Jodo BP tirpalą vartoti draudžiama:
- jeigu padidėjęs jautrumas bent vienai iš sudedamųjų preparato dalių. Ant mažo odos ploto reikia patikrinti, ar nepadidėjęs paciento jautrumas jodui.
jei yra atvira žaizda, šlapiuojanti egzema. Preparato negalima tepti ant atviros žaizdos, vietos kur yra šlapiuojanti egzema.
tepti ant gleivinės.
Specialių atsargumo priemonių reikia:
jodo tirpalo neturi patekti į akis, ant žaizdos ir gleivinės. Jei taip atsitinka, reikia nuplauti silpnu natrio tiosulfato tirpalu ir dideliu vandens kiekiu.
ant vietos, pateptos jodo tirpalu, negalima dėti sandarinamojo tvarsčio.
Jodas oksiduoja metalus (sukelia metalinių instrumentų koroziją), todėl jų dezinfekuoti šiuo preparatu negalima.
Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparatas pavojingas vaisiui, jeigu naudojamas ilgiau kaip savaitę.
Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Preparatas patenka į motinos pieną, todėl gali slopinti naujagimio ir kūdikio skydliaukės veiklą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojamas pagal nurodymus jodo tirpalas gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu medikamentas vartojamas ilgiau arba juo tepamas didesnis odos plotas, jodas gali patekti į sisteminę kraujotaką ir daryti įtaką skydliaukės veiklai.
Jei ta pati odos vieta tepama jodu ir kitomis odą sausinančiomis ar erzinančiomis medžiagomis, galimas stipresnis odos erzinimas