E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Eligard milteliai 7,5 mg N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai hormonai ir jiems artimi vaistai
Pavadinimas: Eligard milteliai 7,5 mg N1
Veikliosios medžiagos: Leuprorelin - 7,5mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Astellas Pharma
ATC kodas L02AE02
Vidutinė kaina: 99,87 Eur (344,83 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Veiklioji ELIGARD medžiaga priklauso taip vadinamų gonadotropino išsiskyrimą skatinančių hormonų grupei. Šie vaistai yra naudojami sumažinti tam tikrų lytinių hormonų (testosterono) gamybą.

ELIGARD vartojamas suaugusių vyrų nuo hormonų priklausomo metastazavusio prostatos vėžio ir didelės rizikos nuo hormonų priklausomo nemetastazavusio prostatos vėžio gydymui kartu su gydymu spinduliais.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

ELIGARD vartoti negalima:

moterims ar vaikams;

jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai – leuprorelino acetatui, preparatams, kurių veikimas panašus į natūralaus hormono gonadotropino arba bet kuriai pagalbinei ELIGARD medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

po chirurginio sėklidžių pašalinimo, kadangi ELIGARD nesukelia tolesnio testosterono kiekio serume mažėjimo;

jei Jus vargina simptomai, susiję su stuburo smegenų spaudimu ar metastazėmis stubure, vien ELIGARD vartoti negalima. Šiuo atveju ELIGARD gali būti vartojamas tik derinyje su kitais vaistiniais preparatais nuo prostatos vėžio.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti ELIGARD:

jeigu Jūs sergate kokia nors širdies ir kraujagyslių liga, įskaitant širdies ritmo sutrikimus (aritmijas), arba vartojate vaistų nuo šių ligų. Vartojant ELIGARD, gali padidėti širdies ritmo sutrikimų rizika;

jei Jums sunku šlapintis. Pirmosiomis gydymo savaitėmis turite būti atidžiai stebimi gydytojo;

jei yra stuburo smegenų spaudimas ar tampa sunku šlapintis. Buvo gauta pranešimų apie sunkius stuburo smegenų spaudimo atvejus ir šlapimtakių susiaurėjimą, susijusį su kitais vaistais, kurių veikimo mechanizmas panašus į ELIGARD, kas gali sukelti simptomus, panašius į paralyžiaus. Jei ši komplikacija atsiranda, turi būti pradėtas įprastinis gydymas;

jeigu per pirmas dvi ELIGARD vartojimo savaites pasireiškia staigus galvos skausmas, vėmimas, pakitusi sąmonės būsena, ir kartais, širdies kolapsas, nedelsdami praneškite apie tai gydytojui ir medicinos personalui. Tai gali būti vienas iš retų hipofizės adenomų atsiradimo atvejų (toks poveikis pasitaikė gydant KITAIS VAISTINIAIS PREPARATAIS, kurių veikimo mechanizmas panašus į ELIGARD. Gydant ELIGARD tokio poveikio nepasitaikė);

jei sergate cukriniu diabetu (cukraus kiekio kraujyje padidėjimas). Jūs turite būti reguliariai stebimas gydymo metu.

Gydymas ELIGARD gali padidinti lūžių dėl osteoporozės (kaulų tankio sumažėjimas) riziką;

Gauta pranešimų apie Eligard vartojantiems pacientams pasireiškusią depresiją. Jeigu vartojant Eligard pablogėtų Jūsų nuotaika, apie tai pasakykite gydytojui.

Gauta pranešimų apie širdies ir kraujagyslių sutrikimus vartojant į Eligard panašių vaistų, tačiau jų įtaka neaiški. Jeigu vartojant Eligard Jums pasireikštų širdies ir kraujagyslių ligų simptomų ar požymių, apie tai pasakykite gydytojui.

Gydymo pradžios komplikacijos

Pirmosiomis gydymo savaitėmis trumpam padidėja vyriško lytinio hormono testosterono kiekis kraujyje. Tai gali laikinai pasunkinti su liga susijusius simptomus ir gali atsirasti kitų simptomų, kurie iki tol nebuvo jaučiami. Dažniausiai tai kaulų skausmas, šlapinimosi sutrikimai, nugaros smegenų spaudimas ar kraujo išsiskyrimas į šlapimą. Tęsiant gydymą, šie simptomai dažniausiai palengvėja. Jei šie simptomai nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją.

Jei ELIGARD neveikia

Dalies pacientų navikai bus nejautrūs sumažėjusiam testosterono kiekiui serume. Pasakykite savo gydytojui, jei Jums atrodo, kad ELIGARD veikia per silpnai.

Kiti vaistai ir ELIGARD

ELIGARD gali trikdyti kai kurių vaistų, vartojamų širdies rimto sutrikimams gydyti (pvz., chinidino, prokainamido, amjodarono ir sotalolio), veikimą arba padidinti širdies ritmo sutrikimų riziką, jei vartojamas kartu su kai kuriais kitais vaistais, pvz., metadonu (jo skiriama skausmui malšinti ir kartu su kitomis priemonėmis – vaistais piktnaudžiaujančių pacientų detoksikacijai), moksifloksacinu (antibiotiku) ar vaistais nuo sunkios psichikos ligos – psichozės.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

ELIGARD neskirtas vartoti moterims.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nuovargis, galvos svaigimas ir regos sutrikimai gali būti ELIGARD sukeliami nepageidaujami reiškiniai arba ligos pasekmė. Jei Jums pasireiškia šie nepageidaujami reiškiniai, būkite atsargūs vairuodami ar valdydami mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Jei nepaskirta kitaip, ELIGARD 7,5 mg sušvirkščiama vieną kartą kiekvieną mėnesį.

Sušvirkštas tirpalas suformuoja depą, iš kurio palaipsniui per vieną mėnesį atsipalaiduoja veiklioji medžiaga leuprorelino acetatas.

Papildomi tyrimai

Atsakas į gydymą ELIGARD turi būti tiriamas gydytojo tikrinant specifinius klinikinius parametrus ir tiriant taip vadinamo prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje.

Vartojimo metodas

ELIGARD turi sušvirkšti gydytojas arba slaugytojas. Jie taip pat paruoš tirpalą vartojimui (pagal nurodymus 7 skyriuje Informacija sveikatos priežiūros specialistams, esančius šio lapelio pabaigoje).

Paruošus tirpalą, ELIGARD sušvirkščiamas po oda (injekcijos vieta – audiniai po oda). Negalima vaisto švirkšti į arteriją ar į veną. Kaip ir kitos medžiagos, kurios švirkščiamos po oda, injekcijos vieta turi būti periodiškai keičiama.

Ką daryti pavartojus per didelę ELIGARD dozę

Perdozavimo pavojaus nėra, nes vaistas bus švirkščiamas Jūsų gydytojo arba specialiai apmokyto personalo.

Jei vis tik bus sušvirkšta daugiau ELIGARD nei numatyta, Jūsų gydytojas Jus specialiai stebės ir paskirs papildomą gydymą, kaip reikalaujama.

Pamiršus pavartoti ELIGARD

Pasakykite savo gydytojui, jei manote, kad po mėnesio vaisto buvo pamiršta sušvirkšti.

Nustojus vartoti ELIGARD

Dažniausiai prostatos vėžio gydymas ELIGARD yra ilgalaikis. Todėl gydymas neturi būti nutrauktas net tada, jei simptomai palengvėja arba visai išnyksta.

Jei gydymas ELIGARD nutraukiamas per anksti, ligos simptomai gali pasunkėti.

Negalima nutraukti gydymo prieš tai nepasitarus su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujami reiškiniai, stebėti gydymo ELIGARD metu buvo susiję su specifiniu veikliosios medžiagos leuprorelino acetato veikimo, būtent dėl tam tikrų hormonų kiekio sumažėjimo ar padidėjimo. Dažniausiai stebimas nepageidaujamas poveikis yra karščio bangos (58 % pacientų), pykinimas, bendras negalavimas ir nuovargis, taip pat laikinas injekcijos vietos sudirginimas.

Gydymo pradžios šalutiniai poveikiai

Pirmosiomis gydymo ELIGARD savaitėmis, gali pablogėti specifiniai ligos simptomai, nes iš pradžių trumpai padidėja vyriško lytinio hormono testosterono kiekis kraujyje.

Todėl, gydytojas gydymo pradžioje gali paskirti tinkamą antiandrogeną (medžiaga, kuri slopina testosterono poveikį) tam, kad sumažėtų galimas “po to“ poveikis (žr. 2 skyrių Kas žinotina prieš vartojant ELIGARD, Gydymo pradžios komplikacijos).

Vietiniai šalutiniai poveikiai

Vietiniai šalutiniai poveikiai po ELIGARD injekcijos yra tokie pat, kaip ir sušvirkštus po oda panašių preparatų (preparatai, kurie yra sušvirkščiami į audinius po oda). Vidutinio stiprumo deginimo pojūtis dažnai pasireiškia iš karto po injekcijos. Po injekcijos dažnai atsiranda dilginimas ir skausmas, taip pat dažnai atsiranda kraujosrūvos injekcijos vietoje. Paraudimas injekcijos vietoje yra dažnas nepageidaujamas reiškinys. Retai pasitaiko audinių sukietėjimo ir opų atsiradimo atvejų.

Šie vietiniai šalutiniai poveikiai injekcijos vietoje yra nesunkūs ir yra trumpalaikiai. Jie nepasireiškia laikotarpiu tarp injekcijų.

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 žmonių)

Karščio bangos

Spontaniškas kraujavimas odoje ar gleivinėje, odos paraudimas

Nuovargis, su injekcija susiję šalutiniai poveikiai (žr. aukščiau Vietiniai šalutiniai poveikiai)

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikštimažiau kaip1 iš 10 žmonių)

Nosiaryklės uždegimas (peršalimo simptomai)

Pykinimas, bendras negalavimas, viduriavimas

Niežėjimas, naktinis prakaitavimas

Sąnarių skausmas

Nereguliarus šlapinimasis (taip pat naktį), sunkumas pradėti šlapintis, skausmingas šlapinimasis, šlapimo gamybos sumažėjimas

Krūtų jautrumas, krūtų patinimas, sėklidžių susitraukimas, sėklidžių skausmas, nevaisingumas

Sustingimas (stipraus kratymosi epizodai kartu su karščiavimu), silpnumas

Pailgėjęs kraujavimo laikas, kraujo elementų kiekio pakitimai

Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Šlapimo trakto infekcija, vietinė odos infekcija

Cukrinio diabeto pablogėjimas

Nenormalūs sapnai, depresija, sumažėjęs lytinis potraukis

Galvos svaigimas, galvos skausmas, odos jutimų pakitimai, nemiga, skonio sutrikimai, uoslės sutrikimai

Hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis), hipotenzija (sumažėjęs kraujospūdis)

Apsunkintas kvėpavimas

Vidurių užkietėjimas, burnos sausmė, dispepsija (sutrikęs virškinimas, kai atsiranda skrandžio pilnumo pojūtis, pilvo skausmas, raugėjimas, pykinimas, vėmimas, deginimo pojūtis skrandyje), vėmimas

Odos lipnumas, pagausėjęs prakaitavimas

Nugaros skausmas, raumenų spazmai

Hematurija (kraujas šlapime)

Šlapimo pūslės spazmai, padažnėjęs šlapinimasis, sunkumas nusišlapinti

Krūtų padidėjimas vyrams, impotencija

Letargija (mieguistumas), skausmas, karščiavimas

Svorio priaugimas

Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Nenormalūs nevalingi judesiai

Staigus sąmonės netekimas, alpimas

Dujų kaupimasis žarnyne, raugėjimas

Plaukų slinkimas, odos bėrimas (spuogai ant odos)

Krūtų skausmas

Opų susidarymas injekcijos vietoje

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

Injekcijos vietos nekrozė

Nežinomo dažnio šalutinis poveikis (jo negalima apskaičiuoti remiantis turimais duomenimis)

Pailgėjęs QT intervalas elektrokardiogramoje (EKG).

Kiti šalutiniai poveikiai

Literatūroje nurodomi kiti šalutiniai poveikiai susiję su gydymu leuprorelino acetatu – ELIGARD veikliąja medžiaga – yra edema (skysčių kaupimasis audiniuose, pasireiškiantis kojų ir rankų tinimu), plaučių embolija (sukeliami simptomai yra dusimas, sunkumas kvėpuoti ir krūtinės skausmas), palpitacijos (širdies plakimo padažnėjimas), raumenų silpnumas, šaltkrėtis, bėrimas, sutrikusi atmintis ir pablogėjęs matymas. Po ilgalaikio gydymo ELIGARD gali sumažėti kaulų tankis (osteoporozė). Dėl osteoporozės padidėja kaulų lūžių rizika.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant išorinės pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikymo sąlygos

Laikyti šaldytuve (2 °C-8 °C).

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Prieš suleidžiant šis vaistas turi būti palaikytas kambario temperatūroje. Išimkite jį iš šaldytuvo maždaug 30 min. prieš vartojimą. Išimtas iš šaldytuvo vaistas gali būti laikomas gamintojo pakuotėje kambario temperatūroje (žemesnėje kaip 25 °C) ne ilgiau kaip 4 savaites.

Atidarius dėklą, vaistą reikia nedelsiant paruošti ir suvartoti. Tik vienkartiniam vartojimui.

Nepanaudotų arba pasenusių ELIGARD pakuočių naikinimas

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

ELIGARD sudėtis

Veiklioji medžiaga yra leuprorelino acetatas. Viename milteliais užpildytame švirkšte (B švirkštas) yra 7,5 mg leuprorelino acetato.

Kitos medžiagos yra tirpikliu užpildytame švirkšte (A švirkštas): Poli (DL-pieno ir glikolio rūgštis) (50:50) ir N-metil-2-pirolidonas.

ELIGARD išvaizda ir kiekis pakuotėje

ELIGARD yra milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui.

Tiekiamos šių dydžių ELIGARD 7,5 mg pakuotės:

Kartono dėžutė, kurioje yra supakuotas termiškai suformuotas dėklas, jame yra 2 termiškai suformuoti dėklai. Viename dėkle yra švirkštas A, didelis stūmoklis švirkštui B ir maišelis su džiovikliu. Kitame dėkle yra švirkštas B, sterili 20-o dydžio adata ir maišelis su džiovikliu.

Paketas, kuriame yra 3 rinkiniai po 2 užpildytus švirkštus (1 švirkštas A; 1 švirkštas B).

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Astellas Pharma a/s

Kajakvej 2

2770 Kastrup

Danija

Gamintojas

Astellas Pharma Europe B.V.

Sylviusweg 62

2333 BE Leiden

Nyderlandai

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB Algol Pharma9-ojo Forto g.70LT-48179 KaunasTel. +370 37 408681El.paštas info.pharma.lt@algol.lt

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Eligard Depot 7,5 mg

Airija: Eligard 7,5 mg

Belgija: Depo-Eligard 7,5 mg

Bulgarija: Eligard 7,5 mg

Čekija: Eligard 7,5 mg

Danija: Eligard

Estija: Eligard

Kipras: Eligard

Islandija: Eligard

Ispanija: Eligard mensual 7,5 mg

Italija: Eligard

Latvija: Eligard 7,5 mg

Lenkija: Eligard 7,5 mg

Lietuva: Eligard 7,5 mg

Liuksemburgas: Depo-Eligard 7,5 mg

Norvegija: Eligard

Olandija: Eligard 7,5 mg

Portugalija: Eligard 7,5 mg

Prancūzija: Eligard 7,5 mg

Rumunija: Eligard 7,5 mg

Slovakija: Eligard 7,5 mg

Slovėnija: Eligard 7,5 mg

Suomija: Eligard

Švedija: Eligard

Vengrija: Eligard 7,5 mg

Vokietija: Eligard 7,5 mg

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-07-20.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

7. Informacija sveikatos priežiūros specialistams

Palaukite, kol preparatas sušils iki kambario temperatūros, išimdami jį iš šaldytuvo maždaug 30 min. prieš vartojimą.

Iš pradžių paruoškite pacientą injekcijai, tuomet paruoškite preparatą, vadovaudamiesi toliau pateikta instrukcija. Jei vaistinis preparatas nėra paruoštas naudojant tinkamą techniką, jo vartoti negalima, nes klinikinio veiksmingumo stoka gali pasireikšti dėl netinkamo vaistinio preparato ruošimo.

1 veiksmas. Atplėškite abu dėklus (nuplėškite foliją nuo mažu burbuliuku pažymėto kampo) ir ant švaraus paviršiaus sudėkite švirkšto A dėklo (1.1 pav.) ir švirkšto B dėklo (1.2 pav.) turinį. Džioviklio maišelius išmeskite.

2 veiksmas. Ištraukite (bet nenusukite) trumpą mėlyną stūmoklio virbą kartu su pritvirtintu pilku stūmokliu iš B švirkšto ir išmeskite (2 pav.). Nemėginkite maišyti preparato prietaise su 2 stūmokliais.

3 veiksmas. Švelniai įsukite baltą švirkšto B stūmoklio virbą į švirkšte B likusį pilką stūmoklį (3 pav.).

4 veiksmas. Nuimkite pilką guminį kaištį nuo švirkšto B ir padėkite švirkštą B (4 pav.).

5 veiksmas. Laikydami A švirkštą vertikaliai, kad neprasisunktų skysčio, nusukite permatomą A švirkšto dangtelį (5 pav.).

6 veiksmas. Sujunkite abu švirkštus, spausdami ir įsukdami švirkštą B į švirkštą A, kol užsifiksuos (6a ir 6b pav.). Nespauskite ir nesukite per stipriai.

7 veiksmas. Pasukiokite sujungtą prietaisą ir, toliau laikydami švirkštus vertikaliai (švirkštą B apačioje), sušvirkškite skystą švirkšto A turinį į švirkštą B su leuprorelino acetato milteliais (7 pav.).

8 veiksmas. Gerai sumaišykite preparatą, horizontalioje padėtyje švelniai švirkšdami abiejų švirkštų turinį iš vieno švirkšto į kitą pirmyn ir atgal (iš viso 60 kartų per maždaug 60 sek.), kad susidarytų vienalytis klampus tirpalas (8 pav.). Nelankstykite švirkštų sistemos, nes dėl to gali šiek tiek atsisukti švirkštai ir prasisunkti skysčio.

Gerai sumaišytas klampus tirpalas bus nuo bespalvio iki balto ar gelsvo (galimi atspalviai nuo balto iki blyškiai geltono).

Svarbu: sumaišius preparatą reikia tuoj pat ruošti toliau, nes ilgainiui didėja jo klampumas. Sumaišyto preparato negalima šaldyti.

Pastaba: preparatą būtina maišyti kaip aprašyta, kratymas NEUŽTIKRINA tinkamo sumaišymo.

9 veiksmas. Laikykite švirkštus vertikaliai (švirkštą B apačioje). Jie turi likti tvirtai sujungti. Spausdami žemyn švirkšto A stūmoklį ir švelniai traukdami švirkšto B stūmoklį, sutraukite visą sumaišytą preparatą į trumpą ir platų švirkštą B (9 pav.).

10 veiksmas. Nusukite švirkštą A, toliau spausdami žemyn jo stūmoklį (10 pav.). Sukite taip, kad preparatas nelašėtų, nes kitaip paskui tinkamai neužsifiksuos adata.

Pastaba: tirpale gali likti vienas didelis arba keli maži oro burbuliukai – tai normalu. Šiuo momentu dar nestumkite oro burbuliukų iš švirkšto B, nes galite prarasti dalį preparato!

11 veiksmas. Švirkštą B laikykite vertikaliai. Atidarykite saugios adatos pakuotę, nuo jos nugarėlės nuplėšdami popierinę plombą, ir išimkite saugią adatą. Pritvirtinkite saugią adatą prie švirkšto B, laikydami švirkštą ir sukdami adatą pagal laikrodžio rodyklę, kol ji pilnai užsifiksuos (11 pav.). Nesukite per stipriai.

12 veiksmas. Prieš švirkšdami, nuimkite apsauginę adatos makštį (12 pav.).

Svarbu: iki vartojimo nieko nedarykite su saugios adatos mechanizmu.

13 veiksmas. Prieš vartojimą išstumkite didelius oro burbuliukus iš švirkšto B. Suleiskite preparatą po oda taip, kad ten patektų visas švirkšto B turinys.

14 veiksmas. Po injekcijos privirtinkite saugios adatos makštį kuriuo nors žemiau nurodytu aktyvavimo būdu.

Uždarymas ant plokščio paviršiaus

Prispauskite apsauginį dėklą svirtelės puse žemyn prie plokščio paviršiaus (14.1a ir b pav.), kad apsauginis dėklas uždengtų adatą ir užsifiksuotų.

Tuo, kad apsauginis dėklas užsifiksavo, įsitikinkite išgirdę spragtelėjimą ir pajutę jį pirštu. Užfiksuotoje padėtyje adatos viršūnė bus pilnai uždengta (14.1b pav.).

Uždarymas nykščiu

Uždėję nykštį ant svirtelės, stumkite saugios adatos apsauginį dėklą link jos viršūnės (14.2a ir b pav.), kad apsauginis dėklas uždengtų adatą ir užsifiksuotų.

Tuo, kad apsauginis dėklas užsifiksavo, įsitikinkite išgirdę spragtelėjimą ir pajutę jį pirštu. Užfiksuotoje padėtyje adatos viršūnė bus pilnai uždengta (14.2b pav.).

15 veiksmas. Pritvirtinę saugios adatos makštį, nedelsdami išmeskite ją ir švirkštą į tinkamą aštrių atliekų dėžę."Eligard milteliai 7,5 mg N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena