E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Fluoxetine Lannacher 20mg kapsulės N20

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Fluoxetine Lannacher 20mg kapsulės N20
Veikliosios medžiagos: Fluoxetine - 20mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N06AB03
Vidutinė kaina: 3,7 Eur (12,78 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Fluoxetine Lannacher sudėtyje yra veikliosios medžiagos fluoksetino, kuris priklauso vaistų nuo depresijos, vadinamų selektyviaisiais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei.

Šiuo vaistu gydomos toliau išvardytos būklės:

Suaugusiesiems

Didžiosios depresijos epizodai.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas.

Nervinė bulimija: Fluoxetine Lannacher vartojamas psichoterapijos papildymui, slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius ir piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais vaistais.

Vaikams ir paaugliams nuo 8 metų amžiaus

Vidutinio sunkumo ir sunkios formos didžiosios depresijos epizodų gydymas, jeigu depresija po 4-6 psichoterapijos seansų nepalengvėja. Esant vidutinės ar sunkios formos depresijai, gydymas Fluoxetine Lannacher gali būti skiriamas vaikams ir jauno amžiaus pacientams tik kartu su psichoterapija.

Kaip Fluoxetine Lannacher veikia

Kiekvieno žmogaus galvos smegenyse yra medžiagos, vadinamos serotoninu. Sergantiems depresija, obsesiniu kompulsiniu sutrikimu arba nervine bulimija serotonino kiekis yra sumažėjęs. Visiškai aiškiai nežinoma, kaip veikia Fluoxetine Lannacher ir kiti SSRI, bet jie gali padėti didindami serotonino kiekį galvos smegenyse.

Norėdami, kad Jūsų savijauta gerėtų, svarbu šias būkles gydyti. Negydant Jūsų būklė negerės ir gali sunkėti, tuomet gydymas bus sudėtingesnis.

Norint pašalinti ligos simptomus Jums gali tekti gydytis keletą savaičių ar mėnesių.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Fluoxetine Lannacher vartoti negalima:

jeigu yra alergija fluoksetino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu nustatytas širdies nepakankamumas ir vartojate metoprololį (vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);

jeigu kartu vartojate kitus vaistus, vadinamus neselektyviaisiais monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Fluoxetine Lannacher. Ypač svarbu pasitarti vartojant Fluoxetine Lannacher, jeigu Jums tinka žemiau išvardytos sąlygos:

jeigu Jums esti traukulių arba jų buvo anksčiau, pasakykite gydytojui prieš pradedant vartoti šį vaistą. Jei traukulių atsirado arba traukuliai tapo dažnesni, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; jis nuspręs ar Jūs galite tęsti šio vaisto vartojimą;

jeigu Jums anksčiau buvo smarkių nuotaikos svyravimų. Pasakykite apie tai gydytojui prieš pradedant vartoti vaistus. Pasakykite, jeigu Jums anksčiau pasitaikė išreikštas kelias dienas trukęs sujaudinimas (manijos epizodas).Gydytojas nuspręs, ar Jūs galite vartoti šį vaistą;

jeigu sergate kepenų ligomis. Gydytojas nuspręs, ar reikia atlikti dozės koregavimą;

jeigu yra ūmi širdies liga;

jeigu yra retas širdies ritmas ir (arba) yra druskų stoka dėl ilgiau užtrukusio viduriavimo ir vėmimo arba dėl diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų) vartojimo;

jeigu vartojate diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų);

jeigu sergate cukriniu diabetu. Tokie vaistai kaip Fluoxetine Lannacher gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Gydytojas nuspręs, kokią geriamojo vaisto nuo diabeto dozę Jums reikia vartoti, ar nereikia vartoti insulino;

jeigu sergate glaukoma (yra padidėjęs akispūdis);

jeigu taikoma elektros traukulių terapija (ETT);

jeigu praeityje buvo sutrikusio kraujo krešumo ligų, pasitaikė kraujavimas arba buvo mėlynių, neįprastas kraujavimas;

jeigu vartojate vaistus, kurie mažina kraujo krešumą (žr. skyrių „Fluoxetine Lannacher ir kiti vaistai“);

jeigu vartojate tamoksifeną (vartojamą sergant krūties vėžiu) (žr. skyrių „Fluoxetine Lannacher ir kiti vaistai“);

jei negalite ramiai sėdėti ar stovėti (akatizija). Padidinus Fluoxetine Lannacher dozę šis sutrikimas gali sustiprėti;

jeigu karščiuojate, jaučiate raumenų sustingimą ar spazmus, psichinės būklės pokyčius tokius kaip sumišimas, dirglumas ir stiprus sujaudinimas; Jums gali pasireikšti simptomai taip vadinami „serotonino sindromas” ar „piktybinis neuroleptinis sindromas”. Nors šis sindromas pasireiškia retai, tai gali sukelti gyvybei pavojingas būkles. Skubiai pasakykite apie tai savo gydytojui, nes gydymą Fluoxetine Lannacher gali reikėti nutraukti.

jeigu Jums pasireiškė bėrimų ar kitų alerginių reakcijų (tokių kaip niežulys, veido ar lūpų pabrinkimas, dusulys), gydymą nedelsiant reikia nutraukti ir skubiai kreiptis į savo gydytoją.

Mintys apie savižudybę, depresijos ar nerimo būklės pablogėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko, paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau, kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė jums yra didesnė šiais atvejais:

jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jeigu Jums atrodo, kad jausitės saugiau, pasakykite giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Vaikams ir paaugliams

Pacientams iki 18 metų, vartojant šios grupės vaistus, dažniau kyla šalutinių reiškinių, tokių kaip bandymas nusižudyti, mintys apie savižudybę ir priešiškumas (agresija, pyktis ir priešiškas elgesys). Fluoxetine Lannacher galima vartoti 8-18 metų vaikams ir paaugliams tik vidutinio sunkumo ir sunkios didžiosios depresijos epizodams gydyti (kartu su psichoterapija); jo negalima vartoti kitoms būklėms gydyti.

Taip pat, kol kas duomenys apie ilgalaikio Fluoxetine Lannacher vartojimo saugumą šios amžiaus grupės pacientų augimui, lytiniam, protiniam, emociniam ir elgesio vystymuisi nepakankami.

Nepaisant to, jeigu esate jaunesnis negu 18 metų, Jūsų gydytojas gali paskirti vartoti Fluoxetine Lannacher vidutinio sunkumo ir sunkios didžiosios depresijos epizodo gydymui kartu su psichoterapija, jeigu jis nuspręs, kad tai daro Jūsų labui. Jeigu gydytojas paskyrė vartoti Fluoxetine Lannacher pacientui jaunesniam kaip 18 metų amžiaus ir Jūs norite tai išsamiau aptarti, kreipkitės dar kartą gydytoją. Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu atsiranda simptomų išvardintų aukščiau arba jie pasunkėja jaunesniam kaip 18 metų pacientui, vartojančiam Fluoxetine Lannacher.

Fluoxetine Lannacher negalima vartoti jaunesniems negu 8 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Fluoxetine Lannacher

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Fluoxetine Lannacher vartojant kartu su kitais vaistais gali sustiprinti arba susilpninti jų veikimą. Jūsų gydytojas nuspręs, kokius vaistus galite vartoti kartu.

Sąveika gali būti su:

kai kuriais MAO inhibitoriais, kurie vartojami depresijai gydyti. Fluoxetine Lannacher negalima kartu vartoti su neselektyviaisiais negrįžtamojo poveikio MAO inhibitoriais ir MAO-A inhibitoriais dėl galimų sunkių ar net mirtį lėmusių reakcijų (serotonino sindromas) (žr. 2 skyrių „Fluoxetine Lannacher vartoti negalima“ ir 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“); gydymą fluoksetinu galima pradėti tik po 2 savaičių užbaigus negrįžtamojo poveikio MAOI (pvz., tranilcipromino) vartojimą. Prieš pradedant vartoti negrįžtamojo poveikio neselektyviuosius MAOI turi praeiti mažiausiai 5 savaitės po fluoksetino vartojimo. Vis dėlto gydymą kai kuriais grįžtamojo poveikio MAOI (pvz., linezolidu, metiltionino chloridu [metileno mėliu]) galima pradėti, jeigu negalima išvengti jų vartojimo kartu su fluoksetinu. Būtina pacientą atidžiai stebėti.

ličiu, tramadoliu, triptanais, triptofanu, selegilinu, jonažolių preparatais: padidėja serotonino sindromo rizika, jeigu šie vaistai vartojami kartu su Fluoxetine Lannacher. Jus dažniau kontroliuos gydytojas.

fenitoinu (vaistas epilepsijos gydymui); kadangi Fuoxetine Lannacher gali įtakoti šio vaisto koncentraciją kraujyje, Jūsų gydytojas fenitoiną kartu su Fluoxetine Lannacher turi skirti labai atsargiai ir atidžiai stebėti Jūsų būklę;

metoprololiu (vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti): Jums negalima vartoti Fluoxetine Lannacher, jeigu sergate širdies nepakankamumu ir jau vartojate metoprololį;

vaistais, galinčiais turėti įtakos širdies ritmui, pavyzdžiui kaip IA ir II klasės antiaritminiais vaistiniais preparatais, antipsichoziniais vaistiniais preparatais (pvz., fenotiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliais antidepresantais, tam tikromis antimikrobinėmis medžiagomis (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, į veną leidžiamu eritromicinu, pentamidinas), vaistiniais preparatais nuo maliarijos (ypač halofantrinas), kai kuriais antihistamininiais vaistiniais preparatais (astemizolas, mizolastinas);

flekainidu, propifenonu, nebivololiu (širdies sutrikimams gydyti), atomoksetinu (dėmesio koncentracijos arba hiperaktyvumo sindromui gydyti), karbamazepinu (epilepsijai gydyti), tricikliais antidepresantais, risperidonu (vaistas nuo psichozių); kadangi Fluoxetine Lannacher gali įtakoti šių vaistų koncentraciją kraujyje, Jūsų gydytojas gali paskirti mažesnes jų dozes vartojant kartu su Fluoxetine Lannacher;

nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), hemostazę veikiančiais vaistais (geriamieji antikoaguliantai, trombocitų agregaciją slopinantys, įskaitant acetilsalicilo rūgštį); Fluoxetine Lannacher gali pakeisti šių vaistų poveikį kraujui. Jeigu Jūs vartojate varfariną, o gydymas Fluoxetine Lannacher pradedamas arba nutraukiamas, Jūsų gydytojas nurodys atlikti tam tikrus kraujo tyrimus;

mekvitazinu (histamino receptorių blokatorius): dėl vartojimo kartu gali padidėti šalutinio poveikio rizika;

ciproheptadino (vartojamo šalčio dilgėlinei gydyti); vartojant derinyje su fluoksetinu gali sumažėti pastarojo veiksmingumas;

vaistai, sukeliantys natrio kiekio sumažėjimą kraujyje (hiponatremiją): hiponatremija yra šalutinis fluoksetino poveikis. Vartojant kartu su kitais su hiponatremija susijusiais vaistais (pvz., diuretikais, desmopresinu, karbamazepinu ir okskarbazepinu) gali padidėti šio šalutinio poveikio rizika;

vaistais, mažinančiais traukulių slenkstį: traukuliai yra fluoksetino šalutinis poveikis. Vartojimas kartu su kitais vaistais, kurie gali sumažinti traukulių slenkstį (pvz., tricikliais antidepresantais arba kitais antidepresantais ir vaistais nuo psichozių [SSRI, fenotiazinais, butirofenonais], meflokvinu ir chlorokvinu, bupropionu, tramadoliu) gali padidinti šalutinio poveikio riziką.

Fluoxetine Lannacher vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Fluoxetine Lannacher tabletes galima gerti ir valgant, ir nevalgius, kaip Jums patogiau.

Gydantis šiuo vaistu nevartokite alkoholio.

Vaisingumas, nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Jūsų gydytojas paskirs fluoksetiną vartoti tik atidžiai įvertinęs naudos ir rizikos santykį.

Buvo gauta keletas pranešimų, kurie parodė, kad padidėja naujagimių raidos sutrikimų rizika, jeigu motina pirmuosius nėštumo mėnesius vartojo fluoksetino. Šie raidos sutrikimai ypač susiję su širdies defektais. Bendroje populiacijoje 1 iš 100 naujagimių gimsta su širdies ydomis. Vartojant fluoksetino ši rizika padidėja iki 2 naujagimių iš 100. Jūs ir Jūsų gydytojas galite nuspręsti palaipsniui nustoti vartoti fluoksetino, kol esate nėščia. Tačiau, atsižvelgiant į aplinkybes, gydytojas gali Jums patarti ir nenustoti vartoti fluoksetino.

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad Jūs vartojate Fluoxetine Lannacher.

Fluoksetino vartojimas, ypač paskutiniuoju nėštumo trimestru, padidina riziką, kad naujagimis gims sunkios būklės, kuri vadinama naujagimių persistentine plaučių hipertenzija (PPHN). Esant šiai būklei naujagimio kvėpavimas yra greitesnis, naujagimis yra pamėlynavęs. Šie simptomai paprastai pasireiškia per 24 valandas po gimimo. Jeigu, tai atsitinka Jūsų vaikui, nedelsiant informuokite akušerę arba gydytoją.

Atsargumo reikia laikytis vartojant vaisto nėštumo metu, ypač vėlyvuoju laikotarpiu arba prieš pat gimdymą, nes naujagimiui pasitaiko šių reiškinių: dirglumas, drebulys, raumenų silpnumas, nuolatinis verksmas, pasunkėjęs čiulpimas arba įmigimas.

Žindymo laikotarpis

Fluoksetinas išskiriamas į motinos pieną ir gali sukelti šalutinių reiškinių kūdikiui. Žindyti krūtimi

galite tik tuomet, jeigu tai tikrai yra būtina. Jeigu tęsiate žindymą krūtimi, gydytojas gali Jums

sumažinti fluoksetino dozę.

Vaisingumas

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad fluoksetinas blogina spermos kokybę.

Teoriniu požiūriu tai gali paveikti vaisingumą, bet iki šiol poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Fluoxetine Lannacher gali sutrikdyti sprendimų priėmimą ir koordinaciją.

Kaip ir kitų vaistų, kurie turi įtakos Jūsų psichikos būklei,vartojimo atvejais, vairuojant ir valdant mechanizmus reikia laikytis atsargumo, nors apie galimą įtaką Fluoxetine Lannacher vartojančių pacientų reaktyvumui duomenų nėra. Nevairuokite arba nevaldykite mechanizmų, kol neisitikinsite, kad Jūsų gebėjimui įtakos nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Fluoxetine Lannacher vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Suaugusieji

Depresija

Rekomenduojama paros dozė yra 1 kapsulė (20 mg fluoksetino). Jūsų gydytojas per 3–4 savaites nuo gydymo pradžios dozę peržiūrės ir, jeigu reikia, ją pakoreguos atsižvelgiant į Jūsų būklę. Prireikus, dozę galima palaipsniui didinti iki didžiausios 3 kapsulių (60 mg fluoksetino) per parą. Dozę reikia didinti atsargiai, užtikrinant, kad vartotumėte mažiausią veiksmingą dozę. Pradėjus gydymą iš karto galite nepajusti depresijos pagerėjimo. Tai įprasta, gali praeiti kelios savaitės, kol pasijusite geriau. Depresija sergančius pacientus reikia gydyti mažiausiai 6 mėnesius.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas

Rekomenduojama paros dozė yra 1 kapsulė (20 mg fluoksetino). Jūsų gydytojas per 2 savaites nuo gydymo pradžios dozę peržiūrės. Jeigu reikės, jis dozę palengva padidins iki didžiausios 3 kapsulių (60 mg) per parą. Jei po 10 gydymo savaičių nepagerėja, Jūsų gydytojas turi apsispręsti dėl tolesnio gydymo.

Nervinė bulimija

Rekomenduojama paros dozė yra 3 kapsulės (60 mg) per parą.

Vaikai ir paaugliai nuo 8 iki 18 metų amžiaus sergantys depresija

Gydymas turi būti atidžiai stebimas specialisto. Pradinė paros dozė yra 10 mg fluoksetino per parą (šiam tikslui Fluoxetine Lannacher 20 mg kapsulės netinka). Po 1  2 gydymo savaičių, Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 20 mg per parą. Dozė turi būti didinama atsargiai, užtikrinant, kad vartojate mažiausią veiksmingą vaisto dozę. Mažo svorio vaikams gali reikėti mažesnės vaisto dozės. Po 6 mėnesių Jūsų gydytojas peržiūrės, ar reikalinga tęsti gydymą ir jį vertins iš naujo, jeigu nebus pagerėjimo požymių. Jei būklė nepagerės po 9 savaičių, gydytojas iš naujo įvertins paskirtą gydymą.

Senyvi pacientai

Jei dozė bus didinama senyviems pacientams, juos gydytojas stebės itin atidžiai. Paros dozė neturi paprastai viršyti 2 kapsulių (40 mg fluoksetino). Didžiausia vaisto dozė yra 3 kapsulės (60 mg fluoksetino) per parą.

Kepenų veiklos sutrikimai

Jeigu sutrikusi kepenų veikla arba Jūs vartojate kitų vaistų, galinčių įtakoti Fluoxetine Lannacher veikimą, gydytojas gali paskirti jums mažesnę dozę ar paskirti gerti vaisto kas antrą dieną.

Vartojimo metodas

Gydymo trukmė

Savarankiškai nekeiskite nustatytos dozės, nenutraukite staiga vaisto vartojimo (žr. skyrių „Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher“). Gydymo trukmę nustatys gydytojas.

Jei manote, kad vaistas veikia pernelyg silpnai ar stipriai, pasitarkite su gydytoju.

Vartojimo būdas

Kapsules nurykite užsigeriant vandeniu. Kapsulių kramtyti negalima, jas galima gerti valgant arba tarp valgymų.

Gydymo trukmė

Savarankiškai nekeiskite nustatytos dozės, nenutraukite staiga vaisto vartojimo (žr. skyrių „Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher“). Gydymo trukmę nustatys gydytojas.

Jei manote, kad vaistas veikia pernelyg silpnai ar stipriai, pasitarkite su gydytoju.

Ką daryti pavartojus per didelę Fluoxetine Lannacher dozę

Jei pavartojote per daug kapsulių, susisiekite su Jus gydančiu gydytoju arba ligoninės skubios medicinos pagalbos skyriumi. Pasiimkite Fluoxetine Lannacher pakuotę su savimi, jei galite.

Perdozavimo reiškiniai: pykinimas, vėmimas, traukuliai, širdies veiklos sutrikimai (nereguliarus širdies ritmas, širdies sustojimas), kvėpavimo sutrikimai, psichikos sutrikimas nuo sujaudinimo iki komos.

Pamiršus pavartoti Fluoxetine Lannacher

Praleidus išgerti vaisto, nesirūpinkite, išgerkite kitą dozę įprastu nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher

Nenutraukite Fluoxetine Lannacher vartojimo nepasitarę su gydytoju, net jei jaučiatės geriau.

Svarbu nenutraukti gydymo.

Pasirūpinkite, kad nepritrūktumėte vaisto.

Nustojus vartoti Fluoxetine Lannacher, gali atsirasti tokie požymiai: galvos svaigimas, dilgčiojimo - lyg adatėlių ar smeigtukų badymo pojūtis, miego sutrikimai (ryškūs sapnai, naktiniai košmarai, negalėjimas užmigti), nerimastingumas ar sujaudinimas, neįprastas nuovargis ar silpnumas, nerimas, pykinimas ar vėmimas (šleikštulys ar noras vemti), drebulys (virpėjimas), galvos skausmas.

Nutraukus Fluoxetine Lannacher vartojimą, daugeliui žmonių simptomai būna lengvi ir per kelias savaites savaime išnyksta. Jeigu nutraukus gydymą jaučiate kokių nors simptomų, apie tai pasakykite gydytojui.

Norint nutraukti vaisto vartojimą gydytojas nurodys palaipsniui mažinti jo dozę per vieną ar dvi savaites - tai padės išvengti nutraukimo sindromų pasireiškimo.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Jei Jums pasireiškė bėrimas ar alerginės reakcijos, tokios kaip niežulys, lūpų ir (arba) liežuvio patinimas ar švokštimas arba dusulys, nustokite vartoti tabletes nedelsiant ir pasakykite apie tai savo gydytojui.

Jei jaučiate silpnumą ir negalite ramiai sėdėti ar stovėti, Jums galbūt pasireiškė akatizija; padidinus Fluoxetine Lannacher dozę galite pasijusti blogiau. Jei Jūs taip jaučiatės, pasakykite savo gydytojui.

Jei Jūsų oda parausta ar pasireiškė įvairios odos reakcijos ar Jūsų oda pradėjo pleiskanoti ar luptis. Tai labai retas reiškinys.

Dažniausi šalutinio poveikio reiškiniai (labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai gali pasitaikyti 1 iš 10 gydytų pacientų):

sutrikęs miegas (nemiga);

galvos skausmas;

viduriavimas;

pykinimas;

nuovargis.

Kai kuriems pacientams pasireiškia:

simptomų derinys žinomas kaip „serotonino sindromas”, įskaitant neaiškios kilmės karščiavimą su padažnėjusiu kvėpavimu ar širdies plakimu, prakaitavimą, raumenų sustingimą arba drebulį, sumišimą, ypatingą sujaudinimą arba mieguistumą (tik labai retai);

silpnumas, apkvaitimas arba sumišimas - daugiausiai senyviems žmonėms arba senyviems, kurie vartoja diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančias tabletes);

pailgėjusi ir skausminga erekcija;

širdies sutrikimai – nereguliarus širdies plakimas, alpulys, kolapsas arba svaigulys atsistojus, tai gali būti sutrikusios širdies veiklos rodiklis.

Jeigu Jums pasireiškia išvardyti simptomai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vartojant Fluoxetine Lannacher gali taip pat pasireikšti žemiau išvardyti šalutinio poveikio reiškiniai.

Dažni (gali pasireikšti 1 iš 10 gydytų pacientų):

svorio sumažėjimas,

nervingumas, nerimas,

neramumas, įtampos pojūtis,

lytinės funkcijos susilpnėjimas arba kitos problemos (impotencija, erekcijos sutrikimas, įskaitant sunkumą išlaikyti erekciją),

miego sutrikimai, neįprasti sapnai,

dėmesio sutrikimas, svaigulys, skonio pokyčiai, letargija, mieguistumas,

nekontroliuojami trūkčiojantys judesiai,

neryškus matymas,

greitas ir nereguliarus širdies plakimas,

veido ir kaklo paraudimas (karščio pojūtis),

žiovulys,

virškinimo sutrikimas, vėmimas,

burnos džiūvimas,

bėrimas, dilgėlinė, niežulys,

gausus prakaitavimas,

sąnarių skausmas,

dažnas šlapinimasis,

netikėtas kraujavimas iš makšties,

šaltkrėtis.

Nedažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų):

alkio nebuvimas,

depersonalizacija, keistas mąstymas, nenormaliai pakili nuotaika, sutrikęs orgazmas, savižudiškos mintys arba elgesys, griežimas dantimis,

pernelyg aktyvi elgsena, sutrikusi koordinacija ir pusiausvyra, raumenų trūkčiojimas, susilpnėjusi atmintis, išsiplėtę vyzdžiai,

žemas kraujospūdis,

dusulys,

kraujavimas iš nosies,

rijimo sutrikimas, kraujavimas virškinimo trakte,

nuplikimas, padidėjęs polinkis kraujosruvoms, šaltas prakaitas,

šlapinimosi sutrikimas,

lytinės funkcijos sutrikimas, bloga savijauta, karščio arba šalčio pojūtis, bendras diskomforto pojūtis.

Reti (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 gydytų pacientų):

natrio kiekio sumažėjimas kraujyje (hiponatremija),

kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje, sukeliantis kraujavimo ir krausorūvų riziką,

baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas,

imuninės sistemos reakcija (anafilaksinė reakcija, seruminė liga),

padidėjęs kai kurių hormonų (antidiurezinio hormono, ADH) kiekis kraujyje, dėl kurio gali sutrikti vandens ir elektrolitų balansas organizme,

pakili nuotaika arba pernelyg didelis susijaudinimas, sukeliantis neįprastą elgesį, haliucinacijas, ažitaciją, panikos priepuolius, sumišimą, mikčiojimą, agresyvumą,

sutrikęs širdies ritmas,

veido ir kūno nevalingi judesiai (galimi čepsėjimo garsai); simptomų derinys („serotonino sindromas“): viduriavimas, karščiavimas, greitas širdies plakimas, prakaitavimas, sumišimas, trūkčiojimai, drebulys. Sunkiais atvejais šis sindromas gali baigtis mirtimi,

kraujagyslių uždegimas, kraujagyslių išsiplėtimas,

smulkios dėminės arba taškinės kraujosrūvos odoje arba gleivinėse, padidėjęs jautrumas saulės šviesai, ūmus odos uždegimas (daugiaformė eritema, Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė [Lyell sindromas]), stemplės skausmas,

kepenų uždegimas,

ryklės skausmas,

plaučių ligos (dusulys),

raumenų skausmas,

pieno tekėjimas iš krūtų, prolaktino (tam tikro hormono) kiekio, kuris skatina pieno gamybą, padidėjimas kraujyje, skausminga ilgai trunkanti erekcija,

padidėję kepenų funkcijos tyrimų rodmenys.

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

sutrikusi dėmesio koncentracija,

rankų ir kojų kraujagyslių liga, pasireiškianti skaumu ir paraudimu (eritromelalgija).

Daugelis šių nepageidaujamų poveikių, tęsiant gydymą, paprastai praeina.

Kaulų lūžiai – pacientams, vartojantiems šio tipo preparatus, pastebėta padidėjusi kaulų lūžių rizika.

Vaikai ir paaugliai (8–18 metų)

Fluoxetine Lannacher gali lėtinti augimą ar vėlinti lytinį brendimą.

Papildomas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams (8-18 metų)

Papildomai aukščiau išvardytiems šalutinio poveikio reiškiniams, pranešama, kad vaikams vartojant Fluoxetine Lannacher gali būti lėtesnis augimas ir lytinio brendimo uždelsimas. Pranešama apie dažniau vaikams pasitaikantį savižudišką elgesį (bandymą nusižudyti ir mintis apie savižudybę), priešiškumą, manijos reakcijas, įskaitant maniją ir kraujavimą iš nosies,

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Fluoxetine Lannacher sudėtis

Veiklioji medžiaga yra yra fluoksetino hidrochloridas. Vienoje kapsulėje yra fluoksetino hidrochlorido, atitinkančio 20 mg fluoksetino.

Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, dimetikonas, titano dioksidas (E171), mėlynasis V (E131), geltonasis geležies oksidas (E172), želatina.

Fluoxetine Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

Fluoxetine Lannacher yra kietos neskaidrios dramblio kaulo spalvos kapsulės su žalsvu dangteliu, pripildytos baltų miltelių.

Dėžutėje yra 20 kapsulių.

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GL Pharma Vilnius“A. Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel. + 370 5 2610705office@gl-pharma.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-09-07

Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu"Fluoxetine Lannacher 20mg kapsulės N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nigra vaistinė, UAB filialas Jankaus

M.Jankaus g. 10, Šilutė
(8 441) 53 557
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.79, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 23, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.263 Klaipėda

Taikos pr. 141, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.154 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Šv.Gertrūdos g. 64 , Kaunas
(8 37) 20 57 98
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.317 Kaunas

Žemaičių pl. 50, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.296 Kaunas

T.Masiulio g. 16E, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 43min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena