E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Metronidazolis Fresenius infuzinis tirpalas 500mg/100ml N1

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Sistemiškai veikiantys antibakteriniai vaistai
Pavadinimas: Metronidazolis Fresenius infuzinis tirpalas 500mg/100ml N1
Veikliosios medžiagos: Metronidazole - 500mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Fresenius Kabi
ATC kodas J01XD01
Vidutinė kaina: 1,65 Eur (5,7 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Metronidazole Fresenius 5 mg/ml priklauso vaistų, vadinamų antibiotikais, grupei. Jie vartojami sunkių infekcijų, kurių sukėlėjai yra bakterijos, gydymui. Gydymo metu veiklioji medžiaga metronidazolas, sukelia infekcijų sukėlėjų, bakterijų, žūtį. Metronidazole Fresenius vartojamas metronidazolui jautrių anaerobinių bakterijų sukeltų infekcinių ligų gydymui:

 pilvo ertmės organų (pvz., peritonito, vidinio pilvo bei kepenų absceso);

 moterų mažojo dubens organų (įskaitant endometritą, endomiometritą, kiaušidžių ir kiaušintakių abscesą);

 kaulų ir sąnarių (osteomielito);

 centrinės nervų sistemos (meningito, smegenų absceso);

 apatinių kvėpavimo takų (pneumonijos, empiemos, plaučių absceso).

Anaerobinių mikroorganizmų infekcijos profilaktika prieš operacijas, kurių metu yra šios infekcijos rizika

Vartojant Metronidazole Fresenius būtina atsižvelgti į oficialias vietines tinkamo antimikrobinių vaistų vartojimo rekomendacijas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Metronidazole Fresenius vartoti negalima:

- jeigu yra alergija metronidazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardintos 6 skyriuje);

- jeigu yra alergija kitiems nitroimidazolo dariniams;

- jeigu yra pirmieji trys nėštumo mėnesiai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Metronidazole Fresenius.

- jeigu Jūs sergate aktyvia ar sunkia lėtine periferinės ar centrinės nervų sistemos liga, įskaitant epilepsiją, metronidazolo reikia vartoti atsargiai, nes gali prasidėti traukuliai ir pasireikšti periferinė neuropatija (daugiausia galūnių tirpimą). Labai retais atvejais, vartojantiems ilgai ir didelėmis dozėmis gali atsirasti smegenų pakitimų, kurie, nuotraukus metronidazolo vertojimą, išnyksta. Jeigu atsiranda nervų sistemos sutrikimo simptomų, metronidazolo vartojimą būtina nutraukti nedelsiant;

- jeigu sergate arba sirgote kraujo diskrazija (kraujo sudėties sutrikimas), yra širdies ar kepenų funkcijos nepakankamumas. Tokiu atveju paprastai rekomenduojama vartoti mažesnes metronidazolo dozes. Gydymo metu ligoniui atliekamas kraujo tyrimas.

- Jei vaisto vartojama ilgiau nei 10 parų, gydytojas gali atidžiau stebėti Jūsų būklę ir atlikti papildomus tyrimus.

Pagyvenusių žmonių organizme vaisto poveikis gali kisti, gydytojui gali prireikti nuolat stebėti jo koncentraciją kraujo serume, kad būtų galima koreguoti dozavimą.

Jei yra sunkus kepenų nepakankamumas ir kraujodaros sutrikimas (granulocitopenija), gydytojas paskirs preparato, tik jeigu neabejotinai būtina ir gali atidžiau stebėti Jūsų būklę.

Vartojant metronidazolo pavieniais atvejais gali atsirasti kraujo sutrikimų (leukopenija ir granulocitopenija, o labai retais – agranulocitozė ir trombocitozė). Jeigu preparato vartosite ilgiau, gydytojas gali atidžiau stebėti Jūsų būklę.

Vartojant Metronidazole Fresenius ar per kelias savaites po jo pabaigos, gali pasireikšti sunkus ir nuolatinio viduriavimas. Tokiu atveju nedelsiant nutraukite Metronidazole Fresenius vartojimą ir kreipkitės į gydytoją arba skubios medicininės pagalbos.

Jei Jums pasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, nedelsiant pasakykite gydytojui.

Kiti vaistai ir Metronidazole Fresenius

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Vartojant metronidazolo kartu su juo vartojamų geriamųjų kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (kumarino darinių) poveikis stiprėja ir protrombino laikas ilgėja.

Jei vienu metu šių vaistų vartoti būtina, gydytojas kontroliuoja protrombino laiką ir nustato tinkamą kraujo krešėjimą mažinančių vaistų dozę.

Vartojant metronidazolo kartu su disulfiramu, gali padažnėti nepageidaujamas poveikis centrinei nervų sistemai.

Vartojant metronidazolo kartu su ličiu (centrinės nervų sistemos sutrikimams gydyti), 5-fluoruracilu ar busulfanu (vėžiniams susirgimams gydyti), gali pasireikšti toksinis pastarųjų poveikis.

Vartojant metronidazolo kartu su ciklosporinu, takrolimuzu (imunitetui slopinti), karbamazepinu (centrinės nervų sistemos sutrikimams gydyti), gali padidėti pastarojo koncentracija kraujyje, todėl gydytojas gali paskirti papildomus tyrimus.

Jeigu kartu vartojate geriamųjų kontraceptikų ar mikofenolato mofetilio (imunitetui slopinti), išimtinais atvejais gali susilpnėti šių vaistų poveikis.

Vartojant metronidazolo kartu su migdomaisiais (barbitūratais), gali susilpnėti metronidazolo poveikis.

Vartojant metronidazolo kartu su fenitoinu, pastarojo poveikis stiprėja, o metronidazolo poveikis gali susilpnėti.

Vartojant metronidazolo kartu su cimetidinu (skrandžio rūgštingumui mažinti), gali sustiprėti metronidazolo poveikis.

Jeigu kartu vartojate amjodarono (širdies ritmo sutrikimams gydyti) ir pasijautėte neįprastai apsnūdę, pradėjo greitai ir dažnai plakti širdis (palpitacijos) arba apalpote, rekomenduojame kreiptis į gydytoją.

Jei metronidazolo vartojama su astemizolu ir terfenadinu, gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis kraujo apytakos sistemai: atsiranda pokyčių elektrokardiogramoje, pasireiškia aritmija, širdies blokada, palpitacija, nuoalpis, gali ištikti net mirtis. Minėtų vaistų kartu vartoti negalima.

Vartojant metronidazolo ir tokių antibiotikų kaip tetraciklinas, spiramicinas, klindamicinas, penicilinai, rifampicinas ir nalidikso rūgštis, nustatyta, kad abiejų vaistų poveikis gali sustiprėti.

Metronidazolas gali trukdyti nustatyti tikslius tam tikrų kraujo tyrimų rodmenis (rodmenys gali būti mažesni).

Metronidazole Fresenius vartojimas su alkoholiu

Gydymo metronidazolu metu alkoholinių gėrimų vartoti negalima, kadangi gali atsirasti padidėjusio jautrumo reakcijų.

Nėštumo laikotarpis ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Metronidazolo prasiskverbia per placentą ir greitai patenka į vaisiaus kraujotaką. Šiuo metu nėra tikslių nėščių moterų klinikinių tyrimų duomenų, todėl vaisto vartoti nėštumo laikotarpiu galima tik būtinu atveju.

Vaisto patenka į moters pieną, kur jo koncentracija gali būti panaši į tokią, kokia būna kraujo plazmoje, todėl žindyvėms vaisto vartoti negalima.

Jei metronidazolo vartoti būtina, žindymą reikia nutraukti.

Baigus vaisto vartojimą, kūdikį galima pradėti žindyti ne anksčiau kaip po 48 - 72 valandų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Metronidazolas gali pabloginti reakciją tiek, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Toks galimas poveikis yra galvos skausmas, svaigulys, sinkopė, ataksija ir sumišimas, traukuliai, periferinė neuropatija, galvos sukimasis, koordinacijos sutrikimas, dirglumas, depresija ir silpnumas, kuris gali paveikti paciento reakciją.

Metronidazole Fresenius sudėtyje yra natrio

100 ml infuzinio tirpalo yra 13,5 mmol (arba 310 mg) natrio. Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Metronidazole Fresenius visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Metronidazolo dozė priklauso nuo infekcinės ligos pobūdžio ir sunkumo, paciento amžiaus ir kūno svorio bei klinikinės reakcijos.

Jei gydytojas neskiria kitaip, toliau pateikiamas įprastas dozavimas.

Anaerobinių bakterijų sukeltų infekcinių ligų gydymas

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Maždaug 70 kg sveriančiam pacientui kartą per parą ne greičiau kaip per 60 minučių infuzuojama 1500 mg metronidazolo dozė (atitinka 300 ml infuzinio tirpalo) arba tris kartus per parą į veną infuzuojama 500 mg metronidazolo dozė (atitinka 100 ml infuzinio tirpalo). Tai atitinka 22,5 mg kg kūno svorio metronidazolo paros dozę

Anaerobinių bakterijų sukeltos infekcinės ligos profilaktika prieš operaciją

Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai

Iki operacijos likus ne daugiau kaip 1 valandai, į veną (5 ml per minutę greičiu) infuzuojama 100 ml Metronidazole Fresenius 500 mg (atitinka 500 mg metronidazolo), po to 500 mg dozę infuzuojama po 8 ir 16 valandų.

Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Esant įvairaus sunkumo inkstų nepakankamumui dozės mažinti nereikia.

Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Jei yra sunkus kepenų nepakankamumas gydytojas atidžiai stebės Jūsų būklę ir reguliariai atliks kraujo tyrimus. Metronidazole Fresenius paros dozę reikia sumažinti iki vieno trečdalio, ją galima vartoti kartą per parą.

Senyviems pacientams

Senyviems žmonėms šio vaisto rekomenduojama vartoti atsargiai (ypač didelėmis dozėmis).

Vartojimas vaikams

Anaerobinių bakterijų sukeltų infekcinių ligų gydymas

8 savaičių – 12 metų vaikai

Įprastinė paros dozė yra 2030 mg/kg kūno svorio, ji vartojama visa iš karto arba kas 8 valandas infuzuojama 7,5 mg/kg kūno svorio dozė. Paros dozę gydytojas gali padidinti iki 40 mg/kg kūno svorio. Gydymas paprastai trunka 7 dienas.

Jaunesni kaip 8 savaičių vaikai

15 mg/kg kūno svorio paros dozė vartojama visa iš karto arba kas 12 valandų infuzuojama 7,5 mg/kg kūno svorio dozė. Praėjus kelioms gydymo dienoms jaunesnių kaip 40 gestacinių savaičių naujagimių būklę gydytojas gali stebėti atidžiau.

Anaerobinių bakterijų sukeltos infekcinės ligos profilaktika prieš operaciją

Jaunesni kaip 12 metų vaikai

Iki operacijos likus 12 valandoms, vartojama vienkartinė 2030 mg/kg kūno svorio dozė. Jaunesniems kaip 40 gestacinių savaičių naujagimiams prieš operaciją leidžiama vienkartinė 10 mg/kg kūno svorio dozė.

Ką daryti pavartojus per didelę Metronidazole Fresenius dozę?

Metronidazolo perdozavus, pykina, vemiama, pasireiškia ataksija, prasideda traukuliai.

Gydymas

Specifinio priešnuodžio nėra. Vaisto perdozavus, reikia palaikyti gyvybinių organų veiklą, tinka simptominis gydymas. Jei reikia, Metronidazole Fresenius galima veiksmingai pašalinti hemodialize.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).

Infekcijos ir infestacijos

Retais atvejais gali prasidėti lytinių organų srities mieliagrybių infekcinė liga.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti leukopenija ar granulocitopenija (periferiniame kraujyje leukocitų skaičiaus sumažėjimas), trombocitopenija (trombocitų skaičiaus sumažėjimas kraujyje). Labai retai pasireiškia agranulocitozė (periferiniame kraujyje beveik nenustatomi leukocitai), o pavieniais atvejais – mažakraujystė (aplastinė anemija).

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti lengvos ar vidutinio sunkumo padidėjusio jautrumo reakcijos, pvz., niežėjimas, dilgėlinė, paraudimas, staigus patinimas ir karščiavimas.

Labai retai gali pasireikšti sunkios ūminės padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos).

Pavieniais atvejais gauta pranešimų apie sunkius odos ir gleivinių pažeidimus (Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę).

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Pavieniais atvejais gali pasireikšti virškinimo sutrikimas (anoreksija).

Psichikos sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti psichoziniai sutrikimai, įskaitant haliucinacijas, susijaudinimą ir depresiją.

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas ir nemiga.

Gauta pranešimų apie intensyvaus ir (arba) ilgalaikio gydymo metronidazolu atveju pasireiškusią periferinę sensorinę neuropatiją (pasireiškiančia tirpimu, skausmu, kailio lietimosi pojūčiu ir dilgčiojimu galūnėse) ir laikinus į epilepsiją panašius traukulius. Dažniausiai neuropatija išnykdavo nutraukus gydymą arba sumažinus dozę.

Labai retai – galvos smegenų dangalų uždegimas (meningitas), encefalopatija (pasireiškianti sumišimu, karščiavimu, galvos skausmu, paralyžiumi, padidėjusiu jautrumu šviesai, regos sutrikimais, judesių sutrikimais ar kaklo stinguliu) ir poūmis smegenėlių sindromas (pasireiškiantis judesių koordinacijos sutrikimu, kalbos sutrikimas, eisenos sutrikimas, nevalingi akių judesiai ir drebulys), paprastai išnykstantys sumažinus dozę ar nutraukus vaisto vartojimą.

Akių sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti regos sutrikimas, dvejinimasis akyse, trumparegystė. Pavieniais atvejais akių raumenų spazmas, regos nervo sutrikimas.

Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažnai pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, liežuvio uždegimas, burnos gleivinės uždegimas, atsirūgimas karčiu turiniu, virškinimo trakto sutrikimai ir liežuvio apnašos. Labai retai – sunkus ir ilgalaikis viduriavimas (pseudomembraninis kolitas). Pavieniais atvejais kasos uždegimas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai

Nedažnai pasireiškia kepenų sutrikimai. Labai retai - cholestazinis kepenų uždegimas, gelta (vaistinio preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta).

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai

Nedažnai gali pasireikšti raumenų arba sąnarių skausmas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai

Nedažnais šlapimas gali tapti tamsus, tačiau kliniškai tai nereikšminga. Retai gali sutrikti šlapinimasis, pasireikšti cistitas arba šlapimo nelaikymas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažnai gali pasireikšti venų uždegimas (flebitas), o nedažnai - silpnumo pojūtis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Atidarius talpyklę preparatą reikia vartoti nedelsiant.

Nesuvartotą tirpalo likutį reikia išmesti.

Vartoti galima tik skaidrų tirpalą, kurio talpyklė ar jo kamštis, vizualiai apžiūrint, nepažeisti.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Metronidazole Fresenius sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metronidazolas. 1 ml infuzinio tirpalo yra 5 mg metronidazolo. 100 ml infuzinio tirpalo yra 500 mg metronidazolo.

- Pagalbinės medžiagos yra dinatrio fosfatas dodekadihidratas, citrinų rūgštis monohidratas, natrio chloridas, injekcinis vanduo.

Metronidazole Fresenius išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

Kartono dėžutėje yra 40 užlydytų polietileno buteliukų su EuroCap dangteliu.

Kiekviename buteliuke yra 100 ml infuzinio tirpalo.

Registruotojas

Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

Lenkija

Gamintojas

Fresenius Kabi Polska Sp.z o.o

Sienkiewicza 25

99-300 Kutno

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:

UAB "Fresenius Kabi Baltics"

Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius

Lietuva

Tel. +370 52609169

Faksas +370 526 08 696

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-15

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Metronidazolis Fresenius infuzinis tirpalas 500mg/100ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena