DEPO‑PROVERA vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) medroksiprogesterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei DEPO‑PROVERA medžiagai.
Specialios atsargumo priemonės
Prieš pradedant vartoti DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją , reikia atidžiai įvertinti pacientės būklę. Prieš pradedant vartoti DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją, reikia ištirti, ar pacientė neserga lyties organų ir krūties augliais. Pacientėms, kurios DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją vartoja gimdos gleivinės, krūties ar inkstų vėžiui gydyti, reikalingas atsargumas dėl ankščiau minėtų priežasčių.
Nors DEPO‑PROVERA injekcinė suspensija nėra tiesioginė tromboembolinių komplikacijų priežastis, pacientėms, kurioms DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos vartojimo metu pasireiškia šis šalutinis poveikis, prieš tęsiant vaisto vartojimą, reikia atidžiai įvertinti tolimesnio gydymo preparatu naudą.
DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos vartojimas gali sukelti svorio didėjimą ir skysčių susikaupimą organizme. Atsižvelgiant į tai, reikia atsargiai šį preparatą vartoti pacientėms, kurioms jau yra būklės, dėl kurių nepageidaujamai didėja svoris ir kaupiasi skysčiai organizme.
Didelės DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos dozės, kurios vartojamos pacientėms, sergančioms vėžiu gydyti, gali sukelti Kušingo simptomus (mėnulio veidas, skysčių susikaupimas, gliukozės tolerancijos sutrikimas ir kraujospūdžio padidėjimas).
Kai kurioms pacientėms, vartojančioms DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją, gali pasireikšti gliukozės tolerancijos sutrikimas. Šio reiškinio mechanizmas nežinomas. Į tai reikia atsižvelgti gydant visas pacientes ir ypatingai sergančias cukriniu diabetu.
Pacientes, kurioms buvo depresija, reikia atidžiai stebėti, jeigu jos vartoja DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją. Kai kurioms pacientėms DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos vartojimas gali sukelti depresiją, panašią į pasireiškiančią prieš mėnesines.
Jeigu reikia ištirti DEPO‑PROVERA injekcinę suspensiją vartojančios pacientės gimdos gleivinės ar gimdos kaklelio kanalo gleivinės audinius, gydytoją reikia informuoti apie vartojamą preparatą.
Ilgalaikė anovuliacija ir (arba) nereguliarios mėnesinės gali pasireikšti ir po vienos, ir po daugkartinių DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos dozių pavartojimo.
Moterims prieš menopauzę ilgą laiką vartojančioms DEPO‑PROVERA injekcijas kontracepcijai ir endometriozei gydyti, gali sumažėti mineralų tankis kauluose (MTK), todėl reikia įvertinti naudos ir pavojaus santykį, be to, reikia atsižvelgti į tai, kad nėštumo metu ir (arba) žindymo laikotarpiu MTK taip pat sumažėja.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Rekomenduojama progestacinių vaistų nėštume nevartoti. Taip pat rekomenduojama nevartoti progestacinių vaistų moterims žindymo laikotarpiu iki 6 savaičių po gimdymo. DEPO‑PROVERA vartojančių moterų piene aptinkama preparato. Žindymo laikotarpiu moteriai vartojant kontraceptines DEPO‑PROVERA injekcijas, poveikio pieno sudėčiai, kokybei ir kiekiui nėra. Kūdikystėje su motinos pienu medroksiprogesterono gavusių vaikų vystymasis ir elgsena buvo stebimi lytinio brendimo laikotarpiu. Nepageidaujamo poveikio nepastebėta (žr. 3 skyrių).
Kitų vaistų vartojimas
DEPO‑PROVERA injekcinės suspensijos vartojimas gali keisti šių laboratorinių tyrimų rodmenis:
- gonadotropinų koncentraciją,
- progesterono koncentraciją serume,
- pregnandiolio koncentraciją šlapime,
- testosterono koncentraciją (vyrams) serume,
- estrogenų koncentraciją (moterims) serume,
- kortizolio koncentraciją serume,
- gliukozės tolerancijos testą,
- metirapono testą.