E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Octagam 10% infuzinis tirpalas 50ml N1

Sistemiškai veikiantys priešinfekciniai vaistai >  Imuniniai serumai ir imunoglobulinai
Pavadinimas: Octagam 10% infuzinis tirpalas 50ml N1
Veikliosios medžiagos: Immunoglobulins, normal human, for intravascular adm. - 5000mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Octapharma
ATC kodas J06BA02
Vidutinė kaina: 286,44 Eur (989,02 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Kas yra octagam 10%

Octagam 10 % yra žmogaus normaliojo imunoglobulino (IgG) tirpalas (t.y. žmogaus antikūnų tirpalas), skirtas vartoti į veną (t.y. infuzijai į veną). Imunoglobulinai - tai natūralios žmogaus organizmo sudedamosios dalys, svarbios organizmo imuninei apsaugai. Octagam 10 % yra IgG antikūnų, kurių poveikis toks pats, kaip normalioje populiacijoje. Tinkamos vaistinio preparato dozės gali atstatyti nenormaliai sumažėjusią imunoglobulino G koncentraciją iki normalios.

Octagam 10 % sudėtyje yra daug antikūnų, apsaugančių nuo infekcinių ligų sukėlėjų.

Kam octagam 10 % vartojamas

Octagam 10 % vartojamas:

pakaitiniam gydymui pacientams, kurių organizme nėra pakankamai antikūnų;

sergant tam tikromis uždegiminėmis ligomis;

po kaulų čiulpų transplantacijos pasireiškusių infekcijų gydymui ar jų profilaktikai.

Octagam 10 % vartojamas pakaitiniam gydymui. Yra 3 pakaitinio gydymo tipai:

Pacientams, kuriems yra įgimta antikūnų stoka (pirminio imunodeficito sindromai: įgimta agamaglobulinemija ir hipogamaglobulinemija, įprastinis kintamas imunodeficitas, sunkios kombinuotos imunodeficitinės būklės);

Pacientams, sergantiems kraujo ligomis, dėl kurių pasireiškia antikūnų stoka ir pasikartojančios infekcijos (mieloma arba lėtinė limfocitų leukemija, kurių metu pasireiškia sunki antrinė hipogamaglobulinemija ir pasikartojančios infekcijos);

Pacientams, sergantiems įgimtu AIDS ir pasikartojančiomis bakterijų sukeltomis infekcijomis.

Octagam 10 % gali būti vartojamas šioms uždegiminėms ligoms gydyti:

Suaugusiesiems ir vaikams, kurių organizme yra per mažas trombocitų kiekis (idiopatinė trombocitopeninė purpura) ir kuriems yra padidėjęs nukraujavimo pavojus arba kai prieš chirurgines intervencijas reikia koreguoti trombocitų kiekį;

Pacientams, kuriems liga sukelia įvairių organų uždegimą (Kavasaki (Kawasaki) liga);

Pacientams, sergantiems liga, kuri gali sukelti tam tikrų nervų sistemos dalių uždegimą (Žiuleno-Bare (Guillain-Barré) sindromas)

Sergantiems lėtine uždegimine demielinizuojan

ia polineuropatija (LUDP, tam tikrų nervų sistemos dalių uždegiminė liga). Vaikams, sergantiems LUDP, į veną leidžiamų imunoglobulinų vartojimo patirties yra nedaug.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Octagam 10 % vartoti negalima

jeigu yra alergija žmogaus imunoglobulinui arba bet kuriai pagalbinei octagam 10 % medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra imunoglobulino A (IgA) stoka, kai organizme yra antikūnų prieš IgA.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti octagam 10 %.

Pasireiškus nepageidaujamai reakcijai, reikia sumažinti infuzijos greitį arba ją visiškai nutraukti. Gydymas skiriamas priklausomai nuo nepageidaujamo poveikio sunkumo ir pobūdžio.

Saugumas nuo virusų

Vartojant iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, taikomos tam tikros priemonės, kad būtų išvengta infekcijų perdavimo pacientams. Tai yra:

kruopštus kraujo ir plazmos donorų atrinkimas, kad būtų neįtraukti tie asmenys, kurie gali būti infekcijos nešiotojai

kiekvieno donoro plazmos bei bendro plazmos kaupinio tyrimas dėl virusų ar infekcijos požymių

virusų inaktyvinimo ar pašalinimo procedūrų įdiegimas į kraujo ar plazmos gamybos procesą.

Nepaisant to, kai vartojama iš žmogaus kraujo ar plazmos pagamintų preparatų, negalima visiškai atmesti infekcinių ligų, sukeliamų perduoto infekcinio sukėlėjo, galimybės. Tai galima pasakyti ir apie nežinomus ar atsirandančius virusus ir kitus infekcijų sukėlėjų tipus.

Taikomos priemonės laikomos veiksmingomis apsisaugant nuo apvalkalą turinčių virusų, tokių kaip žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), hepatito B virusas ir hepatito C virusas.

Priemonės gali būti ne tokios veiksmingos siekiant apsisaugoti nuo apvalkalo neturinčių hepatito A viruso ir parvoviruso B19.

Klinikinis patyrimas rodo, kad hepatito A virusas ar parvovirusas B19 neperduodami su imunoglobulinais; taip pat manoma, kad vaistiniame preparate esantys antikūnai nuo šių virusų apsaugo.

Primygtinai rekomenduojama, kad kiekvieną kartą vartojant octagam 10 %, būtų užrašomas vaistinio preparato pavadinimas, serijos numeris, kad būtų išsaugotas įrašas apie vaistinio preparato seriją.

Vaikams ir paaugliams

Nėra specifinių ar papildomų įspėjimų ar atsargumo priemonių vaikams ir paaugliams.

Kiti vaistai ir octagam 10 %

Infuzinė sistema prieš octagam 10 % vartojimą ir po jo gali būti praplauta fiziologiniu natrio chlorido arba 5 % dekstrozės tirpalu.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba jei Jūs per paskutinius 3 mėnesius skiepijotės, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Octagam 10 % gali sumažinti gyvų susilpnintų vakcinų, tokių kaip tymų, raudonukės, kiaulytės ir vėjaraupių, veiksmingumą.

Po šio vaistinio preparato vartojimo turi praeiti 3 mėnesių laikotarpis iki skiepijimo gyvomis susilpnintomis vakcinomis. Tymų atveju, organizmo gebėjimas reaguoti į skiriamą vakciną gali sutrikti net metus laiko.

Duodami kraujo tyrimams, pasakykite gydytojui, kad vartojate imunoglobulinų, nes tai gali įtakoti tyrimo rezultatus.

Gliukozės kraujyje tyrimai

Kai kurios gliukozės koncentraciją kraujyje nustatančios sistemos (vadinamos gliukometrais) octagam 10 % sudėtyje esančią maltozę neteisingai palaiko gliukoze. Dėl to gali būti neteisingai registruojama padidėjusi gliukozės koncentracija infuzijos metu ar per maždaug 15 valandų po infuzijos, dėl ko gali būti neteisingai paskirtas insulinas ir sukelta gyvybei pavojinga ar net mirtina hipoglikemija (t.y. sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje).

Taip pat tikroji hipoglikemija gali būti negydoma, jei hipoglikeminę būklę maskuoja klaidingi duomenys, rodantys gliukozės koncentracijos padidėjimą.

Todėl, vartojant octagam 10 % ar kitų vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra maltozės, gliukozės koncentraciją kraujyje reikia tirti naudojant gliukozei specifinius metodus. Sistemų, naudojančių gliukozės dehidrogenazės pirolokvinolinekvinono (GDH-PQQ) ar gliukozės-die-oksidoreduktazės nustatymo metodus, naudoti negalima.

Reikia atidžiai perskaityti gliukozės koncentracijos kraujyje nustatymo sistemos, įskaitant tyrimui skirtas juosteles, preparato informaciją tam, kad būtų įsitikinta, kad sistema yra tinkama naudoti, kai vartojama parenteralinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra maltozės. Jei iškyla abejonių, kreipkitės į gydytoją, kad būtų įsitikinta, kad sistema yra tinkama naudoti, kai vartojama parenteralinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra maltozės.

Octagam 10 % vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Nepastebėta jokios sąveikos. Naudojant octagam 10 % reikia atsižvelgti į pakankamą hidrataciją prieš infuziją.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kontroliuojamais klinikiniais tyrimais nenustatyta, ar preparatas saugus nėštumo laikotarpiu, todėl nėščiosioms ir žindyvėms jį vartoti reikia atsargiai. Nurodoma, kad i.v. Ig preparatai pereina per placentą, ypač trečiame nėštumo trimestre. Klinikinė imunoglobulinų vartojimo patirtis rodo, kad imunoglobulinai neturi žalingos įtakos nėštumo eigai, nekenkia nei vaisiui, nei naujagimiui.

Imunoglobulinai išsiskiria į motinos pieną, todėl gali padidėti apsauginių antikūnų, patenkančių į naujagimio organizmą, kiekis.

Klinikinė patirtis leidžia manyti, kad nėra tikėtinas imunoglobulinų neigiamas poveikis vaisingumui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus gali sutrikti dėl kai kurių pašalinių su octagam 10 % vartojimu susijusių nepageidaujamų reakcijų. Pacientai, gydymo metu patiriantys nepageidaujamų reakcijų, turėtų palaukti kol jos praeis prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gydytojas nuspręs, ar Jums reikia vartoti octagam 10 % ir kokią dozę. octagam 10 % skiriamas infuzijos į veną būdu, ją atlieka sveikatos priežiūros specialistai. Dozė ir dozavimo rėžimas priklauso nuo indikacijų ir turi būti parenkamos individualiai kiekvienam pacientui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kuo greičiau kreipkitės į gydytoją, jei patiriate bet kurį iš toliau išvardytų sunkaus šalutinio poveikio simptomų (visi jie labai reti ir gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000).

Kai kuriais atvejais jūsų gydytojas gali nuspręsti laikinai nutraukti gydymą ir sumažinti dozę arba galutinai nutraukti gydymą, jeigu pasireiškia:

veido, liežuvio ir trachėjos paburkimas, kurie gali labai apsunkinti kvėpavimą;

ūmi alerginė reakcija, kurią lydi dusulys, bėrimas, švokščiantis kvėpavimas ir kraujospūdžio sumažėjimas;

insultas, kuris gali sukelti silpnumą ir (arba) vienos kūno pusės jautrumo praradimą;

širdies priepuolis, pasireiškiantis skausmu krūtinėje;

kraujo krešulys, kuris sukelia skausmą ir galūnių patinimą;

kraujo krešulys plaučiuose, kuris sukelia skausmą krūtinėje ir dusulį;

sunkus inkstų nepakankamumas, dėl kurio galite nustoti šlapintis;

Neinfekcinis (aseptinis) meningitas, sukeliantis stiprų galvos skausmą ir kaklo įsitempimą.

Jeigu jums pasireiškė bet kuris iš anksčiau išvardytų simptomų, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Taip pat gauta pranešimų apie kitokį šalutinį poveikį.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):

padidėjęs jautrumas (alerginė reakcija);

galvos skausmas;

pykinimas;

karščiavimas;

nuovargis

odos reakcijos injekcijos vietoje

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):

egzema ;

nugaros skausmas,

krūtinės skausmas;

šaltkrėtis.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000):

hemolizinė anemija (raudonųjų kraujo kūnelių irimas ir dėl to atsiradusi jų stoka; šis šalutinis poveikis yra dažnesnis asmenims, vartojantiems dideles vaisto dozes, kurių kraujo grupės yra A, B ar AB ir (arba) serga gretutine uždegimine liga);

baltųjų kraujo kūnelių trūkumas;

perkrova skysčiu;

per mažas natrio kiekis kraujyje;

sujaudinimo jausmas, nerimas, sumišimas ar nervingumas;

migrena;

kalbos sutrikimas;

sąmonės netekimas;

galvos svaigimas;

dilgčiojimo pojūtis odoje;

sumažėjęs lietimo jausmas ar jutimai;

jautrumas šviesai;

nevalingi raumenų susitraukimai;

sutrikusi rega;

krūtinės angina;

smarkus širdies plakimas,

širdies plakimo pokyčiai ;

laikinas lūpų ar kitų odos dalių pamėlynavimas;

kraujotakos kolapsas arba šokas;

kraujospūdžio pokyčiai;

venų uždegimas;

odos blyškumas;

kosulys;

kvėpavimo sutrikimai;

plaučių edema (skysčių susikaupimas plaučiuose);

bronchų spazmas (dusulys arba švokštimas);

kvėpavimo nepakankamumas;

deguonies stygius kraujyje;

vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas;

dilgėlinė, odos niežulys;

odos paraudimas;

odos išbėrimas;

odos lupimasis;

odos uždegimas;

plaukų slinkimas;

sąnarių arba raumenų skausmas;

raumenų silpnumas arba rigidiškumas;

stiprus skausmingas raumenų susitraukimas;

kaklo skausmas, kojų ar rankų skausmas;

inkstų skausmas;

odos patinimas (edema);

veido paraudimas, padidėjęs prakaitavimas;

diskomfortas krūtinėje;

į gripą panašūs simptomai

šalčio ar karščio jausmas arba bendra negalavimas ir silpnumas;

mieguistumas;

deginimo jausmas;

pakitę kepenų funkcijos rodikliai, nustatomi atliekant kraujo tyrimą;

klaidingi cukraus kiekio kraujyje rodmenys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti.

Vaistinis preparatas vienkartinai gali būti išimtas iš šaldytuvo ir laikomas žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje iki 9 mėnesių, neviršijant tinkamumo laiko. Šio laikotarpio pabaigoje jo negalima dėti atgal į šaldytuvą, preparatą reikia išmesti. Data, kuomet vaistinis preparatas buvo išimtas iš šaldytuvo turi būti užrašoma ant kartono dėžutės.

Pastebėjus, kad tirpalas yra drumstas, su nuosėdomis ar jo spalva yra intensyvi, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

octagam 10 % sudėtis

Veiklioji medžiaga yra žmogaus normalusis imunoglobulinas 10 % (mažiausiai 95 % sudaro imunoglobulinas G).

Pagalbinės medžiagos yra maltozė ir injekcinis vanduo.

octagam 10 % išvaizda ir kiekis pakuotėje

octagam 10% infuzinis tirpalas gali būti tiekiamas flakonuose (2 g/20 ml) ar buteliukuose (5 g/50 ml, 6 g/60 ml, 10 g/100 ml, 20 g/200 ml).

Pakuočių dydžiai:

2 g 20 ml

5 g 50 ml

6 g 60 ml

10 g 100 ml

20 g 200 ml

3 x 10 g 3 x 100 ml

3 x 20 g 3 x 200 ml

Tirpalas yra skaidrus ar šiek tiek opalescuojantis, bespalvis ar šiek tiek gelsvas.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Octapharma (IP) Limited

The Zenith Building

26 Spring Gardens

Manchester M2 1AB

Jungtinė Karalystė

Gamintojai

Octapharma Pharmazeutika Produktionges.m.b.H.

Oberlaaer Straße 235,

A-1100 Vienna

Austrija

arba

Octapharma S.A.S.

70-72 rue du Marèchal Foch,

BP 33, F-67380 Lingolsheim

Prancūzija

arba

Octapharma AB

S-112 75 Stockholm

Švedija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Octagam 100 mg/ml Infusionslösung
Belgija: Octagam 10% solution for infusion
Bulgarija: Octagam 10%
Čekija: Octagam 10%
Danija: Octagam, infusionsvæske, opløsning 100 mg/ml
Estija: Octagam 10%, infusioonilahus, 100 mg/ml
Graikija: Octagam 10%
Islandija: Octagam 10%
Ispanija: Octagamocta 100 mg/ml
Italija: Gamten 100 mg/ml
Jungtinė Karalystė: Octagam 10% solution for infusion
Kipras: Octagam 10%
Latvija: Octagam 100 mg/ml šķīdums infūzijām
Lenkija: Octagam 10%
Lietuva: octagam 10% infuzinis tirpalas
Liuksemburgas: Octagam 10%
Malta: Octagam 10%
Norvegija: Octagam 100 mg/ml
Nyderlandai: Octagam 10%
Portugalija: Octagam 100 mg/ml solução para perfusão
Prancūzija: Octagam 100 mg/ml
Rumunija: Octagam 10% soluţie perfuzabilă
Slovakija: Octagam 10%
Slovėnija: Octagam 100 mg/ml raztopina za infundiranje
Suomija: Octagam 100 mg/ml
Švedija: Octagam 100 mg/ml infusionsvätska, lösning
Vengrija: Octagam 100 mg/ml
Vokietija: Octagam 10%

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-06-06.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Prieš vartojimą vaistinį preparatą reikia sušildyti iki kambario ar kūno temperatūros.

Tirpalas turi būti skaidrus ar šiek tiek opalescuojantis, bespalvis ar šiek tiek gelsvas.

Nevartokite tirpalų, kurie yra drumsti ar su nuosėdomis

Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

Šio vaistinio preparato negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais.

Tam, kad būtų pašalintas visas infuzinėje sistemoje galėjęs likti vaistinis preparatas, infuzijos pabaigoje infuzinę sistemą reikia praplauti arba 0,9 % natrio chlorido, arba 5 % gliukozės tirpalu."Octagam 10% infuzinis tirpalas 50ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Vaistinių atitinkančių jūsų paieškos kriterijus nerasta!


Paskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena