E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Hotemin 20mg kapsulės N20

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Hotemin 20mg kapsulės N20
Veikliosios medžiagos: Piroxicam - 20mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Egis
ATC kodas M01AC01
Vidutinė kaina: 2,36 Eur (8,15 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Piroksikamas, veiklioji Hotemin medžiaga, priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Šie vaistai mažina dėl uždegimo atsiradusį patinimą, paraudimą, karščiavimą ir skausmą. Lokaliai vartojamas (įtrinant į odą aplink pažeistą vietą) piroksikamas prasiskverbia per odą ir veikia uždegimo apimtus skaudamus audinius. Veikliosios medžiagos koncentracija kraujyje išlieka nedidelė.

Hotemin kremą rekomenduojama vartoti skausmui ir uždegimui mažinti, sergant kai kuriomis sąnarių ligomis, pvz., sąnarių (kelių, riešų, kulkšnių ir pan.) osteoartroze, strėnų gėla, patempus sąnarių raiščius ir raumenis.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Gydymą piroksikamu gali pradėti tik kvalifikuotas klinicistas.

Hotemin priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, grupei. Šie vaistai malšina skausmą ir mažina uždegimą. Piroksikamas malšina skausmą, mažina sąnarių sustingimą ir pabrinkimą sergant sąnarių ligomis, todėl jis vartojamas:

reumatoidinio artrito simptominiam gydymui;

skausmingo osteoartrito (degeneracinės sąnarių ligos) simptominiam gydymui;

skausmingo ankilozinio spondiloartrito simptominiam gydymui;

ūminio podagros priepuolio simptominiam gydymui;

skausmui malšinti po ortopedinių bei odontologinių, ir kitų nedidelių operacijų;

pirminės dismenorėjos (skausmo menstruacijų metu) sukeltam skausmui malšinti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Hotemin vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jei buvo padidėjusio jautrumo reakcijų (ypač bronchų astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, įskaitant salicilo rūgšties darinius;

- jei sergate ar kada nors sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige arba yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ar perforacija;

jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus širdies nepakankamumas;

- jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;

- jei vartojama vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą;

- jeigu moteris yra nėščia, ketina pastoti arba maitina krūtimi kūdikį.

jei yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas

jei yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas

Šio vaisto vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams nepatariama.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Hotemin.

Epidemiologinių tyrimų duomenimis, piroksikamas lyginant su kitais NVNU yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika virškinamajam traktui.

Prieš pradedant vartoti Hotemin gydytojui būtina pasakyti, jei sirgote stemplės, skrandžio ir/ar pepsine opa. Gydymo metu ligoniams, kuriems buvo minėtų ligų, reikia reguliariai tikrintis, ar minėtos ligos nepradeda kartotis.

Jeigu jums yra virškinimo trakto sutrikimo simptomų arba esate sirgę šio trakto ligomis, apie bet kokį virškinimo sutrikimą nedelsiant informuokite gydytoją.

Vartojant Hotemin, kaip ir kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, bet kuriuo laikotarpiu gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, atsirasti opa arba (ir) ji gali prakiurti. Pagyvenusiems žmonėms kraujavimo iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto opos ir (arba) jos prakiurimo pasekmės paprastai būna sunkesnės. Įtarus bet kokį virškinimo trakto veiklos sutrikimą, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Jeigu vartojant Hotemin pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar jis išopėja, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

Vartojant Hotemin, kaip ir daugelio kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, retais atvejais gali sutrikti kepenų veikla. Šis sutrikimas dažniausiai būna silpnas ir laikinas. Jeigu jis neišnyksta, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Žinoma, jog nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, įskaitant Hotemin, gali sukelti sunkią odos reakciją bei sunkią gyvybei pavojingą padidėjusio jautrumo reakciją. Jei pasireiškia minėtos reakcijos, būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Retais atvejais Hotemin, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti inkstų veiklos sutrikimą. Jei pakinta šlapimo kiekis, spalva, šlapinimosi dažnumas ar atsiranda kitokių bendrų negalavimų, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, organizme gali susilaikyti natris, kalis ir vanduo, todėl gali pablogėti širdies nepakankamumu ar hipertonine liga sergančių pacientų sveikata.

Jei gydomasis poveikis nepakankamas, rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima. Kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo kartu vartoti taip pat negalima, kadangi gali stiprėti ne veiksmingumas, bet šalutinis poveikis. Jei po kelių dienų sveikata nepagerėja, reikia kreiptis į gydytoją, kuris patikslins dozavimą ar paskirs kitokių medikamentų.

Pagyvenę žmonės, išsekę ir silpni ligoniai šalutinį Hotemin poveikį toleruoja blogiau, todėl jiems gydymo metu būtina nuolatinė mediko priežiūra.

Hotemin , kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali daryti mažiau pastebimus infekcinės ligos simptomus. Jeigu pradeda skaudėti gerklę, paūmėja raumenų ir sąnarių skausmas ar atsiranda bendro pobūdžio negalavimų, reikia pasitarti su gydytoju.

Ligoniams, sergantiems ar sirgusiems bronchine astma, vartoti Hotemin reikia atsargiai, kadangi tokiems žmonėms nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo dažniau gali sukelti bronchų spazmą.

Jeigu Jūs sergate kepenų ar inkstų liga (prieš pradėdami vartoti Hotemin kapsules apie tai pasakykite gydytojui).

Kad galėtų parinkti geriausią gydymą, gydytojas gali skirti atlikti kai kuriuos laboratorinius tyrimus.

Įspėjimai

Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kiti vaistai ir Hotemin

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Negalima vartoti Hotemin kartu su:

acetilsalicilo rūgštimi ar kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (acetilsalicilo rūgštis iki 80 % sumažina piroksikamo koncentraciją kraujo plazmoje, terapinis poveikis, vartojant kartu su nesteroidiniais uždegimą slopinančiais vaistais, nepadidėja, tačiau labai padaugėja nepageidaujamo poveikio atvejų, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto);

Vaistais, mažinančiais kraujo krešėjimą, pvz., varfarinu, nes piroksikamas stiprina jų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį – dėl to padidėja kraujavimo rizika. Jeigu šių preparatų reikia vartoti kartu, gydytojas reguliariai turi sekti jūsų būklę.

Atsargiai Hotemin reikia vartoti kartu su:

bet kokiu vaistu, kurio daug jungiasi su kraujo plazmos baltymais (piroksikamas gali konkuruoti dėl jungimosi su baltymais);

preparatais, kuriuose yra ličio (didėja ličio koncentracija kraujo plazmoje);

kortikosteroidais (gali atsirasti virškinimo trakto išopėjimas ir kraujavimas iš virškinimo trakto);

preparatais, kuriuose yra kalio ar kalį sulaikančiais diuretikais (kadangi kraujyje gali padidėti kalio kiekis);

diuretikais ir antihipertenziniais vaistais (piroksikamas gali sulaikyti natrį ir kalį organizme - dėl to gali susilpnėti šių vaistų poveikis);

metotreksatu (piroksikamas slopina metotreksato ekskreciją, todėl gali padidėti metotreksato toksinis poveikis);

cimetidinu (šiek tiek padidėja piroksikamo absorbcija, tačiau pusinės eliminacijos periodas ir šalinimas nesikeičia);

antitrombocitiniais veiksniais ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) (didėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus);

mifepristonu (gali slopinti mifepristono poveikį nutraukiant nėštumą).

Atkreipkite dėmesį, kad tai yra svarbu, kai išvardyti preparatai buvo vartoti neseniai ir kai bus vartojami netrukus.

Hotemin vartojimas su maistu ir gėrimais

Kapsulę reikia prieš valgant nuryti visą ir užsigerti pakankamu kiekiu vandens. Kapsulių negalima kramtyti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu šių kapsulių vartoti negalima.

Vartojant piroksikamą gali būti sunkiau pastoti. Jeigu planuojate pastoti arba Jums yra sunku pastoti, pasakykite apie tai gydytojui.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Piroksikamas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba jo įtaka nereikšminga. Nepaisant to, jei atsiranda mieguistumas, galvos svaigimas, regos ar kitoks centrinės nervų sistemos sutrikimas, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

Hotemin sudėtyje yra laktozės

Vienoje Hotemin kapsulėje yra 162 mg laktozės.

Jeigu Jums gydytojas sakė, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš vartodami šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Hotemin vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) piroksikamui arba bet kuriai pagalbinei Hotemin medžiagai (žr. 6 skyrių);

- jaunesniems kaip 14 metų vaikams;

jeigu anksčiau buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija (niežulys, dilgėlinė, gerklų pabrinkimas, pasunkėjęs rijimas ar kvėpavimas), pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., diklofenako, naprokseno, ibuprofeno) arba salicilo rūgšties darinių;

- nėštumo ir žindymo laikotarpiu;

- jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas arba sunkus inkstų funkcijos sutrikimas.

Specialios atsargumo priemonės

Preparato reikia tepti tik ant sveikos odos.

Reikia stengtis, kad preparato nepatektų į akis ar apie akis, į burną ar ant kitos gleivinės. Pavartojus preparato, kiekvieną kartą reikia kruopščiai nusiplauti rankas. Jei atsitiktinai ant minėtų sričių pateko kremo, jį reikia nuplauti vandeniu.

Užtepus vaistinio preparato, negalima uždengti tvarsčiu ar aprišti, nes dėl to gali padidėti veikliosios medžiagos absorbcija. Veikliajai medžiagai patekus į kraujotaką, padidėja sisteminio šalutinio poveikio (pykinimo, virškinimo sutrikimo, skausmo skrandžio srityje ir pilvo skausmo) rizika. Kad išvengtumėte tokio poveikio, negalima uždengti odos, kurią patepėte Hotemin, tvarsčiu ar aprišti.

Jei pasireiškia odos sudirginimas (paraudimas ir niežulys), nedelsdami nutraukite Hotemin vartojimą.

Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko (21–28 dienos).

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Vartojant Hotemin kremą ir dvi savaites pabaigus jo vartojimą reikia vengti tiesioginių saulės spindulių, ultravioletinių spindulių, nesinaudoti soliariumu, nes yra padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų pavojus. Jei atsiranda tokių reakcijų, gydymą Hotemin reikia nutraukti.

Pacientams, kurie serga lėtine obstrukcine plaučių liga, gali atsirasti kvėpavimo sutrikimų ir šieno sloga, todėl jie Hotemin gali vartoti tik prižiūrint gydytojui.

Pacientai, kuriems buvo ar šiuo metu yra virškinimo trakto opaligė arba kraujavimas iš virškinimo trakto, bei pacientai, sergantys širdies, kepenų ar inkstų ligomis, Hotemin turi vartoti atsargiai, nes jiems ir vietiškai vartojamas piroksikamas gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu gydytojas Jums paskiria kitų geriamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (tiek preparatų, kuriuose yra kremo veikliosios medžiagos piroksikamo, tiek kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pvz., diklofenako, ibuprofeno, naprokseno), pasitarkite su gydytoju, ar galite kartu su jais vartoti Hotemin.

Jei laikysitės šiame pakuotės lapelyje pateiktų nurodymų, Hotemin ir kitų kartu vartojamų vaistų sąveikos tikimybė yra nedidelė.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi nebuvo patvirtinta, kad nėštumo ir žindymo laikotarpiu piroksikamą vartoti yra saugu, šiuo laikotarpiu Hotemin vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų apie tai, kad preparatas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Hotemin kremas skirtas vartoti tik ant odos.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 14 metų paaugliams

Visoms indikacijoms

Priklausomai nuo tepamo odos ploto į skaudamą vietą reikia įtrinti 1–3 cm kremo 3–4 kartus per parą. Išteptos odos negalima uždengti tvarsčiu ar aprišti. Tepti kremo galima 3, daugiausia 4 kartus per parą. Įprastinė gydymo trukmė – 2–4 savaitės. Pasitarkite su gydytoju, jei po pirmosios gydymo savaites nepastebite jokio būklės pagerėjimo ar atsiradę simptomai stiprėja. Vaistinio preparato neturėtumėte vartoti be pertraukos ilgiau kaip 4 savaites, nebent taip rekomendavo Jūsų gydytojas.

Senyvo amžiaus asmenys ir pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali vartoti įprastines dozes.

Esant kepenų funkcijos sutrikimui, reikėtų vartoti mažesnes dozes priklausomai nuo kepenų veiklos sutrikimo laipsnio. Jei Jums sutrikusi kepenų veikla, pasitarkite su gydytoju.

Preparato negalima vartoti jaunesniems kaip 14 metų vaikams.

Siekdami išvengti šalutinio poveikio, kurį sukelia veiklioji medžiaga, patekusi į sisteminę kraujotaką, nevartokite preparato didesnėmis dozėmis, nei rekomenduojama.

Pavartojus per didelę HOTEMIN dozę

Patepus didelį odos plotą, pavartojus dideles dozes ar uždėjus tvarstį, gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas.

Jei netyčia nuryjamas didelis Hotemin kremo kiekis, tuoj pat praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti HOTEMIN

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gydytojas nurodys, po kiek kapsulių ir kaip dažnai vartoti. Laikykitės gydytojo nurodymų. Jeigu

nenurodyta kitaip, reikia laikytis toliau išvardytų nurodymų.

Jei sergama sąnarių ligomis (reumatoidiniu artritu, skausmingu osteoatritu, ankiloziniu spondilitu), rekomenduojama dozė yra 20 mg vaisto. Tokią dozę reikia gerti vieną kartą per parą.

Jei pasireiškė podagros priepuolis, rekomenduojama 4–6 paras vartoti po 40 mg vaisto per parą. Vaisto dozė išgeriama vienu kartu ar padalyta į kelias dalis. Ilgai preparatu gydyti podagros nerekomenduojama.

Jei atsiranda ūminių kaulų ir raumenų susirgimų, rekomenduojama 1–2 paras vartoti po 40 mg vaisto per parą, šią dozę išgeriant vienu kartu ar padalijus į kelias dalis. Kitas 7–14 parų, jei skausmas nepranyko arba jeigu gydytojas nenurodė kitaip, reikia vartoti 20 mg vaisto per parą.

Pooperaciniam skausmui malšinti po ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių operacijų pirmąsias dvi paras rekomenduojama gerti didžiausią dozę, t.y. 40 mg per parą, vėliau – 20 mg paros dozę.

Pasireiškus pirminei dismenorėjai (skausmas menstruacijų metu) 1–2 paras rekomenduojama vartoti po 40 mg vaisto kartą per parą; prireikus, dar kitas 1–3 paras gerti po 20 mg paros dozę.

Nereikėtų viršyti rekomenduojamos paros dozės, nes nuo didelių dozių daugėja šalutinio poveikio atvejų ir jie būna sunkesni, o terapinis veiksmingumas didėja nedaug.

Šalutinį poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą dozę kiek galima trumpiau.

Kapsulę reikia vartoti prieš valgį ir nuryti visą, užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Kapsulių negalima kramtyti.

Hotemin vartokite maždaug tuo pačiu laiku. Tada vaisto poveikis bus geriausias. Be to, tai padės prisiminti, kada reikia gerti kapsules.

Jeigu gydytojas nenurodė vartoti kitaip, reikia laikytis šių nurodymų.

Gydytojas nurodys Jums, kiek laiko vartoti Hotemin . Laikykitės gydytojo nurodymų.

Jeigu manote, kad Hotemin veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pavartojus per didelę Hotemin dozę

Jei suvartojote per didelę Hotemin dozę, iš karto kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pasiimkite pakuotės lapelį ir visas likusias kapsules, kad galėtumėte parodyti gydytojui.

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo perdozavimo simptomai: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas, paprastai praeinantis taikant simptominį gydymą. Gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto. Labai retai gali pasireikšti hipertenzija, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kvėpavimo slopinimas, koma. Perdozavus gali atsirasti anafilaksinių reakcijų.

Perdozavimo gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavimo atveju reikia taikyti simptominį gydymą.

Piroksikamo rezorbciją iš virškinimo trakto gali sumažinti skrandžio plovimas ir (arba) aktyvintoji anglis bei osmosiniai vidurius laisvinantys vaistai. Gydant perdozavimą nereikia pamiršti, kad piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra ilgas. Kadangi piroksikamas stipriai susijungia su kraujo plazmos baltymais, forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija teigiamo poveikio nedaro.

Pamiršus pavartoti Hotemin

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės gerti negalima, nes galite vaisto perdozuoti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pasireiškus bet kuriam iš toliau išvardytų simptomų, nutraukite Hotemin vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės priėmimo skyrių:

- lūpų ar gerklės pabrinkimas, apsunkinantis rijimą ar kvėpavimą;

- kolapsas.

Tai yra labai sunkus, tačiau retas šalutinis poveikis. Jeigu Jums pasireiškė šie simptomai, tai gali būti sunki alerginė reakcija į Hotemin. Jums gali prireikti neatidėliotinos medicinos pagalbos arba gulti į ligoninę.

Pasakykite gydytojui, jeigu atsirado:

- kraujavimas iš virškinimo trakto (vėmimas krauju, juodos išmatos, didėjantis blyškumas), pilvo skausmas, gelta (odos pageltimas, pirmiausia pagelsta akių baltymas);

- sumišimas, haliucinacijos;

- šlapimo kiekio sumažėjimas (inkstų funkcijos sutrikimo simptomas);

- labai retai, kaip ir vartojant kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pūslelinis odos išbėrimas, lupimasis.

Tokiais atvejais būtina nutraukti Hotemin vartojimą.

Pateikiami nesunkūs Hotemin šalutiniai poveikiai:

Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių):

aplazinė ar hemolizinė anemija arba kraujavimas iš nosies;

gastritas;

sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, gelta (odos ir akių obuolių pageltimas) ar mirtinas hepatitas;

onicholizė (nagų suskilimas ar atsipalaidavimas nuo nago guolio), išplikimas;

intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų nepakankamumas, inkstų spenelių nekrozė.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti 1 iš 10000 žmonių):

pūsliniai odos pažeidimai, įskaitant Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (labai greitą odos nusilupimą ir deginimą).

Nežinomo dažnio šalutiniai poveikiai (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

sumažėjęs hemoglobino kiekis ir hematokrito vertė;

sumažėjusi trombocitų agregacija, anemija, trombocitopenija, Šionleino ir Henocho (Shonlein-Henoch) purpura, leukopenija, eozinofilija (sumažėjęs ar padidėjęs kraujo ląstelių skaičius);

anafilaksija, bronchų spazmas (pasunkėjęs kvėpavimas), bėrimas, angioneurozinis pabrinkimas (lūpų, burnos, gerklės patinimas), vaskulitas, seruminė liga. Yra pavienių atvejų, kai buvo nustatyta teigiami ANA;

hipoglikemija, hiperglikemija (sumažėjęs ar padidėjęs cukraus kiekis kraujyje), kūno svorio pokyčiai;

depresija, nuotaikos pokyčiai, nervingumas, haliucinacijos, keisti sapnai, sumišimas;

galvos svaigimas, skausmas, mieguistumas, nemiga (miego sutrikimai), parestezijos (nutirpimai ir dilgsėjimai);

regėjimo sutrikimai (neaiškus matymas);

spengimas ausyse, pavieniai klausos praradimo atvejai;

pabrinkimas (kulkšnių ir/ar pėdų patinimai), didelis kraujospūdis ir širdies nepakankamumas, susijęs su gydymu NVNU;

dažniausiai nepageidaujamas poveikis pasireiškia virškinimo traktui. Gali atsirasti pepsinės (skrandžio) opos, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais mirtinas, ypač pagyvenusiems pacientams. Yra duomenų, kad vartojant vaistinį preparatą gali atsirasti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, virškinimo sutrikimai, pilvo skausmas, melena (kraujas išmatose), vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ir Krono ligos paūmėjimas. Taip pat gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, atsirasti perforacija ir išopėjimas; tokiu atveju būtina nedelsiant nutraukti gydymą. Šalutinio poveikio virškinimo traktui pavojus didėja, per parą vartojant 40 mg ar didesnę vaistinio preparato dozę;

gali pasireikšti nedidelių kepenų, tulžies pūslės ir latakų funkcijos sutrikimų (pakitę kepenų funkcijos parametrai, padidėjęs serumo transaminazių kiekis). Jeigu atliekant kepenų funkcijos tyrimus ir (arba) remiantis klinikiniais simptomais nustatomas kepenų funkcijos sutrikimas, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti;

odos bėrimas, niežulys, jautrumo šviesai reakcijos (padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai);

diskomfortas (neįprastas silpnumas ar nuovargis), sustiprėjęs širdies plakimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Hotemin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jums gali pasireikšti sunki padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija dėl Hotemin. Jeigu pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų, Jums gali prireikti neatidėliotinos medicinos pagalbos. Nustokite vartoti Hotemin ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, greitosios medicinos pagalbos tarnybą arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu:

patino akių vokai, lūpos, burna ar ryklė, pasunkėjo rijimas ar kvėpavimas;

atsirado staigus dusulys;

apalpote ar jaučiatės lyg alptumėte.

Tai yra labai sunkus, tačiau ypač retas šalutinis poveikis.

Dilgėlinė

Dilgėlinė – taip pat retos alerginės reakcijos simptomas. Nustokite vartoti vaistą ir paskambinkite savo gydytojui, kad sužinotumėte, kaip Jums elgtis toliau. Kad išvengtumėte sunkių pasekmių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei odos išbėrimas yra sunkus ir išplitęs visame kūne.

Preparatas gali sukelti laikiną vartojimo vietos paraudimą, niežėjimą ar pleiskanojimą. Jei atsiranda tokių simptomų, nutraukite vaisto vartojimą ir pasikonsultuokite su gydytoju.

Retai Hotemin gali sukelti kitokį šalutinį poveikį. Tokiais atvejais gali atsirasti toliau išvardytų simptomų:

pykinimas (retai);

virškinimo sutrikimas (retai);

skausmas skrandžio srityje ir pilvo skausmas (labai retai);

padidėjęs jautrumas šviesai (labai retai);

inkstų ligos (labai retai);

dusulys (labai retai).

Tokie vaistai kaip Hotemin gali šiek tiek padidinti miokardo infarkto („širdies smūgio“) ar insulto riziką.

Šie simptomai paprastai išnyksta nutraukus Hotemin vartojimą. Nepaisant to, turėtumėte pasitarti su gydytoju, jei šie simptomai yra sunkūs ar ilgai trunka.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI HOTEMIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hotemin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Hotemin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra piroksikamas. Kiekvienoje kapsulėje yra 20 mg piroksikamo..

- Pagalbinės medžiagos

Kapsulės šerdis: natrio laurilsulfatas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, manitolis.

Kapsulės korpusas: juodasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), eritrozinas (E127), titano dioksidas (E171), želatina.

Hotemin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Rausvos spalvos kūgio formos želatininės kietosios kapsulės. Jų viduje esančios granulės yra bekvapės, baltos, žalsvai baltos ar gelsvai baltos spalvos.

Kartoninė dėžutė, kurioje yra lizdinė plokštelė su 20 kapsulių.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

EGIS Pharmaceuticals PLC.

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

VENGRIJA

Gamintojai

EGIS Pharmaceuticals PLC.

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

VENGRIJA

EGIS Pharmaceuticals PLC

H-1165 Budapest, XVI., Bökényföldi út. 118-120.

VENGRIJA

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-09-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Hotemin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra piroksikamas. 1 g kremo yra 10 mg piroksikamo.

- Pagalbinės medžiagos yra metilo parahidroksibenzoatas (E218), makrogolio cetostearilo eteris, sorbitano stearatas, cetostearilo alkoholis, stearino rūgštis, minkštasis baltas parafinas, skystasis parafinas, išgrynintas vanduo.

Hotemin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ar gelsvai baltos spalvos bekvapis homogeniškas kremas.

Vienoje kartono dėžutėje yra 50 g tūbelė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS LTD.

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

VENGRIJA

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC. atstovybė

Latvių g.11-2

Vilnius LT-08123

Tel: (8 5) 23 14 658"Hotemin 20mg kapsulės N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.2 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Didlaukio g. 1, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.165 Karmėlava
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 54 , Karmėlava
(8 37) 54 13 36
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:30 VI, VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 52min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.47 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Varnių g. 38A, Kaunas
(8 37) 36 17 26
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Operos vaistinė, UAB
Z Vaistinės veiklai
Vienuolio g. 6-21, Vilnius
(8 5) 21 26 116
Darbo laikas: I - V 07:30 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.19 N.Akmenė
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 30, Naujoji Akmenė
(8 425) 52 048
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.16 Radviliškis
Visuomenės vaistinė
Vasario 16-osios g. 11, Radviliškis
(8 650) 16 637
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.234 Kaišiadorys
Visuomenės vaistinė
Gedimino g. 116, Kaišiadorys
(8 346) 67 051
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 18:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.227 Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 346, Kaunas
(8 37) 73 07 79
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.208 Vilnius
Visuomenės vaistinė
S.Dariaus ir S.Girėno g. 9a, Vilnius
(8 5) 21 65 432
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 22min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.70 Vilnius

Savanorių pr. 176, Vilnius
(8 640) 34 012
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena