E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Ibandronic acid Ingen 150mg plėvele dengtos tabletės N1

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Vaistai kaulų ligoms gydyti
Pavadinimas: Ibandronic acid Ingen 150mg plėvele dengtos tabletės N1
Veikliosios medžiagos: Ibandronic acid - 150mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Ingen Pharma
ATC kodas M05BA06
Vidutinė kaina: 8,42 Eur (29,07 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Ibandronic Acid Ingen Pharma priklauso vaistų grupei, vadinamai bisfosfonatais. Jo sudėtyje yra ibandrono rūgšties. Vaisto sudėtyje nėra hormonų.

Ibandronic Acid Ingen Pharma gali panaikinti kaulų retėjimą, sustabdydama kaulinio audinio nykimą ir didindama kaulų masę moterims, kurios vartoja ši preparatą, nors jos ir negalės pastebėti ar pajusti skirtumo.

Ibandronic Acid Ingen Pharma gali sumažinti kaulų lūžių tikimybę. Įrodyta, kad vaistas sumažina stuburo slankstelių, bet ne klubo kaulų, lūžių rizika.

Ibandronic Acid Ingen Pharma Jums skiriama osteoporozės gydymui, kadangi Jums kaulų lūžių rizika yra padidėjusi. Osteoporozė - tai kaulų išretėjimas ir susilpnėjimas. Ji būdinga moterims po menopauzės. Menopauzės metu moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, moteriškąjį lytinį hormoną, kuris padeda išsaugoti sveikus kaulus.

Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo didesnė osteoporozės sąlygotų kaulų lūžių rizika. Kiti kaulų lūžių riziką didinantys veiksniai:

nepakankamas kalcio ir vitamino D kiekis maiste

rūkymas ar per gausus alkoholio vartojimas

vaikščiojimo ar kitu kūno svorį reguliuojančių pratimų trūkumas

osteoporozės atvejai šeimoje.

Daugeliui žmonių osteoporozė nesukelia jokių simptomų. Jeigu nėra jokiu simptomų, tai galite nežinoti, kad jums yra ši būklė. Tačiau dėl osteoporozės didėja kaulų lūžių tikimybė pargriuvus ar užsigavus. Kaulo lūžis vyresniam kaip 50 metu asmeniui gali būti osteoporozės požymis. Dėl šios būklės taip pat gali skaudėti nugarą, sumažėti ūgis ar iškrypti stuburas.

Ibandronic Acid Ingen Pharma saugo nuo kaulų masės mažėjimo, sukeliamo osteoporozės, taip pat padeda formuotis kaulams. Todėl Ibandronic Acid Ingen Pharma mažina kaulų lūžių tikimybę.

Sveikas gyvenimo būdas padidins gydymo naudą. Vadinasi, reikia vartoti įvairų maistą, kuriame gausu kalcio ir vitamino D, vaikščioti ar daryti kitus kūno svorį reguliuojančius pratimus, nerūkyti ir negerti per daug alkoholio.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartoti negalima

Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibandrono rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu Jums yra tam tikrų stemplės (burną su skrandžiu jungiančio organo) veiklos sutrikimų, tokių kaip jos susiaurėjimas ar sunkus rijimas.

Jeigu Jūs negalite bent vieną valandą (60 minučių) pastovėti ar tiesiai pasėdėti.

Jei Jūsų kraujyje yra ar anksčiau buvo maža kalcio koncentracija. Pasitarkite su gydytoju.

Ibandronic Acid Ingen Pharma neskirti vaikams ir paaugliams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma:

- Jei Jums yra mineralinių medžiagų metabolizmo sutrikimų (pavyzdžiui, vitamino D trūkumas).

- Jei Jūsų inkstų veikla sutrikusi.

- Jeigu Jums yra bet kokių rijimo ar virškinimo sutrikimų.

- Jeigu Jums reikia gydytis dantis ar atlikti odontologinę operaciją, pasakykite odontologui, kad vartojate Ibandronic Acid Ingen Pharma.

Gali pasireikšti stemplės (burną su skrandžiu jungiančio organo) dirginimas, uždegimas ar išopėjimas, dažnai pasižymintys tokiais simptomais kaip stiprus skausmas krūtinėje, stiprus skausmas ryjant maistą ir (arba) geriant, stiprus pykinimas ar vėmimas, ypač jeigu Jus neužgeriate tabletės pilna stikline geriamojo vandens ir (arba) jeigu Jūs atsigulate nepraėjus vienai valandai po Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletės nurijimo. Jei pajusite šiuos simptomus, nebevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir Ibandronic Acid Ingen Pharma

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti apie:

- Papildus, kuriuose yra kalcio, magnio, geležies arba aliuminio, nes jie gali įtakoti Ibandronic Acid Ingen Pharma poveikį.

- Aspiriną ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) (įskaitant ibuprofeną, diklofenako natrį ir naprokseną), kurie gali dirginti skrandį ir žarnyną. Bisfosfonatai (pavyzdžiui, Ibandronic Acid Ingen Pharma) taip pat gali sukelti šiuos reiškinius. Taigi ypač atsargiai vartokite skausmą malšinančius vaistus ar vaistus nuo uždegimo kartu su Ibandronic Acid Ingen Pharma.

Išgėrę Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę, palaukite bent 1 valandą ir tik tada gerkite kitus vaistus, įskaitant virškinimą gerinančius preparatus, kalcio papildus ar vitaminus.

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimas su maistu ir gėrimais

Nevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma kartu su maistu. Ibandronic Acid Ingen Pharma, vartojamas kartu su maistu, yra mažiau veiksmingas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Duomenų apie Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimą nėštumo metu nėra arba jų nepakanka. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį Ibandronic Acid Ingen Pharma poveikį reprodukcijai. Todėl Ibandronic Acid Ingen Pharma negalima naudoti nėštumo metu.

Nežinoma, ar vaistas išsiskiria į motinos pieną. Tyrimai su gyvūnais rodo, kad į pieną išsiskiria nedaug veikiosios medžiagos. Todėl Ibandronic Acid Ingen Pharma negalima naudoti žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jūs galite vairuoti ir valdyti mechanizmus, kadangi labai mažai tikėtina, kad Ibandronic Acid Ingen Pharma paveiktų Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibandronic Acid Ingen Pharma medžiagas

Ibandronic Acid Ingen Pharma sudėtyje yra sudėtinės dalies, vadinamos laktoze. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į ji prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma

Ibandronic Acid Ingen Pharma visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprasta Ibandronic Acid Ingen Pharma dozė yra viena tabletė per mėnesi.

Kaip kas mėnesį išgerti tabletę

Svarbu kruopščiai laikytis šių nurodymų. Jie skirti tam, kad Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletė greitai patektų į skrandį, taigi mažiau dirgintų.

Vartokite po vieną Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg tabletę kartą per mėnesį.

Pasirinkite tokią mėnesio dieną, kurią būtų lengva prisiminti. Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletei išgerti pasirinkite arba tą pačią datą (pvz., kiekvieno mėnesio 1-ąją dieną) arba tą pačią mėnesio dieną (pvz., pirmąjį kiekvieno mėnesio sekmadienį). Pasirinkite pagal Jūsų režimą tinkamiausią dieną.

Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę vartokite praėjus bent 6 valandoms, kai jūs paskutinį kartą ką nors valgėte ar gėrėte, išskyrus paprastą vandenį.

- Vartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma tabletę

ryte tik atsikėir

nieko nevalgę ir negėrę (skrandis turi būti tuščias).

Nurykite tabletę užgerdami pilna stikline paprasto vandens (bent 180 ml). Tabletės neužgerkite mineraliniu vandeniu, vaisių sultimis ar kitu gėrimu.

- Nurykite visą tabletę — nekramtykite, nesmulkinkite ir neleiskite jai ištirpti burnoje.

Išgėrę tabletę dar vieną valandą (60 minu

ių)

- nesigulkite; turite būti vertikalioje padėtyje (stovėti ar sėdėti), kad dalis vaisto nepatektų atgal i stemplę

- nieko nevalgykite

- nieko negerkite (išskyrus paprastą vandenę, jei reikia)

- nevartokite jokių kitų vaistų

Po valandos Jūs galite pirmą kartą tą dieną pavalgyti ir atsigerti. Pavalgę galite atsigulti, jei norite, ar vartoti kitus būtinus vaistus.

Tabletės negerkite eidami miegoti ar nepasirengę keltis.

Ibandronic Acid Ingen Pharma vartojimo trukmė

Svarbu vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma kas mėnesį tiek laiko, kiek paskiria gydytojas.

Ibandronic Acid Ingen Pharma gali padėti išgydyti osteoporozę tiek laiko, kiek vartosite šį vaistą.

Pavartojus per didelę Ibandronic Acid Ingen Pharma dozę

Jei netyčia išgėrėte daugiau nei vieną tabletę, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nemėginkite sukelti vėmimo ir negulkite — Ibandronic Acid Ingen Pharma gali dirginti stemplę.

Pamiršus pavartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma

Pamiršus išgerti tabletę pasirinktos dienos rytą, negalima gerti tabletės tą dieną vėliau. Vietoj to, pažiūrėkite į kalendorių, kada pagal planą reikės gerti kitą dozę:

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko tik nuo 1 iki 7 dienų...

Palaukite, kol ateis laikas gerti tabletę ir išgerkite ją kaip įprasta; vėliau vėl vartokite po vieną tabletę per mėnesį Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Jeigu iki kitos dozės pagal planą liko daugiau kaip 7 dienos...

Išgerkite tabletę kitos dienos ryte po to, kai prisiminėte; vėliau vėl vartokite po viena tabletę per mėnesi Jūsų kalendoriuje pagal planą pažymėtomis dienomis.

Niekada nevartokite dviejų Ibandronic Acid Ingen Pharma tablečių tą pačią savaitę.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šis šalutinis poveikis gali pasireikšti tam tikru dažniu, kuris skirstomas taip:

labai dažnas: pasireiškia daugiau kaip 1 vaisto vartojusiam asmeniui iš 10

dažnas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 100

nedažnas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 1000

retas: pasireiškia 1-10 vaisto vartojusiems asmenims iš 10 000

labai retas: pasireiškia mažiau kaip 1 vaisto vartojusiam asmeniui iš 10 000

dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

Dažni šalutiniai poveikiai yra rėmuo, virškinimo sutrikimai, viduriavimas, skrandžio skausmas ir pykinimas. Ibandronic Acid Ingen Pharma gali taip pat dirginti stemplę, bet šito Jūs dažniausiai galite išvengti išgerdami dozę taip, kaip nurodyta šiame pakuotės lapelyje. Jei pajutote tokius simptomus kaip stiprus krūtinės skausmas, stiprus skausmas nurijus maistą ar gėrimą, stiprus pykinimas ar vėmimas, nebevartokite Ibandronic Acid Ingen Pharma ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kiti dažni šalutiniai poveikiai yra išbėrimas, mėšlungis, raumenų, sąnarių ir galvos skausmas.

Taip pat gali pasireikšti į gripą panašūs simptomai (maudimas, skausmas, diskomforto pojūtis, nuovargis), kurie paprastai yra nesunkūs ir trumpalaikiai, po pirmosios dozės greitai išnyksta. Todėl Jūs tikriausiai galėsite toliau vartoti Ibandronic Acid Ingen Pharma. Informuokite gydytoją, jei šie reiškiniai sunkėja ar užtrunka ilgiau.

Nedažnas šalutinis poveikis yra svaigulys, nugaros skausmas ir dujų kaupimasis virškinimo trakte.

Retas šalutinis poveikis yra veido, lūpų ir burnos tinimas ir niežulys.

Labai retas šalutinis poveikis yra: pasikalbėkite su savo gydytoju, jeigu Jums skauda ausį, iš ausies teka išskyros ir (arba) Jums prasidėjęs ausies uždegimas. Tai gali būtų ausyje esančio kaulo pažeidimo požymiai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Ibandronic Acid Ingen Pharma sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ibandrono rūgštis. Kiekvienoje tabletėje yra 150 mg ibandrono rūgšties (natrio ibandronato hidrato pavidalu).

Pagalbinės medžiagos yra:

tabletės branduolyje: laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas;

tabletės plėvelėje: hidroksipropilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 6000.

Ibandronic Acid Ingen Pharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, vienoje pusėje pažymėtos ženklu „LC“.

Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos lizdinių plokštelių pakuotėse po 1 ar 3 tabletes.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

SIA Ingen Pharma

K. Ulmaņa gatve 119

LV-2167Mārupe, Rīga

Latvija

Gamintojas

LABORATORIOS LICONSA, S.A.

Avda. Miralcampo, Nº 7, Polígono Industrial Miralcampo

19200 Azuqueca de Henares (Guadalajara)

Ispanija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Licobondrat 150 mg Filmtabletten

Belgija: Licobondrat 150 mg Comprimés pelliculés

Bulgarija: Licobondrat 150 mg Филмирана таблетка

Čekija: Licobondrat 150 mg potahované tablety

Estija: Licobondrat 150 mg

Suomija: Licobondrat 150 mg Tabletti, kalvopäällysteinen

Prancūzija: Licobondrat 150 mg Comprimés pelliculés

Vokietija: Licobondrat 150 mg Filmtabletten

Vengrija: Licobondrat 150 mg Filmtabletta

Italija: Licobondrat 150 mg Compressa rivestita con film

Latvija: Licobondrat 150 mg Apvalkotās tabletes

Lietuva: Ibandronic Acid Ingen Pharma 150 mg plėvele dengtos tabletės

Liuksemburgas: Licobondrat 150 mg Comprimés pelliculés

Nyderlandai: Licobondrat 150 mg Filmomhulde tabletten

Norvegija: Licobondrat 150 mg Tablett, filmdrasjert

Portugalija: Licobondrat 150 mg

Švedija: Licobondrat 150 mg Filmdragerad tablett

Slovakija: Licobondrat 150 mg

Ispanija: Ácido Ibandrónico Tarbis 150 mg comprimidos recubiertos con película

Jungtinė Karalystė: Licobondrat 150 mg Film-coated tablets

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-05-27

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Ibandronic acid Ingen 150mg plėvele dengtos tabletės N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 292 Vilnius Antakalnio 59

Antakalnio g. 59, Vilnius
(8 5) 27 36 762
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 425 Vilnius Viršuliškių 42

Viršuliškių g. 42, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 335 Vilnius Žirmūnų 2

Žirmūnų g. 2, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 383 Vilnius Vikingų 1

Vikingų g. 3, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 350 Kaunas Šiaurės 8d

Šiaurės pr. 8D, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 419 Vilkaviškis Vytauto

Vytauto g. 101, Vilkaviškis
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 401 Kaunas Vytauto 24

Vytauto pr. 24, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 398 Vilnius Antakalnio 59-1

Antakalnio g. 59-1, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 285 Širvintos I.Šeiniaus

I.Šeiniaus g. 12, Širvintos
(8 382) 51 162
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 199 Kaunas Lukšio 60

P.Lukšio g. 60-5, Kaunas
(8 37) 31 40 56
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 17:00 VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena