E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Fosinopril Actavis 10mg tabletės N28

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Renino-angiotenzino sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Fosinopril Actavis 10mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Fosinopril - 10mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Actavis
ATC kodas C09AA09
Vidutinė kaina: 3,17 Eur (10,95 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Fosinopril Actavis priklauso vaistų, vadinamų AKF inhibitoriais, grupei. Fosinopril Actavis mažina kraujospūdį ir lengvina širdies darbą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams.

Fosinopril Actavis gydoma:

 didelio kraujospūdžio liga;

 širdies veiklos nepakankamumas (kai širdis negali išpumpuoti pakankamai kraujo į organizmą).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Fosinopril Actavis vartoti draudžiama:

- jeigu yra alergija) fosinopriliui, kitiems AKF inhibitoriams bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

- jeigu ankstesnio gydymo AKF inhibitoriais metu ar dėl kitų nežinomų priežasčių sutino kojos, rankos, veidas, liežuvis ar gleivinė (pasireiškė angioneurozinė edema), arba kam nors iš šeimos narių buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (ši būklė gali būti paveldima).

- jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Fosinopril Actavis vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“).

- jeigu sergate cukriniu diabetu arba turite inkstų veiklos sutrikimų ir esate gydomas kraujospūdį mažinančiais vaistais, kurių sudėtyje yra aliskireno.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Fosinopril Actavis.

jeigu stipriai vemiate ar viduriuojate, vartojate kalio papildų, kalį organizme sulaikančių vaistų, druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio, arba laikotės bedruskės dietos

jeigu vartojate diuretikų (vandenį išvarančių tablečių). Prieš pradėdamas gydymą Fosinopril Actavis, gydytojas gali nutraukti gydymą diuretikais ir patikslinti apimtį ir/arba druskos išskyrimą.

jeigu Jūsų silpna širdis (širdies nepakankamumas) ar sergate širdies liga (pvz., turite širdies vožtuvo defektą ar sustorėjusį širdies raumenį)

jeigų Jūsų kraujospūdis žemas

jeigu susilpnėjusi Jūsų inkstų funkcija, susiaurėję inkstų kraujagyslės ar sergate kepenų liga. Gydytojui gali reikėti Jus stebėti ir keisti vaisto dozę

jeigu sergate diabetu. Pirmą gydymo mėnesį gali tekti dažniau tikrinti cukraus kiekį. Žiūrėkite žemiau esantį skyrių „Kiti vaistai ir Fosinopril Actavis“

jeigu esate gydomas nuo jautrumo bičių ar vapsvų įgėlimams (taikomas desensibilizuojantis gydymas)

jeigu esate gydomas hemodialize. Pasakykite gydytojui, kad jis galėtų parinkti padidinto jautrumo reakcijų nesukeliantį metodą.

Jeigu Jums atliekama procedūra, kurios metu iš kraujo šalinamas blogasis cholesterolis (atliekama mažo tankio lipoproteinų aferezė). Tai būtina, kad išvengtumėte padidėjusio jautrumo reakcijų.

jeigu gydotės bet kuriuo iš šių vaistų, vartojamų nuo didelio kraujospūdžio ligos:

-angiotenzino II receptorių blokatoriais (AIIRB) (jie žinomi ir kaip sartanai, pvz., valsartanas, telmisartanas, irbesartanas), ypač jeigu turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų,

-aliskireno.

Jūsų gydytojas gali reguliariais intervalais tikrinti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

Taip pat peržiūrėkite skyriaus „Fosinopril Actavis vartoti negalima“ informaciją.

Jei tuo pačiu metu vartojate kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, gydymo pradžioje Fosinopril Actavis gali sukelti pernelyg žemo kraujospūdžio simptomus (svaigulį, alpulį). Jei simptomai pasireiškia, pasakykite gydytojui. Gydymo pradžioje ir/ar dozės nustatymo laikotarpiu gali reikėti dažnesnių medicininių patikrinimų. Nepraleiskite šių patikrinimų, net jei jaučiatės gerai. Kontrolinių patikrinimų dažnį nustatys gydytojas.

Pasakykite gydytojui arba stomatologui, kad esate gydomas Fosinopril Actavis prieš nuskausminimą prieš operacijas ar dantų gydymą, kadangi nuskausminimo metu gali labai kristi kraujospūdis.

Jeigu Jūs manote, kas esate nėščia (arba galite pastoti), turite apie tai pasakyti gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Fosinopril Actavis vartoti nerekomenduojama, o jei nėštumas didesnis nei 3 mėnesių, jo vartoti negalima, kadangi šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Kitų vaistai ir Fosinopril Actavis

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant be kokius be recepto įsigytus vaistus. arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui.

Kartu vartojami fosinoprilis ir kai kurie kiti vaistiniai preparatai gali keisti vienas kito poveikį.

Labai svarbu, kad Jūsų gydytojas žinotų, jei esate gydomas kuriuo nors iš sekančių vaistų:

vaistai, kurie mažina kraujo spaudimą (kraujospūdį mažinantys vaistai, koronarinei širdies ligai gydyti naudojami nitratai, tricikliniai antidepresantai, psichozėms gydyti skirtas fenotiazinas bei epilepsijai gydyti naudojami barbitūratai)

diuretikai (vandenį išvarančios tabletės)

kalį sulaikantys diuretikai (pvz., amiloridas, spironolaktonas ir triamterenas)

kalio preparatai (tabletės ir geriami tirpalai)

litis (naudojams maniakinei-depresinei ligai gydyti)

nuolat ir ilgą laiką vartojami NVNU, tokie kaip acetilsalicilo rūgštis, ibuprofenas ar ketoprofenas (mažas acetilsalicilo rūgšties dozes kraujo krešumui mažinti su Fosinopril Actavis vartoti saugu)

simpatomimetiniai vaistai (vaistai, kurie stimuliuoja centrinę nervų sistemą), kurių gali būti kai kuriuose vaistuose nuo kosulio/peršalimo bei vaistuose nuo astmos

antidiabetiniai vaistai (tiek insulinas, tiek ir geriami preparatai)

alopurinolis (vaistas podagrai gydyti), prokainamidas (vaistas širdies ritmo sutrikimams gydyti), vaistai nuo vėžio ar Jūsų organizmo imuninę sistemą slopinantys vaistai (imunosupresantai)

Tarp Fosinopril Actavis ir antacidinių vaistų (vaistai, naudojami rėmeniui arba rūgšties atpylimui gydyti) vartojimo reikia daryti mažiausiai dviejų valandų pertrauką.

Jūsų gydytojui gali reikėti Jums keisti dozę arba imtis kitokių atsargumo priemonių:

jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių arba aliskireną (taip pat peržiūrėkite skyrių „Fosinopril Actavis vartoti negalima“ bei „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ informaciją.

Fosinopril Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais

Fosinopril Actavis reikia užgerti skysčiu (pvz., puse ar pilna stikline vandens). Jis gali būti vartojamas nepriklausomai nuo maisto.

Alkoholis gali sustiprinti Fosinopril Actavis kraujospūdį mažinantį poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Pastojus arba planuojant pastoti, reikia informuoti gydytoją. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistą vietoje Fosinopril Actavis. Fosinopril Actavis yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui. Nėštumo metu vartojami į Fosinopril Actavis panašūs vaistai gali pakenkti ar netgi sukelti besivystančio vaisiaus mirtį.

Žindymo laikotarpis

Jei žindote ar ketinate pradėti žindyti kūdikį, pasakykite gydytojui. Fosinopril Actavis nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriems pacientams gali pasireikšti svaigulys (dėl per stipraus kraujospūdį mažinančio poveikio), kas gali įtakoti vairavimą ir mechanizmų valdymą. Tai ypač būdinga gydymo pradžioje ar padidinus vaisto dozę.

Fosinopril Actavis sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, prieš pradėdami vartoti šio medikamento, kreipkitės į jį patarimo.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Didelio kraujospūdžio liga. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

Širdies nepakankamumas. Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 10 mg. Prireikus ji gali būti padidinta iki 40 mg parai.

Pacientai, sergantys inkstų bei kepenų ligomis ir senyvo amžiaus žmonės

Rekomenduojama pradinė paros dozė yra 10 mg.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Fosinopril Actavis vartoti nerekomenduojama.

Ką daryti pavartojus per didelę Fosinopril Actavis dozę?

Jeigu iš karto išgėrėte per daug Fosinopril Actavis tablečių arba jų per apsirikimą išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad išsiaiškintumėte dėl rizikos ir gautumėte patarimą dėl pagalbos.

Perdozavimas gali sukelti kraujospūdžio kritimą su tokiais simptomais, kaip galvos svaigimas bei apalpimas.

Pamiršus pavartoti Fosinopril Actavis

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Nustojus vartoti Fosinopril Actavis

Be gydytojo nurodymo vaisto vartojimo nenutraukite. Jo vartojimą nutraukus prieš laiką, kraujospūdis gali padidėti, ir tai gali paveikti Jūsų širdies ar inkstų veiklą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nutraukite Fosinopril Actavis vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:

- jei patinsta veidas, lūpos, liežuvis ir/arba gerklė (angioneurozinė edema), atsiranda bėrimas, niežulys, pasunkėja kvėpavimas ar rijimas.

- jei pasireiškia infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu kartu dideliu savijautos pablogėjimu arba karščiavimu kartu su gerklės ir šlapinimosi sutrikimu.

- pagelsta oda ir akių baltymai (gelta), nes tai gali būti kepenų ligos požymis.

Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:

svaigulys, alpulys, nuovargis ar silpnumas ( žemo kraujospūdžio požymiai).

Ilgalaikis sausas kosulys.

Kitas šalutinis poveikis

Dažnas (gali pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10) poveikis:

viršutinių kvėpavimo takų infekcija, gerklės skausmas, nosies gleivinės uždegimas, virusinė infekcija,

nuotaikos pokyčiai, miego sutrikimas,

galvos skausmas, dilgčiojimas ir badymo pojūtis, skonio sutrikimai, svaigulys,

akies sutrikimai, regos sutrikimai,

dažnas širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimai, palpitacijos, krūtinės skausmas dėl širdies (krūtinės angina),

per mažas kraujospūdis,

sinuso sutrikimai,

pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, nevirškinimas,

odos bėrimas, odos uždegimas,

kaulų, raumenų ar sausgyslių skausmas,

šlapinimosi sutrikimas,

impotencija,

ne dėl širdies sutrikimo atsirandantis krūtinės skausmas,

protinis nuovargis,

edema,

poveikis kepenims.

Nedažnas (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių) poveikis.

kraujo pokyčiai,

per didelis kalio kiekis kraujyje, sumažėjas apetitas, podagra,

depresija, sumišimas,

miokardo infarktas, širdies ritmo sutrikimai, staigus širdies sustojimas, širdies laidumo sutrikimai,

padidėjęs kraujospūdis, šokas, sumažėjusi vietinė kraujo apytaka,

mieguistumas, insultas (smegenų kraujotakos sutrikimas), alpulys, drebulys,

ausies skausmas, spengimas ausyse, sukimosi pojūtis,

oro trūkumas,

vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, vidurių pūtimas,

prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė,

sutrikusi inkstų funkcija, baltymo šlapime atsiradimas,

karščiavimas, rankų ir kojų tinimas,

krūtinės skausmas,

kūno svorio didėjimas,

sinusų, gerklės ir trachėjos gleivinės uždegimas.

Retas (gali pasireikšti iki 1 iš 1 000 žmonių) poveikis.

kalbos sutrikimas, atminties sutrikimas, orientacijos sutrikimas,

paraudimas su karščio pojūčiu, kraujavimas, kraujagyslių liga,

laikina mažakraujystė, limfmazgių padidėjimas, kraujo plokštelių ir baltųjų kraujo kūnelių kiekio pokyčiai,

opos burnoje, patinęs liežuvis, apsunkintas rijimas, pilvo išsipūtimas, kasos uždegimas,

kraujosruvos,

sąnarių skausmai,

prostatos sutrikimai,

rankų ir kojų silpnumas,

plaučių uždegimas,

bronchų spazmas, kraujavimas iš nosies, kraujo stazė plaučiuose,

sumažėjęs natrio kiekis, nedidelis hemoglobino kiekio padidėjimas,

kepenų uždegimas.

Labai retas (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių) poveikis.

žarnų kraujagyslių patinimas (pasireiškia kaip pilvo skausmas su ar be pykinimu ir vėmimu), žarnų nepraeinamumas,

inkstų nepakankamumas.

Dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis):

apetito sutrikimai, svorio svyravimai,

nenormalus elgesys,

pusiausvyros sutrikimai,

staigus širdies plakimo ir kvėpavimo nutrūkimas,

staigus kraujospūdžio kilimas,

balso pokyčiai, krūtinės skausmas (pleuros srityje),

raumenų silpnumas,

skausmas,

nenormalūs kepenų tyrimo rodmenys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Lizdines plokšteles laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ /„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Fosinopril Actavis sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra fosinoprilio natrio druska. Vienoje tabletėje yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg fosinoprilio natrio druskos.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė ir glicerolio dibehenatas.

Fosinopril Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje

5 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 6 mm skersmens, su įspaudu „FL5“.

10 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 8 mm skersmens, su įspaudu „FL10“.

20 mg tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, 8 mm skersmens, su įspaudu „FL20“.

Pakuotės dydžiai:

Kartono dėžutė, kurioje yra 10, 14, 20, 28, 30, 42, 50, 98 arba 100 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles.

PP tablečių talpyklė, kurioje yra 50, 100, 250 arba 500 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:

Actavis Nordic A/S

Ørnegårdsvej 16

DK-2820 Gentofte

Danija

Gamintojas:

Actavis hf

Reykjavikurvegur 78

IS-220 Hafnafjördur

Islandija

arba

Actavis Nordic A/S

Ørnegårdsvej 16

2820 Gentofte

Danija

arba

Genericon Pharma GmbH

Hafnerstrasse 211, A8054 Graz

Austrija

arba

Balkanpharma Dupnitsa AD

3 Samokovsko Shose Str.

Dupnitsa 2600

Bulgarija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB „Actavis Baltics“,

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių k., Avižienių sen.

LT  14130 Vilniaus r.

Tel. +370 5 2609615.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-28.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Fosinopril Actavis 10mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.47 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Varnių g. 38A, Kaunas
(8 37) 36 17 26
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.24 Vilkaviškis
Visuomenės vaistinė
Nepriklausomybės g. 61, Vilkaviškis
(8 620) 87 207
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.212 Kaunas

S.Daukanto g. 11, Kaunas
(8 37) 759 048
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.79, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 23, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.140 Biržai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vytauto g. 49, Biržai
(8 450) 51 252
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.202 Panevėžys

Nemuno g. 75, Panevėžys
(8 45) 442 687
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.301 Kaunas

P.Lukšio g. 1a, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.342 Kaunas

Taikos pr. 31A, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena