E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Ipraalox 20mg skrandyje neirios tabletės N14

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai nuo ligų, susijusių su rūgštingumo sutrikimais
Pavadinimas: Ipraalox 20mg skrandyje neirios tabletės N14
Veikliosios medžiagos: Pantoprazole - 20mg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Opella Healthcare
ATC kodas A02BC02
Vidutinė kaina: 4,07 Eur (14,05 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Ipraalox sudėtyje yra veikliosios medžiagos pantoprazolo, kuris blokuoja tam tikrą siurblį, gaminantį skrandžio rūgštį, todėl mažina rūgšties kiekį skrandyje.

Ipraalox trumpai gydomi suaugusių žmonių gastroezofaginio refliukso simptomai (pvz., rėmuo, rūgštinio turinio regurgitacija).

Gastroezofaginis refliuksas yra rūgšties patekimas iš skrandžio į stemplę (vamzdelį, kuriuo slenka maistas): joje gali pasireikšti uždegimas ir skausmas. Gali atsirasti tokių simptomų: į gerklę kylantis skausmingas deginimo pojūtis krūtinėje (rėmuo) bei rūgštus skonis burnoje (regurgitacija).

Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti jau po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti. Kad simptomai palengvėtų, tabletes gali reikėti vartoti 2–3 dienas iš eilės.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Ipraalox vartoti negalima:

- jeigu yra alergija pantoprazolui, sojų lecitinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu vartojate vaisto, kuriame yra atazanaviro (skirtas ŽIV infekcijai gydyti), žr. „Kiti vaistai ir Ipraalox“.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ipraalox:

jeigu sergate kepenų liga arba yra gelta (odos ar akių pageltimas);

jeigu 4 savaites ar ilgiau nuolat vartojate vaistų nuo rėmens ar nevirškinimo;

jeigu esate vyresnis kaip 55 metų ir kasdien vartojate nereceptinių vaistų nuo nevirškinimo;

jeigu esate vyresnis kaip 55 metų pacientas, kuriam bet kokie refliukso simptomai neseniai pakito arba atsirado naujų;

jeigu anksčiau sirgote skrandžio opalige arba buvo operuotas Jūsų skrandis;

jeigu reguliariai lankotės pas gydytoją dėl rimtų negalavimų ar sutrikimų;

jeigu Jums bus atliekama endoskopija arba kvėpavimo tyrimas, vadinamas C-šlapalo testu;

jeigu Jums kada nors pasireiškė odos reakcija po gydymo vaistu, panašiu į Ipraalox, kuriuo mažinamas skrandžio rūgštingumas;

jeigu jums bus atliekamas specialus kraujo tyrimas (dėl chromogranino A).

Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pastebėsite toliau išvardytų simptomų prieš šio vaisto vartojimą ar po jo (tai gali būti kitos dar sunkesnės ligos požymiai):

netikėtas kūno svorio mažėjimas (nesusijęs su dieta ar mankšta);

besikartojantis vėmimas;

vėmimas krauju (gali atrodyti, kad vėmaluose yra tamsių kavos tirščių);

kraujas išmatose (jos gali būti juodos ar deguto pavidalo);

rijimo pasunkėjimas ar skausmas ryjant;

pablyškimas ir silpnumas (mažakraujystė);

krūtinės skausmas;

pilvo skausmas;

sunkus ir (arba) nuolatinis viduriavimas (Ipraalox susijęs su nedideliu infekcinio viduriavimo padažnėjimu).

Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus.

Jeigu Jums bus atliekamas kraujo tyrimas, pasakykite gydytojui, kad vartojate šio vaisto.

Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti jau po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti.

Šio vaisto negalima gerti profilaktikai.

Nepamirškite reguliariai lankytis pas gydytoją, jeigu Jums kurį laiką nuolat kartojasi rėmens ar nevirškinimo simptomai.

Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Ipraalox. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.

Vaikams ir paaugliams

Ipraalox negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi nėra informacijos apie tokių jaunesnių pacientų gydymo saugumą.

Kiti vaistai ir Ipraalox

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ipraalox gali sutrikdyti reikiamą kitų vaistų poveikį. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurių nors iš šių vaistų, kuriuose yra viena iš toliau išvardytų veikliųjų medžiagų:

- atazanaviro (jo vartojama, jei yra ŽIV infekcija). Jei esate gydomas atazanaviru, Ipraalox vartoti draudžiama. Žr. poskyrį „Ipraalox vartoti negalima“.

- ketokonazolo (jo vartojama, jei yra grybelinių infekcijų);

- varfarino ir fenprokumono (jais skystinamas kraujas ir slopinamas krešulių susidarymas). Gali reikėti atlikti papildomų kraujo tyrimų;

- metotreksato (juo gydoma nuo reumatoidinio artrito, žvynelinės ir vėžio). Jei vartojate metotreksatą, Jūsų gydytojas gali laikinai nutraukti gydymą Ipraalox, kadangi pantoprazolas gali didinti metotreksato kiekį kraujyje.

Ipraalox negalima gerti su kitais vaistais, kurie mažina rūgšties susidarymą skrandyje, pvz., kitais protonų siurblio inhibitoriais (omeprazolu, lansoprazolu ar rabeprazolu) ar H2 antagonistais (pvz., ranitidinu, famotidinu).

Vis dėlto, esant reikalui, Ipraalox gerti su antacidiniais preparatais (pvz., magaldratu, algino rūgštimi, natrio hidrokarbonatu, aliuminio hidroksidu, magnio karbonatu ar minėtų medžiagų deriniais) galima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia arba maitinate krūtimi, šio vaisto vartoti negalima. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu Jums atsiranda nepageidaujamos reakcijos, pvz., svaigulys ar regos sutrikimai, patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.

Ipraalox sudėtyje yra maltitolio ir lecitino

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Ipraalox sudėtyje yra sojų lecitino. Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Gerkite po vieną tabletę per parą. Neviršykite rekomenduojamos 20 mg pantoprazolo paros dozės.

Ipraalox reikia gerti mažiausiai 2–3 dienas iš eilės. Ipraalox vartojimą nutraukite tada, kai simptomai visiškai išnyks. Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti.

Jeigu simptomai per 2 savaites nepertraukiamo vaisto vartojimo neišnyko, pasitarkite su gydytoju.

Nepasitarus su gydytoju, Ipraalox tablečių negalima gerti ilgiau kaip 4 savaites.

Tabletę gerkite prieš valgį, kasdien tuo pačiu metu. Tabletę reikia nuryti visą užgeriant vandeniu. Tabletės negalima kramtyti arba laužyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Ipraalox dozę?

Jei pavartojote didesnę dozę nei rekomenduojama, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu įmanoma, su savimi pasiimkite vaistą ir šį lapelį.

Pamiršus pavartoti Ipraalox

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, su savimi pasiimkite šį lapelį ir (ar) tabletes.

Sunkios alerginės reakcijos (dažnis retas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000): padidėjusio jautrumo reakcijos, vadinamos anafilaksinėmis reakcijomis, anafilaksinis šokas ir angioneurozinė edema. Tipiniai simptomai yra: veido, lūpų, burnos, liežuvio ir/ar gerklės sutinimas, galintis pasunkinti rijimą arba kvėpavimą, dilgėlinė (ruplės), stiprus svaigulys kartu su labai dažnu širdies plakimu ir smarkiu prakaitavimu.

Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): išbėrimas su patinimu, pūslių atsiradimu ar odos lupimusi, odos sunykimas ir kraujavimas aplink akis, nosį, burną ar lyties organus, greitas bendrosios sveikatos būklės blogėjimas; išbėrimas, galintis pasireikšti kartu su sąnarių skausmu arba išbėrimas po buvimo saulėje.

Kitokios sunkios reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): odos ir akių pageltimas (tokį poveikį sukelia sunkus kepenų pažeidimas) ar inkstų sutrikimai pvz., skausmingas šlapinimasis ir nugaros skausmas kartu su karščiavimu.

Gydymo Ipraalox veikliąja medžiaga metu pastebėti šie nepageidaujami poveikiai:

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10)

Gerybiniai skrandžio polipai.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100)

Galvos skausmas, svaigulys, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos išbėrimas ir dilgėlinė, niežulys, silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta, miego sutrikimas ir kraujo tyrimo metu nustatomas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000)

Skonio pakitimas arba visiškas praradimas, regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, kūno svorio pokytis, kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas, depresija, bilirubino ir riebalų kiekio padidėjimas kraujyje (nustatomas kraujo tyrimo metu), krūtų padidėjimas vyrams, karščiavimas kartu su žymiu cirkuliuojančių grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių (granulocitų) kiekio sumažėjimu (aptinkama atliekant kraujo tyrimus).

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Dezorientacija, kraujo plokštelių (trombocitų) kiekio sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ar atsirasti mėlynių), baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (dėl to gali dažniau pasireikšti infekcija), kartu pasireiškiantis nenormalus raudonųjų bei baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (aptinkama atliekant kraujo tyrimus).

Nežinomo dažnio (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo), natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, magnio kiekio kraujyje sumažėjimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ar buteliuko etiketės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Tabletėms supakuotoms plastikiniuose buteliukuose: pirmą kartą atidarius buteliuką, Ipraalox suvartoti per tris mėnesius.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Ipraalox sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos:

Tablečių šerdis: maltitolis (E965), krospovidonas B, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas ir kalcio stearatas.

Tablečių dangalas: polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, sojų lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E 172), bevandenis natrio karbonatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras (dispersijos sudėtyje yra polisorbato 80 ir natrio laurilsulfato), trietilo citratas.

Ipraalox išvaizda ir kiekis pakuotėje

Ovalios, geltonos skrandyje neirios tabletės yra apytiksliai 8,2 x 4,4 mm dydžio.

Ipraalox tiekiamas OPA/Al/PVC/Al lizdinėmis plokštelėmis arba DTPE buteliukais.

Pakuotėje yra 7 arba 14 skrandyje neirių tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA”

A. Juozapavičiaus g. 6/2

LT-09310 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.

ul. Lubelska 52

35-233 Rzeszów

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją:

UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA”A. Juozapavičiaus g. 6/2LT-09310 VilniusTel. +370 5 275 5224

Faks.: +370 5 2755239

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Belgija Maalox Control 20 mg comprimés gastro-résistants
Estija Ipraalox
Graikija Ipraalox 20 mg Γαστροανθεκτικό δισκίο
Italija Maalox Reflusso 20 mg compresse gastroresistentni
Latvija Ipraalox 20 mg zarnās šķīstošā tabletes
Lietuva Ipraalox 20 mg skrandyje neirios tabletės
Nyderlandai Ipraalox 20 mg maagsapresistente tabletten
Portugalija Stomafor
Prancūzija Ipraalox 20 mg comprimés gastro-résistants
Rumunija Dicarbocal Control 20 mg comprimate gastrorezistente
Slovakija Ipraalox 20 mg gastrorezistentné tablety
Slovėnija Ipraalox 20 mg gastrorezistentne tablete

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-08.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

____________________________________________________________________________

Toliau išvardytos gyvenimo būdo ir mitybos rekomendacijos gali padėti sumažinti rėmenį ir su rūgštimi susijusius simptomus.

Venkite valgyti daug.

Valgykite lėtai.

Nerūkykite.

Mažinkite alkoholio ir kofeino vartojimą.

Mažinkite kūno svorį (jei yra antsvoris).

Nenešiokite ankštų drabužių ir diržų.

Venkite valgyti iki miegojimo likus mažiau kaip trims valandoms.

Pakelkite galvūgalį (jei simptomai vargina naktį).

Mažinkite maisto, galinčio sukelti rėmenį, vartojimą. Toks maistas gali būti šokoladas, pipirmėtės, šaltmėtės, riebus ir keptas maistas, rūgštus maistas, aštrus maistas, citrusiniai vaisiai, vaisių sultys, pomidorai."Ipraalox 20mg skrandyje neirios tabletės N14" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.252 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Saltoniškių g. 9, Vilnius
(8 5) 27 20 367
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.264 Vilnius

Ukmergės g. 308, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.332 Lentvaris

Vytauto g. 4c, Lentvaris
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.270 Vilnius

Konstitucijos pr. 7A, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.263 Klaipėda

Taikos pr. 141, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.163 Vilnius

Juodasis kelias 35, Vilnius
(8 5) 23 82 561
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.256 Vilnius

Jonažolių g. 1, Vilnius
(8 5) 23 14 542
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.147, Ariogala
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 110, Ariogala
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 VII 08:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.143 Kupiškis
Visuomenės vaistinė
Krantinės g. 30, Kupiškis
(8 459) 51 367
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 08:00 - 12:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Vaitiekūno P. vaistinė, IĮ
Z Vaistinės veiklai
Savanorių pr. 226-8, Vilnius
(8 5) 23 23 203
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena