E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Depakine Chrono 500mg pailginto atpalaidavimo dengtos tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Antiepilepsiniai vaistai
Pavadinimas: Depakine Chrono 500mg pailginto atpalaidavimo dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Valproic acid - 500mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Sanofi-Aventis
ATC kodas N03AG01
Vidutinė kaina: 4,42 Eur (15,26 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji DEPAKINE CHRONO 300 mg ar 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių medžiaga yra natrio valproatas bei valpro rūgštis. DEPAKINE CHRONO yra vaistas, vartojamas epilepsijai ir manijai gydyti.

Manijai, kurios metu Jūs galite jaustis labai susijaudinę ar sujaudinti, pakilios nuotaikos, entuziastingi ar pernelyg aktyvūs. Manija pasireiškia sergant liga, vadinama bipoliniu afektiniu sutrikimu. DEPAKINE CHRONO gali būti vartojamas, kai negalima vartoti ličio preparatų.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

DEPAKINE CHRONO vartoti negalima:

- jeigu yra alergija natrio valproatui, valpro rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu Jūs sergate lėtiniu kepenų uždegimu, aktyviu kepenų uždegimu ar kita aktyvia kepenų liga;

- jeigu Jūs arba Jūsų kraujo giminaičiai yra sirgę sunkiu kepenų uždegimu, ypač sukeltu vaistų;

- jeigu Jūs sergate hepatine porfirija (labai reta medžiagų apykaitos liga);

- jeigu Jums diagnozuotas genetinis sutrikimas, sukeliantis mitochondrijų sutrikimą (pvz., Alpers-Huttenlocher sindromas);

jeigu Jums diagnozuotas metabolinis sutrikimas, t.y. šlapalo ciklo sutrikimas.

Jeigu pacientas mano, kad jam gali būti bet kuri minėta problema, arba atsiranda kokių nors abejonių, prieš vartojant DEPAKINE CHRONO reikia pasitarti su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti DEPAKINE CHRONO.

jeigu Jums ar Jūsų vaikui staiga pablogėja sveikata, ypač per pirmuosius 6 gydymo mėnesius, ir ypač, jei atsiranda daugkartinis vėmimas, didelis nuovargis, pilvo ar jo viršutinės dalies skausmas, apsnūdimas, silpnumas, pykinimas, gelta (pagelsta oda ar akių skleros), išnyksta apetitas, patinsta kojos, pasunkėja epilepsija ar pablogėja bendroji savijauta, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Labai mažam ligonių skaičiui DEPAKINE CHRONO gali veikti kepenis ir kasą (pastarąjį organą paveikia retai);

jeigu DEPAKINE CHRONO gydomas jaunesnis negu 3 metų Jūsų vaikas, kuris kartu vartoja kitų vaistų nuo epilepsijos, serga nervų ar medžiagų apykaitos liga ir sunkia epilepsijos forma;

jeigu Jūsų vaikas, ypač jaunesnis negu 3 metų, gydomas DEPAKINE CHRONO, jam kartu su šiuo vaistu vartoti acetilsalicilo rūgšties (aspirino) negalima;

jeigu Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige (reta liga);

jeigu Jums įtariamas bet koks medžiagų apykaitos sutrikimas, ypač paveldimas fermentų trūkumas, pvz., trūksta šlapalo apykaitos ciklo fermentų, kraujyje dažniau gali padidėti amonio jonų kiekis.

jeigu sutrikusi Jūsų inkstų funkcija. Jūsų gydytojui gali reikėti dažnai matuoti valproato kiekį kraujyje ar patikslinti vaisto dozę;

jeigu turite antsvorio, nes gali padidėti apetitas;

nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip natrio valproatas ir valpro rūgštis, turėjo minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją;

jeigu Jums yra II tipo karnitino palmitoiltransferazės stoka;

Jūs žinote arba įtariate, kad Jūsų šeimos nariui (-iams) diagnozuotas genetinis sutrikimas, sukeliantis mitochondrijų sutrikimą.

Vaikams ir paaugliams

Vaikai ir paaugliai iki 18 metų

DEPAKINE CHRONO negalima vartoti manijai gydyti vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

Kiti vaistai ir DEPAKINE CHRONO

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali daryti įtaką DEPAKINE CHRONO poveikiui (arba atvirkščiai). Jiems priklauso:

neuroleptikai (vaistai nuo psichikos ligų);

vaistai nuo depresijos;

benzodiazepinai, vartojami kaip migdomosios tabletės ar kaip vaistai nuo nerimo;

kvetiapinas, olanzapinas (vaistai nuo psichikos sutrikimų);

kiti antiepilepsiniai vaistai, pvz., fenobarbitalis, fenitoinas, primidonas, lamotriginas, karbamazepinas, topiramatas, felbamatas;

zidovudinas (vaistas nuo ŽIV ir įgyto imunodeficito sindromo);

meflokvinas (vaistas, vartojamas maliarijos gydymui arba profilaktikai);

salicilatai (acetilsalicilo rūgštis); apie jų vartojimą gydant vaikus informacijos yra ir kitose šio skyriaus vietose;

antikoaguliantai (vaistai, vartojami krešulių atsiradimo profilaktikai);

cimetidinas (vaistas nuo skrandžio opų);

eritromicinas, rifampicinas;

karbapenemai, pavyzdžiui, imipenemas, panipenemas ir meropenemas (antibiotikai, kuriais gydomos bakterinės infekcinės ligos). Valpro rūgšties negalima vartoti kartu su karbapenemais, nes gali susilpnėti natrio valproato poveikis;

rufinamidas (vaistas, vartojamas epilepsijai gydyti);

acetazolamidas (vaistas, vartojamas glaukomai gydyti);

proteazės inhibitoriai, tokie kaip lopinaviras, ritonaviras (vaistai nuo ŽIV);

cholestiraminas (vaistas, mažinantis cholesterolio kiekį kraujyje).

DEPAKINE CHRONO gali daryti įtaką šių ir kitų vaistų poveikiui ar pastarieji vaistai kaip nors veikti DEPAKINE CHRONO poveikį. Kiekvienam pacientui gali būti reikalingas skirtingas šio vaisto kiekis ar gali reikėti gydymo kitokiais vaistais, todėl patarimo reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

Gydytojas ar vaistininkas gali suteikti išsamesnės informacijos apie vaistus, kurių ligoniams, gydomiems DEPAKINE CHRONO, reikia vartoti atsargiai ar atsisakyti.

DEPAKINE CHRONO vartojimas su maistu ir gėrimais

DEPAKINE CHRONO pasisavinimui maistas įtakos nedaro.

Gydymo metu nerekomenduojama gerti alkoholio.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Svarbūs nurodymai moterims

Valproatas gali pakenkti negimusiam kūdikiui, kai vartojamas nėštumo metu.

Valproatas kelia pavojų, jei vartojamas nėštumo metu. Kuo didesnė dozė, tuo didesnė yra rizika, tačiau kiekviena dozė yra pavojinga.

Vaistas gali sukelti sunkių apsigimimų ir gali turėti įtakos vaiko raidai ir augimui. Apsigimimai gali būti šie: spina bifida (įskilas stuburas - kai netinkamai susiformuoja stuburo kaulai), veido ir kaukolės formavimosi ydos; širdies, inkstų, šlapimo takų ir lyties organų apsigimimai; galūnių defektai.

Jei vartojate valproatą nėštumo metu, Jums yra didesnė rizika susilaukti kūdikio su įgimtais defektais, kurie reikalauja gydymo, negu kitoms moterims. Kadangi valproatas vartojamas jau daugelį metų, žinoma, kad moterims, kurios vartoja valproatą, maždaug 10 gimusių kūdikių iš 100 turės apsigimimų. Tai galima palyginti su 2-3 kūdikiais su apsigimimais iš 100 moterims, kurios neserga epilepsija.

Manoma, kad iki 30-40 % ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurių motinos vartojo valproatą nėštumo metu, gali turėti ankstyvosios vaikystės raidos sutrikimų. Vaisto paveikti vaikai gali vėliau pradėti vaikščioti ir kalbėti, būti žemesnio intelekto nei kiti vaikai, jie gali turėti kalbos ir atminties sunkumų.

Vaikams, paveiktiems valproato, dažniau diagnozuojami autizmo spektro sutrikimai, taip pat yra tam tikrų požymių, kad šie vaikai turi didesnę riziką padidėjusio aktyvumo ir dėmesio sutrikimui (ADS) atsirasti.

Jei esate moteris, galinti pastoti, gydytojas Jums turėtų paskirti valproatą tik tada, jei kitas gydymas yra neveiksmingas.

Prieš skirdamas šį vaistą Jums, gydytojas turės paaiškinti, kas gali atsitikti Jūsų kūdikiui, jeigu vartodama valproatą pastosite. Jei vėliau nuspręsite, jog norite susilaukti kūdikio, Jums nereikėtų nustoti vartoti vaisto tol, kol neaptarsite to su savo gydytoju ir nesuderinsite gydymo plano, jei įmanoma, pakeičiant vaistą kitu.

Su savo gydytoju aptarkite folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti bendrą spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Naujagimiams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu vartojo DEPAKINE CHRONO, gali būti kraujo krešėjimo sutrikimų, sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje ir pasireikšti hipotiroidizmas (per silpna skydliaukės veikla, galinti sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą).

Naujagimiams, kurių motinos paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais vartojo DEPAKINE CHRONO, gali pasireikšti nutraukimo sindromas (baimingas susijaudinimas, irzlumas, padidėjęs jaudrumas, susijaudinimas, judrumo padidėjimas, tonuso sutrikimai, drebulys, traukuliai ir maitinimosi sutrikimai).

PIRMASIS PASKYRIMAS

Jei tai pirmas kartas, kai Jums paskirtas valproatas, gydytojas Jums paaiškins, kokia rizika kiltų Jūsų negimusiam kūdikiui, jei pastotumėte. Jei Jūs esate vaisingo amžiaus moteris, turite įsitikinti, kad vartojate veiksmingą kontracepcijos metodą visą gydymo laiką. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad Jūs naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

TOLESNIS GYDYMAS NEBANDANT PASTOTI

Jei tęsiate gydymą valproatu, tačiau neplanuojate pastoti, įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą. Pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į šeimos planavimo kliniką, jei Jums reikia konsultacijos dėl kontracepcijos.

Pagrindinės nuorodos:

Įsitikinkite, kad naudojate veiksmingą kontracepcijos metodą.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

TOLESNIS GYDYMAS IR SVARSTYMAS APIE GALIMYBĘ TURĖTI KŪDIKĮ

Jei tęsiate gydymą valproatu ir šiuo metu svarstote galimybę susilaukti kūdikio, nenutraukite valproato arba kontraceptiko vartojimo, kol nepasikalbėsite apie tai su savo gydytojui. Jūs turite aptarti tai su gydytoju prieš pastojant, kad galėtumėte viską atlikti teisingai ir Jūsų nėštumo eiga būtų kuo sklandesnė, ir bet kokia rizika Jums ir Jūsų negimusiam kūdikiui būtų kiek įmanoma mažesnė.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti keisti valproato dozę arba pakeisti jį kitu vaistu prieš Jums bandant pastoti.

Jei pastojote, Jūsų būklė bus labai atidžiai stebima bei būsite tikrinama, kaip vystosi Jūsų negimęs kūdikis.

Su savo gydytoju pakalbėkite apie folio rūgšties vartojimą bandant pastoti. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Nenustokite vartoti kontracepcijos prieš tai nepasitarę su savo gydytoju ir kartu neaptarę gydymo plano, siekiant užtikrinti, kad epilepsija / bipolinis sutrikimas yra kontroliuojamas ir rizika Jūsų kūdikiui yra sumažinta.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba manote, kad galbūt esate nėščia.

NEPLANUOTAS NĖŠTUMAS TĘSIANT GYDYMĄ

Tų motinų, kurios buvo gydomos valproatu, kūdikiams gresia apsigimimai ir raidos sutrikimai, kurie gali rimtai sutrikdyti kūdikio būklę. Jeigu vartojate valproatą ir manote, kad esate nėščia ar galite būti pastojusi, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Nenutraukite vaisto vartojimo, iki kol gydytojas lieps tai padaryti.

Pasiteiraukite savo gydytojo apie folio rūgšties vartojimą. Folio rūgštis gali sumažinti pagrindinę spina bifida (įskilo stuburo) riziką ir ankstyvo persileidimo galimybę, kuri būdinga visiems nėštumo atvejams. Tačiau mažai tikėtina, kad ji sumažins apsigimimų, susijusių su valproato vartojimu, riziką.

Pagrindinės nuorodos:

Iškart pasakykite gydytojui, jei žinote, kad esate nėščia, arba manote, kad galbūt esate nėščia.

Nenutraukite valproato vartojimo, nebent tai padaryti patars Jūsų gydytojas.

Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu gydytojas nenusprendžia kitaip, DEPAKINE CHRONO vartojimo nenutraukite, nes nekontroliuojama epilepsija gali kelti didelį pavojų jums ir besivystančiam vaisiui.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Valproatas išsiskiria į motinos pieną. Jo koncentracija sudaro nuo 1 % iki 10 % motinos kraujo serume esančio valproato kiekio. Gydytų moterų žindomiems naujagimiams / kūdikiams pasireiškė kraujo sutrikimai.

Atsižvelgiant į žindymo naudą kūdikiui ir gydymo naudą motinai, gydytojas nuspręs, ar nutraukti žindymą, ar nutraukti / susilaikyti nuo gydymo DEPAKINE CHRONO.

Įsitikinkite, kad perskaitėte pacientui skirtą bukletą, kurį duoti Jums ir su Jumis aptarti turi gydytojas arba vaistininkas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

DEPAKINE CHRONO kai kuriems žmonėms gali sukelti galvos sukimąsi ir apsvaigimą, ypač gydymo pradžioje, šio vaisto vartojant kartu su kitais antiepilepsiniais vaistais ar benzodiazepinais. Prieš vairuojant automobilį, valdant mechanizmus ar atliekant kitokį darbą, kuris gali būti pavojingas mieguistam ar apsvaigusiam žmogui, reikia įsitikinti, kokią organizmo reakciją sukelia DEPAKINE CHRONO.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydymas DEPAKINE CHRONO turi būti pradėtas ir prižiūrimas gydytojo, turinčio patirties epilepsija arba bipoliniu sutrikimu sergantiems pacientams gydyti.

DEPAKINE CHRONO reikia vartoti per burną.

Būtina reguliariai tikrintis gydytojo nustatytu laiku. Tai labai svarbu, kadangi gali prireikti keisti dozę.

Dozavimas

DEPAKINE CHRONO paros dozę galima gerti iš karto arba per du kartus. Tabletę reikia nuryti nekramtytą. Prireikus ją galima dalyti (todėl lengviau skirti tikslią dozę), bet ne kramtyti ar trupinti.

Paros dozė priklauso nuo paciento amžiaus ir kūno svorio. Ją nustato gydytojas.

Epilepsija

Iš pradžių paprastai vartojama 10-15 mg/kg kūno svorio paros dozė, vėliau ji didinama iki optimalios, kuri paprastai yra 20-30 mg/kg kūno svorio. Vis dėlto, jei vartojant šią dozę priepuolių kontrolė yra nepakankama, ją galima toliau tinkamai didinti. Jei vartojama didesnė negu 50 mg/kg paros dozė, ligonį būtina nuolat stebėti.

Vartojimas kūdikiams ir vaikams

Įprastinė palaikomoji paros dozė yra maždaug 30 mg/kg kūno svorio.

Suaugusiesiems

Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 20-30 mg/kg kūno svorio.

Senyviems pacientams

Nors DEPAKINE CHRONO farmakokinetika yra modifikuota, šių pokyčių reikšmė klinikai yra nepakankamai reikšminga, todėl dozę reikia nustatyti pagal priepuolių kontroliavimą.

Manija

Paros dozę kiekvienam ligoniui individualiai turi nustatyti ir kontroliuoti gydantis gydytojas.

Pradinė dozė

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 750 mg.

Vidutinė paros dozė

Rekomenduojama paros dozė paprastai yra nuo 1 000 mg iki 2 000 mg.

DEPAKINE CHRONO reikia vartoti visą gydytojo nurodytą laiką.

Jeigu manote, kad DEPAKINE CHRONO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę DEPAKINE CHRONO dozę?

Ūminio sunkaus perdozavimo simptomai paprastai yra koma, kurios metu būna raumenų tonuso sumažėjimas, susilpnėję refleksai, akies vyzdžio susiaurėjimas, sutrikęs kvėpavimas, metabolinė acidozė.

Tačiau simptomų gali būti ir kitokių, gali prasidėti net traukuliai, jei vaisto koncentracija plazmoje būna labai didelė. Kartais gali padidėti galvos smegenų skysčio spaudimas.

Perdozavus reikia nedelsiant kreiptis į artimiausią skubios pagalbos skyrių. Gydymas yra simptominis: reikia išplauti skrandį (jei po vaisto vartojimo praėjo ne daugiau kaip 12 valandų) ir nuolat stebėti širdies ir kvėpavimo sistemos veiklą.

Pamiršus pavartoti DEPAKINE CHRONO

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Vaisto reikia vartoti toliau taip, kaip paskyrė gydytojas. Jei pacientas praleido kelias dozes, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Nustojus vartoti DEPAKINE CHRONO

Nepasitarus su gydytoju nutraukti DEPAKINE CHRONO vartojimą ar keisti dozę negalima. Savo nuožiūra nutraukus vaisto vartojimą, gali vėl pablogėti sveikata.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Retai jis būna sunkus, tačiau dažniausiai šalutinio poveikio nebūna. Paprastai jis būna laikinas. Gali prireikti net medikamentinio gydymo, jei atsiranda tam tikras šalutinis poveikis, pvz.:

vėmimas, pykinimas ar skrandžio gėla, viduriavimas, ypač gydymo pradžioje;

galvos skausmas;

drebėjimas (tremoras), mieguistumas, nuraminimas (sedacija), netvirta eisena;

agresija, baimingas susijaudinimas, dėmesio sukaupimo sutrikimas, nenormalus elgesys ir per didelis psichomotorinis aktyvumas;

svaigulys;

pėdų ir plaštakų dilgčiojimas ar tirpimas;

nesamų daiktų matymas, jutimas ar girdėjimas (haliucinacijos);

odos reakcija, pvz., išbėrimas;

laikinas plaukų slinkimas, nenormalus plaukų augimas, nenormali plaukų struktūra, plaukų spalvos pokytis, nagų ir nagų guolių pakitimai;

per didelis plaukuotumas (ypač moterims), suvyriškėjimas, spuogai (hiperandrogenizmas);

mėnesinių ciklo pokyčiai;

klausos sutrikimas;

dantenų sutrikimai (daugiausia padidėjimas);

burnos skausmas, burnos patinimas, burnos opos ir deginimo pojūtis burnoje (stomatitas);

greiti nekontroliuojami akių judesiai;

alerginė reakcija;

pėdų ir blauzdų patinimas (edema);

kūno svorio padidėjimas, nutukimas;

inkstų negalavimai, šlapinimasis į lovą ar dažnesnis noras šlapintis;

kūno temperatūros sumažėjimas;

vyrų nevaisingumas;

atminties pablogėjimas ir pažintinės funkcijos sutrikimas;

mokymosi sutrikimas.

Gauta pranešimų apie kaulų sutrikimus, įskaitant osteopeniją, osteoporozę (kaulo išretėjimą) ir kaulų lūžius. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei ilgai vartojate vaistų nuo epilepsijos, sirgote osteoporoze arba vartojate steroidų.

Būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei prasideda sunkus toliau išvardytas šalutinis poveikis, kadangi gali prireikti skubios medicininės pagalbos.

Pakitęs sąmonės lygis, keistas elgesys, susijęs su priepuolių padažnėjimu ar pasunkėjimu, jėgų netekimu, ypač jei kartu vartojama fenobarbitalio ir topiramato ar staiga padidinama DEPAKINE CHRONO dozė.

Daugkartinis vėmimas, didelis nuovargis, stiprus pilvo, ypač viršutinės dalies, skausmas, mieguistumas, silpnumas, apetito išnykimas, pykinimas, gelta (odos ar akių sklerų pageltimas), kojų pabrinkimas, epilepsijos pasunkėjimas ar bendros savijautos pablogėjimas.

Kraujo krešėjimo sutrikimas.

Savaiminis kraujavimas ar mėlynių atsiradimas.

Pūslių atsiradimas ir odos sluoksniavimasis.

Ženklus baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas ar kaulų čiulpų nepakankamumas, kartais pasireiškiantis karščiavimu ir dusuliu.

Sumišimas, kuris gali atsirasti dėl natrio kiekio Jūsų kraujyje sumažėjimo.

Alergijos sukeltas patinimas, susijęs su skausmingomis niežtinčiomis ruplėmis (dažniausia akių, lūpų, gerklės ir kartais rankų bei pėdų srityje).

Sindromas, pasireiškiantis vaistų sukeltu išbėrimu, karščiavimu, limfmazgių padidėjimu ir galimu kitų organų pažeidimu.

Per mažas skydliaukės aktyvumas, galintis sukelti nuovargį ar kūno svorio padidėjimą (hipotiroidizmas).

Sisteminė raudonoji vilkligė.

Alerginė reakcija, sukelianti sąnarių skausmą, odos išbėrimą ir karščiavimą (Stivenso ir Džonsono sindromas).

Ekstrapiramidinis sutrikimas.

Plaučius apgaubiančios plėvės uždegimo sukeltas kvėpavimo pasunkėjimas ir skausmas (skystis pleuros ertmėje).

Raumenų skausmas ir raumenų silpnumas (rabdomiolizė).

Inkstų liga.

Vartojant DEPAKINE CHRONO gali sumažėti kraujo plokštelių ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

DEPAKINE CHRONO sudėtis

Veiklioji medžiaga yra natrio valproatas ir valpro rūgštis. Vienoje DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 199,8 mg natrio valproato ir 87 mg valpro rūgšties (abi dalys kartu atitinka 300 mg natrio valproato). Vienoje DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 333 mg natrio valproato ir 145 mg valpro rūgšties (abi dalys kartu atitinka 500 mg natrio valproato).

- Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė 4000, etilceliuliozė (20 mPa.s), hidratuotas koloidinis silicio dioksidas, sacharino natrio druska, hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, titano dioksidas, poliakrilato 30 % dispersija.

DEPAKINE CHRONO išvaizda ir kiekis pakuotėje

Kartono dėžutė, kurioje yra polipropileno buteliukas su polietileno dangteliu.

Buteliuke yra drėgmės sugėrėjas ir 100 DEPAKINE CHRONO 300 mg arba 30 DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių.

DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės ir DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės yra balkšvos, pailgos, dengtos plėvele, abiejose pusėse įspausta vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“

A. Juozapavičiaus g. 6/2

LT-09310, Vilnius

Lietuva

Gamintojai

DEPAKINE CHRONO 500 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Sanofi Winthrop Industrie

1 rue de la Vierge

33440 Ambares

Prancūzija

arba

Sanofi Winthrop Industrie

30-36 avenue Gustave Eiffel

37100 TOURS

Prancūzija

DEPAKINE CHRONO 300 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės

Sanofi Winthrop Industrie

1 rue de la Vierge

33440 Ambares

Prancūzija

arba

SANOFI-AVENTIS Zrt.

Campona u. 1. (Harbor Park)

1225 Budapest

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“A. Juozapavičiaus g. 6/2LT-09310, VilniusTel. +370 5 275 5224

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-06

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Depakine Chrono 500mg pailginto atpalaidavimo dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 14val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.261, Gargždai
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 37, Gargždai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.69, Elektrėnai
Visuomenės vaistinė
Rungos g. 4, Elektrėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 20:00 VII 09:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 14val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.7, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Statybininkų g. 50, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.266, Vilnius

Ukmergės g. 223, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena