E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Postinor 2 0,75mg tabletės N2

Lytinių ir šlapimo organų sistemą veikiantys vaistai, lytiniai hormonai >  Lytiniai hormonai ir lytinę sistemą veikiantys vaistai
Pavadinimas: Postinor 2 0,75mg tabletės N2
Veikliosios medžiagos: Levonorgestrel - 0,75µg
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Gedeon Richter
ATC kodas G03AD01
Vidutinė kaina: 13,77 Eur (47,55 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

POSTINOR-2 tabletes yra skubios pagalbos kontraceptikas moterims, kurį galima vartoti po lytinio akto, kurio metu kontraceptinės priemonės nebuvo naudotos (pavyzdžiui, po išprievartavimo) arba jeigu naudota kontraceptinė priemonė nebuvo veiksminga (pavyzdžiui, lytinio akto metu suplyšo ar nusmuko prezervatyvas). POSTINOR-2 tabletės, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

Kai kurių tyrimų duomenimis, per 72 valandas (t.y. per tris paras) po nesaugaus lytinio akto pavartojus iš karto abi POSTINOR-2 750 mikrogramų tabletes, nėštumo išvengta 84 % atvejų, o vartojant po tabletę du kartus kas 12 valandų veiksmingumas – 79 %. Taigi POSTINOR-2 neapsaugos Jūsų nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet bus tuo veiksmingesnis, kuo greičiau bus pavartotas po lytinio akto (tabletes geriausia išgerti per pirmąsias 12 valandų).

POSTINOR-2 poveikis:

• slopina kiaušialąstės atsiskyrimą iš kiaušidės;

• slopina apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi;

• slopina apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje;

• sutirština gimdos kaklelio kanalo gleives, todėl pasunkėja spermatozoidų patekimas į gimdos ertmę.

Taigi POSTINOR-2 tabletės veikia tik neprasidėjus nėštumui. Vaistas neveikia, jei jau esate pastojusi.

Jaunesnėms nei 16 metų mergaitėms, nepasitarus su gydytoju, vaisto vartoti negalima.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

POSTINOR-2 vartoti draudžiama:

Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei POSTINOR-2 medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes POSTINOR-2, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti:

• jeigu esate nėščia arba manote, kad jau galite būti pastojusi;

• jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios, kaip visada;

• jeigu po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės (nėštumas jau gali būti prasidėjęs, todėl vaistas nebeveiks);

• jeigu sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka maisto virškinimas;

• jeigu sergate sunkia kepenų liga;

• jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti POSTINOR-2 veiksmingumą:

- Barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino);

- Vaistų nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicino, rifabutino);

- Vaistų ŽIV infekcijai gydyti (pvz., ritonaviro);

- Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų (pvz., grizeofulvino);

- Vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum);

- Vaisto ciklosporino (preparato, veikiančio imuninę sistemą).

Jei yra bet kuri iš išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė, Jums gali netikti arba kiti metodai Jums gali būti tinkamesni.

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nevartokite šio vaisto, jeigu jau esate nėščia. Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 valandos ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės. Jūs galite būti pastojusi ir vaistas nebeapsaugos Jūsų nuo nėštumo. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia.

Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad POSTINOR-2 pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi POSTINOR-2 jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba sirgote mažojo dubens organų uždegimu.

Žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Labai nedaug veikliosios POSTINOR-2 medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo. Tokiu atveju tabletę išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo, ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate vaistų, išvardytų skirsnyje “Specialių atsargumo priemonių reikia”, pasakykite gydytojui.

Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines POSTINOR-2 medžiagas

POSTINOR-2 sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradedant vartoti šį vaistą.

Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų

POSTINOR-2, kaip ir visi kontraceptikai, neapsaugos Jūsų nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tai gali padaryti prezervatyvas. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Po nesaugaus lytinio akto išgerkite dvi tabletes kuo greičiau, geriausia per 12 valandų, bet ne vėliau kaip po 72 valandų (t.y. po trijų parų). Tabletės nurykite nekramtytas, jei reikia, užsigerkite vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletes. Jos bus tuo veiksmingesnės, kuo greičiau jas išgersite po nesaugaus lytinio akto.

Kaip dažnai galima vartoti POSTINOR-2

POSTINOR-2 vartojama tik neatidėliotinu atveju ir jos nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Vieno mėnesinių ciklo metu pakartotinai POSTINOR-2 tablečių vartoti negalima, nes jose yra pakankamai didelė hormonų dozė. Jei POSTINOR-2 tabletes vartotumėte dažniau kaip vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas, be to, POSTINOR-2 tabletės nėra tokios veiksmingos, kaip įprastiniai reguliariai vartojami sudėtiniai geriamieji kontraceptikai. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

Ką daryti, jei vemiate

Jei išgėrusi tablečių per 3 valandas imate vemti, reikia išgerti dar dvi tabletes. Vėliau Jums reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vaistininką patarimo.

Pavartojus per didelę dozę

Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus pernelyg daug tablečių pasireikštų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku arba gydytoju, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tablečių poveikis gali būti per silpnas.

Išgėrus POSTINOR-2

Kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba spermicidus tuo atveju, jei reguliariai nevartojate sudėtinių geriamųjų kontraceptikų. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingai padės Jums išvengti nėštumo.

Pavartojus POSTINOR-2, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinkite, kad tabletės buvo veiksmingos. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas.

Jei toliau vartojant geriamuosius kontraceptikus laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate pastojusi.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

POSTINOR-2, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys arba vėmimas. Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate”.

Gali pakisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki kitų mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.

Išgėrus šio vaisto, gali atsirasti krūtų jautrumas, galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja. Labai retais atvejais gali atsirasti odos reakcijų (bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas).

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI POSTINOR-2

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, POSTINOR-2 vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

POSTINOR-2 sudėtis

Veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Vienoje tabletėje jo yra 750 mikrogramų.

Pagalbinės medžiagos yra bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, laktozės monohidratas.

POSTINOR-2 išvaizda ir kiekis pakuotėje

POSTINOR-2 yra baltos apvalios tabletės. Kartono dėžutėje yra lizdinė plokštelė, joje – dvi tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Ltd.

Gyömröi út 19-21

1103 Budapest, Vengrija

Jei perskaičius šį pakuotės lapelį Jums kyla klausimų ar abejonių, kreipkitės patarimo į gydytoją, vaistininką, slaugytoją ar šeimos planavimo kliniką.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Ltd. atstovybė Lietuvoje,

Mairionio 23-3, Vilnius

Tel. 8 5 268 53 92"Postinor 2 0,75mg tabletės N2" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Nemuno vaistinė, UAB fil. 445 Elektrėnai Draugystės

Draugystės g. 13, Elektrėnai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 383 Vilnius Vikingų 1

Vikingų g. 3, Vilnius
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 8 Vilnius Architektų 43
Visuomenės vaistinė
Architektų g. 43/Erfurto g. 31, Vilnius
(8 5) 27 06 263
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI, VII 09:00 - 20:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 30 Kaunas Vilniaus
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 50, Kaunas
(8 37) 32 29 39
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 09:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.115, Kaunas
Visuomenės vaistinė
Savanorių pr. 255, Kaunas
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VII 08:00 - 22:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 13val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 16 Klaipėda Mažvydo
Visuomenės vaistinė
M.Mažvydo al. 7/Šaulių g. 11, Klaipėda
(8 46) 31 19 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 09:00 - 17:00 VII 09:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 187 Kudirkos Naumiestis

Tilto g. 16, Kudirkos Naumiestis
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI 09:00 - 13:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 333 Kaunas Savanorių 116

Savanorių pr. 116, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 367 Mažeikiai Žemaitijos g. 38

Žemaitijos g. 38, Mažeikiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 232 Kėdainiai Basanavičiaus
Visuomenės vaistinė
J.Basanavičiaus g. 91, Kėdainiai
Darbo laikas: I 09:00 - 15:00 II - V 08:00 - 18:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 9val. 51min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena