E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Elocon tepalas 1mg/g 20g

Vaistai odos ligoms gydyti >  Kortikosteroidai odos ligoms gydyti
Pavadinimas: Elocon tepalas 1mg/g 20g
Veikliosios medžiagos: Mometasone - 1mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Schering-Plough
ATC kodas D07AC13
Vidutinė kaina: 5,28 Eur (18,23 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Elocon tepalu, odos tirpalu arba kremu gydomas odos uždegimas, jautrus mometazono furoatui, pvz., psoriazė, atopinis bei kontaktinis (atsiradęs dėl alergijos arba dirginimo) dermatitas.

Odos tirpalas ypač tinka plaukuotos (taip pat ir galvos) odos pažeidimams, kurie jautrūs mometazono furoatui, pvz., psoriazei, gydyti.

Elocon preparatai vartojami gydytojo nurodymu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Elocon vartoti negalima:

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai arba kitiems kortikosteroidams, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje)

jeigu sergate veido rožine, paprastaisiais spuogais, odos atrofija, apyburnio dermatitu;

jeigu yra išangės ar lyties organų niežulys, vystyklinis iššutimas;

jeigu sergate infekcinėmis odos ligomis, sukeltomis bakterijų (pūlinėline, pūlinėmis odos ligomis), virusų (vėjaraupiais, karpomis, smailiagalėmis kondilomomis, paprastąja arba juostine pūsleline, užkrečiamuoju moliusku), parazitų arba grybelių pvz., bakšvagrybių arba dermatofitų;

- jeigu sergate tuberkulioze ar sifiliu, ar Jums prasidėjo odos reakcija po skiepijimo;

- jei Jums yra odos žaizdos ar opos.

Jeigu pacientas nesupranta, ar viena iš nurodytų būklių jam yra, jis turi kreiptis į gydytoją.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Elocon.

Jeigu Jūs be gydytojo leidimo pateptą odą uždengsite drabužiais arba ilgesnį laiką tepsite didelį plotą, veido odą arba besitrinančias odos vietas, pvz., pažastis, kirkšnis. Ši atsargumo priemonė ypač svarbi gydant vaikus, kadangi jiems gali dažniau pasireikšti antinksčių funkcijos slopinimas.

Jeigu vartojant Elocon išsivysto sudirginimas ar įsijautrinimas, gydymą reikia nutraukti ir pradėti taikyti tinkamą gydymą.

Pasireiškus infekcijai, reikia taikyti tinkamą priešgrybelinį ar antibakterinį gydymą.

Vietiškai vartojamiems kortikosteroidams patekus į sisteminę kraujotaką gali pasireikšti grįžtamas pogumburio, hipofizės ir antinksčių sistemos slopinimas bei gliukokortikosteroidų nepakankamumas nutraukus gydymą. Pacientus, kurie ant odos vartojamais steroidiniais preparatais tepa didelius odos plotus arba odą, esančią po tvarsčiu, reguliariai reikia tirti, ar nepasireiškė pogumburio, hipofizės ir antinksčių (PHA) ašies slopinimas.

Vaikai gali būti jautresni sisteminiam toksiniam lygiaverčių dozių poveikiui, kadangi jų kūno paviršiaus ploto ir kūno svorio santykis yra didesnis.

Vaikams turi būti skiriama mažiausia terapinė vaisto dozė. Ilgai trunkantis gydymas gali paveikti vaikų augimą ir vystymąsi.

Elocon negalima tepti and odos, kurią dengia vystyklai, jei vaikui dar reikalingi vystyklai arba sauskelnės.

Kadangi Elocon saugumas ir veiksmingumas jaunesniems nei 2 metų vaikams nebuvo nustatytas, šios amžiaus grupės pacientams jo skirti nerekomenduojama.

Vietiškai vartojami steroidai gali būti pavojingi žvynelinės gydymui dėl toleravimo išsivystymo, centrinės pustulinės žvynelinės pavojaus bei vietinio ar sisteminio toksinio poveikio išsivystymo dėl pažeistos odos barjerinės funkcijos. Gydant žvynelinę, Jus turi kruopščiai prižiūrėti gydytojas.

Elocon, kaip ir kitų stiprių vietiškai veikiančių gliukokortikoidų preparatų, vartojimo negalima nutraukti netikėtai. Nutraukus ilgai trukusį vietinį gydymą stipriais gliukokortikoidais, gali prasidėti nutraukimo sindromas, pasireiškiantis dermatitu su ryškiu odos paraudimu, dilgčiojimu bei deginimu.

Saugoti, kad vaisto nepatektų į akis.

Elocon neturėtų būti vartojamas vokų srityje, nes yra pavojus, kad išsivystys paprastoji glaukoma (vidinio akies spaudimo padidėjimas) ar subkapsulinė katarakta (lęšiuko drumstis).

Nepageidaujami poveikiai, pasireiškiantys sistemiškai vartojant kortikosteroidus, įskaitant antinksčių slopinimą, gali pasireikšti vartojant kortikosteroidus ant odos, ypač kūdikiams ir vaikams.

Kiti vaistai ir Elocon

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar nėščiai moteriai vartoti yra saugu, įrodymų nepakanka.

Elocon klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, todėl tokių poveikių pavojus žmogaus vaisiui nėra žinomas. Vis dėlto, kaip ir vartojant visus vietinio poveikio gliukokortikoidus , reikia įvertinti galimybę, kad dėl prasiskverbimo per placentos barjerą gali būti paveiktas vaisiaus augimas.

Nėščias moteriai Elocon gydyti galima tik kruopščiai apsvarsčius naudos ir rizikos santykį.

Žindyves Elocon galima gydyti tik kruopščiai apsvarsčius naudos ir rizikos santykį. Jeigu reikia gydyti ilgai arba didelėmis dozėmis, tuomet žindymą reikia nutraukti.

Jei esate nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi, prieš pradedant vartoti Elocon, pasitarkite su gydytoju. Ar nėštumo arba žindymo metu Elocon preparatus galima naudoti, sprendžia gydytojas.

Elocon sudėtyje yra propilenglikolio

Elocon tepalo sudėtyje yra propilenglikolio monostearato, o odos tirpale - propilenglikolio. Šios medžiagos gali sudirginti odą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Suaugę ir 2 metų bei vyresni vaikai

Elocon visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Paprastai kartą per dieną ant odos užtepamas plonas kremo arba tepalo sluoksnis (po to trinama tol, kol preparato nebesimato) arba įtrinami keli odos tirpalo lašai.

Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie iki 3 savaičių trunkantį Elocon vartojimą 2-12 metų bei vyresniems vaikams.

Nėra saugumo ir veiksmingumo duomenų apie ilgiau kaip 6 savaites trunkantį Elocon vartojimą 13 metų ir vyresniems pacientams.

Ilgalaikio gydymo šiuo vaistu negalima nutraukti iš karto, išskyrus tuos atvejus, kai nurodo gydytojas.

Neduokite šio vaisto kitiems žmonėms. Nevartokite jo kitų ligų gydymui, nebent taip lieptų Jūsų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Elocon dozę?

Elocon perdozavimo atvejų nebuvo. Jeigu taip atsitiktų (pvz., pavartojus per didelę dozę arba jei preparato patektų į burną ir jis rezorbuotųsi), reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Vaikams antinksčių funkcijos slopinimas gali pasireikšti dažniau.

Jeigu pastebimas PHA ašies slopinimas, reikia pabandyti vaisto vartojimą nutraukti, rečiau tepti ar keisti silpnesniu steroidu.

Kiekvienoje talpyklėje esantis steroido kiekis yra toks mažas, kad atsitiktinai pavartojus per burną toksinio poveikio nebūtų arba jis būtų silpnas.

Pamiršus pavartoti Elocon

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Elocon

Gydymo Elocon preparatais negalima nutraukti iš karto. Būtina pasiklausti gydytojo, kaip tai padaryti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant Elocon šalutinis poveikis pasireiškė labai retai (mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų) arba jo dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Labai retas šalutinis poveikis: plaukų folikulų uždegimas, deginimo jausmas, niežulys.

Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas: bakterinė infekcija, furunkulas (šunvotė), parestezija (tariamasis nesamų dirginimų, pvz., tirpimo, skruzdžių rėpliojimo jutimas), skausmas, kontaktinis dermatitas, hipopigmentacija (sumažėjęs pigmento susitelkimas odoje), padidėjęs plaukuotumas, strijos, panašus į spuogus dermatitas, odos atrofija, apyburnio dermatitas, prakaitinė, maceracija (skysčio veikiamų audinių suminkštėjimas).

Vaikai, kadangi jų kūno paviršiaus ploto ir kūno svorio santykis yra didesnis nei suaugusiųjų, gali būti jautresni vietinių kortikosteroidų sukeltam pogumburio, hipofizės ir antinksčių (PHA) ašies slopinimui ar Kušingo sindromo atsiradimui.

Ilgalaikis gydymas kortikosteroidais gali trukdyti vaikų augimui ir vystymuisi.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Negalima užšaldyti.

Ant dėžutės ir tūbelės ar buteliuko etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo buteliuko atidarymo odos tirpalas tinka vartoti 3 mėnesius.

Po pirmojo tepalo tūbelės atidarymo tepalas tinka vartoti 4 savaites.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Elocon sudėtis

Elocon 1 mg/g kremas

Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g kremo yra 1 mg mometazono furoato.

Pagalbinės medžiagos yra minkštasis baltas parafinas, baltasis vaškas, hidrintas sojų lecitinas, heksilenglikolis, titano dioksidas (E171), aliuminio krakmolo oktenilsukcinatas, fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.

Elocon 1 mg/g tepalas

Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g tepalo yra 1 mg mometazono furoato

Pagalbinės medžiagos yra heksilenglikolis, baltasis vaškas, propilenglikolio monostearatas, minkštasis baltas parafinas, praskiesta fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.

Elocon 1 mg/g odos tirpalas

Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. 1 g odos tirpalo yra 1 mg mometazono furoato.

Pagalbinės medžiagos yra izopropilo alkoholis, propilenglikolis, hidroksipropilceliuliozė, natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, praskiesta fosfato rūgštis, išgrynintas vanduo.

Elocon išvaizda ir kiekis pakuotėje

Elocon 1 mg/g kremas

Baltas arba beveik baltas vienalytis, homogeniškas kremas.

Vaistas tiekiamas tūbelėse, kuriose yra 20 g kremo.

Elocon 1 mg/g tepalas

Baltas arba beveik baltas matinis tepalas.

Vaistas tiekiamas tūbelėse, kuriose yra 20 g tepalo.

Elocon 1 mg/g odos tirpalas

Bespalvis arba beveik baltas odos tirpalas.

Vaistas tiekiamas plastmasiniuose buteliukuose, kuriuose yra 20 ml odos tirpalo.

Rinkodaros teisės turėtojas

Merck Sharp & Dohme B.V.

Waarderweg 39

2031 BN Haarlem

Nyderlandai

Gamintojas

Elocon 1 mg/g kremas

Schering-Plough Labo N.V.

Industriepark 30 – Zone A

B-2220 Heist-op-den-Berg

Belgija

Tel. +32 15 25 87 11

Faksas +32 15 25 88 80

Elocon 1 mg/g tepalas

Schering-Plough Labo N.V.

Industriepark 30 – Zone A

B-2220 Heist-op-den-Berg

Belgija

Tel. +32 15 25 87 11

Faksas +32 15 25 88 80

Elocon 1 mg/g odos tirpalas

Schering-Plough Labo N.V.

Industriepark 30

B-2220 Heist-op-den-Berg

Belgija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB „Merck Sharp & Dohme“Kęstučio g. 59/27LT-08124 VilniusTel. +370 5 278 02 47

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-12-28

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Elocon tepalas 1mg/g 20g" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Debreceno vaistinė, SĮ

Taikos pr. 101, Klaipėda
(8 46) 34 61 05
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.227, Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 50, Kėdainiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.210, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 369, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Sportininkų vaistinė, SĮ Debreceno vaistinės padalinys
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Sportininkų g. 16, Klaipėda
(8 46) 41 01 12
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 10:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 1val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Universiteto vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Universiteto g. 2, Vilnius
(8 5) 21 21 619
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:30 VI 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 44min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena