E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Convulex pailginto atpalaidavimo tabletės 500mg N50

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiepilepsiniai vaistai
Pavadinimas: Convulex pailginto atpalaidavimo tabletės 500mg N50
Veikliosios medžiagos: Valproic acid - 500mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N03AG01
Vidutinė kaina: 6,73 Eur (23,24 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji Convulex retard medžiaga pasižymi traukulius slopinančiu poveikiu, esant įvairioms epilepsijos formoms. Iš pailginto atpalaidavimo tablečių natrio valproatas išsiskiria palengva ir tokiu būdu veikia keletą valandų.

Convulex retard vartojamas šiais atvejais.

Suaugusiems žmonėms ir vaikams

Epilepsijos, pasireiškiančios generalizuotais ar (ir) židininiais priepuoliais, gydymas.

Suaugusiesiems žmonėms

Manijai, kurios metu jūs galite jaustis labai sujaudintas, pakylėtas, sudirgintas, entuziastingas arba pernelyg aktyvus, gydyti. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu afektiniu sutrikimu. Convulex galima vartoti tais atvejais, kai negalima vartoti ličio.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Convulex retard vartoti negalima:

jei yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jei sutrikusi Jūsų kepenų funkcija;

jei artimi giminaičiai serga arba sirgo sunkiomis kepenų ligomis;

jeigu Jums nustatytas sunkus kasos funkcijos sutrikimas;

jei sergate kepenų porfirija (reta medžiagų apykaitos liga);

jeigu Jums nustatytas genetinis sutrikimas, sukeliantis mitochondrinę ligą (pvz., Alpers Huttenlocher sindromą).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Nedelsdami pasitarkite su gydytoju:

jeigu jaučiate pilvo skausmą, netekote apetito, atsirado pykinimas ir (arba) vėmimas, bendrasis silpnumas ar bloga savijauta: nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai gali būti sunkaus kepenų pažeidimo arba pankreatito (kasos uždegimo) simptomai. Šių gyvybei pavojingų sutrikimų rizika ypač didelė mažiems vaikams (iki 3 metų), pacientams, kurie gydymo pradžioje (pirmuosius tris mėnesius) vartoja kartu kitus vaistus;

jeigu vėl padažnėjo traukuliai, tai gali būti kepenų pažeidimo arba galvos smegenų funkcijos sutrikimo požymis (pavyzdžiui, jeigu Jūs kartu su Convulex vartojate fenitoino);

prieš chirurgines operacijas. Pasakykite gydytojui, kad vartojate Convulex;

jeigu Jums nustatytas urėjos ciklo fermentų defektas (reta medžiagų apykaitos liga).

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Convulex:

jeigu sergate vilklige (imuninės sistemos liga, kurios metu pažeidžiama oda, kaulai ir sąnariai, plaučiai ir inkstai);

jeigu žinote, kad giminėje yra sergančių genetiniu sutrikimu, kuris sukelia mitochondrinę ligą;

jeigu sergate cukriniu diabetu. Valpro rūgštis gali neteisingai rodyti ketoninių kūnų buvimą šlapime, nors iš tikrųjų taip nėra;

jeigu sutrikusi inkstų veikla, nes Jums gali reikėti vartoti mažesnę dozę;

nes Convulex gali sukelti reikšmingą ir progresuojantį kūno svorio didėjimą. Tai labai dažnas šalutinis poveikis; pasitarkite su gydytoju, kokių priemonių reikėtų imtis norint sumažinti šią riziką.

Pasitarkite su gydytoju, jeigu tokių pakitimų nėra, bet buvo praeityje.

Jūsų gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus pradėjus vartoti Convulex ir 6 pirmuosius vaisto vartojimo mėnesius.

Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip Convulex, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaikams ir paaugliams

Convulex negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams manijos gydymui.

Kiti vaistai ir Convulex

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba nesate dėl to tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate kartu su kitais vaistais, gali pasikeisti Convulex arba kitų vaistų poveikis.

Pasakykite gydytojui, jeigu kartu vartojate:

salicilatus, pvz., aspiriną;

antidepresantus, įskaitant fluoksetiną ir monoamino oksidazės (MAO) inhibitorius;

antikoaguliantus, vartojamus kraujo krešumui mažinti (pvz., varfariną);

benzodiazepinus, vartojamus miegui sukelti arba nerimui gydyti;

kitus vaistus traukuliams gydyti, pvz., fenitoiną, karbamazepiną, fenobarbitalį, lamotriginą, primidoną, felbamatą, topiramatą;

kolestiraminą, vartojamą esant padidėjusiam lipidų (riebalų) kiekiui kraujyje;

cimetidiną, vartojamą skrandžio opaligei gydyti;

eritromiciną (antibiotiką, bakterijų sukeltai infekcijai gydyti);

rifampiciną (antibiotiką, vartojamą bakterijų sukeltai infekcijai ir tuberkuliozei gydyti);

karbapenemų grupės preparatus (antibiotikus bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti). Valpro rūgšties ir karbapenemų derinio reikia vengti, nes jie gali sumažinti valpro rūgšties veiksmingumą;

vaistus maliarijos profilaktikai, pvz., meflokviną ir chlorokviną. Tai gali padidinti traukulių galimybę. Prieš vykstant į aukštos maliarijos rizikos regioną, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, koks geriausias profilaktinis vaistas tiktų Jums;

zidovudiną, vartojamą AIDS gydyti.

Jaunesniems negu 12 metų vaikams dėl kepenų pažeidimo rizikos acetilsalicilo rūgšties (aspirino) negalima vartoti kartu su Convulex.

Jeigu Convulex vartojamte kartu su topiramatu (epilepsijai gydyti), Jūsų gydytojas Jus labai atidžiai stebės, norėdamas pastebėti bet kokį galvos smegenų ligos ir (arba) taip vadinamos „hiperamoniemijos“ (urėjos arba aminorūgščių susidarymo sutrikimo) simptomą arba požymį.

Hormoniniams kontraceptikams valpro rūgštis įtakos neturi.

Convulex vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydantis Convulex negalima vartoti alkoholinių gėrimų, nes natrio valproatas gali sustiprinti alkoholio poveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Svarbūs nurodymai moterims

Valproatas gali pakenkti negimusiam kūdikiui, kai vartojamas nėštumo metu.

Valproatas kelia pavojų, jei vartojamas nėštumo metu. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė yra rizika, tačiau kiekviena dozė yra pavojinga.

Vaistas gali sukelti sunkių apsigimimų ir gali turėti įtakos vaiko raidai ir augimui. Apsigimimai gali būti šie: spina bifida (įskilas stuburas - kai netinkamai susiformuoja stuburo kaulai), veido ir kaukolės formavimosi ydos; širdies, inkstų, šlapimo takų ir lyties organų apsigimimai; galūnių defektai.

Jei vartojate valproatą nėštumo metu, Jums yra didesnė rizika susilaukti kūdikio su įgimtais defektais, kurie reikalauja gydymo, negu kitoms moterims. Kadangi valproatas vartojamas jau daugelį metų, žinoma, kad moterims, kurios vartoja valproatą, maždaug 10 gimusių kūdikių iš 100 turės apsigimimų. Tai galima palyginti su 2-3 kūdikiais su apsigimimais iš 100 moterims, kurios neserga epilepsija.

Manoma, kad iki 30-40 % ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių motinos vartojo valproatą nėštumo metu, gali turėti ankstyvosios vaikystės raidos sutrikimų. Vaisto paveikti vaikai gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, būti žemesnio intelekto nei kiti vaikai, jie gali turėti kalbos ir atminties sunkumų.

Vaikams, paveiktiems valproato, dažniau diagnozuojami autizmo spektro sutrikimai, taip pat yra tam tikrų požymių, kad šie vaikai turi didesnę riziką padidėjusio aktyvumo ir dėmesio sutrikimui (ADS) atsirasti.

Jei esate moteris, galinti pastoti, gydytojas Jums turėtų paskirti valproatą tik tada, jei kitas gydymas yra neveiksmingas.

Prieš skirdamas šį vaistą Jums, gydytojas turės paaiškinti, kas gali atsitikti Jūsų kūdikiui, jeigu vartodama valproatą pastosite. Jei vėliau nuspręsite, jog norite susilaukti kūdikio, Jums nereikėtų nustoti vartoti vaisto tol, kol neaptarsite to su savo gydytoju ir nesuderinsite gydymo plano, jei įmanoma, pakeičiant vaistą kitu.

Su savo gydytoju aptarkite folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti bendrą spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pirmasis paskyrimas

Jei tai pirmas kartas, kai Jums paskirtas valproatas, gydytojas Jums paaiškins, kokia rizika kiltų Jūsų negimusiam kūdikiui, jei pastotumėte. Jei Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, turite įsitikinti, kad vartojate veiksmingą kontracepcijos metodą visą gydymo laiką. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad Jūs naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas nebandant pastoti

Jei tęsiate gydymą valproatu, tačiau neplanuojate pastoti, įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Tolesnis gydymas ir svarstymas apie galimybę turėti kūdikį

Jei tęsiate gydymą valproatu ir šiuo metu svarstote galimybę susilaukti kūdikio, nenutraukite valproato arba kontraceptiko vartojimo, kol nepasikalbėsite apie tai su savo gydytojui. Jūs turite aptarti tai su gydytoju prieš pastojant, kad galėtumėte viską atlikti teisingai ir Jūsų nėštumo eiga būtų kuo sklandesnė, ir bet kokia rizika Jums ir Jūsų negimusiam kūdikiui būtų kiek įmanoma mažesnė.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti valproato dozę arba pakeisti jį kitu vaistu prieš Jums bandant pastoti.

Jei pastojote, Jūsų būklė bus labai atidžiai stebima bei būsite tikrinama, kaip vystosi Jūsų negimęs kūdikis.

Su savo gydytoju pakalbėkite apie folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Nenustokite vartoti kontracepcijos prieš tai nepasitarę su savo gydytoju ir kartu neaptarę gydymo plano, siekiant užtikrinti, kad epilepsija / bipolinis sutrikimas yra kontroliuojamas ir rizika Jūsų kūdikiui yra sumažinta.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Neplanuotas nėštumas tęsiant gydymą

Tų motinų, kurios buvo gydomos valproatu, kūdikiams gresia apsigimimai ir raidos sutrikimai, kurie gali rimtai sutrikdyti kūdikio būklę. Jeigu vartojate valproatą ir manote, kad esate nėščia ar galite būti pastojusi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nenutraukite vaisto vartojimo, iki kol gydytojas lieps tai padaryti.

Pasiteiraukite savo gydytojo apie folio rūgšties vartojimą. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Iškart pasakykite gydytojui, jei žinote, kad esate nėščia, arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Nenutraukite valproato vartojimo, nebent tai padaryti patars Jūsų gydytojas.

Įsitikinkite, kad perskaitėte pacientui skirtą bukletą, kurį duoti Jums ir su Jumis aptarti turi gydytojas arba vaistininkas.

Žindymas

Labai mažas Convulex kiekis išsiskiria į žindyvės pieną, bet Jūs privalote pasitarti su gydytoju ar Jums galima žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pradėjus pirmą kartą vartoti Convulex arba vartojant jį kartu su kitais vaistais, Jūs galite pajusti nedidelį mieguistumą.

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kad Convulex vartojimas Jūsų neveikia.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją

arba vaistininką.

Gydymas Convulex retard turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

Dozė ir vartojimo trukmė

Jūsų gydytojas nustatys tik Jums tinkamą vaisto dozę ir vartojimo trukmę. Dažniausiai gydyti

pradedama maža vaisto doze, kurią gydytojas palengva didina, kol pasiekiama geriausiai veikianti

dozė.

Paros dozę galima išgerti iš karto arba padalyti į dvi dalis.

Jeigu Jums atrodo, kad Convulex veikia pernelyg silpnai arba stipriai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vartojimo trukmė ir dozė kiekvienam pacientui gali būti skirtinga; tai nustatys Jūsų gydytojas, įvertinęs ligos eigą ir sunkumą.

Dažniausiai epilepsija gydoma ilgai.

Epilepsija

Suaugusieji

Suaugusiems pacientams dažniausiai vartojama dozė yra 1000-2000 mg per parą. Jei reikia, gydytojas dozę gali padidinti (iki 2500 mg per parą).

Vaikai ir paaugliai

Vaikai, kurių svoris didesnis negu 20 kg

Vaisto dozė nustatoma pagal vaiko kūno svorį. Dažniausiai vartojama dozė yra 20-30 mg/kg kūno svorio per parą (pvz., jei vaikas sveria 30 kg ir vartojama dozė yra 25 mg/kg kūno svorio, tai reikia gerti dvi su puse tabletės Convulex retard 300 mg per parą). Jei reikia, gydytojas dozę gali padidinti daugiau kaip 30 mg/kg kūno svorio.

Vaikams, kurie sveria mažiau negu 20 kg, vietoje tablečių reikėtų vartoti kitokias Convulex farmacines formas (geriamąjį tirpalą arba sirupą).

Patariama vartoti tokias natrio valproato dozes:

Amžius Kūno svoris (kg) Vidutinė dozė (mg per parą)
3-6 mėn. apie 5,5-7,5 150
6-12 mėn. apie 7,5-10 150-300
1-3 metai apie 10-15 300-450
3-6 metai apie 15-20 450-600
7-11 metų apie 20-40 600-1200
12-17 metų apie 40-60 1000-1500
Suaugusieji ir senyvi pacientai apie 60 ir daugiau 1200-2100

Pacientams, kurių inkstų ir (arba) kepenų funkcija sutrikusi, gydantysis gydytojas dozę gali sumažinti.

Manija (bipolinis sutrikimas)

Paros dozę nustatys ir kontroliuos jūsų gydytojas.

Suaugusiems pacientams gydymo pradžioje patariama vartoti 750 mg per parą. Rekomenduojama vidutinė palaikomoji dozė yra 1000-2000 mg per parą.

Vaistų deriniai

Jeigu vartojate kartu kitus vaistus dėl Jūsų ligos, Jūsų gydytojas tinkamai koreguos vaisto dozę.

Vaikams ir paaugliams

Convulex retard nerekomenduojamas vartoti vaikams ir paaugliams, sergantiems manija, gydyti.

Vartojimo metodas

Tabletes reikėtų gausiai užsigerti skysčiu. Jei pradėjus gydytis atsiranda skrandžio ir žarnyno nepageidaujamų reakcijų, Convulex retard tabletes reikėtų gerti valgant arba pavalgius.

Tabletes galima perlaužti per pusę, bet negalima sutrinti arba sukramtyti.

Pavartojus per didelę Convulex retard dozę

Perdozavus vaisto, gali būti ūminių perdozavimo simptomų: pykinimas, vėmimas, svaigulys, kartais netgi stiprūs arba netgi galintys sukelti mirtį simptomai, trikdantys centrinės nervų sistemos veiklą ir kvėpavimą. Sunkiais atvejais nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Convulex

Jeigu pamiršote išgerti dozę nustatytu laiku, išgerkite tuoj pat, kai prisiminsite, po to vartokite ankstesne tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Convulex

Jeigu norite nutraukti Convulex vartojimą, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Nenustokite vartoti Convulex, jeigu jaučiatės geriau, nes tai gali tuoj pat sukelti ligos atsinaujinimą ir Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Žemiau išvardyti visi šalutinio poveikio požymiai, netgi tie, kurie pasitaiko labai retai.

Ypač tais atvejais, kai vartojamos labai didelės dozės, gydymas Convulex gali sukelti laikinus (dalinai sunkius) kraujo sudėties pokyčius (pvz., kai kurių kraujo ląstelių kiekio sumažėjimą, kaulų čiulpų funkcijos susilpnėjimą) arba krešumo sutrikimą.

Pastebėjus padidėjusį polinkį kraujuoti, lengviau susidarant kraujosruvoms arba atsirandant infekcijoms, pasakykite apie tai gydytojui.

Vėmimas, sutrikusi koordinacija arba judesiai, progresuojantis sąmonės pritemimas gali būti padidėjusios urėjos kiekio kraujyje požymiai. Pastebėjus tokius simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu atsiranda pilvo skausmas, pykinimas ir (arba) vėmimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti kasos uždegimo, kuris pasitaiko labai retai, bet sunkiais atvejais gali būti pavojingas gyvybei, požymiai (žr. 2 skyrių).

Labai dažni sutrikimai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 gydomų asmenų)

Padidėjęs apetitas, sąlygojantis kūno svorio didėjimą, kuris kai kuriems pacientams gali būti ženklus.

Dažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 gydomų asmenų)

- Nago ir jo guolio sutrikimai.

Drebėjimas, ypač vartojant didelę dozę, sutrikę pojūčiai (pvz., kutenimas arba dilgčiojimas).

Nestiprus virškinimo trakto dirginimas pradėjus vartoti vaisto (pvz., pykinimas); tai gali pranykti vartojant vaistą kapsulių forma arba geriant jį pavalgius (žr. 3 skyrių). Gali pasitaikyti vėmimas, viduriavimas, apetito nebuvimas arba vidurių užkietėjimas.

Nedažni sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 gydomų asmenų)

Slopinimas (mieguistumas). Šis šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia, kai kartu vartojami kiti vaistai nuo epilepsijos; žymiai rečiau jis pasitaiko, kai vartojamas vien Convulex. Sutrikusi judesių koordinacija ir galvos sukimasis, ypač vartojant didelę dozę.

Padidėjęs seilėtekis.

Reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 gydomų asmenų)

Alerginės reakcijos (pvz., išbėrimas arba sunkesnė alerginė reakcija). Pasitaiko sisteminės raudonosios vilkligės (retos imuninės sistemos ligos) atvejų.

Padidėjęs testosterono kiekis kraujyje.

Nutukimas.

Letargija, suglumimas (kartais esant sutrikusiai sąmonei arba susijusi su haliucinacijomis ir traukuliais), galvos skausmas, nevalingi akių judesiai.

Ūžesys vienoje ar abiejose ausyse (dalinai laikinas); kartais dalinai laikinas klausos sutrikimas. Tačiau priežastinio ryšio su valpro rūgšties vartojimu įrodymų nėra.

Sunkus kepenų pažeidimas, kartais galintis sukelti mirtį (žr. 2 skyrių). Porfirija (reta medžiagų apykaitos liga, kuri gali būti susijusi su raudona šlapimo spalva, pilvo spazmais ir skausmu, vėmimu). Pradėjus gydymą gali laikinai padidėti kepenų funkcijos rodmenys.

Odos pakitimai, pvz., išbėrimas, arba ypatingai sunkiais atvejais, sunkesnės odos reakcijos (kartais gyvybei pavojingos).

Kiaušidžių pakitimai.

Edema (skysčių sankaupa audiniuose).

Labai reti sutrikimai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 gydomų asmenų)

Sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, padidėjusi antidiurezinio hormono sintezė (sukelia padidėjusį skysčių kiekį audiniuose).

Laikini galvos smegenų sutrikimai, laikinas sąmonės netekimas, ekstrapiramidinės sistemos sutrikimai įskaitant parkinsonizmą (simptomai panašūs į Parkinsono ligą – sumažėjęs judesių pajėgumas, drebėjimas, padidėjęs raumenų tonusas), su laikinais smegenų ląstelių pakitimais susijusi silpnaprotystė. Aprašyti pokyčiai dažniausiai laikini ir nutraukus vaisto vartojimą dažniausiai išnyksta.

Spuogai ir gausus veido arba kūno plaukuotumas.

Grįžtamojo pobūdžio Fanconi sindromas (reta inkstų liga).

Menstruacijų sutrikimas, padidėjusios krūtys vyrams.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Alerginis skausmingas odos ir gleivinių, ypač veido, patinimas, išbėrimas; vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), galintis pasireikšti skausmu, paraudimu arba niežuliu.

Depresija. Gali padidėti jaudrumas. Tai dažniausiai vertinama teigiamai, bet kartais pasitaiko tokie simptomai, kaip padidėjęs aktyvumas, agresija arba kiti elgesio pakitimai.

Šlapimo nelaikymas vaikams.

Laikinas nuplikimas kai kuriems pacientams; plaukai pradeda ataugti po 6 mėnesių, nors gali būti labiau garbanoti.

Paprastai Convulex toleruojamas gerai.

Gauta pranešimų apie kaulų ligas, įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu Jūs ilgai vartojate vaistus nuo epilepsijos, jeigu buvo kaulų išretėjimas arba vartojate kortikosteroidus.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arna vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir tablečių talpyklės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Convulex retard sudėtis

Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas. Kiekvienoje Convulex retard 300 mg pailgintio atpalaidavimo tabletėje yra 300 mg natrio valproato. Kiekvienoje Convulex retard 500 mg pailgintio atpalaidavimo tabletėje yra 500 mg natrio valproato.

Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra citrinų rūgštis monohidratas, etilceliuliozė, amonio metakrilato kopolimeras B, sorbo rūgštis, talkas, koloidinis hidratuotas silicio dioksidas, magnio stearatas; tabletės plėvelėje - amonio metakrilato kopolimeras A, amonio metakrilato kopolimeras B, sorbo rūgštis, talkas, karmeliozės natrio druska, titano dioksidas (E171), trietilo citratas, vanilinas.

Convulex retard išvaizda ir kiekis pakuotėje

Convulex retard 300 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ovalios formos, baltos, dengtos plėvele tabletės su vagele ir įspaudu „CC3“ vienoje pusėje.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Convulex retard 500 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Ovalios formos, baltos, dengtos plėvele tabletės su vagele ir įspaudu „CC5” vienoje pusėje.

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Tablečių talpyklėje, pagamintoje iš stiklo, PE ar PP, yra 50 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių. Tablečių talpyklė įdėta į kartono dėžutę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GL Pharma Vilnius“A.Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel. + 370 5 2610705office@gl-pharma.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-03

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Convulex pailginto atpalaidavimo tabletės 500mg N50" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena