E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metforal 850mg dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metforal 850mg dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 850mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Berlin Chemie
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 4,84 Eur (16,71 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metforal veiklioji medžiaga yra metforminas. Jis priklauso grupei vaistų, kurie vadinami biguanidais ir vartojami suaugusiųjų ir vyresnių kaip 10 metų vaikų nuo insulino nepriklausomo cukrinio diabeto (2 tipo cukrinio diabeto) gydymui.

Metforal yra vaistas, mažinantis padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje , sergantiems diabetu (2 tipo cukriniu diabetu), ypač pacientams turintiems antsvorio, kuriems vien tik dieta ir fiziniu aktyvumu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta.

Suaugusieji

Gydytojas gali paskirti Jums vartoti vieną Metforal arba kartu su kitais geriamaisiais gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais arba insulinu.

Vaikai ir paaugliai

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams gydytojas gali paskirti vartoti vieną Metforal arba kartu su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metforal vartoti negalima:

jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu jums yra pavojingai padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (apibūdinamas kaip diabetinės prekomos stadija) arba padidėjęs kraujo rūgštingumas dėl susikaupusių vadinamųjų ketonų (diabetinė ketoacidozė); diabetinė prieškominė būklė;

jeigu jums yra inkstų nepakankamumas ar sutrikusi inkstų veikla;

kai jums išsivystė būklės, dėl kurių gali sutrikti inkstų veikla, pavyzdžiui: skysčių netekimas dėl nuolatinio vėmimo ar sunkaus viduriavimo, sunki infekcinė liga, kraujotakos nepakankamumas (šokas). Inkstų veiklos sutrikimai gali jums kelti laktoacidozės riziką (žr. skyrių žemiau „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

kai jums atliekami tyrimai, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos (žr. skyrių žemiau „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

jeigu jūs sergate ūminėmis ar lėtinėmis ligomis, kurių metu audiniuose gali trūkti deguonies (audinių hipoksija), pvz.: širdies nepakankamumas, neseniai buvęs miokardo infarktas, sutrikusi plaučių veikla, kraujotakos nepakankamumas (šokas). Nepakankamas audinių aprūpinimas deguonimi gali jums sukelti pieno rūgšties acidozės pavojų (žr. skyrių žemiau „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“);

jeigu Jums yra sutrikusi kepenų veikla;

jeigu Jūs sergate lėtiniu alkoholizmu arba jūs esate ūmiai apsinuodijęs alkoholiu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Metforal:

jeigu jūs sergate bakterine ar virusine infekcine liga, pvz., gripu, kvėpavimo takų ar šlapimo takų infekcine liga;

jeigu jūs vartojate vaistus, turinčius įtakos inkstų veiklai, pvz., mažinančius kraujo spaudimą, slopinančius skausmą ar vartojamus sergant reumatine liga.

Tyrimai su kontrastinėmis medžiagomis (žr. skyrių aukščiau „Metforal vartoti negalima“)

Jeigu Jums numatoma atlikti tyrimus, kurių metu į kraujagysles bus švirkščiama kontrastinių medžiagų, kurių sudėtyje yra jodo, pasakykite gydytojui. Tai gali sukelti galimą ūminį inkstų nepakankamumą. Gydytojas nurodys Jums nustoti vartoti Metforal prieš šį tyrimą ir vėl pradėti jį vartoti tik praėjus 48 valandoms po tyrimo ir tik nustačius, kad Jūsų inkstų funkcija yra normali.

Chirurginis gydymas

Jeigu Jums planuojama operacija, kurios metu bus taikoma bendroji, periduralinė arba spinalinė nejautra, pasakykite gydytojui. Gydytojas nurodys Jums nustoti vartoti šį vaistą 48 valandas prieš operaciją ir nuspręs, ar tuo metu jums taikyti kitokį gydymą. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės gydytojo nurodymų. Jei inkstų funkcija yra normali, gydymą Jūs galėsite tęsti tik praėjus 48 valandoms po operacijos.

Atkreipkite ypatingą dėmesį į pieno rūgšties acidozės riziką.

Metforal gali sukelti labai retą, bet sunkią komplikaciją, vadinama pieno rūgšties acidozę, ypač jeigu jūsų inkstų veikla sutrikusi. Pieno rūgšties acidozės rizika taip pat yra didesnė, jeigu sergate nekontroliuojamu diabetu, ilgą laiką badavote ar vartojote alkoholį. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas, raumenų mėšlungis, bloga bendra savijauta (didelis nuovargis) ir apsunkintas kvėpavimas. Jeigu jums taip nutiktų, jums greičiausiai bus būtinas gydymas ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali komplikuotis koma. Nedelsiant nustokite vartoti Metforal ir susisiekite su gydytoju ar artimiausia ligonine.

Pats Metforal nesukelia hipoglikemijos (pernelyg žymaus gliukozės koncentracijos kraujo plazmoje sumažėjimo). Tačiau, jeigu jūs naudojate Metforal kartu su kitais diabetui gydyti vartojamais vaistais, kurie gali sukelti hipoglikemiją (tokiais kaip sulfonkarbamidais, insulinu, meglitinidais), yra hipoglikemijos pavojus. Jeigu jums atsiranda tokių hipoglikemijos simptomų kaip silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, greitas širdies plakimas, regėjimo sutrikimų ar darosi sunku sukaupti dėmesį, suvalgykite cukraus ar išgerkite cukraus turinčio gėrimo – tai paprastai padeda.

Metforal negali pakeisti sveikos gyvensenos privalumų. Laikykitės gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

Stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai paskirs gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimus ir parinks Metforal dozę atitinkamai gliukozės koncentracijai jūsų kraujyje. Stenkitės reguliariai pasitarti su jūsų gydytoju. Tai ypač svarbu gydant vaikus ir paauglius ar senyvus asmenis.

Jūsų gydytojas taip pat tirs inkstų funkciją mažiausiai kartą per metus tikslu nustatyti kaip jūsų inkstai veikia. Jeigu jūs esate vyresnio amžiaus ar jūsų inkstų veikla sutrikusi, tikrinti inkstų funkciją gali tekti dažniau.

Kiti vaistai ir Metforal

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate šiuos vaistus:

tam tikrus vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorius);

jodo turinčias kontrastines medžiagas;

vaistus, kuriuose yra alkoholio;

vaistus, kurių sudėtyje yra kortizono (kortikosteroidus);

kai kuriuos bronchinei astmai gydyti skirtus vaistus (beta simpatomimetikus);

šlapimą varančius vaistus (diuretikus),

ranolaziną (vartojamą krūtinės anginai gydyti) arba cimetidiną (vartojamą esant skrandžio veiklos sutrikimui).

Be to, ilgai vartojusiems Metforal, tiek pradedant vartoti, tiek nutraukiant kitų vaistų vartojimą, gali pasikeisti gliukozės koncentracija kraujyje. Todėl tokiose situacijose gliukozės kiekis Jūsų kraujyje turi būti įdėmiai kontroliuojamas.

Metforal vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartodami Metforal tęskite dietinį gydymą ir skirkite ypatingą dėmesį tolygiam angliavandenių vartojimui paros laikotarpyje. Jei turite antsvorio, gydytojo priežiūroje Jums reikia toliau laikytis dietos apribojimų.

Vartojant Metforal nevartokite alkoholinių gėrimų ir maisto, kuriame yra alkoholio, nes alkoholis gali sumažinti gliukozės kiekį kraujyje (sukelti hipoglikemiją) ir padidinti kraujo rūgštingumą (sukelti pieno rūgšties acidozę), ypač jeigu jūs turite kepenų funkcijos sutrikimų ar nepakankamai maitinotės. Tai aktualu ir alkoholio turinčių vaistų vartojimo atvejais.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Nėštumo metu cukrinio diabeto gydymui Jūs turite vartoti insuliną.

Žindymas

Jei žindote kūdikį, šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant vien tik Metforal, jis neturi įtakos Jūsų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Kai kartu su Metforal skiriama kitų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų (pvz., sulfonilkarbamido preparatų, insulino, meglitinidų), Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus ar darbas be saugos priemonių gali sutrikti. Hipoglikemijos požymiai yra silpnumas, galvos svaigimas, padidėjęs prakaitavimas, greitas širdies plakimas, regėjimo sutrikimai ar pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu jums pasireiškė tokie požymiai, nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metforal dozę Jūsų gydytojas nustatys pagal gliukozės kiekį Jūsų kraujyje ir reguliariai jį tikrins.

Rekomenduojama dozė yra:

Suaugusiesiems

Amžius Vienkartinė dozė Paros dozė
Suaugusieji 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metforminohidrochlorido) Iš pradžių - 2 arba 3 plėvele dengtos tabletės (atitinka 17002550 mg metformino hidrochlorido); didžiausia paros dozė − 1 plėvele dengta tabletė 3 kartus per parą (atitinka 2550 mg metformino hidrochlorido)

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vyresni kaip 10 metų vaikai ir paaugliai 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metforminohidrochlorido) Iš pradžių 1 plėvele dengta tabletė (atitinka 850 mg metformino hidrochlorido); dozę galima padidinti daugiausia iki 2 plėvele dengtų tablečių (atitinka 1700 mg metformino hidrochlorido)

Senyvi žmonės

Kadangi pagyvenusių žmonių inkstų funkcija yra dažnai sutrikusi, Metforal dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į inkstų funkciją.

Individualiam nustatytos palaikomosios dozės koregavimui galima vartoti plėvele dengtų tablečių, kuriose yra 500 mg arba 1000 mg metformino hidrochlorido.

Vartojimo metodas

Nurykite plėvele dengtą tabletę nesukramtytą valgio metu ar pavalgius, užsigerkite pakankamu skysčio kiekiu (stikline vandens).

Ant tabletės esanti įranta skirta tabletei perlaužti, jei visos nuryti nepavyksta.

Jeigu jūs vartojate dvi ar daugiau plėvele dengtų tablečių, jų vartojimą reikia paskirstyti visam dienos laikotarpiui, pvz., vieną tabletę gerti po pusryčių, vieną po vakarienės.

Jeigu manote, kad Metforal veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.

Ką daryti pavartojus per didelę Metforal dozę?

Jeigu jūs pavartojate per daug negu turėtumėte Metforal , jums gali išsivystyti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra vėmimas, pilvos skausmas, mėšlungis, bloga bendra savijauta (didelis nuovargis) ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jeigu jums taip nutiko, jums greičiausiai bus būtinas skubus gydymas ligoninėje, kadangi pieno rūgšties acidozė gali komplikuotis koma. Susisiekite su gydytoju ar artimiausia ligonine.

Pamiršus pavartoti Metforal

Negalima niekada vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletės dozę.

Nustojus vartoti Metforal

Nenutraukite Metforal vartojimo nepasitarę su gydytoju. Nutraukus vartojimą, gali nekontroliuojamai padidėti gliukozės kiekis kraujyje, o po ilgesnio laikotarpio atsirasti vėlyvųjų cukrinio diabeto komplikacijų (akių, inkstų ir kraujagyslių pažeidimų).

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Svarbūs šalutiniai reiškiniai ar požymiai, kuriuos jūs turėtumėte žinoti ir kokių atsargumo priemonių reiktų imtis, jeigu jų atsirastų:

Labai reti (gali pasitaikyti 1 iš 10000 žmonių):

pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jeigu jūsų inkstų veikla yra sutrikusi. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra vėmimas, pilvo skausmas, mėšlungis, bloga savijauta (didelis nuovargis) ir sunkus kvėpavimas.

Jeigu tai jums atsitiktų, jums būtina gydytis ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali komplikuotis koma. Tuojau pat nutraukite Metforal vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai:

Labai dažni (gali pasitaikyti daugiau nei 1 iš 10 žmonių):

virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, pilvo skausmas, apetito netekimas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniausiai atsiranda pradėjus gydymą ir daugumai pacientų išnyksta savaime. Norint išvengti šių požymių, Metforal rekomenduojama gerti valgant ar pavalgius, paros dozę padalyti į 2 arba 3 dalis. Jeigu šie požymiai tęsiasi ilgą laiką, nutraukite Metforal vartojimą ir pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Dažni (gali pasitaikyti daugiau nei 1 iš 100 žmonių):

skonio sutrikimai.

Labai reti (gali pasitaikyti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių):

odos reakcijos, pvz. paraudimas, niežulys, dilgėlinė;

kepenų funkcijos mėginių rodmenų pokytis arba kepenų uždegimas (hepatitas). Jei Jums tai nutiko, nutraukite Metforal vartojimą ir pasitarkite su gydytoju;

sumažėjęs vitamino B12 kiekis kraujyje.

Papildomi šalutiniai reiškiniai, kurie gali atsirasti vaikams ir paaugliams

Esantys riboti duomenys rodo, kad galimi šalutiniai reiškiniai vaikams ir paaugliams yra savo prigimtimi ir intensyvumu panašūs į suaugusiųjų.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metforal sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas.

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 850 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 662.9 mg metformino.

Pagalbinės medžiagos yra hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas, makrogolis 6000, titano dioksidas (E 171).

Metforal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos, pailgos plėvele dengtos tabletės, su perlaužimo įranta abiejose pusėse, supakuotos skaidriose standžiose PVC/aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse. Įranta skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Pakuotėje yra 30, 60 arba 120 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas BERLIN-CHEMIE AG (MENARINI GROUP)

Glienicker Weg 125

12489 Berlin, Vokietija

Gamintojas

BERLIN-CHEMIE AG

Glienicker Weg 125

12489 Berlin, Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”Jasinskio g. 16a, Vilnius 03163Tel. +370 5 269 19 47

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-10-06

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/"Metforal 850mg dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.258, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Liepkalnio g. 112, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 21:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 293 Vilnius Sirokomlės

V.Sirokomlės g. 8, Vilnius
(8 697) 05 293 Skambinti
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.17 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Justiniškių g. 91, Vilnius
(8 5) 24 28 446
Darbo laikas: I - V 09:00 - 21:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.164, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gabijos g. 30, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI 09:00 - 19:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.266, Vilnius

Ukmergės g. 223, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.79, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 23, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 4val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.118, Nemenčinė
Visuomenės vaistinė
Švenčionių g. 40, Nemenčinė
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 16:00 VII 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 3val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.159, Trakai
Visuomenės vaistinė
Vytauto g. 68, Trakai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 18:00 VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 2val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena