E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metformin Worwag 1000mg plėvele dengtos tabletės N120

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai diabetui gydyti
Pavadinimas: Metformin Worwag 1000mg plėvele dengtos tabletės N120
Veikliosios medžiagos: Metformin - 1000mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Worwag Pharma
ATC kodas A10BA02
Vidutinė kaina: 4,77 Eur (16,47 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metformin Worwag sudėtyje yra metformino, vaisto, vartojamo cukriniam diabetui gydyti. Jis priklauso biguanidų grupei. Įrodyta, kad metforminas mažina cukraus kiekį kraujyje.

Insulinas yra kasoje sintezuojamas hormonas, kurio dėka iš kraujo įsisavinama gliukozė (cukrus). Organizme gliukozė yra energijos šaltinis, jos atsargos kaupiamos ir sunaudojamos ateityje.

Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, kasa nepakankamai gamina insulino arba organizmas nesugeba tinkamai jo įsisavinti. Dėl to padidėja gliukozės koncentracija kraujyje. Metformin Worwag pagal galimybę padeda sumažinti Jūsų kraujyje gliukozės koncentraciją iki normos.

Jeigu Jūs esate antsvorio turintis suaugęs asmuo, ilgalaikis Metformin Worwag vartojimas taip pat padeda sumažinti su cukriniu diabetu susijusių komplikacijų riziką. Metformin Worwag vartojimo metu svoris išlieka nepakitęs arba nedaug sumažėja.

Metformin Worwag vartojamas II tipo cukriniam diabetui (dar vadinamam nuo insulino nepriklausančiam diabetui) gydyti, kai tik dieta ir fiziniu krūviu gliukozės kiekio kraujyje sureguliuoti nepavyksta. Jis ypač tinka vartoti tiems pacientams, kuriems padidėjęs kūno svoris.

Suaugusieji gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su kitais geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto arba kartu su insulinu.

10 metų ir vyresni vaikai ir paaugliai gali vartoti vien tik Metformin Worwag arba kartu su insulinu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metformin Worwag vartoti negalima:

jeigu yra alergija metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija (glomerulų filtracijos greitis mažiau 45 ml/min);

jeigu cukrinio diabeto eiga yra nekontroliuojama ir kartu pasireiškia sunki hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje), pykinimas, vėmimas, skysčių netekimas, greitas svorio kritimas arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kurios metu kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“. Jos simptomai yra skrandžio skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;

jeigu netekote daug skysčių (dehidracija) dėl ilgai trukusio ar sunkaus viduriavimo, arba jeigu keletą kartų iš eilės vėmėte. Dehidracija gali sukelti inkstų veiklos sutrikimus, kurie gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“ );

jeigu sergate sunkia infekcine liga, pvz., liga, kuri pažeidžia plaučius arba bronchus ar inkstus. Sunkios infekcijos gali sutrikdyti inkstų veiklą ir padidinti pieno rūgšties acidozės

riziką (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

jeigu Jūs gydotės dėl ūmaus širdies nepakankamumo arba neseniai buvo miokardo infarktas, yra sunkus kraujotakos sutrikimas (pvz., šokas) arba pasunkėjęs kvėpavimas. Tai gali sukelti nepakankamą audinių aprūpinimą deguonimi, dėl to gali padidėti pieno rūgšties acidozės rizika (žr. skyrių „Specialių atsargumo priemonių reikia“);

jeigu sutrikusi kepenų funkcija;

jeigu vartojate daug alkoholio.

Jeigu kuris nors iš aukščiau išvardytų požmių būdingas Jums, prieš pradėdami vartoti šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Būtinai pasitarkite su gydytoju, jeigu:

Jums reikia atlikti tyrimus rentgeno spinduliais arba atlikti skenavimą, kurių metu į kraujagysles švirkščiama jodo turinčios kontrastinės medžiagos;

jeigu Jums numatoma atlikti didelės apimties chirurginę operaciją.

Jūs turite nustoti vartoti Metformin Worwag tam tikrą laiką prieš ir po tyrimo ar operacijos. Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia skirti kitą gydymą šiuo laikotarpiu. Svarbu, kad jūs tiksliai laikytumėtės visų gydytojo nurodymų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Atkreipkite dėmesį į šį ypatingą pieno rūgšties acidozės pavojų.

Metformin Worwag gali sukelti labai retą, bet pavojingą komplikaciją, vadinamą pieno rūgšties acidoze, ypač jei Jūsų inkstai nefunkcionuoja tinkamai.

Pieno rūgšties acidozės rizika taip pat padidėja, jeigu nekontroliuojama cukrinio diabeto eiga, ilgiau badaujama arba vartojamas alkoholis, sumažėjus kūno skysčiams (dehidracija) dėl smarkaus viduriavimo ar vėmimo, esant kepenų sutrikimui ir bet kokioms būklėms, kai kuri nors kūno vieta nepakankamai aprūpinama deguonimi (pvz., sergant ūmiomis sunkiomis širdies ligomis).

Svarbu, kad laikytumėtės nurodymų dėl vaistų vartojimo, dietos ir reguliarios fizinės mankštos, nes tai gali sumažinti pieno rūgšties acidozės pavojų.

Pieno rūgšties acidozės pradžia gali būti vos pastebima ir simptomai nebūdingi, pvz., vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta ir didelis nuovargis bei kvėpavimo sunkumas.

Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei Jums pasireiškė kurie nors iš šių simptomų, turite nedelsdami kreiptis medicininės pagalbos, nes pieno rūgšties acidozė gali privesti prie komos. Tuoj pat nutraukite Metformin Worwag vartojimą ir nedelsdami susisiekite su gydytoju ar kreipkitės į arčiausią ligoninę.

Metformin Worwag pats hipoglikemijos (sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje) nesukelia. Tačiau, jeigu Jūs kartu vartojate Metformin Worwag kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamido preparatus, insuliną, meglitinidus) atsiranda hipoglikemijos rizika. Pajutus tokius hipoglikemijos simptomus kaip silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimas arba sutrikusi dėmesio koncentracija, dažnai padeda valgymas ar gėrimas, savo sudėtyje turintys cukraus.

Kiti vaistai ir Metformin Worwag

Jeigu Jums reikia atlikti kontrastinių medžiagų, savo sudėtyje turinčių jodo, injekcija, dėl, pavyzdžiui, tyrimo, kurio metu bus taikomi rentgeno spinduliai, Jūs privalote nustoti vartoti Metformin Worwag tam tikrą laiką prieš ir po (mažiausiai 48 val.) tyrimo (žr. Būtinai pasitarkite su gydytoju aukščiau).

Pasakykite gydytojui jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurį iš šių vaistų ir Metformin Worwag tuo pačiu metu. Jums gali tekti dažniau atlikti kraujo gliukozės tyrimus ir gydytojas gali pakoreguoti Metformin Worwag dozę:

diuretikus (vaistus, vartojamus didesniam vandens kiekiui pašalinti iš organizmo išskiriant daugiau šlapimo);

beta-2 agonistus, pavyzdžiui, salbutamolį ar terbutaliną (vaistus, vartojamus astmai gydyti);

kortikosteroidus (vaistus, vartojamus gydyti tam tikras būkles, pavyzdžiui, sunkų odos uždegimą arba astmą);

kitus vaistus cukriniam diabetui gydyti;

kiti vaistai cukriniam diabetui gydyti.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Metformin Worwag vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Vartodami šį vaistą negerkite alkoholinių gėrimų. Alkoholis gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką, ypač jeigu sutrikusi Jūsų kepenų veikla arba yra nepakankama mityba. Tai tinka ir vaistams, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpiu cukrinio diabeto gydymui Jums reikia vartoti insuliną. Jeigu esate nėščia, manote, kad pastojote arba planuojate pastoti, pasakykite gydytojui, kad vartojate Metformin Worwag ir jis galėtų pakeisti Jūsų gydymą.

Šis vaistas nerekomenduojamas, jei žindote kūdikį arba jeigu planuojate žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant vien tik Metformin Worwag, hipoglikemijos (sumažėjusios gliukozės koncentracijos kraujyje) nebūna, todėl vaistas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Tačiau ypatingos priežiūros reikia Metformin Worwag vartojant kartu su kitais vaistais nuo cukrinio diabeto, kurie gali sukelti hipoglikemiją (pvz. sulfonilkarbamido dariniai, insulinas, meglitinidai). Hipoglikemijos simptomai yra silpnumas, svaigulys, padidėjęs prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, regėjimo sutrikimai arba sunkesnė dėmesio koncentracija. Jei jaučiate tokius simptomus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Metformin Worwag negali pakeisti sveiko gyvenimo būdo privalumų. Laikykitės bet kurių Jūsų gydytojo nurodymų dėl dietos ir reguliariai mankštinkitės.

Rekomenduojama dozė

Vyresniems kaip 10 metų vaikams ir paaugliams pradinė rekomenduojama dozė yra 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido, vartojama vieną kartą per parą. Didžiausia paros dozė yra 2000 mg, suvartojama padalinus į 2 ar 3 dozes. Gydymas vaikams nuo 10 iki 12 metų amžiaus yra tik rekomendacinio pobūdžio ir gali būti paskirtas tik gydytojo sprendimu, nes vartojimo patirtis šioje amžiaus grupėje yra ribota.

Suaugusiesieji paprastai iš pradžių vartoja 500 mg ar 850 mg metformino hidrochlorido du ar tris kartus per parą. Didžiausia paros dozė yra 3000 mg, suvartojama padalinus ją į tris atskiras dozes.

Ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos sutrikimu ir kurių glomerulų filtracijos greitis tarp 45 ir 60 ml/min, pradinė dozė yra 500 mg arba 850 mg metformino hidrochlorido kartą per parą. Didžiausia dozė yra 1000 mg per parą, vartojant per 2 kartus. Inkstų funkcija turi būti atidžiai stebima (kas 3-6 mėnesius).

Jeigu Jūs kartu vartojate insulino, Jūsų gydytojas Jums pasakys kaip pradėti vartoti Metformin Worwag.

Paciento stebėjimas

Jūsų gydytojas reguliariai tikrins gliukozės kiekį kraujyje ir pritaikys Metformin Worwag dozę pagal gliukozės kiekį kraujyje. Būtinai reguliariai pasitarkite su gydytoju. Tai ypač aktualu vaikams, paaugliams arba jeigu esate senyvas asmuo.

Jūsų gydytojas bent kartą per metus patikrins Jūsų inkstų funkciją. Jei esate senyvas asmuo arba jeigu inkstų veikla yra sutrikusi, Jums gali tekti tikrintis dažniau.

Kaip vartoti Metformin Worwag

Gerkite tabletes valgio metu arba po valgio. Tai padės išvengti šalutinio poveikio Jūsų virškinimui.

Nelaužykite ir nekramtykite tablečių. Kiekvieną tabletę užsigerkite stikline vandens.

۔ Jei per dieną vartojate vieną dozę, išgerkite ją iš ryto (pusryčių metu).

۔ Jei per dieną vartojate dvi atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu) ir vakare (vakarienės metu).

۔ Jei per dieną vartojate tris atskiras dozes, išgerkite iš ryto (pusryčių metu), per pietus (pietų metu) ir vakare (vakarienės metu).

Jeigu praėjus kuriam laikui manote, kad Metformin Worwag veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Ką daryti pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę?

Pavartojus per didelę Metformin Worwag dozę, gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Pieno rūgšties acidozės požymiai yra nespecifiniai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su išreikštu nuovargiu, pasunkėjęs kvėpavimas. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Metformin Worwag

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Toliau išvardinti galimi šalutiniai poveikiai:

Labai dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

virškinimo sutrikimai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir apetito netekimas. Šie požymiai dažniausiai atsiranda pradėjus vartoti Metformin Worwag. Norint išvengti šių požymių, Metformin Worwag paros dozę padalyti į kelias dalis arba gerti pavalgius. Jeigu šie požymiai toliau tęsiasi, nutraukite Metformin Worwag vartojimą ir pasitarkite su savo gydytoju.

Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

skonio jutimo pakitimai.

Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

pieno rūgšties acidozė. Tai labai reta, bet sunki komplikacija, ypač jei Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi.

Pieno rūgšties acidozės požymiai yra nespecifiniai, tokie kaip vėmimas, pilvo skausmas su raumenų spazmais, bendra bloga savijauta su dideliu bendru nuovargiu ir pasunkėjęs kvėpavimas. Jei pajusite tokius simptomus, Jums nedelsiant gali prireikti gydymo ligoninėje, nes pieno rūgšties acidozė gali sukelti komą. Nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir iš karto kreipkitės į gydytoją arba artimiausią ligoninę;

kepenų funkcijos rodiklių pakitimai arba hepatitas (kepenų uždegimas; jis gali sukelti nuovargį, apetito netekimą, kūno svorio mažėjimą, gali pagelsti arba nepagelsti oda ir akių baltymas). Jei atsiranda šių požymių, nustokite vartoti šį vaistą ir pasitarkite su gydytoju.

odos reakcijos, tokios kaip raudonė (eritema), niežulys arba išbėrimas su niežuliu (dilgėlinė).

sumažėjusi vitamino B12 koncentracija kraujyje.

Vaikai ir paaugliai

Riboti duomenys apie poveikį vaikams ir paaugliams parodė, kad šalutiniai poveikiai buvo panašūs į suaugusiųjų savo pobūdžiu ir sunkumu.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Jei vaikas gydomas Metformin Worwag, tėvai arba globėjai turi kontroliuoti, kaip vaikas vartoja šį vaistą.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant kartono dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Pastebėjus bet kokių matomų gedimo požymių šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metformin Worwag sudėtis

Veiklioji medžiaga yra metformino hidrochloridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1000 mg metformino hidrochlorido, atitinkančio 780 mg metformino bazės.

Pagalbinės medžiagos yra: hipromeliozė, povidonas K 25, magnio stearatas, makrogolis 6000, titano dioksidas (E171).

Metformin Worwag išvaizda ir kiekis pakuotėje

Metformin Worwag 1000 mg plėvele dengta tabletė yra baltos spalvos, pailgos formos, su vagele vienoje pusėje ir gilia laužimo linija kitoje (laužomoji tabletė).

Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

Tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse po 15, 30, 60, 120, 180 arba 600 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG

Calwer Str. 7

71034 Böblingen

Vokietija

Tel.: +49 (0)7031/6204-0

Faksas: +49 (0)7031/6204-31

El. paštas: info@woerwagpharma.com

Gamintojai

Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH

Göllstraβe 1

84529 Tittmoning

Vokietija

arba

Medis International a.s.

Průmyslová 961/16

74723 Bolatice

Čekija

arba

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG

Calwer Straβe 7

71034 Böblingen

Vokietija

Šis vaistas registruotas EEE valstybėse narėse tokiais pavadinimais:

Čekija: Metfogamma® 1000 mg potahované tablety

Estija: Metfogamma® 1000 mg

Vengrija: Metfogamma® 1000 mg filmtabletta

Lietuva: Metformin Worwag 1000 mg plėvele dengtos tabletės

Latvija: Metfogamma® 1000 mg apvalkotās tabletes

Lenkija: Metfogamma® 1000 mg

Slovakija: Metfogamma® 1000

Slovėnija: Metfogamma® 1000 mg

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-02-29.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Metformin Worwag 1000mg plėvele dengtos tabletės N120" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.258, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Liepkalnio g. 112, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.215 Vilnius

L.Asanavičiūtės g. 20a, Vilnius
(8 5) 24 60 627
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.276 Lazdijai

Kauno g. 10, Lazdijai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.245 Utena

J.Basanavičiaus g. 93c, Utena
(8 389) 55 788
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 325 Jurbarkas Vydūno 56D

Vydūno g. 56D, Jurbarkas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.17, Rudamina
Visuomenės vaistinė
Gamyklos g. 26, Rudamina
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.224 Garliava

Vytauto g. 55, Garliava
(8 37) 557 379
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Barauskio T. vaistinė
Z Vaistinės veiklai
Vilniaus g. 25, Panevėžys
(8 45) 43 07 16
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.2 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Didlaukio g. 1, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 22:00 VII 09:00 - 21:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena