E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Memantine Orion 20mg plėvele dengtos tabletės N56

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Memantine Orion 20mg plėvele dengtos tabletės N56
Veikliosios medžiagos: Memantine - 20mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Orion Pharma
ATC kodas N06DX01
Vidutinė kaina: 12,32 Eur (42,54 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Kaip veikia Memantine Orion?

Memantine Orion priklauso vaistų, kurie vadinami priešdemenciniais, grupei.

Atmintis, sergant Alzheimerio liga, prarandama dėl impulsų perdavimo galvos smegenyse sutrikimo. Smegenyse yra N-metil-D-aspartatui (NMDA) jautrių receptorių, kurie dalyvauja perduodant nervinį impulsą, svarbų mokymuisi ir atminčiai. Memantine Orion priklauso vaistų, vadinamų NMDA receptorių antagonistais, grupei. Veikdamas šiuos receptorius, Memantine Orion gerina nervinių impulsų perdavimą ir atmintį.

Kam Memantine Orion vartojamas

Memantine Orion gydomi pacientai, sergantys vidutinio sunkumo ir sunkia Alzheimerio liga.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Memantine Orion vartoti negalima:

jeigu yra alergija memantino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Memantine Orion:

jeigu yra buvę epilepsinių traukulių priepuolių;

jeigu neseniai ištiko miokardo infarktas (širdies priepuolis), sergate staziniu širdies nepakankamumu arba nekontroliuojama hipertenzija (padidėjusiu kraujospūdžiu).

Minėtais atvejais pacientui būtina atidi gydytojo priežiūra. Jis reguliariai nustatinėja, ar naudinga toliau vartoti Memantine Orion.

Jeigu yra inkstų funkcijos sutrikimas (inkstų liga), gydymo metu gydytojas atidžiai seka inkstų funkciją ir, jei reikalinga, koreguoja memantino dozę.

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti amantadino (Parkinsono ligai gydyti), ketamino (medžiagos, kuri įprastai vartojama kaip anestetikas), dekstrometorfano (vaisto, kuris įprastai vartojamas gydyti kosuliui) ir kitų NMDA receptorių antagonistų.

Informuokite gydytoją jeigu neseniai pakeitėte ar planuojate iš esmės keisti mitybą (pvz., įprastinę į vegetarinę), yra inkstų kanalėlių acidozė (dėl inkstų funkcijos sutrikimo (blogos inkstų funkcijos) kraujyje padaugėja rūgštis sudarančių medžiagų) arba sunki infekcinė šlapimo takų liga (latakų, kuriais teka šlapimas), kadangi gali reikėti keisti dozę.

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Memantine Orion vartoti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir Memantine Orion

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Memantine Orion ypač gali keisti toliau išvardintų vaistų poveikį, todėl gydytojui gali prireikti koreguoti jų dozę:

amantadino, ketamino, dekstrometorfano;

dantroleno, baklofeno;

cimetidino, ranitidino, prokainamido, chinidino, chinino, nikotino hidrochlorotiazido (įskaitant kompleksinius preparatus, kuriuose yra hidrochlorotiazido);

anticholinerginių vaistų (vaistų nuo judesių sutrikimo arba žarnyno spazmų);

preparatų nuo traukulių (juos šalinančių arba neleidžiančių jiems prasidėti);

barbitūratų (migdomųjų vaistų);

dopaminerginės sistemos agonistų (pavyzdžiui L dopos, bromokriptino);

neuroleptikų (vaistų nuo psichikos ligų);

geriamųjų antikoaguliantų.

Atvykus į ligoninę, gydytojui reikia pasakyti apie Memantine Orion vartojimą.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Nėščioms meterims memantino vartoti nerekomenduojama.

Memantine Orion vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Ar galima dėl Alzheimerio ligos vairuoti ir valdyti mechanizmus, nustato gydytojas. Vartojant Memantine Orion, gali kisti reakcija, todėl žmogus gali nesugebėti vairuoti ir valdyti mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Memantine Orion galima vartoti su maistu arba nevalgius.

Dozavimas

Suaugusiems, įskaitant senyvus, rekomenduojama paros dozė yra 20 mg, 1 kartą per parą. Kad sumažėtų šalutinio poveikio pasireiškimo rizika, dozę reikia didinti palaipsniui taip, kaip nurodyta lentelėje.

Pirma savaitė 5 mg kartą per parą
Antra savaitė 10 mg kartą per parą
Trečia savaitė 15 mg kartą per parą
Nuo ketvirtos savaitės 20 mg kartą per parą

Rekomenduojama pradinė dozė yra 5 mg memantino 1 kartą per parą pirmą savaitę. Antrą savaitę dozę padidinti iki 10 mg 1 kartą per parą, trečią savaitę – 15 mg 1 kartą per parą. Nuo ketvirtos savaitės rekomenduojama dozė yra 20 mg memantino 1 kartą per parą.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jeigu sutrikusi inkstų funkcija, dozę nustato gydytojas atižvelgdamas į Jūsų būklę. Vaisto vartojimo metu gydytojo nurodytais intervalais reikia daryti inkstų funkcijos tyrimus.

Vartojimo metodas

Memantine Orion reikia vartoti 1 kartą per parą. Kad poveikis būtų geresnis, vaistą reikia vartoti reguliariai kiekvieną dieną tuo pačiu paros metu. Tabletę reikia nuryti užsigeriant vandeniu.

Tabletes galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

Gydymo trukmė

Memantine Orion galima vartoti tol, kol juntamas teigiamas jo poveikis. Nenustokite vartoti tablečių, nebent taip lieptų gydytojas. Nustojus vartoti šį vaistą, gydymo nauda palaipsniui išnyks. Gydymo veiksmingumą reguliariai vertina gydytojas.

Ką daryti pavartojus per didelę Memantine Orion dozę?

Įprastai, didesnė Memantine Orion dozė žalingo poveikio sukelti neturėtų. Gali pasireikšti stipresnis šalutinis poveikis (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Vaisto perdozavus, reikia kreiptis į gydytoją, kadangi gali būti reikalinga jo pagalba.

Pamiršus pavartoti Memantine Orion

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu įprastu laiku pamiršote pavartoti Memantine Orion, vaistą vartokite tada, kai ateina kitos dozės vartojimo laikas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Paprastai jis būna silpnas arba vidutinio stiprumo.

Vis dėl to, Alzheimerio liga yra susijusi su depresija, mintimis apie savižudybę ir gali baigtis savižudybe. Tokių reiškinių pasitaikė pacientams, gydomiems Memantine Orion. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pastebite, kad Jums pasireiškia depresija ar turite minčių apie savęs žalojimą.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):

galvos skausmas, mieguistumas, vidurių užkietėjimas, padidėję kepenų funkcijos rodikliai, svaigulys, pusiausvyros sutrikimai, dusulys, aukštas kraujospūdis ir padidėjęs jautrumas vaistui.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):

nuovargis, grybelinė infekcija, sumišimas, haliucinacijos, vėmimas, eisenos sutrikimas, širdies nepakankamumas ir kraujo krešulių venose atsiradimas (trombozė/ tromboembolija).

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000):

traukuliai.

Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis )

Kasos uždegimas, kepenų uždegimas (hepatitas) ir psichozinės reakcijos.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Memantine Orion sudėtis

Veiklioji medžiaga yra memantino hidrochloridas.

Kiekvienoje 10 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg memantino hidrochlorido, atitinkančio 8,31 mg memantino.

Kiekvienoje 20 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg memantino hidrochlorido, atitinkančio 16,62 mg memantino.

Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas (B tipo), koloidinis bevandenis silicio dioksidas, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė, makrogolis 400, titano dioksidas (E171).

Papildomi dažikliai 20 mg plėvele dengtose tabletėse yra geltonasis geležies oksidas (E172) ir raudonasis geležies oksidas (E172).

Memantine Orion išvaizda ir kiekis pakuotėje

10 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, ovalios formos, maždaug 13 mm ilgio ir 5,5 mm pločio, abipus išgaubtos, nuožulniais kraštais, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „10“, kitoje – vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

20 mg plėvele dengtos tabletės yra šviesiai raudonos arba pilkšvai raudonos spalvos, ovalios formos, maždaug 15,3 mm ilgio ir 6,2 mm pločio, abipus išgaubtos, nuožulniais kraštais, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „20“, kita pusė lygi.

Pakuočių dydžiai:

Lizdinės plokštelės: 28, 30, 50, 56, 98 arba 100 tablečių.

DTPE buteliukas: 100 arba 150 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

Gamintojas

Orion Corporation Orion Pharma

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „ORION PHARMA“

Kubiliaus g. 6

LT-08234 Vilnius

Tel. +370-5-2769 499

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-17.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Memantine Orion 20mg plėvele dengtos tabletės N56" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.12 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Kalvarijų g. 98/Žalgirio g. 105, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 07:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.220, Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Tilžės g. 109, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Švarcos A. vaistinė, IĮ fil. Jašinskio
Visuomenės vaistinė
P.Jašinsko g. 2, Vilkaviškis
(8 342) 20 815
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:00 VI 08:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.83, Vilkaviškis
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus a. 1, Vilkaviškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 6val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.113, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Upės g. 9, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 10:00 - 21:00 VII 10:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 7val. 14min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.271 Vilnius

Tuskulėnų g. 66, Vilnius
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.297 Ukmergė

Vytauto g. 60, Ukmergė
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.194 Kuršėnai

Vilniaus g. 1, Kuršėnai
(8 413) 90 792
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena