E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Imatinib Grindeks 100mg kapsulės N120

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Imatinib Grindeks 100mg kapsulės N120
Veikliosios medžiagos: Imatinib - 100mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Grindeks
ATC kodas L01XE01
Vidutinė kaina: 438,69 Eur (1514,71 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Imatinib Grindeks yra vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos imatinibo. Šis vaistas slopina nenormalių ląstelių augimą esant toliau išvardintoms ligoms (kurios apima tam tikras vėžio rūšis).

Imatinib Grindeks vartojamas lėtinei suaugusiųjų ir vaikų mieloidinei leukemijai (LML) gydyti.

Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Lėtinė mieloidinė leukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam tikros nenormalios ląstelės (vadinamos mieloidinėmis ląstelėmis) pradeda nekontroliuojamai augti.

Suaugusiems pacientams Imatinib Grindeks vartojamas gydyti vėlyvos stadijos lėtinę mieloidinę leukemiją, vadinamą „blastine krize“. Vaikams ir paaugliams šis vaistas gali būti vartojamas gydyti visoms šios ligos stadijoms (lėtinei, akceleracijos fazei ir blastinei krizei).

Imatinib Grindeks taip pat vartojamas gydyti suaugusiųjų:

- Filadelfija (Philadelphia) chromosomai teigiamai ūminei limfoleukemijai (Ph teigiama ŪLL) . Leukemija – tai baltųjų kraujo kūnelių vėžys. Paprastai šios baltosios ląstelės padeda organizmui kovoti su infekcija. Ūminė limfoleukemija yra tokia leukemijos forma, kai tam

tikros nenormalios ląstelės (vadinamos limfoblastais) pradeda nekontroliuojamai augti. Imatinib Grindeks slopina šių ląstelių augimą.

- Mielodisplazinėms ar mieloproliferacinėms ligoms (MDS/MPL). Tai kraujo ligos,

kurių metu kai kurios kraujo ląstelės pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imatinib Grindeks slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

- Hipereozinofilijos sindromui (HES) ir (arba) lėtinei eozinofilinei leukemijai (LEL). Tai yra kraujo ligos, kurių metu kai kurios kraujo ląstelės (vadinamos eozinofilais) pradeda daugintis nekontroliuojamos. Imatinib Grindeks slopina šių ląstelių augimą, sergant tam tikrais šių ligų potipiais.

-Virškinimo trakto stromos navikui (VTSN). VTSN – tai skrandžio ir žarnyno vėžys. Jis

atsiranda dėl nekontroliuojamo šių organų pagalbinio audinio ląstelių augimo.

- Iškiliajai dermatofibrosarkomai (dermatofibrosarcoma protuberans - DFSP). DFSP - tai po oda esančio audinio vėžys, kurio metu kai kurios ląstelės pradeda nekontroliuojamai augti. Imatinib Grindeks slopina šių ląstelių augimą.

Toliau šiame lapelyje apibūdinant minėtas ligas bus naudojamos nurodytos santrumpos.

Jei Jums kiltų kokių nors klausimų apie Imatinib Grindeks veikimą arba kodėl Jums jį paskyrė, klauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Imatinib Grindeks Jums paskirs tik gydytojas, turintis kraujo vėžio gydymo vaistais patirties.

Tiksliai laikykitės visų gydytojo nurodymų, net jei jie skiriasi nuo bendrosios šiame lapelyje esančios informacijos.

Imatinib Grindeks vartoti negalima:

- jeigu yra alergija imatinibui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jeigu ši sąlyga Jums tinka, nevartokite Imatinib Grindeks ir apie tai pasakykite gydytojui.

Jeigu manote, kad galite būti alergiškas, bet nesate tikras, kreipkitės į gydytoją.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Imatinib Grindeks:

jeigu Jums yra ar kada nors yra buvę kepenų, inkstų ar širdies sutrikimų;

jeigu Jums pašalinta skydliaukė ir vartojate vaistų, pavadinimu levotiroksinas.

Jei bet kuri šių sąlygų Jums tinka, prieš pradėdami vartoti Imatinib Grindeks, pasakykite gydytojui.

Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jeigu Imatinib Grindeks vartojimo metu Jums labai greitai padidėjo kūno svoris. Dėl Imatinib Grindeks poveikio Jūsų kūne gali kauptis skysčių (pasireikšti sunkus skysčių susilaikymas).

Jums vartojant Imatinib Grindeks, gydytojas reguliariai tikrins, ar vaistas veikia. Jums taip pat reguliariai tirs kraują ir stebės kūno svorį.

Vaikams ir paaugliams

Imatinib Grindeks taip pat gydomi vaikai, sergantys LML. Vartojimo patirties vaikams, jaunesniems kaip 2 metų ir sergantiems LML, nėra. Vartojimo patirties vaikams, sergantiems MDS/MPL, DFSP, VTSN ir HES/LEL, yra labai nedaug.

Kai kurių vaikų ir paauglių, vartojančių Imatinib Grindeks, augimas gali būti lėtesnis nei įprasta. Todėl gydytojas tikrins augimą įprastų vizitų metu.

Kiti vaistai ir Imatinib Grindeks

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, įskaitant įsigytus be recepto (tokių kaip paracetamolio) ir taip pat augalinių (tokių kaip paprastosios jonažolės preparatų) apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai, vartojami kartu su Imatinib Grindeks, gali sąveikauti. Jie gali padidinti arba sumažinti Imatinib Grindeks poveikį, padidindami nepageidaujamų reiškinių pasireiškimo dažnį, arba sumažindami Imatinib Grindeks veiksmingumą. Imatinib Grindeks gali panašiai veikti kai kuriuos kitus vaistus.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate vaistų, kurie saugo nuo kraujų krešulių formavimosi.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Imatinib Grindeks nerekomenduojama vartoti nėštumo metu, nebent tai neišvengiama, nes tai gali pakenkti Jūsų kūdikiui. Gydytojas supažindins Jus su galima rizika, Imatinib Grindeks vartojant nėštumo laikotarpiu.

Moterims, galinčioms pastoti, gydantis šiuo vaistu rekomenduojama taikyti efektyvias kontracepcijos priemones.

Vartodama Imatinib Grindeks, kūdikio krūtimi nemaitinkite.

Pacientai Imatinib Grindeks vartojimo laikotarpiu dėl savo vaisingumo turi konsultuotis su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant šio vaisto, gali pasireikšti svaigulys, mieguistumas ar pablogėti regėjimas. Jeigu pasireiškia šie požymiai, nevairuokite ir nevaldykite bet kokios rūšies mechanizmų tol, kol vėl nepasijusite gerai.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Jūsų gydytojas Jums paskyrė Imatinib Grindeks, kadangi sergate sunkia liga. Imatinib Grindeks gali Jums padėti kovojant su šia būkle.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Svarbu, kad vaisto vartotumėte tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nenustokite vartoti Imatinib Grindeks tol, kol taip nelieps Jūsų gydytojas. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip paskirta, arba manote, kad Imatinib Grindeks Jums daugiau nereikia.

Kokią Imatinib Grindeks dozę vartoti

Vartojimas suaugusiesiems

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Imatinib Grindeks kapsulių gerti.

- Jei gydoma LML:

Įprastinė pradinė dozė yra yra 600 mg, vartojama išgeriant 6 kapsules vieną kartą per parą.

- Jei gydoma VTSN:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 4 kapsules kartą per parą.

Gydant LML ir VTSN, Jūsų gydytojas gali paskirti vartoti didesnę arba mažesnę dozę, atsižvelgdamas į Jūsų atsaką į gydymą. Jeigu vartojate 800 mg paros dozę (8 kapsules), reikia gerti 4 kapsules ryte ir 4 kapsules vakare.

- Jeigu gydoma Ph teigiama ŪLL:

Pradinė dozė yra 600 mg, vartojant po 6 kapsules kartą per parą.

- Jeigu gydoma MDS/MPL:

Pradinė dozė yra 400 mg, vartojant po 4 kapsules kartą per parą.

- Jeigu gydoma HES/LEL:

Pradinė dozė yra 100 mg, t.y. vartojant po 1 kapsulę kartą per parą. Priklausomai nuo Jūsų atsako į gydymą, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 400 mg, vartojant po 4 kapsules kartą per parą.

- Jeigu gydoma DFSP:

Dozė yra 800 mg per parą (8 kapsulės), vartojant po 4 kapsules ryte ir 4 kapsules vakare.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Gydytojas Jums tiksliai nurodys, kiek Imatinib Grindeks kapsulių reikia duoti gerti Jūsų vaikui. Imatinib Grindeks dozė priklausys nuo Jūsų vaiko būklės, kūno svorio ir ūgio. Bendra paros dozė vaikams negali būti didesnė kaip 800 mg. Vaistą galima vartoti vieną kartą per parą arba paros dozę padalyti į dvi dalis (pusę dozės vartoti ryte ir kitą pusę – vakare).

Kada ir kaip vartoti Imatinib Grindeks

- Imatinib Grindeks vartokite valgio metu. Tai padės išvengti skrandžio sutrikimų, galimų Imatinib Grindeks vartojimo metu.

- Nurykite visą kapsulę užgerdami didele stikline vandens. Kapsulės neatidarinėkite ir netraiškykite, nebent yra sunku ją praryti (pvz., vaikams).

- Jeigu negalite nuryti kapsulės, galite ją atidaryti ir miltelius ištirpinti stiklinėje negazuoto vandens ar obuolių sulčių.

- Jei esate ar galite būti nėščia ir ketinate atidaryti kapsulę, su jos turiniu turite elgtis labai atsargiai. Žiūrėkite, kad vaisto nepatektų ant odos, į akis ir kad jo neįkvėptumėte. Po kapsulės atidarymo nedelsdami nusiplaukite rankas.

Kaip ilgai vartoti Imatinib Grindeks

Imatinib Grindeks vartokite kasdien, tiek laiko, kiek nurodė Jūsų gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Imatinib Grindeks dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug kapsulių, iš karto kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Pasiimkite su savimi vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Imatinib Grindeks

Pamiršus pavartoti vaisto dozę, ją išgerkite kai tik prisiminėte. Tačiau jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite.

Vėliau vaisto vartojimą tęskite įprastu režimu.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Paprastai šalutinis poveikis būna nesunkus ar vidutinio sunkumo.

Kai kurie šalutiniai poveikiai gali būti sunkūs. Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireikštų kuris nors iš toliau išvardytų reiškinių:

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau kaip 1 pacientui iš 10) ir dažni (gali pasireikšti mažiau kaip 1 pacientui iš 10):

Greitas svorio didėjimas. Vartojant Imatinib Grindeks organizme gali pradėti kauptis skysčiai (t.y. pasireikšti sunkus skysčių susilaikymas).

Infekcijos požymiai, tokie kaip: karščiavimas, stiprus šaltkrėtis, gerklės skausmas ar burnos išopėjimas. Imatinib Grindeks gali sumažinti baltųjų kraujo kūnelių skaičių, todėl lengviau galite užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Netikėtas kraujavimas ar mėlynių susidarymas (kai nepatyrėte jokio sužeidimo).

Nedažni (gali pasireikšti mažiau kaip 1 pacientui iš 100) ir reti (gali pasireikšti mažiau kaip 1 pacientui iš 1000):

Skausmas krūtinėje, nereguliarus širdies plakimas (širdies funkcijos sutrikimo požymiai).

Kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas arba skausmingas kvėpavimas (plaučių funkcijos sutrikimo požymiai).

Apsvaigimo pojūtis, svaigulys ar alpimas (žemo kraujospūdžio požymiai).

Šleikštulys (pykinimas), taip pat apetito praradimas, šlapimo patamsėjimas, pageltusi oda ar akių baltymai (kepenų funkcijos sutrikimų požymiai).

Išbėrimas, odos paraudimas, taip pat pūslių atsiradimas ant lūpų, akių, odos arba burnos gleivinės, odos pleiskanojimas, karščiavimas, pakilę raudoni arba purpuriniai odos lopai, niežulys, deginimo pojūtis, pūslinis bėrimas (odos sutrikimų požymiai).

Stiprus pilvo skausmas, vėmimas, tuštinimasis ar šlapinimasis su kraujo priemaiša, juodos spalvos išmatos (virškinimo trakto sutrikimų požymiai).

Labai sumažėjęs šlapimo kiekis, troškulys (inkstų sutrikimų požymiai).

Šleikštulys (pykinimas) kartu su viduriavimu ir vėmimu, pilvo skausmas ar karščiavimas (žarnų sutrikimų požymiai).

Stiprus galvos skausmas, silpnumas arba galūnių ar veido paralyžius, pasunkėjusi kalba, staigus sąmonės praradimas (nervų sistemos sutrikimų požymiai, pavyzdžiui, kraujavimo kaukolės ertmėje ar galvos smegenų patinimo, požymiai).

Išblyškusi oda, nuovargis ir dusulys, tamsus šlapimas (raudonųjų kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimo požymiai).

Akies skausmas ar pablogėjusi rega, kraujavimas akyse.

Klubų sąnarių skausmas ar pasunkėjęs vaikščiojimas.

Kojų ir rankų pirštų nutirpimas ar šalimas (Reino [Raynaud] sindromo požymiai).

Staigus odos patinimas ir paraudimas (odos infekcijos, vadinamos celiulitu, požymiai).

Sutrikusi klausa.

Raumenų silpnumas ir spazmas kartu su sutrikusiu širdies ritmu (pakitusio kalio kiekio Jūsų kraujyje požymiai).

Mėlynės.

Skrandžio skausmas kartu su šleikštuliu (pykinimu).

Raumenų spazmai su kartu pasireiškiančiu karščiavimu, raudonai rudos spalvos šlapimas, raumenų skausmas ar silpnumas (raumenų sutrikimų požymiai).

Dubens srities skausmas, kartais kartu su pykinimu ir vėmimu, kartu su netikėtu kraujavimu iš makšties, svaiguliu ar alpimu dėl sumažėjusio kraujospūdžio (kiaušidžių ar gimdos sutrikimų požymiai).

Pykinimas, oro trūkumas, nereguliarus širdies plakimas, drumstas šlapimas, nuovargis ir (arba) sąnarių diskomfortas susijęs su nenormaliais laboratorinių tyrimų rezultatais (pvz., didelis kalio, šlapimo rūgšties ir kalcio kiekis bei mažas fosforo kiekis kraujyje).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Tokių požymių, kaip sunkus išplitęs bėrimas, pykinimas, karščiavimas, didelis kiekis tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių, odos ar akių pageltimas (geltos požymiai) derinys, pasireiškiantis kartu su dusuliu, krūtinės skausmu / diskomfortu, labai sumažėjusiu šlapimo kiekiu ir troškuliu ir kt. (su gydymu susijusios alerginės reakcijos požymiai).

Jeigu Jums pasireikštų bet kuris iš anksčiau nurodytų poveikių, nedelsiant apie tai pasakykite savo gydytojui.

Taip pat gali pasireikšti kiti šalutiniai poveikiai:

Labai dažni (gali pasireikšti dažniau kaip 1 pacientui iš 10):

Galvos skausmas ar nuovargis.

Šleikštulys (pykinimas), vėmimas, viduriavimas ar nevirškinimas.

Išbėrimas.

Mėšlungis arba sąnarių, raumenų ar kaulų skausmas.

Tinimas, pavyzdžiui, patinusios kulkšnys ar paburkę akių vokai.

Padidėjęs kūno svoris.

Jei bet kuris iš šių poveikių Jus vargina, pasakykite gydytojui.

Dažni (gali pasireikšti mažiau kaip 1 pacientui iš 10):

Apetito nebuvimas, sumažėjęs kūno svoris, sutrikęs skonio jutimas.

Svaigulys, silpnumas.

Sunkumas užmiegant (nemiga).

Išskyros iš akies kartu su niežuliu, paraudimu ir patinimu (konjunktyvitas), ašarojimas, neryškus matymas.

Kraujavimas iš nosies.

Pilvo skausmas ar jo patinimo jausmas, vidurių pūtimas, rėmuo ar vidurių užkietėjimas.

Niežulys.

Neįprastas plaukų slinkimas ar plonėjimas.

Plaštakų ar pėdų tirpimas.

Burnos išopėjimas.

Sąnarių skausmas ir patinimas.

Burnos, odos ar akių džiūvimas.

Sumažėjęs arba padidėjęs odos jautrumas.

Karščio pylimai, šaltkrėtis, naktinis prakaitavimas.

Jei bet kuris iš šių reiškinių Jus vargina, pasakykite gydytojui.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

Delnų ir padų paraudimas ir (arba) patinimas, kurie gali pasireikšti kartu su dilgčiojimo pojūčiu ir deginančiu skausmu.

Vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas.

Jei bet kuris iš šių reiškinių Jus vargina, pasakykite gydytojui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Negalima vartoti vaisto iš pakuotės, kuri yra pažeista ar yra sugedimo požymių.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Imatinib Grindeks sudėtis

Veiklioji medžiaga yra imatinibas (mesilato pavidalu)

Kiekvienoje Imatinib Grindeks kapsulėje yra imatinibo mesilato, atitinkančio 100 mg imatinibo.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, krospovidonas, talkas, magnio stearatas.

Kietoji želatininė kapsulė (korpusas ir dangtelis): titano dioksidas (E171), raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), želatina.

Imatinib Grindeks išvaizda ir kiekis pakuotėje

Imatinib Grindeks 100 kietosios želatininės kapsulės yra rusvai oranžinės, 19 mm ilgio. Turinys – balti, gelsvi ar rusvai geltoni milteliai.

Kapsulės yra supakuotos į PVC/PVDC/aliuminio lizdines plokšteles.

Lizdinėje plokštelėje yra 10 kapsulių.

Pakuotės dydžiai: 60 arba 120 kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

AS GRINDEKS.

Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija

Tel: +371 67083205

Faksas: +371 67083505

El. paštas: grindeks@grindeks.lv

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

AB „Grindeks“ filialas

Kalvarijų g. 300

LT-08318 Vilnius

Tel. + 370 5 2101401

Faksas + 370 5 2101402

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Švedija Imatinib Grindeks 100 mg hårda kapslar

Latvija Imatinib Grindeks 100 mg cietās kapsulas

Lietuva Imatinib Grindeks 100 mg kietosios kapsulės

Estija Imatinib Grindeks, 100 mg kõvakapslid

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-10-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Imatinib Grindeks 100mg kapsulės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena