijų sutrikimas moterims, padidėjusios krūtys vyrams.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Alerginis skausmingas odos ir gleivinių, ypač veido, patinimas, išbėrimas; vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), galintis pasireikšti skausmu, paraudimu arba niežuliu.

Depresija. Gali padidėti jaudrumas. Tai dažniausiai vertinama teigiamai, bet kartais pasitaiko tokie simptomai, kaip padidėjęs aktyvumas, agresija arba kiti elgesio pakitimai.

Šlapimo nelaikymas vaikams.

Laikinas nuplikimas kai kuriems pacientams; plaukai pradeda ataugti po 6 mėnesių, nors gali būti labiau garbanoti.

Gauta pranešimų apie kaulų ligas, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu Jūs ilgai vartojate vaistus nuo epilepsijos, jeigu buvo kaulų išretėjimas arba vartojate kortikosteroidus.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arna vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po buteliuko pirmojo atidarymo vaistas tinkamas vartoti 6 mėnesius.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Convulex sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. 1 ml sirupo yra 50 mg natrio valproato.

- Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas, skystasis maltitolis (E965), metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), sacharino natrio druska, natrio ciklamatas, natrio chloridas, aviečių skonio kvapioji medžiaga, persikų skonio kvapioji medžiaga, išgrynintas vanduo.

Convulex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Convulex sirupas yra skaidrus bespalvis arba švelniai gelsvas tirpalas.

Gintaro spalvos stiklo buteliuke yra 100 ml sirupo. 10 ml geriamasis švirkštas sugraduotas 0,5 ml (25 mg) padalomis.

Pakuotėje yra vienas buteliukas ir geriamasis švirkštas.

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

A-8502 Lannach

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GL Pharma Vilnius“A. Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel.+ 370 5 2610705office@gl-pharma.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-03

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Convulex sirupas 50mg/ml 100ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.341 Šilutė

Miško g. 7, Šilutė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 400 Panevėžys Ukmergės 26

Ukmergės g. 26, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.80 Skuodas

S.Dariaus ir S.Girėno g. 46, Skuodas
(8 682) 26 691
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.251 Plungė

J.Tumo-Vaižganto g. 114, Plungė
(8 448) 72 195
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.267 Šilalė

S.Dariaus ir S.Girėno g.12, Šilalė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 294 Druskininkai Čiurlionio 82

M.K.Čiurlionio g. 82, Druskininkai
(8 313) 54 826
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.24 Vilkaviškis
Visuomenės vaistinė
Nepriklausomybės g. 61, Vilkaviškis
(8 620) 87 207
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.120 Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Debreceno g. 54, Klaipėda
(8 46) 34 39 24
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 334 Skuodas Šatrijos 14

Šatrijos g. 14-14, Skuodas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.339 Tauragė

Prezidento g. 72, Tauragė
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena