E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Ibumax 200mg dengtos tabletės N10

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Ibumax 200mg dengtos tabletės N10
Veikliosios medžiagos: Ibuprofen - 200mg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Vitabalans
ATC kodas M01AE01
Vidutinė kaina: 1,29 Eur (4,45 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

IBUMAX priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Vienoje IBUMAX plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg veikliosios medžiagos ibuprofeno.

Ibuprofenas, t. y. 2-(4-izobutilfenil)-propiono rūgštis, yra nesteroidinis propiono rūgšties vaistas nuo uždegimo bei skausmo. Ibuprofenas slopina trombocitų agregaciją, tačiau beveik nedaro įtakos kraujavimo laikui.

Vaistas veikia medžiagas, kurios sukelia skausmą ir uždegimą. IBUMAX vartojamas trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, skausmingų menstruacijų, raumenų ar sąnarių, malšinimui.

Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

IBUMAX vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu Jums buvo pasireiškusi ar yra aktyvi pepsinė opa ar buvo kraujavimas (du ar daugiau dokumentuotų išopėjimo arba kraujavimo atvejų);

- jei turėjote opą ar buvo pasireiškęs kraujavimas į skrandį, susiję su vaistų nuo skausmo ar nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimu;

- jeigu kraujuojate (įskaitant galvos smegenų, skrandžio ar kitą kraujavimą);

- jeigu Jūs sergate ligomis, lemiančiomis virškinimo sistemos kraujavimą (pvz., gydymas antikoaguliantais, hemofilija, trombocitopenija, kepenų nepakankamumas)

- jei Jūs sirgote acetilsalicilo rūgšties arba kitų NVNU sukelta astma, Jums pasireiškė paburkimų, susijusių su kraujagyslių pralaidumu ir atsirado paburkimų, dilgėlinė arba rinitas (sloga);

- jei yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas;

- jei yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas;

- jei yra sunkus širdies nepakankamumas;

- jei sergate hemoragine diateze;

- yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai;

- vaikams, jaunesniems kaip 12 metų;

- žindymo laikotarpiu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti IBUMAX.

Nepageidaujamo poveikio riziką galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, kurio reikia kontroliuoti simptomus.

Poveikis širdžiai ir smegenims

Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti IBUMAX dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:

Jums pasireiškia širdies problemų, įskaitant širdies nepakankamumą, krūtinės anginą (jaučiate skausmą krūtinėje) arba jeigu jums buvo širdies priepuolis, atlikta širdies kraujagyslių jungčių suformavimo operacija, diagnozuota periferinių arterijų liga (prasta kraujotaka pėdose dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų) arba buvo ištikęs bet kokios rūšies insultas (įskaitant mini insultą arba praeinantį smegenų išemijos priepuolį (PSIP);

Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, nustatytas didelis cholesterolio kiekis, buvo širdies liga sirgusių giminaičių arba giminaičių, kuriuos ištiko insultas, arba jeigu rūkote.

Sisteminė raudonoji vilkligė ir mišrios jungiamojo audinio ligos gali padidinti aseptinio meningito riziką, taigi prieš vartodami IBUMAX turite aptarti gydymą su savo gydytoju.

Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žarnyno ligos (opinis kolitas, Krono liga), gali pasunkėti.

Jei turite inkstų nepakankamumą ar inkstų funkcija pablogėja.

Jei turite kepenų funkcijos sutrikimą.

Bronchų spazmas gali pasireikšti pacientams, sergantiems arba sirgusiems bronchine astma, arba kenčiantiems nuo alerginių ligų.

Gydant ibuprofenu gali pasireikšti astmos priepuolis, ypač tiems pacientams, kuriems yra padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.

Reiktų vengti kartu vartoti ibuprofeną ir kitus NVNU, įskaitant ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

Ibuprofenas turėtų būti atsargiai skiriamas pacientams, sergantiems širdies ir kraujagyslių bei smegenų kraujagyslių ligomis.

Vaistai, kurie slopina ciklooksigenazės/ prostaglandinų sintezę, dėl poveikio ovuliacijai gali neigiamai paveikti moterų vaisingumą. Tai praeina, nutraukus gydymą.

Jei anksčiau turėjote skrandžio ar žarnyno opą, ypač jei jos komplikavosi į prakiurimą arba kraujavimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus simptomus pilve ir apie juos iškarto pranešti gydytojui, ypač jei simptomai pasireiškia gydymo pradžioje. Taip yra todėl, kad virškinimo trakto kraujavimo ar išopėjimo rizika tokiu atveju yra didesnė, ypač senyviems pacientams. Jei atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, gydymas turi būti nutrauktas.

Buvo pranešta apie kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimą ar prakiurimą, kuris gali būti mirtinas. Tai pasireiškė su ar be išankstinių simptomų, ar ankstesnių sunkių virškinimo trakto sutrikimų.

Pagyvenusiems žmonėms būdinga padidėjusi sunkių nepageidaujamų reakcijų į NVNU rizika.

Opų, prakiurimo arba kraujavimo iš skrandžio ar žarnyno rizika paprastai padidėja vartojant didesnes ibuprofeno dozes. Rizika taip pat didėja, jei tam tikri kiti vaistai vartojami tuo pačiu metu kaip ibuprofenas.

Atsargumo priemonių reikia imtis pacientams, vartojantiems kitokių vaistų, kurie gali didinti išopėjimo ar kraujavimo riziką, pavyzdžiui, geriamųjų kortikosteroidų, antikoaguliantų, tokių kaip varfarinas, selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių ar trombocitų agregaciją slopinančių preparatų, pavyzdžiui, aspirino.

Jei vartojant ibuprofeną pacientui pasireiškia virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas, gydymą reikia nutraukti.

Jūs turite nustoti vartoti IBUMAX jei pasireiškia odos išbėrimas ar gleivinių pažeidimai, ar pasireiškia kitų alergijos požymių, nes tai gali būti pirmasis sunkių odos reakcijų ženklas (eksfoliacinis dermatitas, daugiaformė eritema, Stiven-Džonsono sindromas, Lyell sindromas), kurie kartais baigiasi mirtimi. Didžiausia šių reakcijų rizika yra pirmąjį gydymo mėnesį.

Pacientai, sergantys astma, susijusia su lėtine sloga, lėtiniu sinusitu ir (arba) nosies polipais, ir vartojantys acetilsalicilo rūgštį ir (arba) NVNU, yra padidėjusios alerginių reakcijų rizikos grupėje.

Vaisto vartojimą reikia nutraukti jei atsiranda regos sutrikimų. Tokiu atveju rekomenduojama pilna akių gydytojo patikra.

Ilgalaikio ibuprofeno vartojimo atveju, rekomenduojama stebėti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.

Vaikams ir paaugliams

Jaunesniems kaip 12 metų amžiaus IBUMAX 200 mg vartoti negalima.

Dehidruotiems vaikams ir paaugliams yra rizika susirgti inkstų funkcijos nepakankamumu.

Kiti vaistai ir IBUMAX

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

IBUMAX gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Pavyzdžiui:

vaistai, kurie yra antikoaguliantai (t. y. kraują skystinantys arba krešėjimą mažinantys, pvz., aspirinas / acetilsalicilo rūgštis, varfarinas, tiklopidinas);

vaistai, kurie mažina didelį kraujospūdį (AKF inhibitoriai, pvz., kaptoprilis, beta receptorius blokuojantys vaistai, pvz., atenololis, angiotenzino II receptorių blokatoriai, pvz., losartanas).

Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui IBUMAX arba gali būti jo veikiami. Todėl prieš vartodami IBUMAX su kitais vaistais visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ibuprofeno negalima vartoti kartu su:

- Acetilsalicilo rūgštimi, kadangi gali didėti nepageidaujamų reakcijų rizika.

- Kitais NVNU: kadangi jie gali didinti nepageidaujamų reakcijų riziką.

Reikia laikytis atsargumo priemonių vartojant ibuprofeno kartu su:

- Diuretikais, kraujospūdį mažinančiais vaistais: reikia atsiminti, kad gali mažėti diuretikų ir kraujo spaudimą mažinančių vaistų poveikis.

- AKF inhibitoriais ir angiotenzino II receptorių antagonistais.

- Antikoaguliantais: NVNU gali stiprinti antikoaguliantų, pvz., varfarino, poveikį.

- Kortikosteroidais: gali padidėti virškinimo trakto nepageidaujamų reakcijų rizika.

- Ciklosporinu: NVNU vartojant kartu su ciklosporinu, gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

- Ličiu: yra duomenų, rodančių, kad gali didėti ličio koncentracija plazmoje.

- Metotreksatu: kyla pavojus, kad padidės metotreksato koncentracija plazmoje.

- Takrolimuzu: NVNU vartojant kartu su takrolimuzu, gali didėti nefrotoksiškumo rizika.

- Tiklopidinu: NVNU negalima vartoti kartu su tiklopidinu dėl suminio trombocitų funkcijos slopinimo.

- Zidovudinu: yra duomenų, rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu, didėja hemartrozės ir hematomos rizika.

- Selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI): vartojant NVNU kartu su SSRI (pvz.: fluoksetinu), gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

- Digoksinu ir fenitoinu: ibuprofenas gali padidinti digoksino ir fenitoino poveikį. Rekomenduojama reguliariai tikrinti digoksino koncentraciją serume tokiu atveju jei gydymas digoksinu taikomas pacientui su inkstų nepakankamumu.

- Beta adrenoreceptorių blokatoriais: ibuprofenas gali slopinti beta adrenoreceptorių blokatorių poveikį.

- Aminoglikozidų grupės antibiotikais: ibuprofenas gali sumažinti aminoglikozidų šalinimą.

- Fluorokvinolonais: NVNU gali padidinti fluorokvinolonų šalutinio poveikio dažnį.

- Probenecidu: probenecidas gali prailginti ibuprofeno šalinimo periodą.

- Mifepristonu: prostaglandinų sintezės inhibitoriai gali sumažinti mifepristono poveikį. Todėl, vartojant mifepristoną abortui, turėtų būti užtikrinta, kad nėštumas baigėsi prieš pradedant vartoti NVNU.

- Vaistais nuo diabeto: NVNU gali padidinti sulfonilurėjos darinių (nuo diabeto vaistų) poveikį.

- Dervomis: dervos (pvz., cholestiraminas ir kolestipolis) gali slopinti ibuprofeno pasisavinimą.

- Baklofenu: ibuprofenas gali padidinti baklofeno toksiškumą.

IBUMAX vartojimas su maistu ir gėrimais

Rekomenduojama IBUMAX tabletes užsigerti dideliu kiekiu vandens.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais vaisto vartoti nerekomenduojama, paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu IBUMAX vartoti negalima.

Ibuprofenas neturėtų būti naudojamas žindymo laikotarpiu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

IBUMAX gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugę ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 1-2 tabletės (200-400 mg). Jei reikia, dozę galima vartoti kas 4-6 valandas. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 6 tabletes (1200 mg).

Vartojimas vaikams ir paaugliams

IBUMAX negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Jei 12 metų ir vyresniems vaikams šio vaistinio preparato reikia vartoti ilgiau nei 3 dienas, arba jei simptomai pasunkėja, būtina kreiptis į gydytoją.

Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą.

Tabletę reikia užsigerti stikline vandens.

Senyvi žmonės

Senyviems pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikus, specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia vartoti atsargiai. Esant sunkiam inkstų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti draudžiama.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikus, specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistą reikia skirti atsargiai.

Esant sunkiam kepenų funkcijos nepakankamumui, vaisto vartoti draudžiama.

Ką daryti pavartojus per didelę IBUMAX dozę?

Ibuprofeno perdozavimo simptomų atsiranda išgėrus 80-100 mg/kg kūno svorio dozę. Toksinio poveikio simptomai paprastai būna lengvi: dažniausiai skauda pilvą ir pykina. Be to, gali sutrikti sąmonė, pasireikšti mieguistumas, ūminis inkstų veiklos nepakankamumas, sumažėti kraujo spaudimas. Perdozavus reikia nutraukti vaisto vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą. Perdozavus ibuprofeno, specifinio priešnuodžio nėra.

Pamiršus pavartoti IBUMAX

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti IBUMAX

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis: virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

Dažnas šalutinis poveikis: galvos skausmas, skysčių susilaikymas ir edema, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

Nedažnas šalutinis poveikis: alerginės reakcijos, dilgėlinė, sloga, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

Retas šalutinis poveikis: galvos svaigimas, regėjimo sutrikimas, bronchospazmas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

Labai retas šalutinis poveikis: vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonso sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, herpetiforminis (į pūslelinę panašus) dermatitas.

Yra duomenų, kad vaistai, slopinantys ciklooksigenazės arba prostaglandinų sintezę, gali veikti ovuliaciją ir dėl to sutrikdyti moters vaisingumą. Nutraukus vaistų vartojimą, toks poveikis praeina.

Tokie vaistai, kaip IBUMAX, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant lizdinės plokštelės po „EXP“ ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

IBUMAX sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Jo vienoje tabletėje yra 200 mg.

- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, hipromeliozė, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė, natrio laurilsulfatas, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Tabletės plėvelė: Opadry Oy-S-28707 (polidekstrozė, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 4000).

IBUMAX išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tai baltos, išgaubtos formos, 11 mm diametro, plėvele dengtos tabletės su vagele.

Šią tabletę galima padalyti į lygias dozes.

IBUMAX 200 mg plėvele dengtos tabletės, tiekiamos kartono dėžutėse, kuriose yra 10 ar 20 lizdinėse plokštelėse supakuotų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Vitabalans Oy

Varastokatu 8

13500 Hämeenlinna

Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB VitabalansSavanorių pr. 703116 VilniusLietuvaTel. +370 5 2321023

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-11

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Ibumax 200mg dengtos tabletės N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti
/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Universiteto vaistinė, UAB filialas Gedimino 27
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Gedimino pr. 27, Vilnius
(8 5) 26 10 608
Darbo laikas: I - V 07:30 - 21:00 VI, VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Acus vaistinės, UAB filialas Viekšniai
Visuomenės vaistinė
Tilto g. 14, Viekšniai
(8 443) 29 446
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Šalčininkų vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Nepriklausomybės g. 36, Šalčininkai
(8 380) 51 617
Darbo laikas: I - V 07:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena