E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Monopril 10mg tabletės N28

Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai >  Renino-angiotenzino sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Monopril 10mg tabletės N28
Veikliosios medžiagos: Fosinopril - 10mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: PharmaSwiss
ATC kodas C09AA09
Vidutinė kaina: 2,85 Eur (9,84 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Monopril yra angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorius. Jis slopina kraujospūdį didinančių medžiagų gamybą bei normalizuoja vandens ir druskų išskyrimą pro inkstus. Šis vaistas vartojamas kraujospūdžiui mažinti sergant arterine hipertenzija. Be to, Monopril lengvina širdies darbą sergant širdies nepakankamumu.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Monopril vartoti negalima:

- jeigu yra alergija fosinopriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu, vartojant kitą AKF inhibitorių, buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (veido, liežuvio, gleivinių tinimas, kvėpavimo takų užsikimšimas);

- jeigu yra paveldima ar idiopatinė angioneurozinė edema;

- jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti vartoti Monopril ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu (žr. skyrių „Nėštumas“);

- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

Vaikams ir paaugliams

Saugumas ir veiksmingumas vaikams neištirti, todėl Monopril negalima duoti vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 18 metų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Monopril.

- Jeigu anksčiau vartojote diuretikus (šlapimo išskyrimą didinančius vaistus) arba ribojote druskos vartojimą, Monopril gali per daug sumažinti kraujospūdį ir sukelti su tuo susijusių simptomų (galvos svaigimą, sukimąsi). Jeigu, sirgdami širdies ir (arba) inkstų funkcijos nepakankamumu, patyrėte tokių sutrikimų, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

- Jeigu numatoma chirurginė operacija, kurios metu reikės bendrosios anestezijos (narkozės), apie Monopril vartojimą pasakykite gydytojui, kadangi bendrosios anestezijos metu gali per daug sumažėti kraujospūdis.

- Jeigu sergate inkstus pažeidusia reumatine liga, dėl AKF inhibitorių vartojimo gali sumažėti atsparumas infekcijai. Jei be aiškios priežasties pradeda skaudėti gerklę arba prasideda karščiavimas, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

- Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

- angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų.

- aliskireną.

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz.,kalio) kraujyje.

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Monopril vartoti negalima“.

Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Monopril vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio, šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

Kiti vaistai ir Monopril

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

- jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Monopril vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Monopril gali mažinti kalio išskyrimą, todėl kalio papildus ir druskos pakaitalus, kurių sudėtyje yra kalio, kartu su šiuo vaistu galima vartoti tik gydytojui rekomendavus.

Antacidiniai vaistai (jie vartojami nuo rėmens) gali mažinti Monopril rezorbciją, todėl juos reikia gerti bent 2 val. prieš Monopril arba bent 2 val. po jo.

Skausmą ir karščiavimą slopinantys vaistai gali susilpninti Monopril kraujospūdį mažinantį poveikį, todėl prieš juos vartojant kartu reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Vartojant ličio preparatus, gali tekti dažniau tirti ličio koncentraciją serume.

Kai taikomas organizmo jautrumą mažinantis gydymas, AKF inhibitoriai gali sukelti sunkią alerginę reakciją.

Monopril vartojimas su maistu ir gėrimais

Monopril galima vartoti valgant arba nevalgius.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Nėštumas

Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Monopril. Monopril yra nerekomenduojamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui.

Žindymo laikotarpis

Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Monopril nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei norima žindyti naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta, tačiau dėl kai kurių šalutinių poveikių (pvz., kraujospūdžio sumažėjimo, galvos svaigimo) gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali sutrikti, ypač pradedant vartoti šį vaistą ar pakeitus jo dozę.

Monopril sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali palaipsniui didinti dozę, prireikus iki 40 mg 1 kartą per parą.

Jeigu manote, kad Monopril veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju.

Ką daryti pavartojus per didelę Monopril dozę?

Perdozavus gali pernelyg daug sumažėti kraujospūdis. Jei netyčia išgėrėte per daug tablečių arbe jų nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba kvieskite greitąją pagalbą.

Pamiršus pavartoti Monopril

Tą pačią dieną prisiminę užmirštą dozę, ją nedelsdami išgerkite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau nurodyto galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas taip:

dažnas: pasireiškia 1-10 vartotojų iš 100
nedažnas: pasireiškia 1-10 vartotojų iš 1 000
retas: pasireiškia 1-10 vartotojų iš 10 000

Dažnas šalutinis poveikis: viršutinių kvėpavimo takų infekcija, virusinė infekcija; pakitusi nuotaika, sutrikęs miegas; svaigulys, galvos skausmas, dilgčiojimas ar nejautra; akių sutrikimai, pakitusi rega; sutrikęs širdies ritmas, jaučiamas širdies plakimas, krūtinės skausmas; sumažėjęs kraujospūdis (taip pat ir gulimą padėtį pakeitus į stovimą); kosulys, sinusų (prienosinių ančių) sutrikimai; pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas, sutrikęs virškinimas, pakitęs skonis; išbėrimas; kaulų ir raumenų skausmas; sutrikęs šlapinimasis; sutrikusi lytinė funkcija, nuovargis, bendras silpnumas, patinimas.

Nedažnas šalutinis poveikis: alpimas; šokas; angioneurozinė edema (staigus odos, poodžio ir gleivinės tinimas, dėl kurio gali prasidėti dusulys).

Dažnis nežinomas: plaučių uždegimas, gerklų uždegimas, sinusų (prienosinių ančių) uždegimas, trachėjos ir bronchų uždegimas; padidėję limfmazgiai, pakitęs kraujo kūnelių kiekis (leukopenija, neutropenija, eozinofilija); podagra, sutrikęs apetitas, svorio kitimas, pablogėjęs apetitas, padidėjęs kalio kiekis kraujyje; depresija, nenormalus elgesys, sutrikusios orientacijos būklė; smegenų infarktas, praeinantis smegenų išemijos priepuolis, drebulys, sutrikusi pusiausvyra, sutrikusi atmintis, mieguistumas, smegenų kraujotakos sutrikimo priepuolis; triukšmas ausyse, galvos sukimasis, ausies skausmas; širdies sustojimas, miokardo infarktas (širdies priepuolis), padažnėjęs širdies ritmas, širdies ir kvėpavimo sustojimas, sutrikęs laidumas; staigus ir pavojingas kraujospūdžio padidėjimas, periferinių kraujagyslių liga, kraujavimas, padidėjęs kraujospūdis, kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą; dusulys, bronchų spazmas, plaučių pilnakraujystė, sutrikęs balsas, kraujavimas iš nosies, sinusitas, aštrus (panašus kaip sergant pleuros uždegimu) krūtinės skausmas; kasos uždegimas, patinęs liežuvis, sutrikęs rijimas, burnos sutrikimai, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas, sausa burna; kepenų uždegimas; padidėjęs prakaitavimas, taškinės kraujosruvos, niežulys, odos uždegimas, dilgėlinė; raumenų silpnumas, sąnarių uždegimas; inkstų nepakankamumas; prostatos sutrikimai; periferinis patinimas, skausmas, karščiavimas, svorio prieaugis, pakitę kepenų funkcijos rodikliai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Monopril sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra fosinoprilio natrio druska. Vienoje tabletėje yra 10 mg arba 20 mg fosinoprilio natrio druskos.

- Pagalbinės medžiagos yra bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, povidonas, natrio stearilfumaratas.

Monopril išvaizda ir kiekis pakuotėje

Monopril 10 mg tabletės yra baltos ar beveik baltos spalvos, abipus išgaubtos, lygiais kraštais, rombo formos. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta „158“, kitoje – žvaigždutė.

Monopril 20 mg tabletės yra baltos, apvalios. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta „609“, kitoje yra vagelė. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

Dėžutėje yra 28 tabletės PVC/PVDC/Al lizdinėse plokštelėse (po 14 tablečių dviejose lizdinėse plokštelėse).

Rinkodaros teisės turėtojas

PharmaSwiss Česká respublika s.r.o.

Jankovcova 1569/2c

170 00 Praha / Prague 7

Čekija

Gamintojas

Bristol-Myers Squibb S.r.l.

Contrada Fontana del Ceraso

I03012 Anagni-Frosinone

Italija

arba

ICN Polfa Rzeszów S.A.

2 Przemysłowa Street

35-959 RZESZÓW

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB "PharmaSwiss"Šeimyniškių 21 BLT-09200 VilniusTel. +370 5 2790 762

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-12-01

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/."Monopril 10mg tabletės N28" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.48, Radviliškis

Gedimino g. 26, Radviliškis
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 66 Klaipėda Taikos 5
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 5, Klaipėda
(8 46) 31 28 69
Darbo laikas: I - V 09:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 10:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.37 Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Vingio g. 29, Klaipėda
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 09:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.218, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Klaipėdos g. 92, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 358 Panevėžys Aukštaičių 4

Aukštaičių g. 4, Panevėžys
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.281 Kaunas

Medekšinės g. 10, Kaunas
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.23 Kaunas
Gamybinė visuomenės vaistinė
Pramonės pr. 29, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 104 Kuršėnai Basanavičiaus
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 2, Kuršėnai
(8 41) 58 33 95
Darbo laikas: I - V 09:00 - 16:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.186 Panevėžys

Marijonų g. 41-1, Panevėžys
(8 454) 63 577
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena