E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Flux 20mg kapsulės N28

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Flux 20mg kapsulės N28
Veikliosios medžiagos: Fluoxetine - 20mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Sandoz
ATC kodas N06AB03
Vidutinė kaina: 4,38 Eur (15,12 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Flux veiklioji medžiaga yra fluoksetinas, juo gydomos šios suaugusių žmonių ligos:

Depresija (didžiosios depresijos epizodai).

Obsesinis -kompulsinis sutrikimas (įkyrios mintys ar veiksmai).

Nervinė bulimija (psichologinis valgymo sutrikimas). Flux vartojamas kartu su psichoterapija slopinant neprisotinamo valgymo priepuolius, piktnaudžiavimą vidurių laisvinamaisiais preparatais ir priverstinį vėmimą.

Vaikams (nuo 8 metų amžiaus) ir paaugliams

Šiuo vaistu gali būti gydomi vidutinio sunkumo arba sunkūs didžiosios depresijos epizodai, jeigu depresija po 4-6 psichoterapijos kursų nepalengvėja. Vidutinės ar sunkios depresijos gydymas šiuo vaistu turi būti skiriamas vaikams ir jauno amžiaus pacientams tik kartu su psichoterapija.

Fluoksetinas priklauso vaistų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, didindami serotonino kiekį. Serotonino apykaitos sutrikimas yra svarbus depresijos bei į ją panašių sutrikimų atsiradimo veiksnys.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Flux vartoti negalima, jeigu:

yra alergija fluoksetinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

vartojate kitų vaistų nuo depresijos, vadinamųjų monoaminooksidazės (MAO) inhibitorių (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Flux“),

vartojate metoprololį, širdies nepakankamumui gydyti.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Flux. Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu:

kamuoja širdies ir kraujagyslių problemos ar neseniai ištiko širdies priepuolis;

sergate epilepsija. Flux vartojimą reikia nutraukti, jei patirsite priepuolius ar Jums padažnės traukuliai;

kepenų veikla sutrikusi. Gydytojas gali nuspręsti keisti vaisto dozę;

sergate diabetu. Dėl gydymo Flux gali pakisti cukraus kiekis Jūsų kraujyje. Gali tekti keisti insulino ir (arba) geriamųjų cukraus kiekį mažinančių vaistų dozę;

Jums taikoma elektros traukulių terapija (dar vadinama elektrošoko terapija, tai sunkios depresijos gydymo metodas);

padidėjęs akispūdis ar sergate glaukoma (akių liga, kurią sukelia padidėjęs akispūdis);

anksčiau buvo kraujavimo sutrikimų;

esate senyvo amžiaus (žr. skyrių “Kaip vartoti Flux”).

yra buvusi manija ar hipomanija (būklė, kuriai būdinga neįprastai greita idėjų kaita, neadekvatus laimės pojūtis ir pernelyg didelis fizinis aktyvumas). Jeigu Jums prasidėjo manijos fazė, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, nes gali tekti nutraukti šio vaisto vartojimą (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Atkreipkite dėmesį

Gydant nerimo sutrikimą, paprastai turi praeiti 2 - 4 savaitės, kol tampa pastebimas bet koks pagerėjimas. Kai kuriems ligoniams gydymo pradžioje gali sustiprėti nerimas, kuris tolesnio gydymo metu išnyksta. Todėl yra labai svarbu tiksliai laikytis savo gydytojo nurodymų ir, nepasikonsultavus su juo, nenutraukti gydymo bei nekeisti dozės.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Per pirmąsias gydymo savaites gali atsirasti simptomų, tokių kaip nenustygstamumas ar negalėjimas ramiai sėdėti ar stovėti. Jeigu jums atsirado šių simptomų, nedelsiant pasakykite gydytojui. Tokiu atveju gali padėti dozės pakeitimas.

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams

Jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistų, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo (pasireiškiančio negatyvistiniu, priešišku, užsispyrusiu elgesiu su suaugusiais, mokytojais ir kitais atsakingais asmenimis) ir pykčio) tikimybė.

Nepaisant to, gydytojas gali skirti Flux jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Flux jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Flux, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat, šiuo metu dar nėra gauta ilgalaikio saugumo duomenų apie Flux poveikį augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi šios amžiaus grupės pacientams.

Nutraukimo simptomai

Flux vartojimą nutraukus, ypač staiga, Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų. Nutraukus gydymą, šie simptomai pasireiškia dažnai. Jų atsiradimo rizika yra didesnė, jeigu Flux buvo vartojama ilgai arba didelėmis dozėmis arba dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių šie simptomai paprastai būna lengvi ir per 2 savaites praeina savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti labai intensyvūs arba trukti ilgiau (2 - 3 mėnesius ar ilgiau). Jeigu nutraukus Flux vartojimą atsiranda sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti vartoti kapsulių ir po to lėčiau nutraukti jų vartojimą.

Nutraukimo simptomai gali būti galvos svaigimas, dilgčiojimo, „badymo adatėlėmis“, deginimo ir, rečiau, elektros šoko pojūtis, miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga), nerimas, galvos skausmas, pykinimas ir/ ar vėmimas, prakaitavimas, drebulys, sumišimas, emocinis nestabilumas arba dirglumas, viduriavimas, regos sutrikimai, pernelyg smarkus širdies plakimas, daužymasis.

Kiti vaistai ir Flux

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu su Flux negalima vartoti MAO inhibitorių (žr. skyrių „Flux vartoti negalima“).

Jeigu Jūs vartojote negrįžtamojo poveikio MAO inhibitorių, turėsite padaryti 14 dienų pertrauką prieš pradėdami vartoti Flux. Nutraukus Flux vartojimą, neselektyvaus poveikio MAO inhibitorių (pvz., fenelzino, iproniazido, izokarboksazido, nialamido, tranilcipromino) galima pradėti gerti praėjus mažiausiai 5 savaitėms. Jeigu Jums kyla bet kokių klausimų apie tai, pasitarkite su gydytoju.

Flux vartoti kartu su serotoninerginiais vaistiniais preparatais, tokiais kaip litis, tramadolis, triptanai, triptofanas, selegilinas, jonažolės, turi būti pradedama atsargiai, gydytojui atidžiai ir dažnai sekant Jūsų sveikatos būklę.

Vartoti Flux ir metoprololio (vaisto vartojamo širdies nepakankamumui gydyti) kartu negalima, kadangi padidėja metoprololio nepageidaujamų reakcijų rizika, įskaitant stiprią bradikardiją.

Taip pat vartojant Flux kartu su mekvitazinu (vaistu nuo alergijos) padidėja metakvizino nepageidaujamų reakcijų rizika.

Taip pat pasakykite gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote bet kurio iš šių vaistų:

vaistų nuo širdies ritmo problemų ar vaistų, kurie gali paveikti širdies ritmą, pvz., IA ir II klasės antiaritminių vaistų, antipsichozinių vaistų (pvz., fenotiazino darinių, pimozido, haloperidolio), triciklių antidepresantų, kai kurių antibiotikų (pvz., sparfloksacino, moksifloksacino, į veną vartojamo eritromicino, pentamidino), vaistų nuo maliarijos (ypač halofantrino), tam tikrų antihistamininių vaistų (astemizolo, mizolastino),

Ličio (vartojamas gydyti maniakinį-depresinį sutrikimą. Tai sutrikimas, pasireiškiantis depresijos ir pernelyg didelės laimės pojūčio ir energingumo periodų kaita) ir triprofano.

Jonažolės (augalinis vaistas nuo depresijos).

Kitų vaistų nuo depresijos,

Sumatriptano, kitokių triptanų (vaistų nuo migrenos)

Tramadolio (nuo stipraus skausmo),

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo (NVNU),

Aspirino, varfarino, tiklopidino ir kitų vaistų kraujo krešėjimui mažinti,

Ciproheptadino (antihispamininio vaisto);

vaistų mažinančių natrio kiekį organizme (pvz., diuretikų, desmopresino, karbamazepino ir okskarbazepino);

Migdomųjų vaistų,

Tamoksifeno (vaisto nuo krūties vėžio),

Flekainido (nuo širdies ritmo sutrikimų)

Fenitoino, karbamazepino (nuo epilepsijos)

Vaistų, kuriuos metabolizuoja kepenų fermentai (pvz., flekainido, propafenono ir nebivololio, risperidono).

Flux vartojimas su maistu ir alkoholiu

Flux galima gerti nepriklausomai nuo valgymo laiko (žr. skyrių „Kaip vartoti Flux“).

Kaip ir daugelio kitų vaistų atveju, nerekomenduojama kartu vartoti Flux ir alkoholio, nors įrodymų apie Flux sąveika su alkoholiu nėra.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (ar) gydytojas žino, jog vartojate Flux. Vartojami nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius, vaistai, tokie kaip Flux, gali padidinti sunkios kūdikių ligos, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija (NPPH), riziką. Dėl šios ligos poveikio kūdikis dažniau kvėpuoja ir pamėlynuoja. Šie simptomai paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsiant kreiptis į savo akušerę ir (ar) gydytoją.

Gauta keletas pranešimų apie padidėjusią įgimtų širdies ydų riziką kūdikiams, kurių motinos pirmaisiais nėštumo mėnesiais vartojo fluoksetino. Bendroje populiacijoje, maždaug 1 iš 100 kūdikių gimsta su širdies yda. Motinų, vartojusių fluoksetino, kūdikiams ši rizika yra didesnė – širdies ydos nustatomos 2 iš 100 kūdikių. Kartu su savo gydytoju galite nuspręsti, ar palaipsniui nutraukti gydymą Flux, kol laukiatės. Vis dėlto, atsižvelgdamas į aplinkybes, gydytojas gali Jums patarti tęsti gydymą Flux.

Nors Flux nėštumo metu gali būti vartojamas, būtina laikytis atsargumo, ypač vėlyvuoju nėštumo periodu ar prieš gimdymo pradžią, kadangi Jūsų naujagimiui gali pasireikšti šie simptomai: dirglumas drebulys, raumenų suglebimas, nuolatinis verkimas, čiulpimo ir miego sunkumai. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsiant kreiptis į savo akušerę ir (ar) gydytoją.

Žindymo laikotarpis

Nevartokite Flux, jeigu žindote kūdikį, , nebent šį vaistą vartoti pataria gydytojas.

Vaisingumas

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad fluoksetinas blogina sėklos kokybę.

Teoriškai tai galėtų paveikti vaisingumą, tačiau įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kaip Flux Jus veikia..


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jeigu nepaskirta kitaip, tiksliai laikykitės nurodytos dozės.

Flux kapsules galima gerti nepriklausomai nuo valgio. Kapsulę nurykite, užsigerdami stikline vandens.

Suaugusieji

Depresija ir obsesinis - kompulsinis sutrikimas

Įprastinė paros dozė yra viena kapsulė (20 mg). Jei būtina, po kelių savaičių Jūsų gydytojas gali nurodyti dozę iš lėto didinti, daugiausiai iki 3 kapsulių (60 mg) per parą.

Jeigu vartojate daugiau kaip vieną kapsulę per parą, ypač esant kompulsiniams sutrikimams, paros dozę reikia padalyti į kelias dalis.

Valgymo sutrikimai (bulimija)

Įprastinė paros dozė yra 3 kapsulės (60 mg).

Vartojimas vaikams (nuo 8 metų amžiaus) ir paaugliams

Depresija

Gydymą turi pradėti ir atidžiai stebėti gydytojas.

Pradinė paros dozė yra 10 mg fluoksetino per parą. Kadangi Flux 20 mg kietųjų kapsulių padalinti į dvi lygias dalis negalima, todėl tokiems pacientams būtina vartoti kito rinkoje esančio fluoksetino vaistinio preparato.

Po 1  2 gydymo savaičių, gydytojas gali padidinti dozę iki 20 mg per parą. Dozė turi būti didinama atsargiai, užtikrinant, kad vartojama mažiausia veiksminga vaisto dozė.

Mažesnio svorio vaikams gali reikėti mažesnės vaisto dozės.

Po 6 mėnesių gydytojas peržiūrės, ar reikalinga tęsti gydymą. Jeigu per 9 savaites paciento būklė nepagerėja, gydytojas iš naujo apsvarstys gydymą.

Senyvi pacientai (vyresni kaip 65 metų amžiaus)

Gydytojas dozę didins atsargiai. Įprastai, paros dozė neturėtų būti didesnė kaip 2 kapsulės (40 mg). Didžiausia rekomenduojama dozė – 3 kapsulės (60 mg) per parą.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Ligoniams, kuriems yra sunkus kepenų pažeidimas, gydytojas paskirs mažesnę dozę arba nurodys vaisto vartoti kas antrą dieną.

Gydymo trukmė

Šio vaisto poveikis tampa pastebimas ne anksčiau kaip po 2 savaičių. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, net jeigu nejaučiate pagerėjimo.

Nekeiskite vaisto dozės savo nuožiūra, nepasitarę su gydytoju.

Tęskite vaisto vartojimą tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Jeigu per anksti nutrauksite gydymą, gali vėl pasireikšti ligos simptomai.

Jeigu manote, kad Flux veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Flux dozę?

Jeigu per daug Flux kapsulių nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Tai būtina, net jeigu nejaučiate jokių simptomų. Pavartojus per didelė Flux dozę, gali pasireikšti šie simptomai: pykinimas, vėmimas, traukuliai, širdies ritmo sutrikimai, kvėpavimo sutrikimai, psichikos sutrikimai, nuo susijaudinimo iki komos. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę, pasiimkite šio vaisto dėžutę.

Pamiršus pavartoti Flux

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei užmiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminsite. Toliau jį vartokite įprastu laiku.

Nustojus vartoti Flux

Nenutraukite Flux vartojimo, kol gydytojas nenurodė. Baigiant gydymą, Flux dozę reikia mažinti palaipsniui mažiausiai per vieną ar dvi savaites.

Jeigu sumažinus dozę ar nutraukus gydymą atsiranda netoleruojamų simptomų, gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti gerti šių kapsulių ir jų vartojimą mažinti dar lėčiau (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Su Flux vartojimu susijęs šalutinis poveikis, kuris atsiranda gydymo pradžioje, paprastai sumažėja per pirmąsias gydymo savaites. Dauguma iš poveikių gali būti Jūsų ligos simptomai. Prisiminkite, kokie simptomai buvo Jūsų ligos gydymo pradžioje ir atsiradus kitokių - pasakykite apie tai gydytojui.

Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu atsiranda bet kuris iš šalutinių poveikių:

Retas (pasireiškia 1–10 iš 10 000 ligonių):

alerginės reakcijos požymių (pvz., bėrimas, niežulys, staigus veido, lūpų, liežuvio tinimas, dusulys)

dažnas, nereguliarus širdies plakimas, nualpimas, kurie gali būti gyvybei pavojingos būklės simptomai

manijos epizodas (būklė, kuriai būdinga neįprastai greita idėjų kaita, neadekvatus laimės pojūtis ir pernelyg didelis fizinis aktyvumas)

Dažnis nežinomas:

sunkus karščiavimas, sujaudinimas, sumišimas, raumenų sustingimas, šiurpulys, nerimas; tai gali būti retos būklės, žinomos kaip serotonino sindromas, požymiai.(nežinomas)

Be to, gauta pranešimų apie kitus šalutinius poveikius:

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): nemiga (įskaitant ankstyvą prabudimą ryte, negalėjimą užmigti ir nemigą viduryje miegojimo laiko), viduriavimas, pykinimas, nuovargis (įskaitant bendrą silpnumą), galvos skausmas.

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): sumažėjęs apetitas (įskaitant nevalgumą), nerimas, nervingumas, neramumas, įtampa, susilpnėjęs lytinis potraukis (įskaitant lytinio potraukio netekimą) ,miego sutrikimas, nenormalūs sapnai (įskaitant nakties košmarus), dėmesio sutrikimai, svaigulys, skonio sutrikimas, letargija (liguistas miegas, iš kurio neįmanoma pažadinti), mieguistumas, drebėjimas, sumažėjęs vaizdo ryškumas, stiprus juntamas širdies plakimas (palpitacijos), staigus paraudimas (įskaitant karščio pylimą), žiovulys, vėmimas, virškinimo sutrikimas, sausumas burnoje, įvairių rūšių išbėrimas (gali būti su paraudimu, peršėjimu, niežuliu, pūslėmis), dilgėlinė, niežulys, padidėjęs prakaitavimas, sąnarių skausmas, dažnas šlapinimasis, kraujavimas iš moters lyties organų dėl įvairių priežasčių (įskaitant gausias mėnesines, kraujavimą po menopauzės), erekcijos sutrikimas, ejakuliacijos sutrikimas, , įtampos pojūtis, svorio sumažėjimas.

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių): depersonalizacija (potyris, tarsi iš šalies stebėtumėte savo kūną), pakili nuotaika, euforiška nuotaika, nenormalus mąstymas, nenormalus orgazmas (įskaitant orgazmo nebuvimą), griežimas dantimis, padidėjęs psichomotorinis aktyvumas, judesių sutrikimas, valingų judesių koordinacijos sutrikimas, pusiausvyros sutrikimas, išsiplėtę vyzdžiai, mažas kraujospūdis, dusulys, rijimo sutrikimas, nuplikimas, padidėjęs polinkis kraujosruvoms, šaltas prakaitas, raumenų trūkčiojimas, šlapinimosi sutrikimas, lytinės funkcijos sutrikimas, bendrasis negalavimas, bloga savijauta, šalčio pojūtis, karščio pojūtis , savižudiškos mintys ir elgesys, atminties susilpnėjimas, spengimas ausyse, kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš virškinimo trakto.

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): anafilaksinė reakcija (ūminė išplitusi alerginė reakcija), seruminė liga (tam tikra alerginė reakcija), (natrio kiekio sumažėjimas kraujyje, haliucinacijos (nesamų dalykų jutimas), susijaudinimas, panikos priepuoliai, traukuliai, negalėjimas ramiai stovėti ar sėdėti, nevalingi ritmiški judesiai (daugiausia liežuvio ir (arba) veido), kraujagyslių uždegimas, kraujagyslių išsiplėtimas, gerklės uždegimas, plaučių reiškiniai (įvairios struktūros uždegiminiai procesai ir/arba fibrozė), stemplės skausmas, dėminės kraujosruvos, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija, rožinis išbėrimas, šlapimo susilaikymas, pieno tekėjimas iš krūtų, prolaktino (tam tikro hormono) kiekio padidėjimas kraujyje, trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje), neutropenija, leukocitopenija, antidiurezinio hormono sutrikusios sekrecijos sindromas (sutrikimas sukeliantis vandens susilaikymą bei kai kurių druskų (pvz., natrio) kiekio kraujyje sumažėjimą), sumišimas, mikčiojimas, agresija, serotonino sindromas, daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (Lajelio sindromas), raumenų skausmas, šlapinimosi sutrikimas, plastinis varpos sukietėjimas, gleivinės kraujosruvos, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys, idiosinkrazinis kepenų uždegimas.

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų metu gauta pranešimų apie savižudišką elgesį (bandymą nusižudyti ir mintis apie savižudybę), priešiškumą, manijos reakcijas, įskaitant maniją ir hipomaniją, lytinio brendimo uždelsimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Flux sudėtis

Veiklioji medžiaga yra fluoksetinas. Vienoje kietojoje kapsulėje yra 22,4 mg fluoksetino hidrochlorido, kuris atitinka 20 mg fluoksetino.

Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, dimetikonas.

Kapsulės korpusas: želatina, pigmentai: geltonasis geležies oksidas (E 172), Patent mėlynasis (E 131), titano dioksidas (E 171).

Flux išvaizda ir kiekis pakuotėje

Flux kietosios kapsulės yra šviesiai žalios, pripildytos baltų homogeniškų miltelių.

Kartono dėžutėje yra 2 arba 4 aliuminio ir polipropileno lizdinės plokštelės, kuriose yra 7 kietosios kapsulės.

Pakuotėje yra 14 arba 28 kapsulės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.

Verovškova 57

1000 Ljubljana,

Slovėnija

Gamintojas

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1, D-39179 Barleben

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A,

LT-09312 Vilnius

Tel.: +370 5 263 60 37

Faks. +370 5 263 60 36

El. pašto adresas: info.lithuania@sandoz.com

Nemokama linija pacientams +370 800 00877

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-02

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Flux 20mg kapsulės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Merkinės vaistinė, UAB filialas Telšiai Kalno 27

Kalno g. 27, Telšiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.328 Vilnius

Naugarduko g. 84, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Švarcos A. vaistinė, IĮ fil. Jašinskio
Visuomenės vaistinė
P.Jašinsko g. 2, Vilkaviškis
(8 342) 20 815
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 154 Šakiai Kudirkos 35
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 35/Šaulių g. 1, Šakiai
(8 345) 51 751
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.202 Panevėžys

Nemuno g. 75, Panevėžys
(8 45) 442 687
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.9 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 1a , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena