E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Receptiniai kompensuojami

Eufilinas Sanitas 120mg/5ml injekcinis tirpalas N10

Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai nuo obstrukcinių kvėpavimo takų ligų
Pavadinimas: Eufilinas Sanitas 120mg/5ml injekcinis tirpalas N10
Veikliosios medžiagos: Aminophylline - 120mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Sanitas
ATC kodas R03DA05
Vidutinė kaina: 5,02 Eur (17,33 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Eufilinas SANITAS vartojamas ūminio vidutinio sunkumo arba sunkaus bronchinės astmos arba lėtinės obstrukcinės plaučių ligos sukelto bronchų spazmo šalinimui. Šio vaisto vartojama, jei inhaliuojamieji b2 adrenoreceptorių agonistai yra neveiksmingi.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Eufilinas SANITAS vartoti negalima:

Jeigu padidėjęs jautrumas teofilinui, kitiems ksantinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Eufilinas SANITAS:

jei yra ūminis kairiojo širdies skilvelio veiklos nepakankamumas (plaučių pabrinkimas arba širdies astma).

jei organizmo jautrumas ksantinams arba etilendiaminui padidėjęs.

jei yra širdies aritmija arba hipertenzija (šios ligos gali pasunkėti).

jei susilpnėjusi kairiojo širdies arba dešiniojo (plautinė širdis) širdies skilvelio, arba skydinės liaukos veikla, yra užsitęsęs karščiavimas, kepenų liga arba sepsis (šios būklės gali sukelti toksinį vaisto poveikį, nes tokiems pacientams teofilino šalinimas susilpnėja, todėl jo kiekis serume ir toksinio poveikio rizika būna didesnė).

jei yra krūtų negalavimų (ligos simptomai gali pasunkėti).

jei sergama arba sirgta skrandžio uždegimu, skrandžio arba žarnyno opa (šių ligų simptomai gali pasunkėti). Be to, vaistas gali sutrikdyti stemplės žiedinio raumens veiklą ir sukelti skrandžio turinio atpylimą į stemplę.

jei neseniai ištikęs širdies priepuolis (ūminiu arba poūmiu ligos laikotarpiu teofilinas gali sukelti širdies veiklos pablogėjimą).

jei yra gerybinis prostatos padidėjimas (ši būklė gali pasunkėti ir gali staiga susilaikyti šlapimas.

jei sergama epilepsija, yra buvę traukulių;

jei yra ūminė porfirija (medžiagų apykaitos liga).

Vaisto vartoti reikia atsargiai, jeigu ligonis senyvas, serga sunkia liga arba jeigu širdies ir kraujagyslių sistemos veikla susilpnėjusi.

Kiti vaistai ir Eufilinas SANITAS

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Dėl sąveikos gali silpnėti Eufilinas SANITAS poveikis

Tabako rūkymas, rifampicinas, karbamazepinas, fenobarbitalis (barbitūratai), fenitoinas, primidonas, ritonaviras, sulfinpirazonas skatina teofilino skaidymą kepenyse, todėl gydytojas turės skirti didesnę Eufilinas SANITAS dozę.

Dėl sąveikos gali stiprėti Eufilinas SANITAS poveikis

Alopurinolis, rofekoksibas, meksiletinas ir propafenonas, ciprofloksacinas, klaritromicinas, eritromicinas, norfloksacinas, fluvoksaminas, diltiazemas, verapamilis, disulfiramas, interferonas alfa ir peginterferonas alfa, geriamieji kontraceptikai, pentoksifilinas, cimetidinas, skiepai nuo gripo, galbūt izoniazidas, flukonazolas, ketokonazolas ir zafirlukastas didina teofilino kiekį kraujyje, todėl gydytojas turės skirti mažesnę Eufilinas SANITAS dozę.

Kitokios sąveikos formos

Eufilinas SANITAS, vartojamos kartu su adenozinu, mažina jo širdies ritmo sutrikimus šalinantį poveikį. Jei Eufilinas SANITAS vartojama kartu su halotanu, didėja širdies ritmo sutrikimus, o jei kartu su ketaminu ir galbūt chinolonais (ciprofloksacinu, norfloksacinu) – traukulių rizika. Jei Eufilinas SANITAS vartojama kartu su kortikosteroidais, šlapimo išsiskyrimo vaistais (acetazolamidu, Henlės kilpoje veikiančiais vaistais ir tiazidais), simpatikomimetikais (bambuteroliu, fenoteroliu, formoteroliu, ritodrinu, salbutamoliu, salmeteroliu, terbutalinu ir tulobuteroliu), gali dažniau atsirasti hipokalemija (kalio kiekio sumažėjimas kraujyje). Eufilinas SANITAS vartojant kartu su efedrinu ar doksapramu stipriau stimuliuojama centrinė nervų sistema.

Eufilinas SANITAS skatina ličio karbonato išsiskyrimą, todėl litis sukelia silpnesnį gydomąjį poveikį.

Pacientams, gydomiems Eufilinas SANITAS, alkoholio gerti nepatariama.

Poveikis laboratorinių tyrimų duomenims

Jei ligonis geria kavos, arbatos, kolos, valgo šokolado, vartoja paracetamolio, nustatant teofilino koncentraciją plazmoje spektrofotometrijos metodu, tyrimo rodmenys gali būti didesni, negu yra iš tikrųjų.

Eufilinas SANITAS vartojimas su maistu ir gėrimais

Eufilinas SANITAS vartojantiems ligoniams nepatariama vartoti maisto ir gėrimų, kuriuose yra kofeino, nes gali atsirasti centrinės nervų sistemos dirginimo simptomų.

Jei pacientas valgo maisto, kuriame yra daug baltymų ir mažai angliavandenių, gali didėti teofilino šalinimas ir mažėti jo koncentracija serume, o jei maiste yra mažai baltymų ir daug angliavandenių, teofilino šalinimas mažėja, jo koncentracija serume didėja. Valgant daug kepto maisto, kuriame yra daug policiklių angliavandenilių, teofilino koncentracija serume gali mažėti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su u gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Nėštumo metu vaisto galima vartoti tik tokiu atveju, jei gydytojas nuspręs, kad nauda motinai bus didesnė už pavojų vaisiui.

Žindymo laikotarpis

Tyrimų su žindančiomis kūdikį moterimis neatlikta. Teofilinas išsiskiria su motinos pienu, todėl gali didinti kūdikio, ypač naujagimio, dirglumą ir sukelti kitokį šalutinį poveikį: sujaudinimą, nemigą, tachikardiją, drebulį. Jeigu žindymo metu moteriai reikia vartoti Eufilinas SANITAS, žindymą rekomenduojama nutraukti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant Eufilinas SANITAS, gali trumpam sumažėti kraujospūdis, todėl galimas laikinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus susilpnėjimas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Bendrieji vartojimo principai

Rekomenduojamos dozės yra orientacinės. Tikslią dozę nustato gydytojas, atsižvelgęs į ligonio būklę, ligos eigą ir vaisto sukeltą organizmo reakciją.

Norint išvengti nepageidaujamo poveikio, Eufilinas SANITAS rekomenduojama švirkšti lėtai, ne didesniu kaip 25 mg/min (maždaug 1 ml/min.) greičiu iki didžiausios 250-500 mg (5 mg/kg) dozės. Jeigu pacientui atsiranda nepageidaujamų reakcijų įvadinės infuzijos metu, tirpalą reikia infuzuoti lėčiau arba 5-10 min nutraukti infuziją.

Dozavimas pacientams, kurie nevartoja teofilino preparatų

Pacientams, kurie nevartoja teofilino preparatų, įvadinės infuzijos metu reikia suleisti aminofilino tirpalo kiekį, kuriame būtų 5 mg/kg kūno svorio teofilino, t.y. maždaug 18 ml aminofilino injekcinio tirpalo. Tirpalą reikia leisti lėtai (ne greičiau kaip 25 mg/min.).

Palaikomoji aminofilino dozė nustatoma atsižvelgiant į paciento būklę, ligos sunkumą bei vaisto poveikį. Rekomenduojamos palaikomosios dozės skirtingoms pacientų grupėms surašytos lentelėje:

Pacientų grupės Palaikomoji dozė
Vaikai nuo 6 mėn. iki 9 metų 1,2 mg/kg/val. (po 12 val. dozė sumažinama iki 1,0 mg/kg/val.
9-16 metų vaikai bei rūkantys jauni suaugusieji 1,0 mg/kg/val. (po 12 val. dozė sumažinama iki 0,8 mg/kg/val.
Nerūkantys suaugusieji 0,7 mg/kg/val. (po 12 val. dozė sumažinama iki 0,5 mg/kg/val.
Senyvo amžiaus pacientai arba pacientai, kuriems yra plautinė širdis (dešiniosios širdies dalies nepakankamumas) 0,6 mg/kg/val. (po 12 val. dozė sumažinama iki 0,3 mg/kg/val.
Pacientai, kurių širdies bei kepenų veikla sutrikusi 0,5 mg/kg/val. (po 12 val. dozė sumažinama iki 0,1-0,2 mg/kg/val.

Naujagimiams bei jaunesniems nei 6 mėn., amžiaus kūdikiams Eufilinas SANITAS vartoti nerekomenduojama. Vis dėlto, jeigu gydytojas nusprendžia, kad tokiam pacientui reikia skirti Eufilinas SANITAS injekcinio tirpalo, bus vartojama mažiausia galima dozė.

Suaugusiems pacientams: didžiausia vienkartinė Eufilinas SANITAS dozė – 250 mg; didžiausia paros dozė – 500 mg. Senyvo amžiaus pacientams rekomenduojama neviršyti 400 mg per parą dozės.

Vaikams: didžiausia vienkartinė dozė – 3 mg/kg kūno svorio.

Gydymo trukmė: Eufilinas SANITAS nerekomenduojama vartoti ilgiau nei 14 parų.

Vartojimo metodas

Eufilinas SANITAS injekcinio tirpalo galima lėtai švirkšti arba infuzuoti į veną. Eufilinas SANITAS injekcinio tirpalo švirkšti į raumenis nerekomenduojama, kadangi injekcija gali sukelti stiprų skausmą. Infuziniam tirpalui paruošti geriausiai tinka 5% gliukozės arba 0,9% izotoninis natrio chlorido tirpalas.

Ką daryti pavartojus per didelę Eufilinas SANITAS dozę?

Toksinis Eufilinas SANITAS tirpalo poveikis ir perdozavimo simptomų atsiranda, jeigu vaisto vartojama ilgai ir didelėmis dozėmis.

Tam, kad gydomasis poveikis būtų optimalus ir neatsirastų toksinis poveikis, gydytojas skirs kraujo tyrimų, kad galėtų stebėti vaisto kiekį kraujyje.

Pavartojus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti Eufilinas SANITAS

Praleidus vieną dozę, vaisto kiekis organizme mažėja todėl ją reikia leisti, tuojau pat atsiminus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 iš 1 000 vartotojų)

Pykinimas, apetito pablogėjimas, pilvo skausmas, viduriavimas, galvos skausmas, dažnas širdies plakimas, širdies plakimo pojūtis.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1–10 iš 10 000 vartotojų)

Gastroezofaginis refliuksas (rėmuo ir/ar vėmimas), centrinės nervų sistemos stimuliavimas (svaigulys, nerimas, drebulys), nemiga, mažas kraujospūdis, širdies ritmo sutrikimas, alerginė reakcija (dilgėlinė, eritema ar eksfoliacinis dermatitas).

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 vartotojų)

Kepenų pažeidimas, storosios žarnos uždegimas, traukuliai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ ir „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Praskiestą tirpalą vartoti nedelsiant. Iš karto jo nesuvartojus, atsakomybė už laikymo laiką ir sąlygas tenka vartotojui.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Eufilino SANITAS sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra aminofilinas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 24 mg aminofilino (atitinka 19,2 mg teofilino ir 4,8 mg etilendiamino). Vienoje 5 ml ampulėje yra 120 mg aminofilino (atitinka 96 mg teofilino ir 24 mg etilendiamino).

- Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.

Eufilino SANITAS išvaizda ir kiekis pakuotėje

Eufilinas SANITAS injekcinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis ar silpnai gelsvos spalvos skystis.

Kartono dėžutėje yra 10 bespalvio stiklo ampulių po 5 ml injekcinio tirpalo.

Registruotojas

PharmaSwiss Česká republika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Prague 7

Čekija

Gamintojas

UAB Santonika

Veiverių g. 134 B

LT – 46352, Kaunas

Lietuva

HBM Pharma s.r.o.

Sklabinská 30

03680 Martin

Slovakija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „PharmaSwiss“Šeimyniškių 21 B LT-09200 VilniusTel. +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Eufilinas Sanitas 120mg/5ml injekcinis tirpalas N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Acus vaistinės, UAB filialas Mažeikiai Basanavičiaus 22
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 22, Mažeikiai
(8 443) 90 350
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.169, Telšiai
Visuomenės vaistinė
Kalno g. 40, Telšiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Raseinių vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Vilniaus g. 95, Raseiniai
(8 428) 51 252
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:00 VI 07:00 - 15:00 VII 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.106, Kuršėnai
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 20-11, Kuršėnai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Acus vaistinės, UAB filialas Mažeikiai Naftininkų 9
Visuomenės vaistinė
Naftininkų g. 9, Mažeikiai
(8 443) 71297
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.235, Plungė
Visuomenės vaistinė
J.Tumo-Vaižganto g. 81, Plungė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 0val. 42min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.39 Tauragė
Visuomenės vaistinė
Spaustuvės g. 4, Tauragė
(8 446) 72 414
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nigra vaistinė, UAB filialas Rusnės g.

Rusnės g. 6, Šilutė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.267 Šilalė

S.Dariaus ir S.Girėno g.12, Šilalė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena