E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Hotemin injekcinis tirpalas 20mg/ml N5

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Hotemin injekcinis tirpalas 20mg/ml N5
Veikliosios medžiagos: Piroxicam - 20mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Egis
ATC kodas M01AC01
Vidutinė kaina: 4,01 Eur (13,85 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Piroksikamas, veiklioji Hotemin medžiaga, priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Šie vaistai mažina dėl uždegimo atsiradusį patinimą, paraudimą, karščiavimą ir skausmą. Lokaliai vartojamas (įtrinant į odą aplink pažeistą vietą) piroksikamas prasiskverbia per odą ir veikia uždegimo apimtus skaudamus audinius. Veikliosios medžiagos koncentracija kraujyje išlieka nedidelė.

Hotemin kremą rekomenduojama vartoti skausmui ir uždegimui mažinti, sergant kai kuriomis sąnarių ligomis, pvz., sąnarių (kelių, riešų, kulkšnių ir pan.) osteoartroze, strėnų gėla, patempus sąnarių raiščius ir raumenis.


Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Piroksikamas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU).

Skirtas vartoti tik į raumenis.

Gydymą piroksikamu gali pradėti tik kvalifikuotas klinicistas.

Ūminio podagros priepuolio, kaulų ir raumenų pažeidimo, trauminio skausmo simptominis gydymas.

Reumatoidinio simptominis artrito gydymas.

Osteoartrito simptominis gydymas.

Ankilozinio simptominis spondilito gydymas.

Ortopedinių bei odontologinių ir kitų nedidelių chirurginių procedūrų sukelto skausmo malšinimas.

Dėl nepageidaujamų reakcijų rizikos piroksikamą galima vartoti tik atidžiai įvertinus pavojaus ir naudos santykį (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Hotemin“).


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Hotemin vartoti negalima:

jeigu yra alergija piroksikamui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu anksčiau yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (ypač bronchų astma, rinitas, angioedema, dilgėlinė), pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, įskaitant salicilo rūgšties darinius;

jeigu yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba perforacija dėl anksčiau vartotų NVNU;

jeigu sergate ar kada nors sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige arba jeigu kraujavimas iš virškinimo trakto kartojasi (du ar daugiau atskirų neabejotinų opos ar kraujavimo epizodų);

jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba sergate kitomis ligomis, kurių metu kraujuojama;

- jeigu kartu vartojami vaistai, mažinantys kraujo krešėjimą;

jeigu esate nėščia ar žindote;

jei yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas

jei yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas

jeigu yra vidutinio sunkumo ar sunkus širdies nepakankamumas

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Hotemin.

Epidemiologinių tyrimų duomenimis, piroksikamas lyginant su kitais NVNU yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika virškinamajam traktui.

Prieš pradedant vartoti Hotemin gydytojui būtina pasakyti, jei sirgote stemplės, skrandžio ir/ar pepsine opa. Gydymo metu ligoniams, kuriems buvo minėtų ligų, reikia reguliariai tikrintis, ar minėtos ligos nepradeda kartotis.

Jeigu jums yra virškinimo trakto sutrikimo simptomų arba esate sirgę šio trakto ligomis, apie bet kokį virškinimo sutrikimą nedelsiant informuokite gydytoją.

Vartojant Hotemin, kaip ir kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, bet kuriuo laikotarpiu gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, atsirasti opa arba (ir) ji gali prakiurti. Pagyvenusiems žmonėms kraujavimo iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto opos ir (arba) jos prakiurimo pasekmės paprastai būna sunkesnės. Įtarus bet kokį virškinimo trakto veiklos sutrikimą, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Vartojant Hotemin, kaip ir daugelio kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, retais atvejais gali sutrikti kepenų veikla. Šis sutrikimas dažniausiai būna silpnas ir laikinas. Jeigu jis neišnyksta, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jeigu vartojant Hotemin pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar jis išopėja, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

Žinoma, jog nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, įskaitant Hotemin, gali sukelti sunkią odos reakciją bei sunkią gyvybei pavojingą padidėjusio jautrumo reakciją. Jei prasideda minėtos reakcijos, būtina nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

Retais atvejais Hotemin, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti inkstų veiklos sutrikimą. Jei pakinta šlapimo kiekis, spalva, šlapinimosi dažnumas ar atsiranda kitokių bendrų negalavimų, reikia nedelsiant pasitarti su gydytoju.

Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, organizme gali susilaikyti natris, kalis ir vanduo, todėl gali pablogėti širdies nepakankamumu ar hipertonine liga sergančių pacientų sveikata.

Jei gydomasis poveikis nepakankamas, rekomenduojamos paros dozės viršyti negalima. Kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo kartu vartoti taip pat negalima, kadangi gali stiprėti ne veiksmingumas, bet šalutinis poveikis. Jei po kelių dienų sveikata nepagerėja, reikia kreiptis į gydytoją, kuris patikslins dozavimą ar paskirs kitokių medikamentų.

Pagyvenę žmonės, išsekę ir silpni ligoniai šalutinį Hotemin poveikį toleruoja blogiau, todėl jiems gydymo metu būtina nuolatinė mediko priežiūra.

Hotemin, kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, gali daryti mažiau pastebimus infekcinės ligos simptomus. Jeigu pradeda skaudėti gerklę, paūmėja raumenų ir sąnarių skausmas ar atsiranda bendro pobūdžio negalavimų, reikia pasitarti su gydytoju.

Ligoniams, sergantiems ar sirgusiems bronchine astma, vartoti Hotemin reikia atsargiai, kadangi tokiems žmonėms nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo dažniau gali sukelti bronchų spazmą.

Jeigu Jūs sergate kepenų ar inkstų liga (prieš pradėdami vartoti Hotemin injekcijas apie tai pasakykite gydytojui).

Kad galėtų parinkti geriausią gydymą, gydytojas gali skirti atlikti kai kuriuos laboratorinius tyrimus.

Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Vaikams ir paaugliams

Vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Hotemin

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Venkite vartoti kartu su:

acetilsalicilo rūgštimi arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (acetilsalicilo rūgštis iki 80  sumažina piroksikamo koncentraciją kraujo plazmoje, terapinis efektas nesustiprėja, tačiau nepageidaujamo poveikio, įskaitant kraujavimą iš virškinimo trakto, galimybė labai padidėja, kai kartu yra vartojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo);

Vaistais, mažinančiais kraujo krešėjimą, pvz., varfarinu, nes piroksikamas sustiprina jų kraujo krešėjimą mažinantį poveikį, kartu padidindamas kraujavimo riziką. Jei antikoaguliantus vartoti kartu su piroksikamu būtina, reikia, kad Jus nuolatos stebėtų gydytojas.

Atsargiai vartokite su:

vaistais, kurių didelė dalis jungiasi prie kraujo plazmos baltymų (piroksikamas gali juos nukonkuruoti ir nuslopinti kartu vartojamų vaistų jungimąsi prie kraujo plazmos baltymų);

preparatais, kuriuose yra ličio (padidėja ličio koncentracija kraujo plazmoje);

kortikosteroidais (padidėja virškinimo trakto išopėjimo ir kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus);

preparatais, kuriuose yra kalio, arba kalį tausojančiais diuretikais (hiperkalemijos rizika);

diuretikais ir antihipertenziniais vaistais (piroksikamas sulaiko natrį ir kalį organizme, todėl šių vaistų veiksmingumas sumažėja);

metotreksatu (piroksikamas slopina metotreksato išskyrimą, todėl gali padidėti metotreksato toksinis poveikis);

cimetidinu (šiek tiek padidėja piroksikamo rezorbcija, bet nekinta pusinės eliminacijos laikas ir išskyrimas);

trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI) (padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus);

mifepristonu (gali nuslopinti mifepristono poveikį nutraukiant nėštumą).

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėščioms moterims ir žindyvėms Hotemin vartoti negalima.

Piroksikamas gali pakenkti moterų vaisingumui, todėl nerekomenduojamas moterims, kurios ruošiasi pastoti. Reikia apsvarstyti galimybę nebevartoti piroksikamo toms moterims, kurioms sunku pastoti, ir toms, kurioms atliekami vaisingumo tyrimai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Piroksikamas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus arba jo įtaka nereikšminga. Nepaisant to, jei atsiranda mieguistumas, galvos svaigimas, regos ar kitoks centrinės nervų sistemos sutrikimas, patartina nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Hotemin vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) piroksikamui arba bet kuriai pagalbinei Hotemin medžiagai (žr. 6 skyrių);

- jaunesniems kaip 14 metų vaikams;

jeigu anksčiau buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija (niežulys, dilgėlinė, gerklų pabrinkimas, pasunkėjęs rijimas ar kvėpavimas), pavartojus kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (pvz., diklofenako, naprokseno, ibuprofeno) arba salicilo rūgšties darinių;

- nėštumo ir žindymo laikotarpiu;

- jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas arba sunkus inkstų funkcijos sutrikimas.

Specialios atsargumo priemonės

Preparato reikia tepti tik ant sveikos odos.

Reikia stengtis, kad preparato nepatektų į akis ar apie akis, į burną ar ant kitos gleivinės. Pavartojus preparato, kiekvieną kartą reikia kruopščiai nusiplauti rankas. Jei atsitiktinai ant minėtų sričių pateko kremo, jį reikia nuplauti vandeniu.

Užtepus vaistinio preparato, negalima uždengti tvarsčiu ar aprišti, nes dėl to gali padidėti veikliosios medžiagos absorbcija. Veikliajai medžiagai patekus į kraujotaką, padidėja sisteminio šalutinio poveikio (pykinimo, virškinimo sutrikimo, skausmo skrandžio srityje ir pilvo skausmo) rizika. Kad išvengtumėte tokio poveikio, negalima uždengti odos, kurią patepėte Hotemin, tvarsčiu ar aprišti.

Jei pasireiškia odos sudirginimas (paraudimas ir niežulys), nedelsdami nutraukite Hotemin vartojimą.

Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko (21–28 dienos).

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Vartojant Hotemin kremą ir dvi savaites pabaigus jo vartojimą reikia vengti tiesioginių saulės spindulių, ultravioletinių spindulių, nesinaudoti soliariumu, nes yra padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų pavojus. Jei atsiranda tokių reakcijų, gydymą Hotemin reikia nutraukti.

Pacientams, kurie serga lėtine obstrukcine plaučių liga, gali atsirasti kvėpavimo sutrikimų ir šieno sloga, todėl jie Hotemin gali vartoti tik prižiūrint gydytojui.

Pacientai, kuriems buvo ar šiuo metu yra virškinimo trakto opaligė arba kraujavimas iš virškinimo trakto, bei pacientai, sergantys širdies, kepenų ar inkstų ligomis, Hotemin turi vartoti atsargiai, nes jiems ir vietiškai vartojamas piroksikamas gali sukelti nepageidaujamų reakcijų.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu gydytojas Jums paskiria kitų geriamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (tiek preparatų, kuriuose yra kremo veikliosios medžiagos piroksikamo, tiek kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo pvz., diklofenako, ibuprofeno, naprokseno), pasitarkite su gydytoju, ar galite kartu su jais vartoti Hotemin.

Jei laikysitės šiame pakuotės lapelyje pateiktų nurodymų, Hotemin ir kitų kartu vartojamų vaistų sąveikos tikimybė yra nedidelė.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Kadangi nebuvo patvirtinta, kad nėštumo ir žindymo laikotarpiu piroksikamą vartoti yra saugu, šiuo laikotarpiu Hotemin vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Duomenų apie tai, kad preparatas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Hotemin kremas skirtas vartoti tik ant odos.

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 14 metų paaugliams

Visoms indikacijoms

Priklausomai nuo tepamo odos ploto į skaudamą vietą reikia įtrinti 1–3 cm kremo 3–4 kartus per parą. Išteptos odos negalima uždengti tvarsčiu ar aprišti. Tepti kremo galima 3, daugiausia 4 kartus per parą. Įprastinė gydymo trukmė – 2–4 savaitės. Pasitarkite su gydytoju, jei po pirmosios gydymo savaites nepastebite jokio būklės pagerėjimo ar atsiradę simptomai stiprėja. Vaistinio preparato neturėtumėte vartoti be pertraukos ilgiau kaip 4 savaites, nebent taip rekomendavo Jūsų gydytojas.

Senyvo amžiaus asmenys ir pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gali vartoti įprastines dozes.

Esant kepenų funkcijos sutrikimui, reikėtų vartoti mažesnes dozes priklausomai nuo kepenų veiklos sutrikimo laipsnio. Jei Jums sutrikusi kepenų veikla, pasitarkite su gydytoju.

Preparato negalima vartoti jaunesniems kaip 14 metų vaikams.

Siekdami išvengti šalutinio poveikio, kurį sukelia veiklioji medžiaga, patekusi į sisteminę kraujotaką, nevartokite preparato didesnėmis dozėmis, nei rekomenduojama.

Pavartojus per didelę HOTEMIN dozę

Patepus didelį odos plotą, pavartojus dideles dozes ar uždėjus tvarstį, gali pasireikšti pykinimas ir vėmimas.

Jei netyčia nuryjamas didelis Hotemin kremo kiekis, tuoj pat praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių.

Pamiršus pavartoti HOTEMIN

Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Hotemin leidžiamas tik į raumenis. Leisti reikia giliai į sėdmens raumenį. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).

Kiekvienos indikacijos atveju rekomenduojamos Hotemin injekcinio tirpalo dozės yra tokios pačios kaip ir Hotemin kapsulių bei žvakučių (žr. toliau). Gydymo leidžiamuoju vaistu trukmė turi būti parenkama individualiai. Rekomenduojama gydymo trukmė yra 1–3 paros. Kai reikia ilgesnio gydymo, jei įmanoma, reikia vartoti geriamąjį vaistą (kapsules) arba vaistą, vartojamą į tiesiąją žarną (žvakutes).

Gydymas turi būti pradėtas mažiausia veiksminga doze, ypač senyviems žmonėms. Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės, kadangi tokiu atveju šalutinio poveikio dažnis ir sunkumas gali būti didesnis už gydomąjį poveikį.

Reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas: rekomenduojama vaisto dozė yra 20 mg vieną kartą per parą.

Ūmios podagros priepuolio atveju rekomenduojama piroksikamo paros dozė yra 40 mg kartą per parą 4–6 paras. Paros dozę galima padalyti į kelias dalis.

Šiuo vaistu ilgai podagros gydyti nerekomenduojama.

Esant ūminiams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, skausmui malšinti rekomenduojama šio vaisto paros dozė yra 40 mg per parą 1–2 paras. Ją galima suvartoti iš karto arba suleisti per kelis kartus. Vėliau 7–14 parų vartojama 20 mg šio vaisto paros dozė.

Esant lėtiniams kaulų ir raumenų sistemos sutrikimams, pradinė šio vaisto dozė yra 20 mg vieną kartą per parą. Jei skausmai yra dideli, pradinė dozė gali būti padidinta iki 30 mg (išskirtiniais atvejais) vieną kartą per parą. Pradinė dozė palaipsniui turi būti mažinama iki mažiausios veiksmingos dozės, iki 10–20 mg per parą. Jei reikia, palaikomoji dozė gali būti padidinta iki 30 mg (vartojama vieną kartą per parą arba per du ar tris kartus), tačiau tokia dozė padidina nepageidaujamo poveikio pavojų virškinimo traktui.

Ortopedinių bei odontologinių ar kitų nedidelių operacijų sukelto skausmo malšinimas

Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 40 mg pirmąsias 2 dienas, vėliau – 20 mg per parą.

Senyvi pacientai

Šį vaistą, panašiai kaip ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, reikia atsargiai vartoti senyviems pacientams, nes jiems dažniau būna inkstų ir kepenų pažeidimas, taip pat širdies nepakankamumas. Be to, senyviems žmonėms gali dažniau pasireikšti nepageidaujamas šio vaisto poveikis.

Inkstų veiklos sutrikimas

Esant lengvam ar vidutiniam inkstų funkcijos nepakankamumui, dozės mažinti nereikia. Nėra duomenų apie vaisto farmakokinetiką, kai paciento inkstų funkcijos nepakankamumas yra sunkus (GFG < 10 ml/min.) arba reguliariai atliekama hemodializė.

Kepenų veiklos sutrikimas

Gali prireikti sumažinti dozę kepenų ligomis sergantiems pacientams, nes veiklioji vaisto medžiaga yra intensyviai metabolizuojama kepenyse.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

Pavartojus per didelę Hotemin dozę

Jei vaistas vartojamas, kaip rekomenduojama, jokių perdozavimo simptomų nebus, tačiau netyčia ar tyčia išgėrus keletą ampulių, gali atsirasti perdozavimo simptomų.

Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo perdozavimo simptomai: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, skausmas pakrūtinio srityje. Šie simptomai paprastai išnyksta taikant simptominį gydymą. Gali kraujuoti iš virškinimo trakto. Labai retai gali padidėti arterinis kraujospūdis, atsirasti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kvėpavimo slopinimas, koma. Perdozavus taip pat gali atsirasti anafilaksinė reakcija.

Perdozavimo gydymas. Specifinio priešnuodžio nėra. Perdozavus turi būti taikomas simptominis gydymas. Jei pacientas nurijo injekcinio tirpalo, jam reikia išplauti skrandį ir (arba) gerti aktyvintosios anglies ir (arba) osmosinių vidurių laisvinamųjų vaistų, kad sumažėtų piroksikamo rezorbcija ir jo koncentracija.

Gydant perdozavimą reikia atsiminti, kad piroksikamo pusinės eliminacijos laikas yra ilgas. Forsuota diurezė, hemodializė ir hemoperfuzija nėra naudingos, nes didelė dalis piroksikamo jungiasi prie plazmos baltymų.

Pacientą, pavartojusį didesnę nei rekomenduojamą preparato dozę, reikia gydyti artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyriuje.

Pamiršus pavartoti Hotemin

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą injekciją, nes yra perdozavimo pavojus.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vaistas leidžiamas tik į raumenis. Kartais gali neilgai skaudėti injekcijos vietoje. Kartais injekcijos vietoje gali atsirasti tokių nepageidaujamų reakcijų kaip deginimas ar audinių pažeidimas (sterilus abscesas, riebalinio audinio nekrozė).

Tokie vaistai, kaip Hotemin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Kiti šalutiniai poveikiai

Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti 1 iš 1000 žmonių):

aplazinė ir hemolizinė anemija arba kraujavimas iš nosies;

sunkus kepenų pažeidimas, gelta (odos ir akių obuolių pageltimas), mirtinas hepatitas pasitaiko retai;

onicholizė (nagų suskilimas ar atsipalaidavimas nuo nago guolio), alopecija (išplikimas);

intersticinis nefritas, nefrozinis sindromas, inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų papiliarinė nekrozė.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti 1 iš 10000 žmonių):

pūsliniai odos pažeidimai, įskaitant Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (labai greitas odos nusilupimas ir deginimas).

Nežinomo dažnio šalutiniai poveikiai (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

sumažėjusi hemoglobino koncentracija ir hematokritas, sumažėjusi trombocitų agregacija, anemija, trombocitopenija, Šionleino ir Henocho (Schönlein-Henoch) purpura, leukopenija, eozinofilija (sumažėjęs ar padidėjęs kraujo ląstelių skaičius);

anafilaksija, bronchospazmas (pasunkėjęs kvėpavimas), išbėrimas, angioedema (lūpų, burnos, gerklės patinimas), vaskulitas, seruminė liga;

hipoglikemija, hiperglikemija (sumažėjęs ar padidėjęs cukraus kiekis kraujyje), kūno svorio pokyčiai;

depresija, nuotaikos pokyčiai, nervingumas, haliucinacijos, keisti sapnai, sumišimas;

galvos svaigimas, skausmas, mieguistumas, nemiga (miego sutrikimai), parestezijos (nutirpimai ir dilgsėjimai);

regėjimo sutrikimai (neryškus matymas);

spengimas ausyse, yra buvę klausos praradimo atvejų;

yra duomenų, kad vartojant NVNU gali atsirasti skysčių susilaikymas, pabrinkimai (kulkšnelių ir/ar pėdų patinimai), hipertenzija (didelis kraujospūdis) ir širdies nepakankamumas;

dažniausi nepageidaujami reiškiniai yra virškinimo trakto. Gali atsirasti pepsinės (skrandžio) opos, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais mirtinas, ypač senyvo amžiaus pacientams. Vartojant vaistą gali atsirasti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimai, pilvo skausmas, melena (kraujas išmatose), vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ir Krono ligos paūmėjimas. Rečiau pasitaiko gastritas. Jei prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto, atsiranda perforacija ir išopėjimas, būtina nedelsiant nutraukti gydymą. Šalutinio poveikio pavojus virškinimo traktui didėja, per parą vartojant 40 mg ar didesnę vaisto dozę;

gali atsirasti lengvų kepenų, tulžies pūslės ir latakų funkcinių sutrikimų (kepenų funkcijos rodmenų pokyčių, padidėti transaminazių koncentracija serume). Gydymas nedelsiant turi būti nutrauktas, jei kepenų funkcijos rodmenys ir (arba) klinikiniai simptomai rodo kepenų pažeidimą;

odos bėrimas, niežėjimas, jautrumo šviesai reakcijos (padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai);

diskomfortas (neįprastas silpnumas ar nuovargis), palpitacija (greito ar smarkaus širdies plakimo pojūtis).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Hotemin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jums gali pasireikšti sunki padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija dėl Hotemin. Jeigu pasireiškia kuris nors iš toliau išvardytų simptomų, Jums gali prireikti neatidėliotinos medicinos pagalbos. Nustokite vartoti Hotemin ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, greitosios medicinos pagalbos tarnybą arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu:

patino akių vokai, lūpos, burna ar ryklė, pasunkėjo rijimas ar kvėpavimas;

atsirado staigus dusulys;

apalpote ar jaučiatės lyg alptumėte.

Tai yra labai sunkus, tačiau ypač retas šalutinis poveikis.

Dilgėlinė

Dilgėlinė – taip pat retos alerginės reakcijos simptomas. Nustokite vartoti vaistą ir paskambinkite savo gydytojui, kad sužinotumėte, kaip Jums elgtis toliau. Kad išvengtumėte sunkių pasekmių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei odos išbėrimas yra sunkus ir išplitęs visame kūne.

Preparatas gali sukelti laikiną vartojimo vietos paraudimą, niežėjimą ar pleiskanojimą. Jei atsiranda tokių simptomų, nutraukite vaisto vartojimą ir pasikonsultuokite su gydytoju.

Retai Hotemin gali sukelti kitokį šalutinį poveikį. Tokiais atvejais gali atsirasti toliau išvardytų simptomų:

pykinimas (retai);

virškinimo sutrikimas (retai);

skausmas skrandžio srityje ir pilvo skausmas (labai retai);

padidėjęs jautrumas šviesai (labai retai);

inkstų ligos (labai retai);

dusulys (labai retai).

Tokie vaistai kaip Hotemin gali šiek tiek padidinti miokardo infarkto („širdies smūgio“) ar insulto riziką.

Šie simptomai paprastai išnyksta nutraukus Hotemin vartojimą. Nepaisant to, turėtumėte pasitarti su gydytoju, jei šie simptomai yra sunkūs ar ilgai trunka.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI HOTEMIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant tūbelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Hotemin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir ampulės po „Tinka iki: nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Hotemin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra piroksikamas. 1 ml injekcinio tirpalo yra 20 mg piroksikamo.

- Pagalbinės medžiagos yra povidonas, natrio glicinokarbonatas, dinatrio edetatas, injekcinis vanduo.

Hotemin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Skaidrus injekcinis tirpalas, kuris yra 1 ml bespalvėje B formos ampulėje (I tipo) su dviem žaliais kodiniais žiedais bei vienu baltu laužimo tašku.

Pakuotėje yra 5 ampulės po 1 ml injekcinio tirpalo ir pakuotės lapelis.

Atidarymo procedūra (dešiniarankiams)

Ampulės korpusą laikykite kaire ranka nykščiu ir sulenktu smiliumi. Ampulė turi būti laikoma taip, kad nupieštas taškas būtų nukreiptas į viršų (1 paveikslas)! Ampulės viršutinę dalį suimkite kitos (dešinės) rankos nykščiu ir sulenktu smiliumi. Nykštys turi uždengti ant ampulės esantį tašką (2 paveikslas). Spauskite dešinį nykštį, tuo pat metu priešinga kryptimi spausdami kairį smilių, ir atlikite vidutinės jėgos nuolatinio lenkimo judesį, neatitraukdami ir nesuglausdami rankų (3 paveikslas). Ampulės kaklelis gali lūžti bet kuriuo metu po to, kai pradedama spausti, ampulės lūžimo Jūs galite nepajusti (4 paveikslas).

Registruotojas ir gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS PLC

H-1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

VENGRIJA

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-09-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Hotemin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra piroksikamas. 1 g kremo yra 10 mg piroksikamo.

- Pagalbinės medžiagos yra metilo parahidroksibenzoatas (E218), makrogolio cetostearilo eteris, sorbitano stearatas, cetostearilo alkoholis, stearino rūgštis, minkštasis baltas parafinas, skystasis parafinas, išgrynintas vanduo.

Hotemin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ar gelsvai baltos spalvos bekvapis homogeniškas kremas.

Vienoje kartono dėžutėje yra 50 g tūbelė.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

EGIS PHARMACEUTICALS LTD.

1106 Budapest, Keresztúri út 30-38

VENGRIJA

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

EGIS PHARMACEUTICALS PLC. atstovybė

Latvių g.11-2

Vilnius LT-08123

Tel: (8 5) 23 14 658"Hotemin injekcinis tirpalas 20mg/ml N5" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena