E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Irinotecan Accord konc.infuz.tirp.100mg/5ml N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Irinotecan Accord konc.infuz.tirp.100mg/5ml N1
Veikliosios medžiagos: Irinotecan - 100mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Accord Healthcare
ATC kodas L01XX19
Vidutinė kaina: 30,36 Eur (104,83 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Irinotekanas priklauso vaistų, vadinamų citostatikais (priešvėžiniais vaistais), grupei. Irinotekanas vartojamas gydyti suaugusius pacientus, sergančius progresavusiu gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu, derinyje su kitais vaistais arba vienas (monoterapija).

Storosios (gaubtinės arba tiesiosios) žarnos vėžiui gydyti gydytojas gali Jums skirti irinotekano derinyje su 5-fluorouracilu/folino rūgštimi (5FU/FR) ir bevacizumabu.

Gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti gydytojas gali Jums skirti irinotekano derinyje su kapecitabinu ir bevacizumabu arba be jo.

Gydytojas gali skirti irinotekano ir cetuksimabo derinį storosios žarnos vėžiui (KRAS laukinio tipo), kuris ekspresuoja baltymą, vadinamą EAFR, gydyti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Irinotecan Accord vartoti negalima:

jeigu yra alergija irinotekano hidrochloridui trihidratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu sergate arba sirgote lėtine uždegimine žarnų liga arba žarnų nepraeinamumu;

jeigu žindote;

jeigu sergate sunkia kepenų liga;

jeigu yra sunkus kaulų čiulpų veiklos nepakankamumas;

jeigu yra bloga bendra sveikatos būklė (įvertinus pagal tarptautinius standartus);

jeigu vartojate natūralių paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Specialių atsargumo priemonių reikia imtis senyviems pacientams.

Irinotecan Accord yra priešvėžinis vaistas, todėl jis bus vartojamas specialiame skyriuje, prižiūrint gydytojui, kvalifikuotam skirti priešvėžinių vaistų. Skyriaus personalas paaiškins, kokių specialių priemonių reikia imtis gydymo metu ir po jo. Šis pakuotės lapelis padės Jums tai prisiminti.

Prieš pradedant gydymą Irinotecan Accord pasakykite savo gydytojui, jeigu:

sergate kepenų liga arba gelta;

sergate inkstų liga;

sergate astma;

kada nors esate gydyti spinduline terapija;

anksčiau buvote gydyti irinotekano tirpalu ir po to pasireiškė sunkus viduriavimas arba karščiavimas;

sergate širdies ligomis;

rūkote, Jūsų aukštas kraujospūdis arba padidėjęs cholesterolio kiekis, nes tai gali padidinti pavojų susirgti širdies liga gydymo Irinotecan Accord metu;

buvote paskiepyti arba Jus reikia nuo ko nors skiepytis;

vartojate kokius nors kitus vaistus. Žr. toliau skyrių „Kiti vaistai ir Irinotecan Accord“.

1. Pirmos 24 valandos po Irinotecan Accord pavartojimo

Irinotecan Accord infuzijos metu (30-90 min.) ir netrukus po to Jums gali pasireikšti šie simptomai:

Viduriavimas.

Ašarojimas.

Prakaitavimas.

Matymo sutrikimas.

Pilvo skausmas.

Didelis seilėtekis.

Šie simptomai vadinami „ūminiu cholinerginiu sindromu“, kurį galima gydyti atropinu. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami pasakykite gydytojui, kuris paskirs Jums reikalingą gydymą.

2. Nuo kitos dienos po Irinotecan Accord suleidimo iki kitos vaisto dozės leidimo

Šio laikotarpio metu galite patirti įvairių simptomų, kurie gali būti sunkūs ir reikalauti skubaus gydymo bei atidaus stebėjimo.

Viduriavimas

Viduriavimas, prasidėjęs praėjus daugiau negu 24 val. po Irinotecan Accord infuzijos (vėlyvasis viduriavimas), gali būti sunkus. Paprastai jis pasireiškia per 5 paras po infuzijos. Viduriavimą būtina slopinti nedelsiant, be to, Jums būtina atidi priežiūra. Tuoj pat po pirmo pasituštinimo skystomis išmatomis Jums būtina elgtis taip, kaip nurodyta toliau.

1. Pradėti vartoti gydytojo skirtų vaistų nuo viduriavimo tiksliai taip, kaip jo nurodyta. Nepasitarus su gydytoju, gydymo keisti negalima. Rekomenduojamas vaistas nuo viduriavimo yra loperamidas (pradinė jo dozė yra 4 mg, po reikia gerti po 2 mg kas 2 val., taip pat ir naktį). Taip vaisto reikia vartoti dar mažiausiai 12 val. po paskutinio pasituštinimo skystomis išmatomis. Rekomenduojama loperamido dozė neturi būti vartojama ilgiau kaip 48 valandas.

2. Nedelsiant pradėti gerti daug vandens ir skysčių (vandens, gazuoto vandens, putojančių nealkoholinių gėrimų, sriubos arba geriamųjų, skysčių kiekį organizme papildančių, preparatų).

3. Nedelsiant informuoti gydymą prižiūrinti gydytoją apie viduriavimą. Jeigu su juo susisiekti negalite, kreipkitės į ligoninės skyriaus, prižiūrinčio Jūsų gydymą Irinotecan Accord, gydytoją. Labai svarbu, kad jie žinotų apie viduriavimą.

Nedelsdami praneškite gydytojui arba skyriaus, prižiūrinčio gydymą, darbuotojams, jeigu:

Jums pasireiškė pykinimas, vėmimas arba karščiavimas bei viduriavimas.

praėjus 48 valandoms po gydymo nuo viduriavimo pradžios viduriavimas dar tęsiasi.

Pastaba. Nevartokite jokių kitų vaistų nuo viduriavimo, išskyrus tuos, kuriuos Jums skyrė gydytojas ir anksčiau minėtus skysčius. Laikykitės gydytojo nurodymų. Vaistų nuo viduriavimo negalima vartoti norint apsisaugoti nuo tolimesnių viduriavimo epizodų, net tuo atveju, jeigu Jums anksčiau yra buvęs vėlyvas viduriavimas po ankstesnių gydymo ciklų.

Karščiavimas

Jeigu kūno temperatūra pakyla virš 38 C, tai gali būti infekcinės ligos požymis, ypač tuo atveju, jeigu viduriuojate. Jeigu dėl bet kokių priežasčių karščiuojate (temperatūra aukštesnė negu 38 C), nedelsdami kreipkitės į savo arba gydymą prižiūrinčio skyriaus gydytoją, kad jie paskirtų Jums reikiamą gydymą.

Pykinimas ir vėmimas

Jeigu pykina ir (arba) vemiate, nedelsdami kreipkitės į savo arba gydymą prižiūrinčio skyriaus gydytoją.

Neutropenija

Dėl Irinotecan Accord poveikio gali sumažėti kai kurių baltųjų kraujo ląstelių, svarbių kovai su infekcija, kiekis. Tokia būklė vadinama neutropenija. Gydymo Irinotecan Accord metu neutropenija pasireiškia dažnai ir būna laikina. Gydytojas Jums lieps reguliariai atlikinėti kraujo tyrimus, kad galėtų sekti šių baltųjų kraujo ląstelių kiekį. Neutropenija yra sunkus sutrikimas. Jį būtina nedelsiant gydyti ir atidžiai sekti.

Kvėpavimo pasunkėjimas

Jeigu pasunkėja kvėpavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kepenų veiklos sutrikimas

Prieš pradedant gydyti Irinotecan Accord ir prieš kiekvieną kitą gydymo ciklą, reikės tikrinti kepenų veiklą (atlikti kraujo tyrimus).

Kiti vaistai ir Irinotecan Accord

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba ligoninės vaistininkui. Tai tinka ir vaistažolių bei stipraus poveikio vitaminų ir mineralinių medžiagų preparatams.

Jeigu vartojate Irinotecan Accord kartu su kapecitabinu, cetuksimabu arba bevacizumabu, taip pat perkaitykite ir kiekvieno iš šių vaistų pakuotės lapelius.

Kai kurie vaistai gali pakeisti Irinotecan Accord poveikį, pvz., ketokonazolas (vaistas grybelinėms ligoms gydyti), rifampicinas (vaistas tuberkuliozei gydyti), varfarinas (antikoaguliantas, vartojamas kraujui skystinti), atazanaviras (vaistas gydyti ŽIV), ciklosporinas arba takrolimuzas (jų vartojama organizmo imuninei sistemai slopinti) ir kai kurie vaistai epilepsijai gydyti (karbamazepinas, fenobarbitalis, fenitoinas).

Paprastųjų jonažolių (Hypericum perforatum) preparatų gydymo Irinotecan Accord metu ir tarp gydymo ciklų vartoti negalima, kadangi jie gali silpninti Irinotecan Accord poveikį.

Prieš operaciją apie irinotekano vartojimą reikia pasakyti gydytojui arba anesteziologui, kadangi šis vaistas gali keisti kai kurių operacijos metu vartojamų vaistų poveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo laikotarpiu Irinotecan Accord vartoti draudžiama. Irinotecan Accord gali pakenkti dar negimusiam vaikui.

Vaisingoms moterims gydymo metu pastojimo reikia išvengti. Gydymo metu ir mažiausiai 3 mėn. (vyrams) ir 1 mėn. (moterims) po gydymo pabaigos moterims ir vyrams būtina naudotis kontracepcijos priemonėmis. Vis dėlto jeigu minėtu laikotarpiu pastotumėte, turite nedelsdama apie tai informuoti gydytoją.

Gydymo Irinotecan Accord metu kūdikio maitinimą krūtimi būtina nutraukti.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Kai kuriais atvejais Irinotecan Accord gali sukelti šalutinį poveikį, kuris gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti įrangą ir mechanizmus. Jeigu kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pirmųjų 24 valandų laikotarpiu po Irinotecan Accord infuzijos Jums gali svaigti galva arba sutrikti rega. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti įrangos ar mechanizmų negalima.

Irinotecan Accord sudėtyje yra sorbitolio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto vienoje dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Irinotecan Accord infuzuojamas į vieną iš venų per 30-90 minučių.

Infuzijos dozė priklausys nuo Jūsų amžiaus, svorio ir ūgio ir bendros sveikatos būklės. Taip pat dozė priklausys ir nuo kitų Jums taikytų vėžio gydymo metodų. Gydytojas apskaičiuos Jūsų kūno paviršiaus plotą kvadratiniais metrais (m2).

Jeigu anksčiau buvote gydytas 5-fluorouracilu, Jus paprastai gydys vien Irinotecan Accord, pradedant nuo kas 3 savaites vartojamos 350 mg/m2 dozės.

Jeigu chemoterapija anksčiau nebuvo taikyta, paprastai Jums kas 2 savaites bus lašinama 180 mg/m2 Irinotecan Accord dozė, po to vartosite folino rūgšties ir 5-fluorouracilo.

Jeigu Jūs gydomas Irinotecan Accord ir cetuksimabo deriniu, paprastai Jums bus skiriama tokia pati irinotekano dozė, kokia buvo vartojama paskutinių ciklų prieš irinotekano režimą, metu. Irinotecan Accord negalima leisti anksčiau, negu po 1 val. po cetuksimabo infuzijos pabaigos.

Šių vaistų dozes nustato gydytojas, priklausomai nuo jūsų būklės ir patiriamo šalutinio poveikio.

Ką daryti pavartojus per didelę Irinotecan Accord dozę?

Mažai tikėtina, kad Jums bus sulašinta per didelė Irinotecan Accord dozė. Tačiau jeigu taip nutiktų, Jums gali pasireikšti sunkūs kraujo sutrikimai ir viduriavimas. Jums bus skirta maksimali palaikomoji priežiūra, siekiant išvengti viduriavimo sukeltos dehidracijos ir gydyti bet kokias infekcines komplikacijas. Jeigu manote, kad Jums buvo sulašinta per didelė dozė, kreipkitės į vaisto skyrusį gydytoją.

Jeigu praleidote Irinotecan Accord dozę

Labai svarbu, kad būtų sulašintos visos numatytos dozės. Jeigu praleidote dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydytojas Jus supažindins su šalutiniu poveikiu ir paaiškins gydymo šiuo vaistu riziką ir naudą. Kai kurie šalutiniai poveikiai turi būti gydomi nedelsiant.

Taip pat žr. poskyrį „ Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

Jeigu po vaisto pavartojimo pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsdami pasakykite gydytojui. Jeigu tuo metu esate ne ligoninėje, PRIVALOTE VYKTI į ją kuo greičiau.

Alerginė reakcijos. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu pasireiškia švokštimas, patinimas, išbėrimas arba niežulys (ypač jeigu apima visą kūną).

Sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinės ir anafilaktoidinės reakcijos) dažniausiai gali pasireikšti praėjus kelioms minutėms po vaisto injekcijos: odos paraudimas, įskaitant odos paraudimą su niežėjimu, plaštakų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos arba gerklės patinimą (galintį sutrikdyti rijimą ir labai pasunkinti kvėpavimą), Jums gali atrodyti, kad tuoj nualpsite.

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Kraujo sutrikimai: neutropenija (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių sumažėjimas), trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje), anemija.

Vėlyvasis viduriavimas.

Pykinimas ir vėmimas.

Plaukų slinkimas (baigus gydymą plaukai atauga).

Taikant kombinuotąjį gydymą laikinai padidėja kepenų fermentų arba bilirubino kiekio serume padidėjimas.

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10)

Ūminis cholinerginis sindromas. Pagrindiniai simptomai yra ankstyvasis viduriavimas ir įvairūs kitokie simptomai, pvz., pilvo skausmas; akių paraudimas, skausmas, niežėjimas ar ašarojimas (akies junginės uždegimas); nosies bėgimas (nosies gleivinės uždegimas); mažas kraujospūdis; kraujagyslių išsiplėtimas; prakaitavimas; šaltkrėtis; bloga bendroji savijauta ir negalavimas; svaigulys; regos sutrikimai; vyzdžių susiaurėjimas; ašarojimas ir seilių išsiskyrimo sustiprėjimas, pasireiškiantis per pirmąsias 24 valandas po Irinotecan Accord infuzijos.

Karščiavimas, infekcijos (įskaitant sepsį).

Karščiavimas, susijęs su labai sumažėjusiu baltųjų kraujo ląstelių kiekiu.

Skysčių netekimas (dehidracija), dažnai susijęs su viduriavimu ir (arba) vėmimu.

Vidurių užkietėjimas.

Nuovargis.

Padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas ir kreatinino kiekis kraujyje.

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100)

Alerginės reakcijos. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją, jeigu pasireiškia švokštimas, patinimas, išbėrimas arba niežulys (ypač jeigu apima visą kūną).

Lengvos odos reakcijos; lengvos infuzijos vietos reakcijos.

Pasunkėjęs kvėpavimas.

Plaučių liga (intersticinė plaučių liga).

Žarnyno nepraeinamumas.

Pilvo skausmą ir uždegimą sukeliantis viduriavimas (būklė, vadinama pseudomembraniniu kolitu).

Nedažni inkstų nepakankamumo atvejai, mažas kraujospūdis arba širdies ir kraujotakos nepakankamumas pacientams, kuriems pasireiškė dehidracijos epizodai, susiję su viduriavimu ir (arba) vėmimu arba sepsis.

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000)

Sunkios alerginės reakcijos (anafilaksinės ir anafilaktoidinės reakcijos) dažniausiai gali pasireikšti praėjus kelioms minutėms po vaisto injekcijos: odos paraudimas, įskaitant odos paraudimą su niežėjimu, plaštakų, pėdų, kulkšnių, veido, lūpų, burnos arba gerklės patinimą (galintį sutrikdyti rijimą ir labai pasunkinti kvėpavimą), Jums gali atrodyti, kad tuoj nualpsite. Jeigu taip atsitinka, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Ankstyvasis poveikis, pvz., raumenų susitraukimai arba mėšlungis, stingulys (parestezija).

Kraujavimas iš virškinamojo trakto ir storosios žarnos uždegimas, įskaitant apendicitą.

Žarnyno perforacija; anoreksija, pilvo skausmas, gleivinės uždegimas.

Kasos uždegimas.

Kraujospūdžio padidėjimas vaisto infuzijos metu ir po jos.

Kalio ir natrio kiekio kraujyje sumažėjimas, dažniausiai susijęs su viduriavimu ir vėmimu.

Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Laikinas kalbos sutrikimas.

Tam tikrų virškinimo fermentų, dalyvaujančių skaidant angliavandenius ir riebalus aktyvumo padidėjimas.

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Kepenų uždegimas su riebalų kaupimusi kepenyse.

Jeigu vartojate Irinotecan Accord ir cetuksimabo derinį, kai kurie šalutiniai poveikiai gali atsirasti dėl vartojamo derinio. Tai gali būti panašus į aknę bėrimas. Dėl šios priežasties, prašome taip pat perskaityti cetuksimabo pakuotės lapelį.

Jeigu vartojate Irinotecan Accord ir kapecitabino derinį, kai kurie šalutiniai poveikiai gali atsirasti dėl vartojamo derinio. Tai gali būti kraujo krešuliai (labai dažnai), alerginės reakcijos (dažnai), širdies smūgis arba pacientams, kurių baltųjų ląstelių kiekis mažas, gali prasidėti karščiavimas. Dėl šios priežasties, prašome taip pat perskaityti kapecitabino pakuotės lapelį.

Jeigu vartojate Irinotecan Accord ir kapecitabino ir bevacizumabo derinį, kai kurie šalutiniai poveikiai gali atsirasti dėl vartojamo derinio. Tai gali būti mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis, kraujo krešuliai, aukštas kraujo spaudimas ir širdies smūgis. Dėl šios priežasties, prašome taip pat perskaityti kapecitabino pakuotės lapelį.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Negalima užšaldyti.

Tik vienkartiniam vartojimui.

Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės ir flakono po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Irinotecan Accord sudėtis

Veiklioji medžiaga yra irinotekano hidrochloridas trihidratas.

1 ml koncentrato yra 20 mg irinotekano hidrochlorido trihidrato, atitinkančio 17,33 mg irinotekano.

Viename 2 ml flakone yra 40 mg irinotekano hidrochlorido trihidrato.

Viename 5 ml flakone yra 100 mg irinotekano hidrochlorido trihidrato.

Viename 15 ml flakone yra 300 mg irinotekano hidrochlorido trihidrato.

Viename 25 ml flakone yra 500 mg irinotekano hidrochlorido trihidrato.

Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis (E420), pieno rūgštis, natrio hidroksidas, vandenilio chlorido rūgštis ir injekcinis vanduo.

Irinotecan Accord išvaizda ir kiekis pakuotėje

Irinotecan Accord 20 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui yra skaidrus, šviesiai geltonos spalvos tirpalas.

Pakuotės dydžiai:

2 ml

5 ml

15 ml

25 ml

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Accord Healthcare B.V.

Winthontlaan 200

3526 KV Utrecht

Nyderlandai

Gamintojas

Accord Healthcare Limited

Sage House

319, Pinner Road

North Harrow

Middlesex HA1 4HF

Jungtinė Karalystė

Accord Healthcare Polska Sp.z o.o.,

ul. Lutomierska 50,95-200 Pabianice, Lenkija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Valstybės narės pavadinimas Vaisto pavadinimas
Austrija Irinotecan Accord 20 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung
Belgija Irinotecan Accord 20 mg/ml concentraat voor oplossing voor infusie
Bulgarija Irinotecan Accord 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Kipras Irinotecan Accord 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Čekija Irinotecan Accordpharma 20 mg/ml koncentrát pro infuzní roztok
Vokietija Irinotecan Accord 20 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung
Danija Irinotecan Accord
Estija Irinotecan Accord
Graikija Irinotecan Accord 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Suomija Irinotecan Accord 20 mg/ml Infuusiokonsentraatti, liuosta varten
Kroatija Irinotekan Accord 20 mg/ml koncentrat za otopinu za infuziju
Vengrija Irinotecan Accord 20 mg/ml koncentrátum oldatos infúzióhoz
Airija Irinotecan Hydrochloride 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Airija Irinotecan Accord 20 mg/ml, innrennslisþykkni, lausn
Italija Irinotecan Accord
Latvija Irinotecan Accord 20 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai
Lietuva Irinotecan Accord 20 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Malta Irinotecan Hydrochloride 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Lenkija Irinotecan Accord
Nyderlandai Irinotecan Accord 20 mg/ml concentraat voor oplossing voor infusie
Norvegija Irinotecan Accord
Portugalija Irinotecano Accord
Romanija Irinotecan Accord 20 mg/ml concentrat pentru solutie perfuzabila
Slovakija Irinotecan Accord 20 mg/ml infúzny koncentrát
Slovėnija Irinotekan Accord 20 mg/ml koncentrat za raztopino za infundiranje
Švedija Irinotecan Accord 20 mg/ml, koncentrat till infusionsvätska, lösning
Jungtinė Karalystė Irinotecan Hydrochloride 20 mg/ml Concentrate for Solution for Infusion
Ispanija Irinotecan Accord 20 mg/ml concentrado para solución para perfusión EFG
Prancūzija IRINOTECAN ACCORD 20 mg/ml, Solution à diluer pour perfusion

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-06-12.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Irinotecan Accord 20 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

Vartojimo instrukcija (citotoksinis preparatas)

Darbas su Irinotecan Accord

Su Irinotecan Accord, kaip ir su kitais vaistiniais preparatais nuo vėžio, reikia dirbti atsargiai. Praskiedimas turi būti atliekamas apmokyto personalo aseptinėmis sąlygomis tam skirtoje vietoje. Būtina imtis atsargumo priemonių, kad vaistinio preparato nepatektų ant odos ir gleivinės.

Su apsisaugojimu susijusios irinotekano infuzinio tirpalo ruošimo instrukcijos

1. Būtina naudoti apsaugomąsias kameras ir dėvėti apsaugomąsias pirštines bei chalatus. Jeigu apsaugomųjų kamerų nėra, reikia naudoti burnos kaukę ir apsaugomuosius akinius.

2. Atviras talpykles, pvz., injekcinius flakonus ar infuzijų buteliukus, bei panaudotas kaniules, švirkštus, kateterius, vamzdelius ir citostatiko atliekas reikia laikyti pavojingomis atliekomis ir jas tvarkyti laikantis vietinių darbo su PAVOJINGOMIS ATLIEKOMIS gairių.

3. Jeigu vaisto išpilama, laikykitės toliau pateikiamų instrukcijų.

Būtina dėvėti apsaugomuosius drabužius.

Stiklo duženas reikia surinkti ir sudėti į PAVOJINGŲ ATLIEKŲ talpyklę.

Užterštus paviršius reikia tinkamai nuplauti dideliu kiekiu šalto vandens.

Po to nuplautus paviršius reikia gerai nušluostyti, o šluostymui naudotą medžiagą reikia tvarkyti kaip PAVOJINGAS ATLIEKAS.

4. Jeigu Irinotecan Accord patenka ant odos, ją būtina nuplauti dideliu kiekiu bėgančio vandens ir po to nuplauti muilu ir vandeniu. Jeigu vaistinio preparato patenka ant gleivinės, ją būtina kruopščiai nuplauti vandeniu. Jeigu atsiranda nemalonių pojūčių, pacientas turi kreiptis į gydytoją.

5. Jeigu Irinotecan Accord patenka ant akių, jas būtina nuplauti dideliu kiekiu vandens. Būtina nedelsiant kreiptis į oftalmologą.

Infuzinio tirpalo ruošimas

Irinotecan Accord koncentratas infuziniam tirpalui yra skirtas tik infuzuoti į veną, prieš tai jį praskiedus rekomenduojamais skiedikliais: arba 0,9 % natrio chlorido infuziniu tirpalu, arba 5 % gliukozės infuziniu tirpalu. Aseptinėmis sąlygomis kalibruotu švirkštu reikia įtraukti reikiamą Irinotecan Accord koncentrato infuziniam tirpalui kiekį ir jį suleidus į 250 ml infuzijų maišelį ar buteliuką. Infuzinį tirpalą reikia gerai sumaišyti talpyklę sukiojant rankomis.

Po pakuotės atidarymo vaistinį preparatą reikia praskiesti ir vartoti nedelsiant.

Irinotekano tirpalas, kai jo ruošimui naudojami infuziniai tirpalai (0,9 % (m/V) natrio chlorido tirpalas ir 5 % (m/V) gliukozės tirpalas), fiziniu ir cheminiu požiūriu išlieka stabilus iki 28 dienų, jeigu yra laikomas MTPE ar PVC talpyklėse 5 °C arba 25 °C temperatūroje ir nuo šviesos apsaugotoje vietoje. Nustatyta, kad nuo šviesos neapsaugotoje vietoje laikomas tirpalas fiziniu ir cheminiu požiūriu išlieka stabilus iki 3 dienų.

Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą tirpalą reikia vartoti nedelsiant. Jeigu vaistinis preparatas nevartojamas iš karto, už laikymo trukmę ir sąlygas iki vartojimo atsako vartotojas. Paprastai tirpalas negali būti laikomas ilgiau kaip 24 val. 2 °C 8 °C temperatūroje, nebent buvo tirpinta ar skiesta (ir t. t.) kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

Jeigu flakone ar po praskiedimo atsiranda bet kokių nuosėdų, vaistą reikia išmesti laikantis standartinių citotoksiniams vaistiniams preparatams skirtų procedūrų.

Irinotecan Accord negalima suleisti į veną smūgine doze arba infuzuoti į veną per trumpesnį kaip 30 minučių arba ilgesnį kaip 90 minučių laikotarpį.

Atliekų tvarkymas

Visas priemones, naudotas ruošiant ar infuzuojant Irinotecan Accord arba kitaip kontaktavusias su vaistu, reikia tvarkyti laikantis vietinių gairių, taikomų darbui su citotoksinėmis medžiagomis."Irinotecan Accord konc.infuz.tirp.100mg/5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena