E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Recombinate injekcinis tirpalas 1 000 IU/bottle Baxjet II N1

Kraują ir kraujodaros sistemą veikiantys vaistai >  Antihemoraginiai vaistai
Pavadinimas: Recombinate injekcinis tirpalas 1 000 IU/bottle Baxjet II N1
Veikliosios medžiagos: Coagulation factor VIII - 1000TV
Tipas: Receptiniai kompensuojami
Gamintojas: Baxter
ATC kodas B02BD02
Vidutinė kaina: 279,23 Eur (964,13 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Recombinate priklauso farmakoterapinei grupei, kuri vadinama kraujo VIII koaguliacijos faktorius.

Recombinate skiriamas hemofilija A (įgimtas VIII koaguliacijos faktoriaus trūkumas) sergantiems ligoniams

• kraujavimui išvengti,

• kraujavimui (t.y. raumenų kraujavimui, burnos kraujavimui, kraujavimui operacijos vietoje) sustabdyti.

Šio vaisto sudėtyje nėra Von Willebrand faktoriaus ir todėl jis netinka Von Vilebrando (Von Willebrand) ligai (tam tikram kraujo koaguliacijos sutrikimui) gydyti.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Recombinate vartoti negalima:

jeigu yra alergija oktokogo alfa, pelių, galvijų ar žiurkėno baltymams ar bet kuriai kitai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Jei jūs nesate dėl to tikri, pasitarkite su gydytoju.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jeigu atsiranda alerginės reakcijos

• Maža tikimybė, kad Recombinate gali sukelti anafilaksinę reakciją (sunkią ir staigią alerginę reakciją). Tačiau jūs turite būti įspėti apie galimus pirminius alerginių reakcijų požymius tokius, kaip išbėrimas, dilgėlinė, paraudimas, viso kūno niežėjimas, lūpų ir liežuvio tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, dusulys, krūtinės spaudimas, bloga savijauta, svaigulys. Visi šie simptomai gali būti pirminiais anafilaksinio šoko simptomais, kurių pasireiškimą dar gali lydėti ypatingai stiprus svaigulys, sąmonės netekimas, ypač pasunkėjęs kvėpavimas.

• Jei pasireiškia bent vienas iš šių simptomų, injekciją ar infuziją būtina tuoj pat nutraukti. Esant sunkiems simptomams, kuriems priklauso ir pasunkėjęs kvėpavimas bei alpimas, ligoniui turi būti suteikta skubi medicininė pagalba.

Kuomet būtinas stebėjimas

• Jūsų gydytojas gali pageidauti atlikti tyrimus, kad nustatytų jums tinkamiausią pakankamą vaisto dozę, kuri užtikrintų reikiamą VIII faktoriaus lygį. Tai ypač svarbu jeigu jums numatoma didelės apimties chirurginė operacija.

Jei kraujavimo nepavyksta sustabdyti

• Jei kraujavimo nepavyksta sustabdyti vartojant Recombinate, tuoj pat apie tai praneškite gydytojui. Jūsų organizmas gali gaminti VIII faktoriaus inhibitorius ir jūsų gydytojas turėtų atlikti tyrimus, kurie tai patvirtintų. VIII faktoriaus inhibitoriai yra kraujo antikūniai, kurie blokuoja jūsų vartojamą VIII faktorių. Dėl to VIII faktoriaus poveikis reguliuoti kraujavimą gerokai sumažėja.

Jeigu Jums anksčiau buvo atsiradę VIII faktoriaus inhibitorių ir dėl to vaistas buvo pakeistas kitu VIII faktoriaus preparatu, gali būti didesnė tikimybė, kad inhibitoriai Jums vėl atsiras.

Kiti vaistai ir Recombinate

Nėra nustatyta, kad Recombinate turėtų įtakos kitų vaistų vartojimui.

Nežiūrint to, jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėra duomenų apie Recombinate vartojimą nėštumo metu ir žindant, nes hemofilija A moterys serga retai. Tačiau įspėkite savo gydytoją, jei esate nėščia ar žindote kūdikį. Gydytojas nuspręs, ar Recombinate galima skirti nėštumo ar žindymo metu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėtas.

Recombinate sudėtyje yra natrio

Viename flakone šio vaisto yra 1,5 mmol natrio. Į tai turėtų atsižvelgti pacientai, kuriems paskirta sumažinto druskos kiekio dieta.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Gydymą jums skirs gydytojas, turintis patyrimą, gydant hemofilija A sergančius ligonius.

Dozės kraujavimo profilaktikai

Jei Recombinate skiriamas kraujavimui išvengti (profilaktiškai), gydytojas apskaičiuos ir pasakys, kokios dozės Jums reikia. Jis tai padarys atsižvelgdamas į jūsų individualius poreikius. Dažniausiai skiriama dozė sudaro nuo 20 iki 40 TV oktokogo alfa 1 kg kūno svorio ir leidžiama kas 2-3 paras. Tačiau kartais, ypač jaunesniems ligoniams, jei reikia, dozės gali būti skiriamos dažniau ir didesnės.

Jei susidaro įspūdis, kad Recombinate poveikis nepakankamas, pasitarkite su gydytoju.

Dozės kraujavimui gydyti

Jei Recombinate skiriamas kraujavimui gydyti, gydytojas apskaičiuos jums reikiamą dozę. Atsižvelgdamas į jūsų individualius poreikius, jis ją apskaičiuos pagal tokią formulę:

Reikiama dozė (TV) = kūno svoris (kg) x reikiamas VIII faktoriaus padidėjimas (% lyginat su normaliu) x 0,5

Žemiau lentelėje pateikiami duomenys apie minimalius VIII faktoriaus lygius. Esant išvardytiems kraujavimo atvejams, VIII faktoriaus aktyvumas atitinkamą laiko tarpą neturi būti mažesnis nei nurodyta (% lyginant su normaliu).

Esant tam tikroms aplinkybėms, kartais gali reikėti didesnių kiekių nei apskaičiuoti, ypač esant žemam inhibitorių titrui.

Kraujavimo stiprumas ar chirurginės procedūros pobūdis Reikiamas maksimalus VIII faktoriaus aktyvumo pakilimo lygis kraujyje po infuzijos (% normalaus arba TV/dl plazmos) Dozės skyrimo dažnis
Kraujavimo laipsnisAnkstyvoji hemartrozė, raumenų ar burnos kraujavimasIšplitusi hemartrozė, raumenų kraujavimas arba hematomaGyvybei pavojingas kraujavimas, pavyzdžiui, intrakranijinis kraujavimas, gerklės kraujavimas, stiprus kraujavimas į pilvą 20-4030-6060-100 Infuzija kartojama kas 12-24 val. nuo vienos iki trijų parų, kol baigsis skausmingas kraujavimas ar žaizda pradės gyti.Infuzija kartojama kas 12-24 val. dažniausiai tris paras ar ilgiau, kol skausmas ar stiprus pažeidimas išnyks.Infuzija kartojama kas 8-24 val., kol išnyks kraujavimo pavojus
OperacijosOperacijos tipasNedidelės operacijos,įskaitant dantų traukimąDidelės apimties operacijos 30-6080-100(prieš ir po operacijos) Viena infuzija, kombinuota su geriamaisiais antifibrinolitikais vienos valandos laikotarpiu yra pakankama 70% atvejų. Infuzija kas 24 val., ne trumpiau kaip 1 parą, kol žaizda užgis.Infuzija kartojama kas 8-24 val. priklausomai nuo gijimo.

Vartojimas vaikams

Recombinate galima vartoti suaugusiesiems ir visų amžiaus grupių vaikams, įskaitant ir naujagimius.

Kraujavimo gydymui dozės vaikams nesiskiria nuo dozių suaugusiems pacientams, kaip pateikta aukščiau lentelėje. Kai kuriais atvejais kraujavimų profilaktikai gali prireikti trumpesnių intervalų tarp dozių arba didesnių dozių, nei įprastos: nuo 20 iki 40 TV VIII koaguliacijos faktoriaus vienam kg kūno svorio su 2-3 parų intervalais.

Gydytojo stebėjimas

Gydytojas atliks reikiamus laboratorinius tyrimus, kad įsitikintų, jog jums buvo skirta pakankamai VIII faktoriaus. Tai ypač svarbu, jei jums buvo atlikta didelės apimties operacija.

Ligoniai, turintys VIII faktoriaus inhibitorių

Jei nepavyksta pasiekti reikiamo VIII faktoriaus lygio arba jei negalima kraujavimo sustabdyti net padidinus skiriamas dozes, galima spėti, kad organizme yra VIII faktoriaus inhibitorių. Gydytojas nustatys, ar jūsų organizme tikrai yra VIII faktoriaus inhibitorių.

Jei bus nustatyta, kad jūsų organizme yra VIII faktoriaus inhibitorių, norint sustabdyti kraujavimą, jums gali prireikti skirti daug didesnes Recombinate dozes. Jei ir tokios vaisto dozės nepadės kraujavimo sustabdyti, gydytojas gali nuspręsti gydymui skirti kitą vaistą. Negalima padidinti bendros Recombinate dozės kraujavimui sustabdyti nepasitarus su gydytoju.

Suleidimo metodas ir būdas

Recombinate tirpalas, paruoštas naudojant pridėtą tirpiklį, suleidžiamas į veną (intraveniškai):

- kaip injekcija, - tai gali padaryti gydytojas arba seselė.

- kaip infuzija, - tai gali padaryti gydytojas arba seselė.

Suleidimo greitis priklauso nuo ligonio savijautos. Vaisto suleidimo greitis gali būti iki 10 ml per minutę.

Dozių leidimo dažnis

Gydytojas nustatys, kaip dažnai ir kas kiek valandų reikia leisti Recombinate. Tai jis padarys atsižvelgdamas į vaisto poveikį jūsų konkrečiu atveju.

Gydymo trukmė

Dažniausiai pakaitinis gydymas Recombinate trunka visą gyvenimą.

Suleidus didesnę nei reikia Recombinate dozę

Nežinomi jokie perdozavimo simptomai suleidus per didelę rekombinantinio VIII koaguliacijos faktoriaus dozę. Jei dėl ko nors abejojate, pasitarkite su gydytoju.

Jei pamiršote susileisti Recombinate

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę dozę.

Nedelsdami nustatytu laiku susileiskite reikiamą dozę ir toliau leiskite vaistą gydytojo nustatytais intervalais.

Nustojus vartoti Recombinate

Nenustokite vartoti Recombinate nepasitarę su savo gydytoju, nes tai gali sukelti gyvybei grėsmingą kraujavimą.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant šį vaistą, buvo užregistruoti tokie šalutiniai poveikiai: pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, veido ir kaklo paraudimas, nedidelis nuovargis, svaigulys, prasta bendra savijauta, galvos skausmas, trumpalaikis odos bėrimas (bėrimas), hematoma (kraujosruva), reakcijos injekcijos vietoje, prakaitavimas, šiurpulys, drebulys, karščiavimas, kojų skausmas, atšalusios rankos ir pėdos, rankų ir kojų dilgčiojimas, gerklės skausmas, ausų infekcija, pablogėję klausos tyrimai, kraujavimas iš nosies, išblyškimas.

Pavieniais atvejais pacientams pasireiškė reiškiniai, panašūs į alerginio pobūdžio reakcijas: išplitusi dilgėlinė (odos paraudimas su stipriu niežėjimu ir pūslelėmis), išbėrimas, dusulys, kosulys, krūtinės spaudimas arba skausmas, švokštimas, kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija); sąmonės praradimas, greitas širdies plakimas, sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos metu gali pasunkėti rijimas ir (arba) kvėpavimas, veidas ir (arba) rankos parausta ir patinsta (vystosi anafilaksija).

Jei pasireiškia alerginių ar anafilaksinių reakcijų, injekciją ar infuziją būtina tuoj pat nutraukti ir apie tai pranešti gydytojui.

Neutralizuojančių VIII faktoriaus antikūnų (inhibitorių) susidarymas - žinoma komplikacija gydant ligonius, sergančius hemofilija A.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti šaldytuve (2 C-8 C).

Negalima užšaldyti.

Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Per visą tinkamumo vartoti laikotarpį preparatą galima laikyti 15 °C – 25 °C temperatūroje iki 6 mėnesių. Palaikius 15 °C – 25 °C tempertūroje, vėl šaldyti negalima.

Recombinte tirpalas turi būti vartojamas kambario temparatūros ir suvartotas per tris valandas po ištirpinimo.

Paruošto tirpalo laikymo sąlygos

Preparatas skirtas tik vienkartiniam vartojimui. Tirpalas turi būti suvartotas per tris valandas po ištirpinimo.

Paruošto tirpalo negalima šaldyti.

Pastebėjus nuosėdų ar drumstumą, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką."Recombinate injekcinis tirpalas 1 000 IU/bottle Baxjet II N1" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.92, Mažeikiai
Visuomenės vaistinė
Žemaitijos g. 47-4/Naftininkų g. 38-4, Mažeikiai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.257 Druskininkai

M.K.Čiurlionio g. 107, Druskininkai
(8 313) 49 410
Darbo laikas: I - V 08:00 - 21:00 VI 08:00 - 20:00 VII 08:00 - 19:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.251 Plungė

J.Tumo-Vaižganto g. 114, Plungė
(8 448) 72 195
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.180 Pasvalys
Visuomenės vaistinė
Vyšnių g. 12, Pasvalys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 VII 09:00 - 14:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.84, Biržai
Visuomenės vaistinė
Vilniaus g. 94, Biržai
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 18:00 VI 09:00 - 13:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.272 Slengiai

Dangaus g. 34, Slengiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.170 Šiauliai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Varpo g. 27, Šiauliai
(8 41) 59 82 00
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI, VII 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.187 Panevėžys

A.Jakšto g. 6A, Panevėžys
(8 454) 63 565
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena