E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Heparin Rotexmedica PI 25000IE inj. 5ml N5

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Antitromboziniai vaistai
Pavadinimas: Heparin Rotexmedica PI 25000IE inj. 5ml N5
Veikliosios medžiagos: Heparin - 25mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Rotexmedica
ATC kodas B01AB01
Vidutinė kaina: 19,45 Eur (67,16 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

HEPARIN ROTEXMEDICA vartojamas venų ir arterijų tromboembolijos (kraujo krešulių susidarymo) gydymui arba profilaktikai.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

HEPARIN ROTEXMEDICA vartoti negalima:

jeigu yra alergija heparinui, pentozano polisulfatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jei yra kraujavimas dėl hemostazės sutrikimo (išskyrus suvartojimo koaguliaciją, sukeltą ne heparino);

jei yra organinių žaizdų, linkusių kraujuoti;

sergantiems ūminiu bakteriniu endokarditu;

pooperaciniu periodu po didelės apimties galvos ar stuburo smegenų operacijų;

sergantiems galvos smegenų kraujagyslių ligomis, pasireiškiančiomis kraujavimu;

pacientas jaunesnis nei 3 metų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti HEPARIN ROTEXMEDICA.

Laboratoriniai tyrimai. Prieš pradedant vartoti natrio hepariną, rekomenduojama patikrinti trombocitų skaičių. Vartojant šį vaistą trombocitų skaičių rekomenduojama tikrinti du kartus per savaitę. Jei vaistas vartojamas ilgai, šį nurodymą būtina vykdyti bent pirmąjį mėnesį, o po to trombocitų skaičių galima tikrinti rečiau.

Ambulatoriškai besigydančius pacientus reikia perspėti apie kraujavimo pavojų. Be to, natrio heparino skiriama atsargiai:

jei padidėjęs kraujavimo pavojus;

sergantiems kepenų ar inkstų nepakankamumu;

esant hipertenzijai;

sergantiems ar susirgusiems opalige, arba jei yra ar buvo kitokių opų ar žaizdų, linkusių kraujuoti;

sergantiems kraujagyslių ligomis.

Aprašyta retų sunkios trombocitopenijos atvejų. Jai esant, gali ištikti arterijų ar venų trombozė. Jei taip atsitinka, heparino vartoti toliau negalima. Pacientą būtina atidžiai stebėti, jei pasireiškia trombocitopenija, trombozė ar trombozės pasunkėjimas, dėl kurių tenka nutraukti heparino vartojimą, arba jei gydymo metu pasireiškia suvartojimo koaguliopatija.

Kai heparinas vartojamas pirmą kartą, minėtų sutrikimų pavojus yra didžiausias nuo 5-osios iki 21-osios gydymo dienos. Gali būti, kad jų atsiranda dėl imuninių – alerginių mechanizmų.

Kiti vaistai ir HEPARIN ROTEXMEDICA

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nepatartina vartoti kartu su:

geriamaisiais salicilatais. Dėl trombocitų funkcijos slopinimo gali padidėti kraujavimo pavojus. Vartojant hepariną, malšinti skausmą ar mažinti temperatūrą reikėtų kitais vaistais;

nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Dėl trombocitų funkcijos slopinimo gali padidėti kraujavimo pavojus. Jei kartu su šiais vaistais būtina vartoti hepariną, pacientui reikia atidžios gydytojo priežiūros;

tiklopidinu. Dėl trombocitų funkcijos slopinimo gali padidėti kraujavimo pavojus. Kartu su didelėmis heparino dozėmis šio vaisto skirti nepatartina, o kartu su mažomis profilaktinėmis dozėmis skirti atsargiai (būtinas biologinis ir klinikinis paciento stebėjimas).

Vartojimas kartu su kitais vaistais

Geriamieji antikoaguliantai

Vartojant hepariną:

sustiprėja krešumą mažinantis poveikis;

dėl heparino poveikio gali būti neteisingas protrombino tyrimo rezultatas.

Keičiant hepariną peroraliniu antikoaguliantu, pacientui būtinas atidus klinikinis stebėjimas.

Peroralinių antikoaguliantų poveikis stebimas taip:

arba protrombino laikas tikrinamas iki heparino vartojimo ir jį vartojant tuo metu, kai heparino aktyvumas per mažas, kad keistų protrombino rodiklį;

arba naudojami tokie reagentai, su kuriais atliekamų tyrimų rodiklių heparinas neiškreipia.

Sisteminio poveikio gliukokortikoidai

Vartojant hepariną didelėmis dozėmis ar ilgai (daugiau kaip 10 dienų), padidėja gliukokortikoidų sukeliamas kraujavimo pavojus (gliukokortikoidai sukelia gleivinės sunykimą ir kraujagyslių trapumo padidėjimą). Kartu su gliukokortikoidais heparino skiriama tik jei būtinai reikia, ir ypač atsargiai.

Dekstranas40 (vartojamas į veną)

Vartojant kartu, gali padidėti kraujavimo pavojus, nes dekstranas-40 slopina trombocitų funkciją. Heparino dozę reikia koreguoti taip, kad krešumas būtų ne daugiau kaip 1,5 karto mažesnis už standartinį (vartojant hepariną kartu su dekstranu-40 ir baigus dekstrano-40 vartojimą).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nors pro placentą į vaisių heparinas neprasiskverbia, o toksinio poveikio žmogaus vaisiui nepastebėta, tačiau nėščiosioms šio vaisto skiriama labai atsargiai, nes jis didina kraujavimo iš gimdos ir placentos pavojų (ypač gimdymo metu).

Jei numatoma chirurginė intervencija, heparino vartojimą patartina nutraukti.

Žindymo laikotarpis

Heparino neišsiskiria į motinos pieną, todėl, vartojant šį vaistą galima maitinti krūtimi.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenys neaktualūs.

HEPARIN ROTEXMEDICA sudėtyje yra benzilo alkoholio

HEPARIN ROTEXMEDICA sudėtyje yra 10 mg/ml benzilo alkoholio. Negalima skirti neišnešiotiems kūdikiams ir naujagimiams. Kūdikiams ir vaikams iki 3 metų gali sukelti toksinių ir alerginių reakcijų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Leisti į veną. Nešvirkšti į raumenis!

Dozavimas

Dozuojama individualiai. Būtinos dozės kartotinai injekuojamos į veną arba nepertraukiamai infuzuojamos. Įprastinė paros dozė vaikams ir suaugusiems – 400-600 TV/kg. Senyvo amžiaus žmonėms paprastai skiriama pusė šios dozės.

Gydymo kontrolė

Jei šio vaisto skiriama gydymui, tai dozės nepertraukiamai infuzijai apskaičiuojamos pagal krešulio susidarymo sulėtėjimą bendruosiuose kraujo koaguliacijos tyrimuose. Pavyzdžiui, Hauelio (Howell) laikas (laikas, per kurį sukreša citruota plazma ją aktyvavus) turi būti 2-3, o cefalino – kaolino laikas – 1,5-3 kartus ilgesnis už standartinį (pastaruoju atveju – priklausomai nuo naudojamo cefalino jautrumo).

Kartotinai natrio heparino švirkščiant į veną, dozė laikoma tinkama, jei prieš kitą injekciją kraujo koaguliacija būna sumažėjusi (pvz., Hauelio laikas 30 sek. ilgesnis).

Hipokoaguliacijos pikai gali sukelti kraujavimą, todėl negalima nepertraukiamai kartoti injekcijų į veną:

sergantiems inkstų ar kepenų nepakankamumu;

jei padidėjęs kraujospūdis;

sergantiems ar sirgusiems opalige, arba jei yra ar buvo kitokių opų ar žaizdų, linkusių kraujuoti.

Be to, šiems pacientams hepariną patartina dozuoti taip, kad koaguliacija susilpnėtų saikingai.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Kadangi sudėtyje yra benzilo alkoholio, vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 3 metų vaikams. Iš pradžių turi būti vartojama įprastinė gydomoji dozė. Tolesnes dozės ir/ar dozavimo intervalus nurodys gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę HEPARIN ROTEXMEDICA dozę?

Perdozavus heparino, gali per daug susilpnėti kraujo koaguliacija. Pagrindinis perdozavimo požymis yra kraujavimas. Kraujavimo vieta ir stiprumas priklauso nuo paciento organizmo. Jei dėl kraujavimo tenka baigti įsotinimą heparinu, jo neutralizavimui lėtai lašinama protamino į veną. Reikalinga protamino dozė neatitinka heparino dozės, nes heparinas jau būna netekęs dalies aktyvumo. Kuo vėliau nuo heparino vartojimo pradžios skiriama protamino, tuo mažesnės jo dozės (lyginant su suvartota heparino doze) reikia, nes heparinas metabolizuojamas. 1 mg protamino neutralizuoja 100 TV heparino.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei manote, kad vaistas Jums sukelia nepalankų poveikį arba jei atsiranda bet kuris toliau išvardytas poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Įvairaus sunkumo kraujavimas (būtina nedelsiant pasakyti slaugytojui). Gali kraujuoti iš odos, gleivinės, žaizdų, virškinimo trakto ir šlapimo takų. Kraujavimo atsiradimą gali skatinti pažeidimas, inkstų funkcijos sutrikimas ir tam tikri tuo pat metu vartojami vaistai.

Labai dažnas šalutinis poveikis (atsiranda daugiau kaip 10 vaisto vartojančių žmonių iš 100).

- Padidėjęs fermentų (ALT, AST) gama GT, LDH ir lipazės kiekis serume.

Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda 110 vaisto vartojančių žmonių iš 100).

- Trombocitų kiekio sumažėjimas, paprastai vidutinio sunkumo (>100 000/mm3), prasidedantis anksti (prie penktąją gydymo dieną), gydymo dėl to nutraukti nereikia.

- Audinių reakcija injekcijos vietoje (sukietėjimas, paraudimas, spalvos pokytis ir nedidelės kraujosruvos).

Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda 110 vaisto vartojančių žmonių iš 1000).

- Alerginės reakcijos, kurių galimi simptomai yra pykinimas, galvos skausmas, temperatūros padidėjimas, sąnarių skausmas, dilgėlinė, vėmimas, niežulys, dusulys, bronchų spazmas (švokštimas) ir kraujospūdžio sumažėjimas.

- Lokali ir išplitusi padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant angioneurozinę edemą (veido ir gerklės patinimą, galintį sukelti dusulį ir rijimo sutrikimą), laikiną nuplikimą ir odos nekrozę.

- Laikinas nuplikimas, odos nekrozė.

- Heparinas, ypač vartojamas didelėmis dozėmis kelių mėnesių laikotarpiu, gali sukelti kaulų tankio sumažėjimą (osteoporozę), ypač pacientams, kurie turi rizikos veiksnių.

Retas šalutinis poveikis (atsiranda 110 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000).

- Padidėjusio jautrumo benzilo alkoholiui reakcijos.

- Labai didelis trombocitų kiekio sumažėjimas.

- Tam tikro hormono (aldosterono) kiekio sumažėjimas, ypač jei paciento inkstų funkcija yra sutrikusi arba jis serga cukriniu diabetu.

Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000).

- Tam tikras trombocitų kiekio sumažėjimas (II tipo trombocitopenija), pasireiškiantis praėjus kelioms savaitėms po gydymo heparinu pabaigos.

- Anafilaksinis šokas (sunki alerginė reakcija), ypač pacientams, kurie jau yra vartoję heparino ir yra jam įjautrinti.

- Kraujagyslių spazmas.

- Priapizmas (skausminga ilgalaikė erekcija).

- Poodinio audinio kalcio sankaupų atsiradimas injekcijos vietoje (daugiausia pacientams, kurie serga inkstų nepakankamumu).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Atidarius pakuotę, suvartoti per 4 savaites. Atidarius flakoną, tirpalas turi būti suvartotas iš karto. Nesuvartojus iš karto, už tirpalo laikymo sąlygas ir trukmę atsakingas vartotojas, tačiau tirpalo negalima laikyti ilgiau kaip 24 val. 2-8 C temperatūroje.

Ant etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus nuosėdų, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

HEPARIN ROTEXMEDICA sudėtis

Veiklioji medžiaga yra heparino natrio druska. 1 ml tirpalo yra 5000 TV heparino natrio druskos. Viename flakone (5 ml) yra 25 000 TV heparino natrio druskos.

Pagalbinės medžiagos yra benzilo alkoholis, natrio chloridas, injekcinis vanduo.

Lygiagrečiai importuojamas vaistinis preparatas skiriasi nuo referencinio vaistinio preparato pagalbinėmis medžiagomis (nėra natrio hidroksido arba vandenilio chlorido rūgšties).

HEPARIN ROTEXMEDICA išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus bespalvis ar gelsvas tirpalas.

Pakuotėje yra 5 flakonai po 5 ml.

Rinkodaros teisės turėtojas eksportuojančioje valstybėje ir gamintojas

Rotexmedica GmbH Arzneimittelerk

Bunsenstraße 4

22946 Trittau

Vokietija

Lygiagretus importuotojas

UAB „Limedika“

Gedimino g. 13, LT-44318 Kaunas

Lietuva

Perpakavo

BĮ UAB “Norfachema”

Vytauto g. 6, LT-55175 Jonava

Lietuva

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-09-09

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Heparin Rotexmedica PI 25000IE inj. 5ml N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena