E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Frontin 0,5mg tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Frontin 0,5mg tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Alprazolam - 0,5mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Egis
ATC kodas N05BA12
Vidutinė kaina: 4,11 Eur (14,19 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Frontin 0,25 mg tabletės yra baltos ar gelsvos spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje išraižyta stilizuota „E”, o kitoje – „311“.

Frontin 0,5 mg tabletės yra šviesiai geltonos spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje išraižyta stilizuota „E”, o kitoje –„312“.

Frontin 1 mg tabletės yra šviesiai rožinės spalvos, bekvapės, pailgos, iš abiejų pusių gaubtos, su dalijimo įranta. Vienoje tabletės pusėje ir išraižyta stilizuota „E”, o kitoje – „313“.

Frontin pakuotė yra kartoninė dėžutė, kurioje yra rudo stiklo butelis su balto plastiko vaikų neatidaromu uždoriu ir informacinis lapelis. Butelyje yra 30 tablečių.

Alprazolamas, veiklioji Frontin medžiaga, yra benzodiazepinų grupės junginys.

Jo vartojama trumpalaikiam vidutinio sunkumo arba sunkaus nerimo ir nerimo, susijusio su depresija, generalizuoto nerimo sutrikimo ir trumpalaikiam panikos sutrikimo gydymui, kai kitas labiau tinkamesnis vaistas neveiksmingas arba jo vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Frontin vartoti draudžiama:

jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) alprazolamui arba bet kuriai pagalbinei Frontin medžiagai ar kitiems benzodiazepinams;

jeigu yra patologinis raumenų silpnumas (sunkioji miastenija);

jei sergate uždarojo kampo glaukoma (progresuojantis aklumas).

jei žindote kūdikį krūtimi;

jei esate nėščia (pirmuosius tris nėštumo mėnesius). Dėl vaisto tolesnio vartojimo nuspręs Jūsų gydytojas;

jei sergate sunkiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu;

jei miego metu pasireiškia taip vadinamas apnėjos sindromas;

jei sergate sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu;

Alprazolamo saugumas ir efektyvumas jaunesniems nei 18 metų asmenims nenustatytas, todėl vaisto vartoti vaikams ir paaugliams jaunesniems kaip 18 metų draudžiama.

Specialios atsargumo priemonės

- vartojant Frontin gali atsirasti fizinė ir psichinė priklausomybė, todėl vaisto reikia vartoti atsargiai, laikantis nurodyto dozavimo ir gydymo trukmės.

Frontin vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydymo Frontin metu alkoholio vartoti negalima.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi Frontin didina vaisiaus apsigimimų riziką, vaisto vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius negalima. Ar skirti vaisto vartoti nėštumo pabaigoje, turi spręsti gydytojas. Jeigu Jūsų gydytojas nusprendė, kad šio vaisto turite vartoti nėštumo ar gimdymo laikotarpiu, Jūsų naujagimiui gali sumažėti kūno temperatūra, atsirasti suglebimas, kvėpavimo ir žindimo sutrikimų. Jeigu vaisto buvo nuolat vartojama nėštumo pabaigoje, Jūsų naujagimiui gali atsirasti vaisto nutraukimo simptomų.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi veikliosios medžiagos patenka į motinos pieną, žindyvėms vaisto vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gydymo pradžioje tam tikrą individualiai nustatytą laikotarpį negalima vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vėliau apribojimus kiekvienu konkrečiu atveju nustatys gydytojas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Frontin medžiagas

Vienoje tabletėje yra 96 mg laktozės, į tai reikia atsižvelgti vartojant vaisto pacientams, netoleruojantiems laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Atkreipkite dėmesį, kad tai taikytina šiek tiek anksčiau vartotiems vaistams ar tiems preparatams, kurie bus vartojami ateityje.

Vartojant kartu su centrinę nervų sistemą (CNS) slopinančiais preparatais, antiepilepsiniais vaistais, antihistamininiais vaistais ir alkoholiu, gali sustiprėti bendras CNS slopinamasis poveikis.

Vartojant kartu su tam tikrais antidepresantais (fluvoksaminu, fluoksetinu sertralinu, paroksetinu, nefazodonu), geriamaisiais kontraceptikais, vaistais nuo skausmo, kuriuose yra dekstropropoksifeno, su kai kuriais vaistais nuo grybelio (ketokonazoliu, itrakonazoliu, metronidazoliu), makrolidų grupės antibiotikais (eritromicinu, klaritromicinu ir t.t.), kai kuriais vaistais nuo opos (cimetidinu), gali padidėti alprazolamo aktyvumas.

Frontin gali sustiprinti miorelaksantų, ličio, imipramino, desipramino, digoksino poveikį.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Frontin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinis dozavimas

Nerimas. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,25–0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Vėliau dozę galima palaipsniui didinti. Įprastinė paros dozė yra 0,5–4 mg vaisto. Ji geriama per kelis kartus.

Nerimas kartu su depresija. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Vidutinė palaikomoji dozė yra 2,5–3 mg per parą.

Panikos sutrikimas. Gydymo pradžioje rekomenduojama vartoti po 0,5 mg vaisto 3 kartus per parą. Dozė gali būti koreguojama, atsižvelgiant į paciento būklę. Daugumai pacientų teigiamas poveikis pasiekiamas vartojant 4–6 mg vaisto paros dozę, ji dalijama į kelias dalis.

Senyvo amžiaus žmonėms ir silpniems ligoniams gydymo pradžioje rekomenduojama gerti po 0,25 mg 2–3 kartus per parą ir, jei reikia, dozę didinti atsargiai.

Pacientams, sergantiems kepenų ar inkstų liga, gydytojas gali skirti mažesnę vaisto dozę.

Jeigu manote, kad Frontin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Frontin dozę

Pavartojus per didelę Frontin dozę arba jeigu kitas asmuo atsitiktinai išgėrė šių tablečių, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Su savimi pasiimkite informacinį lapelį ir likusias tabletes.

Perdozavimo simptomai: mieguistumas, sąmonės sutrikimas, koordinacijos sutrikimas, susilpnėję refleksai ir netgi koma.

Perdozavimo gydymas. Vaisto perdozavusiam pacientui reikia išplauti skrandį ir skirti palaikomąjį gydymą. Reikia stebėti kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją ir užtikrinti kvėpavimo takų praeinamumą. Būtina į veną leisti skysčių. Specifinis antidotas yra flumazenilis.

Pamiršus pavartoti Frontin

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Išgerkite praleistą dozę tik tokiu atveju, jeigu iki kitos dozės vartojimo dar yra daug laiko, kitaip yra perdozavimo pavojus.

Gydytojas pasakys, kiek ilgai reikia tęsti gydymą Frontin. Laikykitės gydytojo nurodymų.

Pokyčiai nutraukus Frontin vartojimą

Staiga nutraukus vaisto vartojimą gali atsirasti nutraukimo simptomų. Lengvesniu atveju gali atsirasti drebulys, neramumas, miego sutrikimas, galvos skausmas, nerimas ir koncentracijos sutrikimas, tačiau taip pat gali pasireikšti prakaitavimas, raumenų mėšlungis, spazminiai pilvo skausmai, retai – kliedesys (delyras), o spazmofilija (vaikų liga, pasireiškianti traukuliais ir susijusi su kalcio ir fosforo apykaitos sutrikimu) sergantiems pacientams – traukuliai. Todėl alprazolamo vartojimą visuomet reikia nutraukti dozę mažinant palaipsniui.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Frontin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Šalutinis poveikis dažniausiai pasireiškia gydymo pradžioje ir paprastai išnyksta toliau tęsiant gydymą ar sumažinus vaisto dozę.

Dažniausiai pasireiškiantys šalutinio poveikio simptomai yra mieguistumas, galvos svaigimas. Rečiau gali sutrikti matymas, atsirasti galvos skausmas, depresija, nemiga, nervingumas, tremoras, kūno svorio pokyčiai, intelekto sutrikimas, amnezija, koordinacijos sutrikimas, virškinimo trakto ir vegetacinis sutrikimai. Retais atvejais gali sutrikti sąmonė (konfūzija), atsirasti haliucinacijos, ažitacija, dirglumas, įniršis, agresyvumas ir priešiškumas. Pasitaikė raumenų funkcijos sutrikimo, pykčio, anoreksijos, nuovargio, tarties sutrikimo, geltos, raumenų silpnumo, lytinio potraukio pokyčių, menstruacijų sutrikimo, šlapimo susilaikymo, nelaikymo, kepenų funkcijos sutrikimo atvejų. Pavieniais atvejais padidėjo akispūdis.

Ne visi išvardyti šalutinio poveikio simptomai gali atsirasti šio vaisto vartojantiems pacientams.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė

Latvių g.11-2

Vilnius LT-08123

Tel: (8 5) 23 14 658"Frontin 0,5mg tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.220 Varėna

Vytauto g. 18, Varėna
(8 310) 31 402
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.170 Klaipėda

Taikos pr. 28, Klaipėda
(8 46) 31 18 61
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.131 Venta

Plento g. 2A, Venta
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.165 Kaunas

P.Lukšio g. 3, Kaunas
(8 37) 71 03 85
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.70 Venta
Visuomenės vaistinė
Žemaičių g. 37/2, Venta
(8 425) 30 229
Darbo laikas: I - VI 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.317 Kelmė

Vytauto Didžiojo g. 84, Kelmė
(8 427) 51 648
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.271 Klaipėda

Liepojos g. 238, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.14 Telšiai
Visuomenės vaistinė
Luokės g. 76, Telšiai
(8 699) 92432
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.63 Mažeikiai

Žemaitijos g. 72, Mažeikiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.42 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Architektų g. 214, Vilnius
(8 5) 24 42 956
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena