E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Paclitaxel SanoSwiss PI Actiofarma 30mg/5ml koncentratas infuziniam tirpalui N1

Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai >  Antinavikiniai vaistai
Pavadinimas: Paclitaxel SanoSwiss PI Actiofarma 30mg/5ml koncentratas infuziniam tirpalui N1
Veikliosios medžiagos: Paclitaxel - 30mg
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Actiofarma
ATC kodas L01CD01
Vidutinė kaina: 7,5 Eur (25,9 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Vaisto pavadinimas yra Paclitaxel SanoSwiss 6 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui, bet toliau pakuotės lapelyje vaistas bus vadinamas Paclitaxel SanoSwiss.

Paklitakselis priklauso priešvėžinių vaistų grupei, vadinamai taksanais. Šie vaistai slopina vėžio ląstelių augimą.

Paclitaxel SanoSwiss vartojamas gydyti:

Kiaušidžių vėžys:

pirmaeilė terapija (po pradinio chirurginio gydymo kartu su vaistu cisplatina, kurios sudėtyje yra platinos).

Jei įprastas gydymas platinos preparatais buvo neveiksmingas.

Krūties vėžys:

pirmaeilė terapija, jeigu liga yra progresavusi arba išplitusi į kitas kūno vietas (metastazavusi). Paclitaxel SanoSwiss vartojamas arba kartu su antraciklinu (pvz., doksorubicinu), arba su vaistu, vadinamu trastuzumabu (jeigu pacientą gydyti antraciklinu netinka arba jeigu vėžio ląstelių paviršiuje yra baltymo, vadinamo HER 2, žr. trastuzumabo pakuotės lapelį).

Kaip pagalbinis gydymas kartu su antraciklinu ir ciklofosfamidu (AC).

Antraeiliam gydymui pacientams, kuriems gydymas antraciklinais buvo neveiksmingas arba kuriems šis gydymas netinka.

Pažengęs nesmulkialąstelinis plaučių vėžys:

kartu su cisplatina pacientams, kuriems netinka chirurginis ir (arba) spindulinis gydymas.

Su AIDS susijusi Kapoši sarkoma:

gydyti jei kitas gydymas, pvz. liposominiais antraciklinais, buvo neveiksmingas.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Paclitaxel SanoSwiss vartoti negalima:

jeigu yra alergija paklitakseliui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), ypač polioksietilintam ricinos aliejui (makrogolglicerolio ricinoleatui);

jei žindote kūdikį;

jeigu baltųjų kraujo ląstelių kiekis Jūsų kraujyje yra per mažas (pradinis neutrofilų kiekis <1,5 x 109/l, arba <1,0 x 109/l, jei sergate Kapoši sarkoma; Jums apie tai pasakys gydytojas). Gydytojas paims kraujo mėginių, kad patikrintų, ar nėra tokios būklės;

jei sergate rimtomis nekontroliuojamomis infekcijomis (tik tuo atveju, kai Paclitaxel SanoSwiss skiriamas Kapoši sarkomai gydyti).

Jei pasireiškia kuri nors iš šių būklių, pasitarkite su gydytoju prieš pradedant gydymą Paclitaxel SanoSwiss.

Paclitaxel SanoSwiss nerekomenduojama vartoti vaikams (iki 18 metų).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Paclitaxel SanoSwiss.

Siekiant sumažinti alergines reakcijas, prieš pradedant vartoti Paclitaxel SanoSwiss Jums bus duota kitų vaistų.

Jeigu pastebėjote sunkių alerginių reakcijų (pvz., oro trūkumą, dusulį, krūtinės spaudimą, žemą kraujospūdį, galvos svaigimą, apsvaigimą, odos reakcijas, tokias kaip bėrimas ar patinimas);

jeigu karščiuojate, jaučiate stiprų šaltkrėtį, gerklės skausmą ar atsirado burnos opa (kaulų čiulpų slopinimo požymiai);

jeigu jaučiate tirpimą, dilgčiojimą, peršėjimą, jautrumą liesti ar silpnumą rankose ir kojose (periferinės neuropatijos požymiai), gali prireikti sumažinti Paclitaxel SanoSwiss dozę;

jeigu Jūsų kepenų funkcija labai sutrikusi, tokiu atveju Paclitaxel SanoSwiss vartoti nerekomenduojama;

jeigu turite širdies laidumo sutrikimų;

jeigu po gydymo Paclitaxel SanoSwiss ar jo metu imate viduriuoti, pasireiškia karščiavimas ir skrandžio skausmas; Jūsų storojoje žarnoje gali išsivystyti uždegimas (pseudomembraninis kolitas);

jeigu Jūsų plaučiai tuo pat metu spinduliuojami. Jums gali išsivystyti plaučių uždegimas (intersticinis pneumonitas);

jeigu pasireiškia burnos skausmas ar paraudimas (burnos gleivinės uždegimo požymiai) ir esate gydomi nuo Kapoši sarkomos, gali prireikti sumažinti dozę.

Atsižvelgiant į vaisto suleidimo šalia kraujagyslės galimybę, vaisto vartojimo metu rekomenduojama atidžiai stebėti infuzijos vietą, ar neatsiranda infiltracija.

Jei minėta būklė Jums tinka, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui.

Paclitaxel SanoSwiss visada vartojama tik į veną. Jeigu Paclitaxel SanoSwiss suleidžiama į arteriją, gali prasidėti jos uždegimas ir gali pasireikšti skausmas, patinimas, paraudimas ir karščio pojūtis.

Kiti vaistai ir Paclitaxel SanoSwiss

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Skirtingi vaistai gali turėti įtakos vienas kitam. Pasikalbėkite su gydytoju, jeigu vartojate paklitakselį kartu su bent vienu iš toliau nurodytų preparatų:

cisplatina (vėžiui gydyti). Paclitaxel SanoSwiss turi būti vartojamas prieš cisplatiną. Jūsų inkstų funkcija turi būti tikrinama dažniau;

doksorubicinu (vėžiui gydyti). Paclitaxel SanoSwiss turi būti vartojamas praėjus 24 valandoms po doksorubicino vartojimo, kad nesusikauptų didelės doksorubicino koncentracijos Jūsų organizme;

vaistai, skirti infekcijoms gydyti (t. y., antibiotikai, pvz., eritromicinas, rifampicinas ir kt.; jeigu abejojate, ar Jūsų vartojamas vaistas yra antibiotikas, paklauskite gydytojo, slaugytojos arba vaistininko), įskaitant vaistus, skirtus grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti (pvz., ketokonazolas);

vaistai, vartojami nuotaikai stabilizuoti, dar vadinami antidepresantais (pvz., fluoksetinas);

vaistai, vartojami priepuoliams (epilepsijai) gydyti (pvz., karbamazepinas, fenitoinas);

vaistai, vartojami lipidų kiekiui kraujyje mažinti (pvz., gemfibrozilis);

vaistai, vartojami rėmeniui arba skrandžio opoms gydyti (pvz., cimetidinas);

vaistai, vartojami ŽIV ir AIDS gydyti (pvz., ritonaviras, sakvinaviras, indinaviras, nelfinaviras, efavirenzas, nevirapinas);

- vaistas, vadinamas klopidogreliu, skirtas apsaugoti nuo kraujo krešulių susidarymo.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jeigu yra tikimybė, kad galite pastoti, naudokite veiksmingą ir saugų kontracepcijos metodą gydymo metu. Paclitaxel SanoSwiss neturėtų būti vartojamas nėštumo metu, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Vaisingumas

Vaisingo amžiaus pacientai moterys ir vyrai ir (ar) jų partneriai turi naudoti kontracepcijos priemones mažiausiai 6 mėnesius po gydymo paklitakseliu. Pacientai vyrai turėtų kreiptis patarimo dėl spermos užšaldymo prieš gydymą paklitakseliu, nes vaistas gali sukelti negrįžtamą nevaisingumą.

Žindymas

Jeigu žindote kūdikį, pasakykite gydytojui. Nėra žinoma, ar paklitakselis patenka į motinos pieną. Dėl galimos žalos kūdikiui nutraukti žindymą, jeigu vartojate Paclitaxel SanoSwiss. Nepradėkite žindyti kūdikį, nebent gydytojas Jums leido.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra priežasties dėl kurios negalėtumėte vairuoti automobilio ar valdyti mechanizmų tarp Paclitaxel SanoSwiss gydymo kursų. Vis dėlto negalima pamiršti, kad Paclitaxel SanoSwiss koncentrate yra alkoholio, todėl tuoj pat po vaisto infuzijos vairuoti nepatariama. Atsiradus galvos svaigimui arba apsvaigimui, vairuoti negalima (kaip ir gydymo kitais vaistais metu).

Paclitaxel SanoSwiss sudėtyje yra polioksietilinto ricinos aliejaus (makrogolglicerolio ricinoleato), galinčio sukelti padidėjusio jautrumo reakcijų. Jei esate alergiškas ricinos aliejui, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti Paclitaxel SanoSwiss.

Paclitaxel SanoSwiss sudėtyje yra 396 mg/ml alkoholio. Kiekviename mililitre yra 0,396 g alkoholio. Paclitaxel SanoSwiss 300 mg/50 ml dozėje yra 20 g alkoholio, kas atitinka 434 ml alaus ar 181 ml vyno.

Šis vaistas gali būti kenksmingas ligoniams, sergantiems alkoholizmu. Taip pat, turi būti atsižvelgiama ir į didelės rizikos grupes, pavyzdžiui, pacientus, sergančius kepenų ligomis ar epilepsija.

Alkoholio kiekis, esantis šiame vaiste gali keisti kitų vaistų poveikį.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Prieš vartojant Paclitaxel SanoSwiss, Jums bus skiriama vaistų nuo galimų padidėjusio jautrumo reakcijų. Šie vaistai gali būti vartojami ir tabletėmis, ir infuzija į veną, ir abiem būdais.

Paclitaxel SanoSwiss bus lašinama į vieną iš Jūsų venų (atliekama infuzija į veną) per infuzijų sistemoje esantį filtrą. Paclitaxel SanoSwiss Jums sulašins sveikatos priežiūros specialistas, kuris prieš sulašinimą paruoš infuzinį tirpalą. Jums skirta dozė priklausys ir nuo kraujo tyrimo rezultatų. Priklausomai nuo vėžio pobūdžio ir sunkumo, Jūs būsite gydomi vien Paclitaxel SanoSwiss arba juo ir kartu kitokiu vaistu nuo vėžio.

Paclitaxel SanoSwiss visada turi būti infuzuojamas į vieną iš Jūsų venų per 3 arba 24 valandas. Paclitaxel SanoSwiss paprastai vartojamas kas 2–3 savaites, nebent Jūsų gydytojas nusprendžia kitaip. Gydytojas informuos Jus, kiek Jums reikia gydymo Paclitaxel SanoSwiss kursų.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs pastebite bet kokių alerginės reakcijos požymių. Tai gali būti vienas ar daugiau toliau išvardytų sutrikimų:

staigus paraudimas;

odos reakcijos;

niežėjimas;

krūtinės veržimas;

dusulys ar kvėpavimo pasunkėjimas;

patinimas;

Tai gali būti sunkaus šalutinio poveikio požymiai.

Nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu Jums:

yra karščiavimas, stiprus šaltkrėtis, gerklės skausmas ar opų burnoje (kaulų čiulpų slopinimo požymiai);

yra rankų ir kojų nutirpimas ar silpnumas (periferinės neuropatijos požymiai);

atsirado sunkus ar išliekantis viduriavimas kartu su karščiavimu ir pilvo skausmu.

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

Nedidelės alerginės reakcijos, pavyzdžiui, paraudimas, bėrimas, niežulys.

Infekcijos (dažniausiai viršutinių kvėpavimo takų ir šlapimo takų infekcija). Gerklės skausmas ar burnos opos, burnos skausmas ir paraudimas, viduriavimas, pykinimas ar šleikštulys (pykinimas, vėmimas).

Plaukų slinkimas (daugeliu atvejų plaukų slinkimas pasireiškė praėjus mažiau nei mėnesiui nuo paklitakselio vartojimo pradžios. Jeigu plaukų slinkimas pasireiškia, daugumai pacientų jis būna išreikštas (daugiau kaip 50 %).

Raumenų skausmas, sąnarių skausmas.

Tirpimas, dilgčiojimas ar silpnumas rankose ir kojose (visi periferinės neuropatijos simptomai).

- Tyrimais nustatomas trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (dėl to gali lengviau nei įprasta prasidėti kraujavimas ir atsirasti kraujosruvų), baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, mažas kraujospūdis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10)

Nedideli nagų ir odos pakitimai. Suleidimo vietos reakcijos (įskaitant odos tinimą, skausmą, paraudimą).

Tyrimais nustatomas retesnis širdies plakimas, didelis kepenų fermentų (šarminės fosfatazės ir AST - SGOT) aktyvumo padidėjimas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100)

Šokas dėl infekcijos (septinis šokas).

Širdies plakimas, širdies funkcijos sutrikimas (AV blokada, kardiomiopatija), greitas širdies plakimas, širdies priepuolis, reikšmingos alerginės reakcijos (prakaitavimas, alpimas (sinkopė), kvėpavimo sutrikimas, veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, nugaros skausmas, krūtinės skausmas, skausmas aplink rankas ir kojas, šaltkrėtis, pilvo skausmas).

Flebitas (venų uždegimas).

Testai gali rodyti didelį bilirubino kiekio padidėjimą (geltą), didelį kraujospūdį ir kraujo krešulių susidarymą.

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000)

Baltųjų kraujo ląstelių stoka, kartu pasireiškiant karščiavimui ir infekcinės ligos rizikos padidėjimui (febrilinė neutropenija).

Nervų pažeidimas, pasireiškiantis rankų ir kojų raumenų silpnumo jutimu.

Dusulys, plaučių embolija, plaučių fibrozė, intersticinis plaučių uždegimas, dusulys, skystis pleuros ertmėje.

Žarnų nepraeinamumas, žarnų perforacija, gaubtinės žarnos uždegimas (išeminis kolitas), kasos uždegimas (pankreatitas).

Niežulys, bėrimas, odos paraudimas (eritema).

Kraujo užkrėtimas (sepsis), peritonitas, pneumonija.

Karščiavimas, dehidratacija, astenija, edema, negalavimas.

Sunkios ir galimai mirtinos padidėjusio jautrumo reakcijos (anafilaksinės reakcijos).

Padidėjęs kreatinino kiekio kraujyje, rodantis inkstų funkcijos sutrikimą.

Širdies nepakankamumas.

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Nereguliarus greitas širdies ritmas (prieširdžių virpėjimas, supraventrikulinė tachikardija).

Staigus kraują formuojančių ląstelių sutrikimas (ūminė mieloidinė leukemija, mielodisplazijos sindromas).

Optinio nervo ir (arba) regėjimo sutrikimai (mirgančios skotomos).

Klausos sutrikimas (ototoksiškumas), spengimas ausyse (tinitas), vertigo.

Kosulys.

Kraujo krešulių susidarymas pilvo ir žarnų kraujagyslėse (mezenterinė trombozė); storosios žarnos uždegimas, kartais su ilgalaikiu viduriavimu (pseudomembraninis kolitas, neutropeninis kolitas); vandenligė (ascitas), ezofagitas, vidurių užkietėjimas.

Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant karščiavimą, odos paraudimą, sąnarių skausmą ir (arba) akių uždegimą (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromą); lokalus odos lupimasis (epidermio nekrolizė); paraudimas su kintančiomis raudonomis (eksudacinėmis) dėmėmis (daugiaformė eritema); odos uždegimas su pūslėmis ir odos nusilupimu (eksfoliacinis dermatitas); dilgėlinė, nagų klibėjimas (gydomi ligoniai ant rankų ir pėdų turėtų dėvėti apsaugą nuo saulės).

Anoreksija (apetito praradimas).

Gyvybei pavojinga alerginė reakcija kartu su šoku (anafilaksinis šokas).

Kepenų veiklos sutrikimas (kepenų nekrozė ir kepenų encefalopatija; abiem atvejais kai kurie pacientai mirė).

Suglumimo būsena.

Toniniai-kloniniai (grand mal) traukuliai, galvos smegenų nervų sutrikimas (autonominė neuropatija, sutrikdanti nevalingas organizmo funkcijas; tai gali sukelti žarnyno nepraeinamumą ir kraujospūdžio sumažėjimą), konvulsijos, smegenų liga (encefalopatija), galvos svaigimas, skausmas, koordinacijos sutrikimas (ataksija).

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

Greitas naviko suirimas (naviko irimo sindromas).

Skysčio kaupimasis geltonojoje akies dėmėje (geltonosios dėmės edema), šviesos blykčiojimo pojūtis akyse (fotopsija), nuosėdos akies stiklakūnyje (smulki stiklakūnio drumstis).

Venos uždegimas (flebitas).

Odos, kraujagyslių ir vidaus organų sustorėjimas ir sukietėjimas (sklerodermija).

Peteliškės tipo išbėrimas (sisteminė raudonoji vilkligė).

Pranešta apie diseminuotą intravaskulinę koaguliaciją arba „DIC“. Tai susiję su sunkia būkle, dėl kurios žmonės pernelyg lengvai kraujuoja, pernelyg lengvai atsiranda kraujo krešulių arba ir viena, ir kita.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“, nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Prieš atidarant

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje. Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Užšaldymas neturi neigiamos įtakos vaistui.

Po atidarymo, prieš skiedimą (sąlygų aprašymas)

Mikrobiologiniu požiūriu, po flakono atidarymo vaistas gali būti laikomas 25 °C temperatūroje ne ilgiau kaip 28 dienas. Už kitokią laikymo trukmę ir sąlygas yra atsakingas vartotojas.

Po praskiedimo (sąlygų aprašymas)

Mikrobiologiniu požiūriu praskiestas vaistas turi būti suvartotas nedelsiant. Jei nevartojama iškart, vaistą šaldytuve (2 °C –8 °C) galima laikyti ne ilgiau kaip 24 valandas, nebent buvo skiedžiama kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis. Daugiau informacijos apie stabilumą pro praskiedimo pateikiama sveikatos priežiūros specialistams skirtame skyriuje.

Pastebėjus, kad tirpalas yra drumstas arba jame yra netirpstančių dalelių, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Paclitaxel SanoSwiss sudėtis

Veiklioji medžiaga yra paklitakselis.

Kiekviename koncentrato infuziniam tirpalui ml yra 6 mg paklitakselio.

Kiekviename flakone yra 5 ml, 16,7 ml arba 50 ml (atitinkamai 30 mg, 100 mg arba 300 mg paklitakselio).

Pagalbinės medžiagos yra polioksietilintas ricinos aliejus (makrogolglicerolio ricinoleatas) ir etanolis.

Paclitaxel SanoSwiss išvaizda ir kiekis pakuotėje

Paclitaxel SanoSwiss yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas tirpalas.

Vaistas tiekiamas flakonuose po 5 ml, 16,7 ml arba 50 ml koncentrato infuziniam tirpalui.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB SanoSwiss

Aukštaičių g. 26 A

Kaunas, LT-44157

Lietuva

El. paštas: mailto:info@sanoswiss.com

Gamintojas

Corden Pharma Latina S.p.A.

Via del Murillo Km 2.800

04013 Sermoneta

Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB SanoSwiss

Aukštaičių g. 26 A

Kaunas, LT-44157

Lietuva

El. paštas: mailto:info@sanoswiss.com

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Vokietija Paclitaxel Stragen 6 mg/ml Konzentrat zur Herstellung einer Infusionslösung

Čekija Paclitaxel Heaton 6 mg/ml koncentrát pro infuzní roztok

Airija Paclitaxel 6 mg/ml concentrate for solution for infusion

Italija Paclitaxel Stragen 6 mg/ml concentrato per soluzione per infusione

Latvija Paclitaxel SanoSwiss 6 mg/ml koncentrāts infūziju šķīduma pagatavošanai

Lietuva Paclitaxel SanoSwiss 6 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-02-01.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

Infuzinio tirpalo paruošimas

Su Paclitaxel SanoSwiss naudojamos talpyklės ir infuzijos rinkiniai turi būti be DEHP. Tai sumažins paciento kontaktą su plastifikatoriumi DEHP [di-(2-etilheksil)ftalatu], kurio gali išsiskirti iš plastifikuotų PVC infuzijos talpyklių ar rinkinių. Naudojant filtrus (pvz. IVEX-2) su trumpais įleidimo ir (arba) išleidimo plastifikuotais PVC vamzdeliais, pastebimo DEHP išsiskyrimo nenustatyta.

Su Paclitaxel SanoSwiss, kaip ir su visais priešvėžiniais preparatais, dirbti reikia atsargiai. Dirbant su flakonais, kuriuose yra paklitakselio, reikia dėvėti tinkamas apsaugines pirštines. Vaistinį preparatą praskiesti turi apmokytas personalas aseptinėmis sąlygomis tam skirtoje vietoje. Jei vaistinio preparato patenka ant odos, tą vietą reikia nuplauti vandeniu ir muilu. Jei vaistinio preparato patenka ant gleivinės, tą vietą reikia nuplauti vandeniu.

Negalima naudoti Chemo-Dispensing Pin ar panašių smailių priemonių, nes jos gali pažeisti flakono kamštį ir tirpalas gali tapti nesterilus.

1 etapas. Koncentrato praskiedimas

Prieš vartojimą Paclitaxel SanoSwiss reikia praskiesti vienu iš toliau nurodytų tirpalų:

0,9% natrio chlorido injekciniu tirpalu;

5% gliukozės injekciniu tirpalu;

5% gliukozės ir 0,9% natrio chlorido injekciniu tirpalu;

5% gliukozės tirpalu Ringerio injekciniame tirpale.

Galutinė paklitakselio infuzinio tirpalo koncentracija turi būti 0,31,2 mg/ml.

Dėl pagalbinių preparato medžiagų, kurios filtruojant nepašalinamos, praskiestas tirpalas gali tapti drumstas. Tirpalą lašinant per intraveninės infuzinės sistemos vidinį filtrą, vaistinio preparato poveikio stiprumas reikšmingai nesumažėja.

2 etapas. Infuzijos atlikimas

Prieš Paclitaxel SanoSwiss vartojimą visiems pacientams turi būti skirtas parengtinis gydymas kortikosteroidais, antihistamininiais preparatais ir H2 receptorių antagonistais.

Paclitaxel SanoSwiss vartojimo nerekomenduojama atnaujinti tol, kol neutrofilų kiekis netaps ≥ 1 500/mm³ (≥ 1 000/mm³, jei pacientas serga Kapoši sarkoma) ir trombocitų kiekis netaps ≥ 100 000/mm³ (≥ 75 000/mm³, jei pacientas serga Kapoši sarkoma).

Siekiant išvengti infuzinio tirpalo nuosėdų susidarymo:

infuzinį tirpalą po praskiedimo reikia vartoti kiek įmanoma greičiau;

negalima per stipriai kratyti, vibruoti ar drebinti;

infuzijos rinkinį prieš vartojimą reikia gerai praplauti;

reikia reguliariai apžiūrinėti infuzinį tirpalą ir nutraukti infuziją, jei atsiranda nuosėdų.

Nuo šviesos neapsaugotą paruoštą paklitakselio infuzinį tirpalą, jei skiedimui naudotas 5% gliukozės ar 0,9% natrio chlorido injekcinis tirpalas, galima laikyti ne ilgiau kaip 12 valandų 25 °C temperatūroje.

Nustatyta, kad nuo šviesos apsaugotas paruoštas paklitakselio infuzinis tirpalas fiziniu ir cheminiu požiūriu 5 °C ir 25 °C temperatūroje išlieka stabilus 7 dienas, jei skiedimui naudotas 5% gliukozės tirpalas, ir 14 dienų, jei skiedimui naudotas 0,9% natrio chlorido injekcinis tirpalas. Mikrobiologiniu požiūriu praskiestas vaistinis preparatas turi būti vartojamas nedelsiant arba laikomas ne ilgiau kaip 24 valandas esant 2 °C –8 °C temperatūrai.

Paclitaxel SanoSwiss turi būti infuzuojamas per vidinį filtrą su mikroporine (poros ≤0,2 μm) membrana. Turi būti naudojamos talpyklės ir infuzijos rinkiniai be DEHP. Naudojant filtrus su trumpais įleidimo ir (arba) išleidimo plastifikuotais vamzdeliais, pastebimo DEHP išsiskyrimo nenustatyta.

3 etapas. Atliekų tvarkymas

Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių darbo su citotoksinėmis medžiagomis reikalavimų.

Dozės

Toliau pateikiamos į veną infuzuojamo Paclitaxel SanoSwiss dozės.

Indikacija Dozė Intervalas tarp Paclitaxel SanoSwiss vartojimo kursų
Kiaušidžių karcinomos pirmaeilė chemoterapija 135 mg/m2 per 24 valandas, po to cisplatina 75 mg/m2 arba175 mg/m2 per 3 valandas, po to cisplatina 75 mg/m2 3 savaitės
Kiaušidžių karcinomos antraeilė chemoterapija 175 mg/m2 per 3 valandas 3 savaitės
Adjuvantinė krūties karcinomos chemoterapija 175 mg/m2 per 3 valandas; po gydymo antraciklinu ir ciklofosfamidu (AC) 3 savaitės
Krūties karcinomos pirmaeilė chemoterapija (su doksorubicinu) 220 mg/m2 per 3 valandas, praėjus 24 valandoms po doksorubicino (50 mg/m2) pavartojimo 3 savaitės
Krūties karcinomos pirmaeilė chemoterapija (su trastuzumabu) 175 mg/m2 per 3 valandas, po trastuzumabo pavartojimo (žr. trastuzumabo PCS) 3 savaitės
Krūties karcinomos antraeilė chemoterapija 175 mg/m2 per 3 valandas 3 savaitės
Progresavusi nesmulkialąstelinė plaučių karcinoma 175 mg/m2 per 3 valandas, po to cisplatina 80 mg/m2; 3 savaitės
Su AIDS susijusi Kapoši sarkoma 100 mg/m2 per 3 valandas 2 savaitės

Paclitaxel SanoSwiss vartojimo nerekomenduojama atnaujinti tol, kol neutrofilų kiekis netaps ≥ 1 500/mm³ (≥ 1 000/mm³, jei pacientas serga Kapoši sarkoma) ir trombocitų kiekis netaps ≥ 100 000/mm³ (≥ 75 000/mm³, jei pacientas serga Kapoši sarkoma).

Pacientams, kuriems pasireiškia sunki neutropenija (neutrofilų kiekis savaitę ar ilgiau išlieka < 500/mm³) ar sunki periferinė neuropatija, kitų kursų dozę reikia sumažinti 20% (25%, jei pacientas serga Kapoši sarkoma) (žr. preparato charakteristikų santrauką).

Duomenų nepakanka, kad būtų galima rekomenduoti dozavimo modifikacijas pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas. Pacientai, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, negali būti gydomi Paclitaxel SanoSwiss (žr. preparato charakteristikų santrauką).

Paclitaxel SanoSwiss nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka."Paclitaxel SanoSwiss PI Actiofarma 30mg/5ml koncentratas infuziniam tirpalui N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.109 Vilnius
Gamybinė visuomenės vaistinė
P.Baublio g. 2, Vilnius
(8 5) 27 96 316
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

LSM universiteto vaistinė filialas Nr.01 (konsul)
Universiteto vaistinė
Eivenių g. 2, Kaunas
(8 37) 32 67 05
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:30 - 15:30 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.234 Kaunas

V.Lašo g. 1/Eivenių g. 19, Kaunas
(8 37) 331 816
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena