E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Panzilan 20mg tabletės N14

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Vaistai nuo ligų, susijusių su rūgštingumo sutrikimais
Pavadinimas: Panzilan 20mg tabletės N14
Veikliosios medžiagos: Pantoprazole - 20mg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas A02BC02
Vidutinė kaina: 3,51 Eur (12,12 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Panzilan sudėtyje yra veikliosios medžiagos pantoprazolo, kuris blokuoja skrandžio rūgštį gaminantį „siurblį“. Dėl to, Jūsų skrandyje sumažėja rūgšties kiekis.

Panzilan vartojamas trumpalaikiam suaugusių pacientų gastroezofaginio refliukso simptomų (pvz., rėmens, rūgštinio turinio atpylimo) gydymui.

Refliuksas yra rūgštinio turinio iš skrandžio atgalinis patekimas į stemplę, kurioje gali prasidėti uždegimas ir sukelti skausmą. Dėl to, gali atsirasti tokių simptomų, kaip skausmingas deginimo pojūtis krūtinėje, kylantis iki ryklės (rėmuo) ir rūgštus skonis burnoje (rūgštinio turinio atpylimas).

Jūs galite pajusti rūgštinio turinio atpylimo ir rėmens simptomų susilpnėjimą, pavartojus Panzilan vos vieną dieną, bet šis vaistas nesukelia palengvėjimo nedelsiant. Kad simptomai pranyktų, gali reikėti tabletes vartoti 2-3 dienas iš eilės.

Jeigu po 2 savaičių vartojimo Jūsų būklė nepagerėja arba pablogėja, būtinai kreipkitės į gydytoją.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Panzilan vartoti negalima:

jeigu yra alergija pantoprazolui, sojai, žemės riešutams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu Jūs vartojate vaistus, kurių sudėtyje yra atazanaviro (vartojamo gydyti ŽIV infekciją).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Panzilan:

jeigu dėl rėmens arba virškinimo sutrikimo gydotės ilgiau kaip 4 savaites;

jeigu esate vyresnis kaip 55 metai ir kasdien vartojate nereceptinius vaistus dėl sutrikusio virškinimo;

jei esate vyresnis kaip 55 metai ir atsirado naujų simptomų arba simptomai neseniai pasikeitė;

jeigu Jūs anksčiau sirgote skrandžio opalige arba buvo atlikta skrandžio operacija;

jeigu sutrikusi kepenų veikla arba atsirado gelta (odos ir akių junginės pageltimas);

jeigu reguliariai tikrinatės savo sveikatą dėl sunkaus sutrikimo arba būklės;

jeigu Jums numatoma atlikti endoskopiją arba šlapalo kvėpavimo (C-šlapalo) mėginį;

jeigu Jums kada nors anksčiau po vaisto, panašaus į Panzilan, kuris mažina skrandžio rūgštingumą, vartojimo pasitaikė odos reakcija;

jeigu Jums atliekami specifiniai kraujo tyrimai (chromograninas A).

Vartojant Panzilan ilgesnį laiką gali kilti papildoma rizika, pvz.: sumažėti magnio kiekis kraujyje (galimi simptomai: nuovargis, nevalingi raumenų susitraukimai (mėšlungis), nesiorientavimas, traukuliai, svaigulys, padažnėjęs širdies plakimas). Dėl mažo magnio kiekio gali sumažėti ir kalio arba kalcio kiekis kraujyje. Jeigu vartojate šio vaisto ilgiau kaip 4 savaites, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas gali nuspręsti reguliariai tirti Jūsų kraują magnio kiekiui stebėti.

Jeigu atsirado odos bėrimas, ypač odos vietose, kurias veikia saulės spinduliai, kuo skubiau pasakykite apie tai gydytojui, nes gali reikėti nutraukti Panzilan vartojimą. Pasakykite ir apie kitus negalavimus, pavyzdžiui sąnarių skausmą.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą nedelsiant pasakykite gydytojui, jeigu pastebėjote žemiau išvardytus simptomus, kurie gali būti dėl kitos, žymiai sunkesnės, ligos:

pradėjo mažėti Jūsų svoris (nesusijęs su dieta ar fizine veikla);

atsirado vėmimas, ypač jeigu jis kartojasi;

vėmėte su krauju arba pastebėjote kavos spalvos tirščių vėmimo masėse;

atsirado kraujo išmatose, kurios tapo labai tamsios;

pasunkėjo rijimas arba atsirado skausmas rijimo metu;

tapote išblyškęs ir jaučiate silpnumą (anemija);

atsirado skausmas krūtinėje;

atsirado skausmas skrandžio srityje;

yra stiprus ir (arba) pastovus viduriavimas, nes Panzilan šiek tiek susijęs su infekcinio viduriavimo padažnėjimu.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti atlikti papildomus tyrimus.

Jeigu Jums numatyta atlikti kraujo mėginį, pasakykite gydytojui, kad vartojate šį vaistą.

Atsirūgimo ir rėmens simptomai gali palengvėti pavartojus Panzilan vos vieną dieną, tačiau šis vaistas neturi sukelti pagerėjimo nedelsiant. Jo negalima vartoti profilaktikai.

Jei rėmuo ar virškinimo sutrikimo simptomai Jums kartojasi, turite reguliariai lankytis pas gydytoją.

Vaikams ir paaugliams

Panzilan negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams.

Kiti vaistai ir Panzilan

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Panzilan gali keisti kitų vaistų veiksmingumą, todėl pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

tokių vaistų, kaip ketokonazolas, itrakonazolas ir pozakonazolas (jais gydoma grybelių sukelta infekcinė liga), erlotinibas (juo gydomas tam tikras vėžys) arba metotreksato (vartojamas reumatoidiniam artritui gydyti), nes Panzilan gali sutrikdyti tinkamą šių ir kai kurių kitų vaistų poveikį;

varfarino ir fenprokumono (vaistų, veikiančių krešėjimą, t. y. skystinančių kraują). Gali reikti atlikti daugiau tyrimų;

atazanaviro (juo gydoma ŽIV infekcija).

Nevartokite Panzilan kartu su kitais vaistais, kurie mažina rūgščių susidarymą skrandyje, pvz., su kitais protonų siurblio inhibitoriais (omeprazolu, lansoprazolu ar rabeprazolu) ar H2 antagonistais (pvz., ranitidinu, famotidinu).

Tačiau, prireikus, Panzilan Jūs galite vartoti su antacidinėmis medžiagomis (pvz., magaldratu, algino rūgštimi, soda, aliuminio hidroksidu, magnio karbonatu arba jų deriniais).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu jaučiate šalutinį poveikį – svaigulį arba sutriko regėjimas, vairuoti arba valdyti mechanizmų negalima.

Panzilan sudėtyje yra pagalbinės medžiagos maltitolio

Jei Jums gydytojas sakė, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Panzilan sudėtyje yra pagalbinės medžiagos sojų išgauto lecitino.

Jei esate alergiškas žemės riešutams arba sojai, šio vaisto Jums vartoti negalima.

Pantul sudėtyje yra natrio

Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Panzilan visada vartokite tiksliai, kaip nurodyta šiame lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Neviršykite rekomenduojamos 20 mg pantoprazolo dozės per parą.

Vaistą reikia gerti 2  3 dienas iš eilės. Nutraukite Panzilan vartojimą, kai visai pranyks ligos simptomai. Atsirūgimo rūgščiu turiniu ir rėmens simptomai gali susilpnėti po vienos dienos Panzilan vartojimo, bet simptomų palengvėjimo vartojant šį vaistą nedelsiant nebūna.

Jei po dviejų savaičių nepertraukiamo vartojimo simptomai nesusilpnėja, pasitarkite su gydytoju. Nepasitarus su gydytoju, vartoti Panzilan ilgiau kaip 4 savaites negalima.

Panzilan tabletes reikia gerti prieš valgį, tuo pačiu paros laiku. Jas reikia nuryti, užsigeriant nedideliu vandens kiekiu. Tablečių negalima kramtyti arba laužyti.

Ką daryti pavartojus per didelę Panzilan dozę

Praneškite apie tai nedelsiant gydytojui arba vaistininkui. Jei įmanoma, pasiimkite su savimi vaistus arba šį lapelį. Perdozavimo požymiai nežinomi.

Pamiršus pavartoti Panzilan

Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Vartokite vaistą nustatyta doze toliau.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsiant praneškite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu atsirado koks nors sunkus šalutinis poveikis.

Sunkios alerginės reakcijos (retos: gali pasitaikyti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių): padidėjusio jautrumo, vadinamos anafilaksinėmis, reakcijos, anafilaksinis šokas ir angioedema. Būdingi simptomai yra: veido, lūpų, burnos, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali būti pasunkėjęs rijimas, dilgėlinė, stiprus galvos svaigimas, labai greitas širdies plakimas ir stiprus prakaitavimas.

Sunkios odos reakcijos (dažnis nežinomas: negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): bėrimas su patinimu, odos pūslių atsiradimas ir atsisluoksniavimas, erozijos ir kraujavimas apie akis, nosies, burnos ar lyties organų erozija, greitas bendrosios būklės pablogėjimas) ir jautrumas šviesai.

Kitos sunkios reakcijos (dažnis nežinomas): odos ir akių odenų pageltimas (dėl sunkaus kepenų pažeidimo) arba inkstų veiklos sutrikimas, pasireiškiantis skausmingu šlapinimusi ir apatinės nugaros dalies skausmas su karščiavimu.

Kitoks šalutinis poveikis

Dažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 100)

Gerybiniai skrandžio polypai.

Nedažnas (atsiranda 1-10 žmonių iš 1000)

Galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos išbėrimas ar dilgėlinė, niežulys, silpnumas, išsekimas ar bloga bendroji savijauta, miego sutrikimas, padidėjęs kepenų fermentų kiekis.

Retas (atsiranda 1-10 žmonių iš 10000)

Skonio pojūčio netekimas arba pakitimas, regos sutrikimas, pvz., neryškus matomas vaizdas, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, kūno svorio pokytis, kūno temperatūros padidėjimas, galūnių patinimas (periferinė edema), depresija, padidėjęs bilirubino ir riebalų kiekis kraujyje, krūtų padidėjimas vyrams, karščiavimas ir padidėjęs granuliuotų baltųjų kraujo kūnelių kiekis kraujyje (nustatomas atliekant kraujo tyrimą).

Labai retas (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10000)

Sutrikusi orientacija, sumažėjęs kraujyje trombocitų kiekis, dėl kurio dažniau gali būti kraujavimas, susidaryti kraujosruvos, sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis kraujyje, dėl kurio dažniau gali būti infekcinių ligų, vienu metu gali sumažėti kraujyje eritrocitų, baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) ir trombocitų kiekis.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Haliucinacijos, sumišimas (ypač jei šių simptomų jau buvo), sumažėjęs natrio, magnio kiekis kraujyje, bėrimas, kuris gali būti su sąnarių skausmu; dilgčiojimo, diegimo, smeigtukų ir adatų durstymo pojūtis, deginimo pojūtis ar tirpimas

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Irinotecan Accord


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Panzilan sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: maltitolis, krospovidonas B tipo, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas, kalcio stearatas; Tabletės dangalas: polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, sojų lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E172), bevandenis natrio karbonatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras, natrio laurilsulfatas, polisorbatas 80, trietilo citratas.

Panzilan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Panzilan yra ovalios, geltonos skrandyje neirios tabletės.

Panzilan tiekiamas oPA/Al/PVC-aliuminio lizdinėse plokštelėse arba DTPE buteliukuose.

Pakuotėse yra 7 arba 14 skrandyje neirių tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

Gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

arba

Sofarimex – Ind. Quimica e Farmaceutica, S.A.

Av. das Indústrias – Alto do Colaride

2735-213 Agualva-Cacém

Portugalija

arba

Rottendorf Pharma GmbH

Ostenfelder Str. 51-61

59320 Ennigerloh

Vokietija

arba

Advance Pharma GmbH

Wallenroder Straße 12-14

13435 Berlin

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GL Pharma Vilnius“A. Jakšto g. 12LT-01105 VilniusTel. + 370 5 2610705office@gl-pharma.lt

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Austrija: Pantoprazol Biosan 20 mg -magensaftresistente Tabletten

Estija: Panzilan 20 mg gastroresistentne tablet

Latvija: Panzilan 20 mg zarnās šķīstošā tablete

Lietuva: Panzilan 20 mg skrandyje neirios tabletės

Nyderlandai: PANTOGEROLAN 20 mg maagsapresistente tabletten

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-08.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šios gyvenimo būdo ir dietos rekomendacijos gali padėti sumažinti rėmenį arba su skrandžio rūgštimi susijusius simptomus:

- venkite valgyti daug

- valgykite lėtai

- nerūkykite

- sumažinkite alkoholio ir kofeino vartojimą

- sumažinkite svorį (esant viršsvoriui)

- nenešiokite aptemptų rūbų ar diržų

- venkite valgyti esant trumpesniam laikui kaip trys valandos prieš miegą

- pakelkite lovos galvūgalį (jei kamuoja simptomai naktį)

- venkite vartoti maisto, galinčio sukelti rėmenį: šokolado, pipirmėčių, šaltmėčių, riebaus, kepto, rūgštaus, aštraus maisto, citrusinių vaisių, vaisių sulčių, pomidorų."Panzilan 20mg tabletės N14" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.14 Telšiai
Visuomenės vaistinė
Luokės g. 76, Telšiai
(8 699) 92432
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 10:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.31 Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
Ąžuolyno g. 1, Janušava Kėdainių raj.
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 18:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.41 Lazdijai
Visuomenės vaistinė
Dzūkų g. 3, Lazdijai
(8 655) 92 756
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.188 Kėdainiai

Gegučių g. 13, Kėdainiai
(8 347) 64 214
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.7 Šiauliai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 220, Šiauliai
(8 41) 52 08 53
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 10:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 40min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.101 Kėdainiai
Visuomenės vaistinė
Tilto g. 2 , Kėdainiai
(8 347) 60 451
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 20:30 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 10min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Jonučiai Atgimimo

Atgimimo g.1, Jonučiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.26 Kelmė
Visuomenės vaistinė
Šilingo g. 5, Kelmė
(8 620) 81 591
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.159 Skuodas

Vilniaus g. 34, Skuodas
(8 44) 04 37 56
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 5val. 40min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.209 Šiauliai

Lyros g. 13A, Šiauliai
(8 41) 420 885
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena