E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Nereceptiniai

Ibumetin 400mg plėvele dengtos tabletės N10

Kaulų ir raumenų sistemą veikiantys vaistai >  Priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai
Pavadinimas: Ibumetin 400mg plėvele dengtos tabletės N10
Veikliosios medžiagos: Ibuprofen - 400mg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Takeda
ATC kodas M01AE01
Vidutinė kaina: 2,49 Eur (8,6 Lt)
Lankytojų kaina: -
  0,95 Eur (3,28 Lt) 
nuo 1.83€
nuo 0.99€
  2,09 Eur (7,22 Lt) 
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, pailgos, su vagele.

Jų vartojama trumpalaikiam silpno ir vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip galvos, dantų, raumenų, sąnarių ar menstruacijų sukelto, malšinimui.

Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra 10 tablečių.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Ibumetin 400 mg plėvele dengtų tablečių vartoti draudžiama, jei:

- jautrumas ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai yra padidėjęs (pasireiškia alergija);

- sergate arba sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa arba kraujavimu iš virškinimo trakto (šios būklės susiję su ankstesniu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu arba ne); yra polinkis kraujuoti arba vartojate antikoaguliantų;

- kraujyje yra per mažas trombocitų kiekis;

- sergate sunkiu širdies funkcijos sutrikimu;

sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu;

- anksčiau pasireiškė acetilsalicilo rūgšties arba kitokių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukelta astma, alerginis rinitas, angioedema, dilgėlinė ar kitokia padidinto jautrumo rekacija;

- jeigu dabar sergate ar kartkartėmis Jums kartojasi virškinimo trakto opaligė, storosios žarnos uždegimas arba jeigu yra bet kokios kilmės kraujavimas;

vaikas jaunesnis kaip 12 metų;

- padidėjęs jautrumas (alergija) acetilsalicilo rūgščiai arba kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;

- yra paskutinių trijų nėštumo mėnesių arba žindymo laikotarpis.

Specialios atsargumo priemonės

Mažiausią veiksmingą dozę vartojant kuo trumpiau, nepageidaujamo poveikio išsivystymo riziką galima sumažinti

Ibumetin 400 mg plėvele dengtų tablečių reikia atsargiai vartoti toliau išvardytais atvejais.

Inkstų, kepenų arba širdies funkcija yra sutrikusi.

Sergama cukriniu diabetu, raudonąja vilklige ar kitomis kolagenozėmis.

Anksčiau buvo diagnozuota Krono liga arba opinis kolitas.

Pacientas serga astma, šienlige, yra nosies polipų ar lėtinių infekcinių kvėpavimo takų ligų.

Senyviems žmonėms dėl didesnės nepageidaujamų reakcijų tikimybės.

Yra sutrikęs kraujo krešėjimas arba pacientas vartoja antikoaguliantų.

Sergama hipertenzija.

Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įskaitant ir ibuprofeną, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti kartu su vaistais, galinčiais padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidų ar antikoaguliantų (pvz., varfarino) ar antiagregantų, (pvz., aspirino).

Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną pradeda kraujuoti ar atsiranda opų, gydymą šiuo preparatu būtina nedelsiant nutraukti ir kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Yra duomenų, kad tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali apsunkinti moters pastojimą. Šis procesas yra grįžtamas nutraukus vaisto vartojimą.

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 10 dienų gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais vaisto vartoti nerekomenduojama, paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais ir žindymo laikotarpiu Ibumetin vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ibuprofenas gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus poveikio dažniausiai nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ibumetin medžiagas

Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ibumetinas stiprina vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą bei ličio preparatų poveikį.

Medikamentas gali slopinti šlapimo išsiskyrimą didinančių (furosemido arba bumetanido) preparatų veiksmingumą, didinti metotreksato toksinį poveikį.

Todėl be gydytojo leidimo negalima kartu su Ibumetin 400 mg tabletėmis vartoti kraujo krešėjimą mažinančių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių medikamentų, metotreksato arba ličio preparatų.

Alergiškiems acetilsalicilo rūgščiai žmonėms gali pasireikšti kryžminė alerginė reakcija ir ibuprofenui.

Ibuprofenas gali silpninti vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo ligos (beta adrenoblokatorių, šlapimo išsiskyrimą skatinančių, AKF inhibitorių, angiotenzino II receptorių antagonistų kraujagysles plečiančių) poveikį.

Vartoti NVNU (pvz., ibuprofeno) kartu su ciklosporinu, reikia atsargiai, nes gali sustiprėti toksinis poveikis inkstams.

Ibuprofenas stiprina fenitoino veiksmingumą, didina kraujo plazmoje širdies glikozidų bei teofilino koncentraciją. Ritonoviras didina ibuprofeno koncentraciją kraujo plazmoje.

Kartu su ibuprofenu vartojami gliukokortikosteroidai didina opos atsiradimo virškinimo trakte ir jos kraujavimo riziką.

Yra duomenų rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu didėja hemartrozės ir hematomos rizika.

Ibumetin vartojant kartu su takrolimusu gali didėti toksinio poveikio inkstams rizika.

Toksinis baklofeno poveikis didėja, jei kartu vartojama Ibuprofeno.

SSRI:

Vartojant NVNU kartu su SSRI (pvz., fluoksetinu) gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Ibumetin 400 mg plėvele dengtų tablečių visuomet vartokite tiksliai taip, kaip toliau nurodyta. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Įprastinė paros dozė suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams yra 200 – 400 mg ibuprofeno. Per parą galima išgerti ne daugiau kaip 3 tabletes (1200 mg).

Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės netinka jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą

Jei skausmas per savaitę nenumalšinamas, reikia kreiptis į gydytoją.

Tabletę reikia užsigerti stikline vandens.

Jei tablečių geriama valgio metu, mažiau dirginamas virškinimo traktas.

Jeigu manote, kad Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Ibumetin dozę

Jei pavartojote per didelę ibuprofeno dozę arba atsitiktinai vaikas jų išgėrė per daug, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, ligoninę arba neatidėliotinos pagalbos skyrių.

Perdozavimo simptomai būna tokie: pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas arba sutrinka judesiai. Sunkiais atvejais netenkama sąmonės, atsiranda traukulių. Vėliau gali sutrikti kraujo krešėjimo bei inkstų arba kepenų funkcija. Gali atsirasti mieguistumas, akių trūkčiojimas, sustoti kvėpavimas, pasireikšti cianozė.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ibumetin 400 mg plėvele dengtos tabletės, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kuris išvardytas toliau.

Nepageidaujamas poveikis suskirstytas į labai dažną (≥1/10), dažną (≥1/100, <1/10), nedažną (≥1/1000, <1/100), retą (≥1/10000, <1/1000) ir labai retą (<1/10000).

Labai dažnas šalutinis poveikis: virškinimo sutrikimas, viduriavimas.

Dažnas šalutinis poveikis nesunkus ir greit pareinantis galvos skausmas bei svaigimas, zvimbimas ausyse, skysčių susilaikymas ir edema, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas arba diegliai, apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, egzantema (išplitęs bėrimas raudonomis dėmėmis).

Nedažnas šalutinis poveikis: nemiga, dirglumas, hipertenzija, širdies nepakankamumas, astmos priepuolis, skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opa, kuri gali kraujuoti arba prakiurti, kraujavimas iš virškinimo trakto, vėmimas arba tuštinimasis krauju, žarnų uždegiminė liga, burnos gleivinės uždegimas, kepenų funkcinių rodiklių pablogėjimas.

Retas šalutinis poveikis: anemija (mažakraujystė), visų rūšių kraujo ląstelių kiekio sumažejimas, kraujo krešėjimo sutrikimas, šaltkrėtis, karščiavimas, padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinis šokas, laboratorinių tyrimų pakitimai, konfūzija (sumišimas), negalėjimas susikoncentruoti, depresija, pažintinės funkcijos sutrikimas, mieguistumas, aseptinis meningitas, ekstrapiramidiniai nervų sistemos sutrikimai, neaiškus matymas, matymas lyg per miglą, regėjimo pablogėjimas, pakitęs spalvų suvokimas, regėjimo lauko pakitimas, dvejinimasis akyse, akies rainelės uždegimas, bronchospazmas, sunkus kepenų pažeidimas, gelta, hepatitas, galintis baigtis mirtimi, dilgėlinė, pūslinis bėrimas, ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas, intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, inkstų papiliarinė nekrozė ir membraninė nefropatija.

Labai retas šalutinis poveikis: vaskulitas (kraujagyslių liga), į tymus panašus bėrimas, mazginė arba daugiaformė eritema (bėrimas), Stivenso ir Džonso sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, nuplikimas, jautrumas šviesai, pūslinė reakcija, plaukų ir nagų pakitimai, herpetiforminis (į pūslelinę panašus) dermatitas.

Tokie vaistai, kaip Ibumetin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ° C temperatūroje.

Ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, medikamento vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

“Nycomed”, UAB

Gynėjų 16, LT-01109 Vilnius

Tel. +370 5 210 90 70"Ibumetin 400mg plėvele dengtos tabletės N10" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.38 Mažeikiai
Visuomenės vaistinė
Žemaitijos g. 20, Mažeikiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.215, Marijampolė
Visuomenės vaistinė
V.Kudirkos g. 3, Marijampolė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.1 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 31 , Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 07:00 - 21:00 VI, VII 08:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.328 Vilnius

Naugarduko g. 84, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255 , Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 13min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.287 Vilnius

J.Tiškevičiaus g. 22, Trakų Vokė
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena