E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Iviverz 600mg/300mg plėvele dengtos tabletė N30

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys priešvirusiniai vaistai
Pavadinimas: Iviverz 600mg/300mg plėvele dengtos tabletė N30
Veikliosios medžiagos: Abacavir, Lamivudine
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Accord Healthcare
ATC kodas J05AR02
Vidutinė kaina:
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Iviverz gydomi ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso) infekcija užsikrėtę suaugusieji, paaugliai ir vaikai, kurių kūno masė yra ne mažesnė kaip 25 kg.

Iviverz sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, kuriomis gydoma ŽIV infekcija: abakaviras ir lamivudinas. Šios medžiagos priklauso antiretrovirusinių vaistų, kurie vadinami nukleozidų analogais atvirkštinės transkriptazės inhibitoriais (NATI), grupei.

Iviverz pilnai neišgydo ŽIV infekcijos. Šis vaistas mažina virusų kiekį organizme ir palaiko jį mažą. Be to, vaistas didina CD4 kūnelių kiekį kraujyje. CD4 kūneliai yra tai tam tikro tipo baltieji kraujo kūneliai, kurios svarbios organizmui kovojant su infekcijomis.

Kiekvienas organizmas kitaip reaguoja į gydymą Iviverz. Gydymo veiksmingumą stebės Jūsų gydytojas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Iviverz vartoti negalima

jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) abakavirui (arba bet kuriems kitiems vaistams, kurių sudėtyje yra abakaviro), lamivudinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas 4 skyriuje.

Jeigu manote, kad nurodytos būklės Jums tinka, kreipkitės į gydytoją. Iviverz nevartokite.

Specialių atsargumo priemonių vartojant Iviverz reikia

Kai kuriems Iviverz arba kitokius vaistų nuo ŽIV derinius vartojantiems žmonėms yra didesnė šalutinio poveikio rizika. Turite žinoti, kad kyla papildoma rizika:

jeigu sergate vidutinio sunkumo arba sunkia kepenų liga;

jeigu sirgote kepenų liga, įskaitant hepatitą B arba C (jeigu pasireiškia hepatito B infekcija, nepasitarus su gydytoju Iviverz vartojimo nutraukti negalima, nes hepatitas gali atsinaujinti);

jeigu turite daug antsvorio (ypač, jeigu esate moteris);

jeigu sergate diabetu ir gydotės insulinu;

jeigu sergate inkstų liga.

Jeigu yra nurodytų aplinkybių, pasakykite gydytojui prieš vartodami Iviverz. Vartojant šį vaistą, gali tekti papildomai pasitikrinti, įskaitant kraujo tyrimus. Daugiau informacijos žr. 4 skyriuje.

Padidėjusio jautrumo abakavirui reakcijos

Padidėjusio jautrumo reakcija (sunki alerginė reakcija) gali pasireikšti net tiems pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno.

Atidžiai perskaitykite visą informaciją apie padidėjusio jautrumo reakcijas šio lapelio 4 skyriuje.

Širdies priepuolio rizika

Paneigti, kad abakaviras gali didinti širdies priepuolio riziką, negalima.

Pasakykite gydytojui, jeigu sergate širdies liga, rūkote arba sergate kitomis ligomis, kurios gali didinti širdies ligos riziką, pavyzdžiui, yra padidėjęs kraujospūdis arba sergate diabetu. Iviverz vartojimo nutraukti negalima tol, kol tai padaryti nurodys gydytojas.

Svarbūs simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį

Kai kuriems žmonėms, vartojantiems vaistų nuo ŽIV infekcijos, pasireiškia kitos būklės, kurios gali būti sunkios. Turite žinoti apie svarbius požymius ir simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį vartojant Iviverz.

Perskaitykite visą informaciją skyrelyje ,,Kitas galimas šalutinis poveikis taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais“ šio lapelio 4 skyriuje.

Apsaugokite kitus žmones

ŽIV galima užsikrėsti lytinių santykių metu nuo užsikrėtusio žmogaus arba per užkrėstą kraują (pvz., keičiantis panaudotomis injekcinėmis adatomis). Vartodami šį vaistą, Jūs vis tiek galite užkrėsti kitus žmones ŽIV, nors taikant veiksmingą antiretrovirusinį gydymą, rizika yra mažesnė. Pasitarkite su savo gydytoju, kokių atsargumo priemonių reikia, kad apsaugotumėte kitus žmones nuo užkrėtimo infekcija.

Kiti vaistai ir Iviverz

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus ar vaistus, įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nepamirškite pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojant Iviverz, pradedate kartu vartoti naujų vaistų.

Kartu su Iviverz vartoti negalima šių vaistų:

emtricitabino (ŽIV infekcijai gydyti);

kitų vaistų, kurių sudėtyje lamivudino (ŽIV infekcijai arba hepatito B infekcijai gydyti);

didelių trimetoprimo ir sulfametoksazolo (antibiotikai) dozių;

kladribino, kuris vartojamas plaukuotųjų ląstelių leukemijai gydyti.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų.

Kai kurie vaistai sąveikauja su Iviverz

Tokie vaistai yra:

fenitoinas (gydoma epilepsija).

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate fenitoiną. Vartojant Iviverz, gydytojas turės Jus stebėti;

metadonas (vartojamas kaip heroino pakaitalas). Abakaviras greitina metadono šalinimą iš organizmo. Jeigu vartojate metadoną, būsite stebimi, ar neatsiranda nutraukimo simptomų. Gali prireikti keisti metadono dozę.

Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate metadoną.

Nėštumas

Iviverz vartoti nėštumo metu nerekomenduojama. Iviverz ir panašūs vaistai gali daryti šalutinį poveikį vaisiui.

Jeigu nėštumo metu vartojote Iviverz, Jus gydantis gydytojas gali reguliariai atlikti kraujo ir kitus diagnostinius tyrimus tam, kad stebėtų vaisiaus vystymąsi. Kūdikiams, kurių motinos nėštumo metu vartojo NNATI, gydymo nuo ŽIV nauda nusvėrė šalutinio poveikio riziką.

Žindymo laikotarpis

ŽIV užsikrėtusioms moterims žindyti negalima, nes kūdikis per motinos pieną gali užsikrėsti ŽIV. Be to, nedidelis Iviverz sudėtyje esančių medžiagų kiekis gali išsiskirti į motinos pieną.

Jeigu žindote arba ketinate žindyti kūdikį:

nedelsdama pasikalbėkite su gydytoju.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Iviverz gali sukelti šalutinį poveikį, kuris gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Pasikalbėkite su savo gydytoju apie Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus Iviverz vartojimo metu.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Iviverz medžiagas

Iviverz sudėtyje yra dažiklio, vadinamo saulėlydžio geltonuoju (E110), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Šį vaistą visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama Iviverz dozė suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams, kurių kūno masė yra 25 kg ar didesnė, yra po vieną tabletę vieną kartą per parą.

Nurykite visą tabletę užsigerdami vandeniu. Iviverz galima vartoti su maistu arba be jo.

Reguliariai lankykitės pas gydytoją

Iviverz padeda kontroliuoti Jūsų būklę. Turite kasdien vartoti vaistą, kad liga nesunkėtų. Visgi gali pasireikšti kitos infekcijos ir ligos, susijusios su ŽIV infekcija.

Palaikykite ryšį su savo gydytoju ir nenutraukite Iviverz vartojimo be gydytojo nurodymo.

Ką daryti pavartojus per didelę Iviverz dozę?

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Iviverz, reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui arba patarimo kreiptis į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Iviverz

Jeigu pamiršote išgerti vaisto dozę, padarykite tai kuo greičiau kai prisiminsite. Toliau vaistą vartokite kaip anksčiau. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Svarbu Iviverz vartoti reguliariai, nes vartojant nereguliariai, didėja padidėjusio jautrumo reakcijų rizika.

Nustojus vartoti Iviverz

Jeigu dėl kokių nors priežasčių nutraukėte Iviverz vartojimą, ypač manydami, kad pasireiškė šalutinis poveikis, ar dėl kitos ligos:

prieš atnaujinant vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nustatys, ar pasireiškę simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu gydytojui atrodys, kad susiję, nurodys daugiau niekada nevartoti Iviverz arba kitokių vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro. Svarbu vykdyti gydytojo nurodymus.

Jeigu gydytojas nurodys atnaujinti Iviverz vartojimą, paprašys Jūsų pirmąsias vaisto dozes vartoti aplinkoje, kur prireikus, būtų galimybė suteikti medicininę pagalbą.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Galimas šalutinis poveikis

ŽIV gydymo metu gali padidėti kūno svoris ir lipidų bei gliukozės koncentracijos kraujyje. Tokie pokyčiai iš dalies gali būti susiję su sveikatos būklės pagerėjimu ir gyvenimo būdu, o lipidų pokyčiai kai kuriais atvejais yra susiję su vaistų nuo ŽIV vartojimu. Jus gydantis gydytojas tirs, ar neatsiranda tokių pokyčių.

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydantis nuo ŽIV, ne visada galima pasakyti, ar šalutinio poveikio simptomus sukėlė Iviverz, kiti vartojami vaistai ar pati ŽIV liga. Todėl labai svarbu pasakyti gydytojui apie visus Jūsų sveikatos pokyčius.

Padidėjusio jautrumo reakcija (sunki alerginė reakcija), kuri aprašyta šio pakuotės lapelio įrėmintame skyrelyje „Padidėjusio jautrumo reakcijos“, gali pasireikšti net tiems pacientams, kurie neturi HLA-B*5701 geno.

Labai svarbu perskaityti ir suprasti informaciją apie šią sunkią reakciją.

Taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais, be toliau išvardyto Iviverz šalutinio poveikio, gali pasireikšti ir kitokios būklės.

Svarbu perskaityti toliau šiame skyriuje skyrelyje ,,Kitas galimas šalutinis poveikis taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais“ esančią informaciją.

Padidėjusio jautrumo reakcijos

Iviverz sudėtyje yra abakaviro (tai yra veiklioji medžiaga, kurios yra ir kitų vaistų sudėtyje. Abakaviras gali sukelti sunkią alerginę reakciją, kuri vadinama padidėjusio jautrumo reakcija. Tokios padidėjusio jautrumo reakcijos buvo dažniau stebėtos žmonėms, vartojantiems vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro.

Kam pasireiškia tokios reakcijos?

Padidėjusio jautrumo reakcijos abakavirui gali pasireikšti bet kuriam žmogui ir jos gali kelti pavojų gyvybei, jeigu Iviverz bus vartojamas toliau.

Tokios reakcijos tikimybė yra didesnė, jeigu turite geną, kuris vadinamas HLA-B*5701 (bet ši reakcija gali pasireikšti ir tuo atveju, jeigu neturite šio geno). Prieš skiriant vartoti Iviverz, bus ištirta, ar turite šį geną. Jeigu žinote, kad turite šį geną, prieš pradedant vartoti Iviverz, apie tai pasakykite gydytojui.

Maždaug 3-4 iš 100 pacientų, kurie neturėjo geno, vadinamo HLA-B*5701, klinikinių tyrimų metu vartojant abakavirą pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija.

Kokie simptomai pasireiškia?

Dažniausi simptomai yra:

karščiavimas (kūno temperatūros padidėjimas) ir odos išbėrimas.

Kiti dažnai pasireiškiantys simptomai yra:

pykinimas (blogavimas), vėmimas (šleikštulys), viduriavimas, pilvo (skrandžio) skausmas ir didelis nuovargis.

Kiti simptomai yra:

Sąnarių ar raumenų skausmas, kaklo patinimas, dusulys, gerklės skausmas, kosulys, kartais pasireiškiantis galvos skausmas, akies uždegimas (konjunktyvitas), burnos opos, sumažėjęs kraujospūdis, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas ar nutirpimas.

Jeigu ir toliau vartosite Iviverz, simptomai sunkės ir gali kelti pavojų gyvybei.

Kada pasireiškia tokios reakcijos?

Padidėjusio jautrumo reakcijos gali pasireikšti bet kuriuo gydymo Iviverz laikotarpiu, bet dažniausiai jų atsiranda per pirmąsias 6 gydymo savaites.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją:

1. jeigu pasireiškė odos išbėrimas ARBA

2. jeigu pasireiškė bent 2 simptomai iš išvardytų grupių:

- karščiavimas;

- kvėpavimo pasunkėjimas, gerklės skausmas ar kosulys;

- pykinimas ar vėmimas, viduriavimas ar pilvo skausmas;

- didelis nuovargis ar skausmingumas arba bendrasis negalavimas.

Gydytojas gali rekomenduoti nutraukti Iviverz vartojimą.

Jeigu nutraukėte Iviverz vartojimą

Jeigu nutraukėte Iviverz vartojimą dėl padidėjusio jautrumo reakcijos, NIEKADA DAUGIAU NEVARTOKITE Iviverz arba bet kurių kitų vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro. Jeigu atnaujinsite vartojimą, per kelias valandas gali pasireikšti gyvybei pavojingas kraujospūdžio sumažėjimas arba ištikti mirtis.

Jeigu dėl kokių nors priežasčių nutraukėte Iviverz vartojimą, ypač manydami, kad pasireiškė šalutinis poveikis, ar dėl kitos ligos:

prieš atnaujindami vaisto vartojimą, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas nustatys, ar simptomai buvo susiję su padidėjusio jautrumo reakcija. Jeigu gydytojui atrodys, kad susiję, nurodys daugiau niekada nevartoti Iviverz arba kitokių vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro. Svarbu vykdyti gydytojo nurodymus.

Kartais padidėjusio jautrumo reakcijos pasireiškė žmonėms, vėl pradėjusiems vartoti preparatą, kurio sudėtyje yra abakaviro, kuriems prieš nutraukiant vaisto vartojimą, buvo pasireiškęs tik vienas iš simptomų, išvardytų įspėjamojoje kortelėje.

Pacientams, kuriems anksčiau vartojant vaistų, kurių sudėtyje yra abakaviro, nebuvo jokių padidėjusio jautrumo simptomų, labai retais atvejais vėl pradėjus vartoti tokius vaistus, pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija.

Jeigu gydytojas nurodys atnaujinti Iviverz vartojimą, paprašys Jūsų pirmąsias dozes vartoti aplinkoje, kur prireikus, būtų galimybė suteikti medicininę pagalbą.

Jeigu pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija Iviverz, grąžinkite likusias Iviverz tabletes saugiam sunaikinimui. Kaip tai padaryti, klauskite gydytojo arba vaistininko.

Iviverz pakuotėje yra įspėjamoji kortelė, kurioje Jums ir medicinos personalui primenama apie

padidėjusio jautrumo reakcijas. Atskirkite šią kortelę ir visą laiką turėkite ją su savimi.

Dažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių

padidėjusio jautrumo reakcija;

galvos skausmas;

blogavimas (pykinimas);

šleikštulys (vėmimas);

viduriavimas;

pilvo skausmas;

apetito nebuvimas;

nuovargis, energijos stoka;

karščiavimas (kūno temperatūros padidėjimas);

bendra bloga savijauta;

miego sutrikimai (nemiga);

raumenų skausmas ir diskomfortas;

sąnarių skausmas;

kosulys;

nosies dirginimas ir sloga;

odos išbėrimas;

plaukų slinkimas.

Nedažnas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių

mažas raudonųjų kraujo kūnelių kiekis (anemija) arba mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis (neutropenija);

kepenų fermentų suaktyvėjimas;

kūnelių, kurios dalyvauja kraujo krešėjime, kiekio sumažėjimas (trombocitopenija).

Retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių

kepenų funkcijos sutrikimai, pavyzdžiui, gelta, kepenų padidėjimas arba suriebėjimas, uždegimas (hepatitas);

kasos uždegimas (pankreatitas);

raumenų audinio irimas.

Retas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai

fermento, vadinamo amilaze, suaktyvėjimas.

Labai retas šalutinis poveikis

Gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių

nutirpimas, odos dilgčiojimo pojūtis (dilgčiojimas ir dygsėjimas);

galūnių silpnumo pojūtis;

odos išbėrimas, dėl kurio gali atsirasti pūslių arba į taikinius panašus išbėrimas (tamsų tašką centre supa šviesesnė sritis, o pakraštyje vėl tamsus žiedas) (daugiaformė eritema);

išplitęs išbėrimas, pasireiškiantis pūslėmis ir odos lupimusi, ypač apie burną, nosį, akis ir lytinius organus (Stivenso ir Džonsono sindromas), ir sunkesnė išbėrimo forma, dėl kurios nusilupa daugiau kaip 30 % kūno paviršiaus odos (toksinė epidermolizė);

pieno rūgšties acidozė (padidėjęs pieno rūgšties kiekis kraujyje).

Jeigu pastebėjote tokių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Labai retas šalutinis poveikis, kurį gali rodyti kraujo tyrimai

kaulų čiulpų nepajėgumas gaminti naujus raudonuosius kraujo kūnelius (gryna eritropoezės ląstelių aplazija).

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis

Jeigu pasireiškė sunkus ar nerimą keliantis šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kitas galimas šalutinis poveikis taikant gydymą nuo ŽIV vaistų deriniais

Taikant gydymą vaistų deriniais, pavyzdžiui Iviverz, gydymo nuo ŽIV metu gali pasireikšti kitokios būklės.

Infekcijos ir uždegimo simptomai

Gali suaktyvėti buvusios infekcijos

Žmonių, kurių organizme yra išplitusi ŽIV infekcija (AIDS), imuninė sistema yra susilpnėjusi ir jiems yra didesnė sunkių infekcijų (sukeltų sąlyginai patogeninių mikroorganizmų) pasireiškimo tikimybė. Tokios infekcijos gali būti „nebylios“ ir jų gali neatpažinti nusilpusi imuninė sistema iki tol, kol bus pradėtas gydymas. Pradėjus gydymą, imuninė sistema sustiprėja ir gali pradėti kovoti su infekcijomis, todėl gali pasireikšti infekcijos ar uždegimo simptomai. Paprastai pasireiškia tokie simptomai: karščiavimas kartu su vienu iš išvardytų požymių:

galvos skausmas;

pilvo diegliai;

kvėpavimo pasunkėjimas.

Sustiprėjus imuninei sistemai, retais atvejais ji taip pat gali pradėti kovoti su sveikais organizmo audiniais (autoimuniniai sutrikimai). Autoimuninių sutrikimų simptomai gali pasireikšti, praėjus daug mėnesių nuo vaistinių preparatų vartojimo ŽIV infekcijai gydyti pradžios. Simptomai gali būti:

palpitacijos (dažno ar neritmiško širdies plakimo jutimas) ar drebulys;

hiperaktyvumas (pernelyg didelis neramumas ir judėjimas);

silpnumas, pirmiausia apimantis rankas ir kojas, vėliau išplintantis į liemenį.

Jeigu atsirado kokių nors infekcijos ir uždegimo simptomų arba jeigu pastebėjote kurį nors iš pirmiau nurodytų simptomų:

nedelsdami pasakykite gydytojui. Kitų vaistų nuo infekcijos be gydytojo nurodymo vartoti negalima.

Gali pasireikšti kaulų sutrikimas

Kai kuriems žmonėms, kuriems taikomas gydymas nuo ŽIV vaistų deriniais, pasireiškia būklė, vadinama osteonekroze. Dėl šios būklės dalis kaulų audinio žūsta, nes sumažėja kaulų aprūpinimas krauju. Šios būklės atsiradimo tikimybė yra didesnė:

jeigu vartojate vaistų derinius ilgą laiką;

jeigu kartu vartojate vaistų nuo uždegimo, vadinamų kortikosteroidais;

jeigu vartojate alkoholį;

jeigu imuninė sistema yra labai nusilpusi;

jeigu turite antsvorio.

Osteonekrozės požymiai yra šie:

sąnarių sąstingis;

diegliai ir skausmai (ypač klubo, kelio ar peties);

apsunkintas judėjimas.

Jeigu pastebėjote tokių simptomų:

pasakykite gydytojui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Iviverz

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Ant kartono dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Buteliukai

Pirmą kartą atidarius cheminis, fizinis ir mikrobiologinis stabilumas užtikrinamas 30 dienų, laikant žemesnėje kaip 25 ˚C temperatūroje.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Iviverz sudėtis

Veikliosios medžiagos: kiekvienoje Iviverz plėvele dengtoje tabletėje yra 600 mg abakaviro ir 300 mg lamivudino.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė PH 102 (E460), mikrokristalinė celiuliozė PH 200 (E460), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K90 (E1201), magnio stearatas (E470b), hipromeliozė 5 (E464), makrogolis 400 (E1521), titano dioksidas (E171), saulėlydžio geltonojo FCF aliuminio dažalas (E110).

Iviverz išvaizda ir kiekis pakuotėje

Iviverz yra oranžinės spalvos modifikuotos kapsulės formos plėvele dengtos tabletės. Tabletės išmatavimai yra 19,4 mm x 10,4 mm.

Iviverz tiekiamas aliuminio-PVC/PE/PVDC baltomis nepermatomomis lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 30 tablečių arba sudėtinėmis pakuotėmis, kuriose yra 90 (3 pakuotės po 30) tablečių nepermatomose baltose aliuminio-PVC/PE/PVDC lizdinėse plokštelėse.

Iviverz tiekiamas baltuose plastikiniuose DTPE buteliukuose su plastikiniu baltu PP dangteliu, kuriuose yra 30 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Actavis Group PTC ehf.

Reykjavikurvegi 76-78

220 Hafnarfjörður

Islandija

Gamintojas

Remedica Ltd.

Aharnon Street, Limassol Industrial Estate

Limassol 3056

Kipras

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija, Kipras, Čekija, Danija, Graikija, Suomija, Vengrija, Airija, Islandija, Lietuva, Latvija, Malta, Norvegija, Lenkija, Švedija, Jungtinė Karalystė – Iviverz.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-02-24.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Iviverz 600mg/300mg plėvele dengtos tabletė N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena