E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Paclitaxel Ebewe 6mg/ml konc.inf.tirpalas 5ml N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Paclitaxel Ebewe 6mg/ml konc.inf.tirpalas 5ml N1
Veikliosios medžiagos: Paclitaxel - 30mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Ebewe
ATC kodas L01CD01
Vidutinė kaina: 7,64 Eur (26,38 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Paklitakseliu gydomos žemiau išvardytos ligos.

Kiaušidžių karcinoma

Pirmaeilė kiaušidžių karcinomos terapija. Paklitakseliu kartu su cisplatina gydoma progresavusi kiaušidžių karcinoma arba jos likutis ( 1 cm) po pradinio gydymo operacija.

Antraeilė kiaušidžių karcinomos terapija. Paklitakseliu gydoma metastazavusi kiaušidžių karcinoma tuo atveju, kai įprastinis gydymas platinos preparatais buvo neveiksmingas.

Krūties karcinoma

Adjuvantinis gydymas. Paklitakseliu gydoma limfmazgius pažeidusi krūties karcinoma po gydymo antraciklinu ir ciklofosfamidu (AC). Adjuvantinis gydymas paklitakseliu yra tęstinio gydymo AC alternatyva.

Pradinė terapija. Paklitakseliu kartu su antraciklinu (jeigu jis tinka) arba trastuzumabu (jei imunohistocheminiais tyrimais nustatyta didelė (3+ lygio) 2-ojo žmogaus epidermio augimo faktoriaus receptoriaus (HER2) ekspresija, o antraciklinas netinka) gydoma lokaliai progresavusi arba metastazavusi krūties karcinoma.

Monoterapija. Vien paklitakseliu gydoma metastazavusi krūties karcinoma tuo atveju, kai įprastinis gydymas antraciklinu buvo neveiksmingas arba netinkamas.

Progresavusi nesmulkialąstelinė plaučių karcinoma

Paklitakseliu kartu su cisplatina gydoma nesmulkialąstelinė plaučių karcinoma tuo atveju, kai chirurginis gydymas (operacija) ir (arba) radioterapija (spindulinis gydymas) netinka.

Su AIDS susijusi Kapoši sarkoma

Paklitakseliu gydoma progresavusi su AIDS susijusi Kapoši sarkoma (KS) tuo atveju, kai ankstesnis gydymas liposomine antraciklino forma buvo neveiksmingas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Paclitaxel EBEWE vartoti negalima:

- jeigu yra alergija paklitakseliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), ypač makrogolglicerolio ricinoleatui;

- jeigu esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį;

- jeigu per mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis;

- jeigu sergate Kapoši sarkoma ir sunkia nekontroliuojama infekcine liga.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Paclitaxel EBEWE:

- jeigu sergate kepenų liga;

- jeigu sergate bet kokia nekontroliuojama užkrečiamąja liga;

jeigu vartojate kitų vaistų;

- jeigu pasireiškia padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija (pvz., hipotenzija, kvėpavimo sutrikimas,

išbėrimas);

- jeigu sutrikusi rankų ar kojų nervų funkcija (yra periferinė neuropatija);

- jeigu gydymo paklitakseliu metu arba greitai po jo prasideda sunkus ar išsilaikantis viduriavimas;

- jeigu sergate širdies liga (šiame preparate yra alkoholio ir makrogolglicerolio ricinoleato, žr. poskyrį „Paclitaxel EBEWE sudėtyje yra alkoholio ir makrogolglicerolio ricinoleato“);

- jeigu pakitęs kraujo ląstelių kiekis;

- jeigu paklitakseliu gydymo metu radioaktyviaisiais spinduliais švitinami plaučiai;

- jeigu sergant Kapoši sarkoma pasireiškia sunkus gleivinės uždegimas.

Kiti vaistai ir Paclitaxel EBEWE

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kompleksinio gydymo metu Paclitaxel EBEWE reikia infuzuoti:

- prieš cisplatiną;

- praėjus 24 valandoms po doksorubicino suleidimo.

Atsarga būtina ligoniams, kurie vartoja:

- medikamentų, įtakojančių paklitakselio eliminaciją, t. y. CYP 2C8 ar CYP 3A4 izofermentų substratų arba inhibitorių, pvz., eritromicino, fluoksetino, gemfibrozilio, rifampicino, karbamazepino, fenitoino, fenobarbitalio, efavirenzo, nevirapino;

- proteazės inhibitorių (vaistų nuo AIDS).

Paclitaxel EBEWE vartojimas su maistu ir gėrimais

Paclitaxel EBEWE galima vartoti kartu su maistu ir gėrimais. Ar gydymo šiuo preparatu metu galima gerti alkoholio, reikia klausti gydytojo.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas. Nėščioms moterims Paclitaxel EBEWE vartoti draudžiama. Gydymo šiuo medikamentu metu saugokitės, kad netaptumėte nėščia. Jeigu pastosite, informuokite gydytoją.

Žindymo laikotarpis. Žindyvėms Paclitaxel EBEWE vartoti draudžiama. Gydymo paklitakseliu metu kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti. Po gydymo šiuo preparatu jo nepradėkite žindyti tol, kol gydytojas nepasakys, kad žindymas bus saugus.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Priežasčių, dėl kurių tarp gydymo ciklų nebūtų galima vairuoti, nėra. Vis dėlto negalima pamiršti, kad Paclitaxel EBEWE koncentrate yra alkoholio, todėl tuoj pat po medikamento infuzijos vairuoti nepatariama. Atsiradus galvos svaigimui arba apsvaigimui, vairuoti negalima (kaip ir gydymo kitais medikamentais metu).

Paclitaxel EBEWE sudėtyje yra alkoholio ir makrogolglicerolio ricinoleato

Paclitaxel EBEWE koncentrate yra 50 alkoholio (etanolio). Vienoje dozėje jo yra ne daugiau kaip 20 g. Tai atitinka 520 ml alaus arba 210 ml vyno. Alkoholikams toks kiekis gali būti žalingas.

Be to, koncentrate yra makrogolglicerolio ricinoleato, galinčio sukelti sunkią padidėjusio jautrumo reakciją.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gydymui vartojamos dozės dydį ir dozių skaičių nustato gydytojas. Paclitaxel EBEWE gydoma gydytojui, galinčiam suteikti daugiau informacijos, prižiūrint. Dozė priklauso nuo vėžio rūšies ir sunkumo. Reikiama Paclitaxel EBEWE dozė intravenine sistema į veną sulašinama maždaug per 3 valandas. Tarp infuzijų paprastai daroma 3 (gydant Kapoši sarkomą – 2) savaičių pertrauka.

Parengtinis gydymas

Prieš Paclitaxel EBEWE infuziją gydytojas Jums skirs pavartoti kitokių vaistų. Toks parengtinis gydymas būtinas, kadangi jis saugo nuo sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos pasireiškimo.

Ką daryti pavartojus per didelę Paclitaxel EBEWE dozę?

Paclitaxel EBEWE infuzuoja gydytojas arba slaugytojas, todėl per didelę dozę Jums nesuleis.

Pamiršus pavartoti Paclitaxel EBEWE

Paclitaxel EBEWE lašina gydytojas arba slaugytojas, todėl sulašinti nepamirš.

Nustojus vartoti Paclitaxel EBEWE

Kada gydymą šiuo vaistu nutraukti, sprendžia gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Paklitakselio nerekomenduojama vartoti vaikams, jaunesniems nei 18 metų.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs pastebite bet kokių alerginės reakcijos požymių. Tai gali būti vienas ar daugiau toliau išvardytų sutrikimų:

staigus paraudimas;

odos reakcijos;

niežėjimas;

krūtinės veržimas;

dusulys ar kvėpavimo pasunkėjimas;

patinimas.

Tai gali būti sunkaus šalutinio poveikio požymiai.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu Jums:

yra karščiavimas, stiprus šaltkrėtis, gerklės skausmas ar opų burnoje (kaulų čiulpų slopinimo požymiai);

yra rankų ir kojų nutirpimas ar silpnumas (periferinės neuropatijos požymiai);

atsirado sunkus ar išsilaikantis viduriavimas kartu su karščiavimu ir pilvo skausmu.

Labai dažnai (pasireiškia daugiau negu 1 vartotojui iš 10)

Plaukų slinkimas (dauguma atvejų pasireiškia praėjus mažiau nei vienam mėnesiui po gydymo paklitakseliu pradžios. Šiam poveikiui pasireiškus, daugumai pacientų plaukų slinkimas yra ryškus (daugiau nei 50%)), pykinimas, vėmimas, viduriavimas, alerginė reakcija (pvz., paraudimas, odos išbėrimas, niežėjimas), sisteminė infekcinė liga. Kraujospūdžio sumažėjimas. Kraujo pokyčiai (todėl kraują būtina tirti reguliariai), dėl kurių pasireiškia lengva mažakraujystė (jaučiatės išsekęs ar pavargęs), sumažėja atsparumas infekcijai arba lengviau atsiranda mėlynių. Kojų ir rankų nutirpimas ir (arba) dilgčiojimas, raumenų ir sąnarių skausmas, burnos ir liežuvio skausmingumas.

Dažnai (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100)

Širdies susitraukimų dažnio arba ritmo pokytis, kraujospūdžio padidėjimas arba sumažėjimas, kraujavimas. Kapoši sarkoma sergantiems ligoniams galimas sunkus kepenų funkcijos sutrikimas. Laikinas nagų ir odos pokytis. Ekstravazacijos simptomai. Kartais injekcijos (infuzijos) vietos skausmas, paraudimas, karštis, patinimas ar net odos lupimasis. Kitoks odos sutrikimas.

Rečiau gali pasireikšti venos uždegimas. Ligoniams, kurie gydomi paklitakseliu ir kartu kitais chemoterapiniais preparatais arba (bei) radioterapija, gali atsirasti krūtinės skausmas ir dusulys. Buvo žarnų sutrikimo, pilvo skausmo, prakaitavimo padidėjimo ir galūnių skausmo atvejų.

Nedažnai (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1000)

Kraujospūdžio sumažėjimas ir sulėtėjusi kraujotaka dėl sisteminės infekcinės ligos, kartais sukeliančios sunkius organų veiklos sutrikimus. Alpimas, laikinas sąmonės praradimas. Širdies smūgis.

Retai (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10000)

Temperatūros padidėjimas, dehidracija, anafilaksija, t. y. alerginė reakcija, pasireiškianti veido ar gerklės patinimu, švokštimu, alpuliu ir dusuliu. Galimas su alergine reakcija susijęs šalčio krėtimas ir nugaros skausmas. Pneumonija ar kitoks plaučių sutrikimas, gilaus plaučių audinio sluoksnio sutankėjimas ar surandėjimas giliame sluoksnyje, sukeliantis dusulį, krūtinės ir pečių skausmą bei kosulį. Kraujo krešulių plaučiuose atsiradimas, sukeliantis dusulį, krūtinės ir pečių skausmą bei kosulį. Kritiškas plaučių funkcijos ir kvėpavimo sutrikimas. Rankų ir kojų sutinimas ir silpnumas. Peritonitas (stiprus pilvo skausmas), žarnų obstrukcija su daliniu arba visišku nepraeinamumu, žarnų sienelės prakiurimas ir turinio tekėjimas į pilvą, žarnų uždegimas dėl mažo kraujo kiekio patekimo į jas, kasos uždegimas. Širdies sutrikimai, kurie gali sukelti dusulį ar kulkšnių tinimą. Buvo ir kitokių širdies sutrikimų atvejų.

Labai retai (pasireiškia mažiau negu 1 vartotojui iš 10000)

Sunki infekcinė liga, klausos ar regos sutrikimas, galvos sukimasis ar svaigimas, kosulys, sunki alerginė reakcija, gyvybei pavojinga alerginė reakcija, dilgėlinė, platus odos paraudimas (sukeltas alergijos) ir kartu kai kurių jos vietų irimas, didelių pūslių atsiradimas, kartais dideliuose odos plotuose arba burnos gleivinėje (Stivenso-Džonsono sindromas, epidermio nekrolizė, daugiaformė eritema), odos paraudimas ir pleiskanojimas, dažnai kartu ir niežėjimas bei plaukų slinkimas. Nagų atsiskyrimas nuo nagų guolio. Staigus kraujospūdžio kritimas tuoj pat po atsistojimo, sukeliantis galvos svaigimą. Epilepsijai būdingi viso kūno traukuliai (konvulsijos). Minčių susipainiojimas ar kitoks smegenų sutrikimas, net sunki pažaida. Žarnų obstrukcija, sukelianti dalinį arba visišką nepraeinamumą (atitinkamai retai ir labai retai). Kraujo krešulių atsiradimas pilvo srities ir žarnyno kraujagyslėse. Sunkus žarnyno uždegimas, lemiantis viduriavimą kraujingomis išmatomis, pilvo skausmą ar karščiavimą. Stemplės uždegimas. Skysčio sankaupa pilve. Storosios žarnos uždegimas, pasireiškęs dėl mažo baltųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje. Kepenų veiklos sutrikimas. Kai kurių kepenų vietų audinio žūtis, lemianti sunkų kepenų veiklos sutrikimą. Kepenų funkcijos sutrikimo sukelta smegenų ir nervų sistemos pažaida. Apetito praradimas, vidurių užkietėjimas, galvos skausmas, judesių koordinacijos pasunkėjimas, klausos ir (arba) pusiausvyros sutrikimas, dažnas širdies plakimas, kūno svorio mažėjimas (dėl anoreksijos). Kaulų čiulpų kraujo gamybos audinio vėžys, grupinis kaulų čiulpų funkcijos sutrikimas, lemiantis neveiksmingą kraujo ląstelių gamybą (praėjus daug metų po gydymo, dėl šio sutrikimo gali atsirasti kaulų čiulpų kraujo gamybos audinio vėžys).

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Naviko irimo sindromas, sukeliantis:

padidėjusį kalio kiekį kraujyje, galintį sukelti širdies ritmo sutrikimus (hiperkalemija),

tetaniją, traukulius, protinį atsilikimą, judėjimo sutrikimus, emocinį nestabilumą / sujaudinimą / nerimą, raumenų skausmą ar silpnumą (hipokalemija),

nuovargį, apetito praradimą, galvos skausmą, skysčių susikaupimą galūnėse ir plaučiuose (inkstų nepakankamumas).

Tinklainės dėmės edema, iškreipianti centrinį regėjimą.

Fotopsija, kuri pasireiškia nesamų švieselių matymu.

Stiklakūnio drumstys, pasireiškiančios kaip dėmės, siūlai, tinklo fragmentai, kurie lėtai „plaukioja“ prieš stebėtojo akis.

Venų uždegimas (flebitas).

Simetriškas odos sustorėjimas (skleroderma).

Sisteminė raudonoji vilkligė, pasireiškianti karščiavimu, bendru negalavimu, sąnarių skausmais, mialgijom, nuovargiu ir laikinu pažinimo gebėjimo praradimu.

Kraujo krešulių formavimasis smulkiosiose kraujagyslėse visame kūne (diseminuota intravaskulinė koaguliacija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje .

Prieš flakono atidarymą: flakoną laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant kartono dėžutės ir flakono po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Paclitaxel EBEWE sudėtis

Veiklioji medžiaga yra paklitakselis. 1 ml tirpalo yra 6 mg paklitakselio.

Viename 5 ml flakone yra 30 mg paklitakselio.

Viename 16,7 ml flakone yra 100 mg paklitakselio.

Viename 25 ml flakone yra 150 mg paklitakselio.

Viename 50 ml flakone yra 300 mg paklitakselio.

Viename 100 ml flakone yra 600 mg paklitakselio.

- Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio ricinoleatas ir bevandenis etanolis.

Paclitaxel EBEWE išvaizda ir kiekis pakuotėje

Paclitaxel EBEWE koncentratas infuziniam tirpalui yra skaidrus, šviesiai geltonas tirpalas.

Pakuotės dydžiai:

1, 5 arba 10 flakonų po 5 ml

1 flakonas po 16,7 ml

1 flakonas po 25 ml

1 flakonas po 50 ml

1 flakonas po 100 ml

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

EBEWE Pharma Ges.m.b.H. Nfg. KG

Mondseestraße 11

A-4866 Unterach

Austrija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Belgija Paclitaxel Sandoz 6mg/ml - Concentrate for solution for infusion
Čekija Paclitaxel "Ebewe" 6 mg/ml koncentrát pro prípravu infuzního roztoku
Danija Paclitaxel “Ebewe”, Koncentrat til infusionsvæske 6mg/ml
Vokietija Paclitaxel Bendalis 6mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung
Airija Ebetaxel 6 mg/ml concentrate for solution for infusion
Italija Paclitaxel Sandoz 6mg/ml concentrato per soluzione per infusione
Lietuva Paclitaxel EBEWE 6mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui
Liuksemburgas Paclitaxel Sandoz 6mg/ml - Concentrate for solution for infusion
Lenkija Paclitaxel-Ebewe
Slovėnija Paclitaxel Ebewe 6 mg/ml koncentrat za raztopino za infundiranje

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-08-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

CITOSTATIKAS

1. Nesuderinamumas

Paklitakselio koncentrate esantis makrogolglicerolio ricinoleatas, liesdamas plastikinę polivinilchloridinę (PVC) talpyklę, gali atpalaiduoti di-(2-etilheksil)ftalatą (DEHF). Jeigu preparato koncentracija didesnė arba jis liečiasi ilgiau, šios medžiagos atsipalaiduoja daugiau, todėl Paclitaxel EBEWE koncentrato skiedimui, laikymui ir infuzavimui reikia naudoti įrangą, kurioje nėra PVC.

2. Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Darbas su vaistiniu preparatu

Su paklitakseliu, kaip ir su visais kitais vaistais nuo vėžio, reikia elgtis atsargiai.

Nėščioms ir gimdyti galinčioms moterims dirbti su vaistiniu preparatu negalima.

Koncentratą turi skiesti įgudęs darbuotojas tam skirtoje vietoje, aseptinėmis sąlygomis. Būtina mūvėti tinkamomis apsauginėmis pirštinėmis. Reikia saugotis, kad preparato nepatektų ant odos ar gleivinės. Ant odos patekusį preparatą būtina nuplauti vandeniu ir muilu, ant gleivinės - dideliu kiekiu vandens. Ant odos ar gleivinės patekęs paklitakselio tirpalas gali sukelti dilgčiojimą, paraudimą, deginimą. Jo įkvėpus, gali pasireikšti dusulys, krūtinės skausmas, gerklės deginimas ir pykinimas.

Neatidarytus flakonus laikant šaldytuve, gali susidaryti nuosėdų, kurios kambario temperatūroje ištirpsta savaime arba truputį pamaišius. Dėl nuosėdų preparato kokybė nekinta. Jeigu koncentratas drumstas arba jame yra netirpstančių nuosėdų, flakoną reikia sunaikinti.

Kartotinai į praimtą flakoną, laikomą 25 C temperatūroje, kišant adatą ir siurbiant koncentrato, mikrobiologinės, cheminės ir fizinės medikamento savybės nekinta 28 paras. Už kitokias laikymo sąlygas ir trukmę atsako gydantis medikas.

Į veną vartojamo infuzinio tirpalo paruošimas

Prieš infuziją Paclitaxel EBEWE koncentratą reikia aseptinėmis sąlygomis praskiesti injekciniu 0,9 natrio chlorido ar 5 gliukozės tirpalu arba injekciniu tirpalu, kuriame yra 0,9 natrio chlorido ir 5 gliukozės, tiek, kad koncentracija būtų 0,3 - 1,2 mg/ml.

Praskiesto 5 gliukozės arba 0,9 natrio chlorido injekciniu tirpalu koncentrato, laikomo 5 C arba 25 C temperatūroje, fizinės ir cheminės savybės nekinta 48 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą tirpalą reikia lašinti nedelsiant. Jeigu jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2 - 8 C temperatūroje laikyti negalima, nebent koncentratas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

Praskiestas tirpalas skirtas tik vienkartiniam vartojimui.

Dėl pagalbinių preparato medžiagų praskiestas tirpalas gali būti drumstas. Filtruojant drumzlės nepasišalina. Paklitakselio tirpalą reikia lašinti per infuzinės sistemos filtrą, kurio membranos mikroporos turi būti  0,22 μm. Infuzuojant per tokį filtrą, preparato aktyvumas reikšmingai nesumažėja.

Gauta pranešimų, kad retais atvejais infuzijos metu, paprastai baigiantis 24 valandų infuzijai, praskiestame tirpale atsiranda nuosėdų. Nors priežastis netirta, manoma, kad jų gali atsirasti dėl praskiesto tirpalo persotinimo. Kad sumažėtų nuosėdų atsiradimo rizika, paklitakselį reikia infuzuoti kuo greičiau po praskiedimo, be reikalo jo nekratyti, nepurtyti ir saugoti nuo vibracijos. Prieš infuziją reikia gerai praplauti infuzinę sistemą. Infuzijos metu reikia reguliariai sekti tirpalo išvaizdą. Jeigu atsiranda nuosėdų, infuziją būtina nutraukti.

Kad DEHF, kurio gali atsipalaiduoti iš plastikinių infuzinių maišelių, sistemų ar kitos įrangos, pacientą veiktų mažiau, praskiestą Paclitaxel EBEWE koncentratą reikia laikyti flakonuose, kurių sudėtyje nėra PVC (stikliniuose, polipropileniniuose) arba plastikiniuose (polipropileniniuose, poliolefininiuose) maišeliuose ir infuzuoti sistemomis, kurių vidinis paviršius dengtas polietilenu. Naudojant filtrų įrangą, kurių trumpi įtekamieji ir/arba ištekamieji vamzdeliai yra pagaminti iš PVC, daug DEHF neatsipalaiduoja.

Naikinimas

Visas priemones, kurios buvo naudotos koncentratui skiesti ir praskiestam tirpalui lašinti arba kurios kitu metu lietėsi prie paklitakselio tirpalo, būtina sunaikinti laikantis vietinių citotoksinių medžiagų naikinimo reikalavimų.

3. Tinkamumo laikas

Neatidaryti flakonai. 3 metai.

Atidarius flakoną prieš tirpalo praskiedimą. Kartotinai į praimtą flakoną, laikomą 25 C temperatūroje, kišant adatą ir siurbiant koncentrato, cheminės ir fizinės preparato savybės nekinta 28 paras. Mikrobiologiniu požiūriu, praimtą flakoną 25 C temperatūroje galima laikyti ne ilgiau kaip 28 paras. Už kitokias atidaryto flakono laikymo sąlygas ir trukmę atsako gydantis medikas.

Po praskiedimo. Praskiesto tirpalo, laikomo 25 C arba 2 - 8 C temperatūroje, cheminės ir fizinės savybės nekinta 48 val. Mikrobiologiniu požiūriu, praskiestą tirpalą reikia lašinti nedelsiant. Jeigu jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 val. 2 - 8 C temperatūroje laikyti negalima, nebent koncentratas būtų skiedžiamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

4. Specialios laikymo sąlygos

Flakonas prieš atidarymą: flakoną laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos."Paclitaxel Ebewe 6mg/ml konc.inf.tirpalas 5ml N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.49 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Gedimino pr. 18, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 20:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.35 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ozo g. 25, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.196, Klaipėda
Visuomenės vaistinė
Taikos pr. 61, Klaipėda
(8 800) 50 005
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.217, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Karaliaus Mindaugo pr. 49, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.11 Vilnius
Visuomenės vaistinė
Mindaugo g. 11, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 23:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.264, Šiauliai

Aido g. 8, Šiauliai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 09:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.15 Vilnius
Budinti vaistinė
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 282, Vilnius
(8 800) 50 005
Vaistinė dirba visą parą.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.195, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Veiverių g. 150B, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.210, Vilnius
Visuomenės vaistinė
Ukmergės g. 369, Vilnius
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 22:00 VI, VII 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena