E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Rehydron Optim milteliai 10,7g N20

Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai >  Antidiarėjiniai vaistai. Vaistai žarnyno infekcinėms ir uždegiminėms ligoms gydyti
Pavadinimas: Rehydron Optim milteliai 10,7g N20
Veikliosios medžiagos: Oral rehydration salt formulations
Tipas: Nereceptiniai
Gamintojas: Orion Pharma
ATC kodas A07CA
Vidutinė kaina: 16,46 Eur (56,83 Lt)
Lankytojų kaina: -
Norite būti informuoti atsiradus šio preparato akcijoms?
Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Šio vaisto vartojama:

su ūminiu viduriavimu susijusiai lengvai ar vidutinio sunkumo dehidracijai šalinti (vandens ir druskų netekimui organizme kompensuoti);

dehidracijos profilaktikai.

Jeigu pasireiškia ūminis viduriavimas, atsiranda dehidracijos (skysčio bei druskų netekimo) rizika. Rehydron Optim tirpalas pakeičia dėl įprastinio viduriavimo netektus skystį ir druskas. Preparate esantis cukrus skatina vandens ir druskų pasisavinimą žarnyne, o citratas koreguoja rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimus organizme.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Rehydron Optim vartoti negalima:

jeigu yra alergija gliukozei, natrio chloridui, natrio citratui, kalio chloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

jeigu yra sunki dehidracija;

jeigu pacientas yra be sąmonės (galimas uždusimas);

jeigu yra šokas (galimas uždusimas);

jeigu yra žarnų nepraeinamumas;

jeigu labai daug vemiama.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Rehydron Optim.

Sergama inkstų liga, dėl kurios sumažėja išskiriamo šlapimo kiekis arba jo visiškai neišsiskiria.

Yra virškinimo trakto susiaurėjimas.

Sergama cukriniu diabetu.

Sergama kepenų ar inkstų liga.

Kontroliuojamas natrio ar kalio kiekis maiste.

Sergama bet kokia kita lėtine liga.

Išmatose yra kraujo.

Viduriavimas (net nesunkus) trunka ilgiau kaip 2 dienas.

Yra stiprus pilvo skausmas.

Pakito psichikos būklė (pvz., atsirado dirglumas, apatija arba mieguistumas).

Pradėjote karščiuoti (virš 39 °C).

Jei dehidracija sunki, rehidracijos geriamaisiais preparatais gali nepakakti: gali prireikti rehidracijos į veną vartojamais preparatais. Jei Jums ar Jūsų vaikui yra viduriavimo ar vėmimo sukelta sunki dehidracija, kreipkitės į gydytoją. Sunkios dehidracijos simptomai yra dažnas širdies plakimas, kvėpavimo pasunkėjimas, karščiavimas, labai didelis nuovargis, raumenų mėšlungis, galvos skausmas, pykinimas, dilgčiojimas rankose ir kojose, vėmimas, sumišimas, traukuliai ir sąmonės netekimas.

Kūdikiams ūminis viduriavimas gali sukelti greitai paciento būklę sunkinančią dehidraciją. Jei kūdikiui atsirado bet kokios priežasties sukeltas viduriavimas ir dehidracija, būtina kiek įmanoma greičiau kreiptis į gydytoją.

Kiti vaistai ir Rehydron Optim

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Duomenų apie galimą ir kitų vaistų sąveiką nėra. Viduriavimas gali bloginti daugelio vaistų pasisavinimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Rehydron Optim rekomenduojamomis dozėmis vartoti galima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Rehydron Optim gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Rehydron Optim sudėtyje yra kalio ir gliukozės

Būtina atsižvelgti, jei sutrikusi inkstų funkcija arba kontroliuojamas kalio kiekis maiste.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Kaip paruošti tirpalą

Viename Rehydron Optim paketėlyje esančius miltelius reikia ištirpinti pusėje litro drungno vandens. Po ištirpinimo tirpalas yra paruoštas vartoti. Paruoštas tirpalas yra nepermatomas, bespalvis, citrinų kvapo.

Tam, kad skysčio pusiausvyros organizme sutrikimo šalinimas būtų optimalus, Rehydron Optim miltelius būtina tirpinti tinkamame vandens kiekyje (0,5 litro). Jei milteliai ištirpinami nepakankamame vandens kiekyje, gali būti suvartota per daug druskų.

Rehydron Optim miltelių negalima tirpinti jokiame skystyje, išskyrus vandenį.

Kaip vartoti preparatą

Rehydron Optim tirpalo vartojama per burną. Jei reikia, tirpalo galima vartoti per nosinį skrandžio zondą prižiūrint gydytojui.

Greitai išgerti Rehydron Optim dozę yra saugu, tačiau gali prasidėti vėmimas. Jei Jums ar Jūsų vaikui atsirado pykinimas arba vėmimas, tirpalą reikia atvėsinti ir vartoti nedidelėmis kartotinėmis dozėmis (pvz., naudojant arbatinį šaukštelį, švirkštą ar dozavimo taurelę). Vėliau dozę galima laipsniškai didinti atsižvelgiant į tai, kaip Jūs ar Jūsų vaikas vaistą toleruojate.

Vaisto vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydymo metu galima vartoti kitokių skysčių (pvz., atskiestų sulčių). Vis dėlto rekomenduojama vengti skysčių, kuriuose yra daug angliavandenių, kadangi jie gali pasunkinti viduriavimą.

Rehydron Optim tirpalas neskirtas troškuliui malšinti. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės, nebent taip nurodė medikas.

Jei viduriavimas lengvas, Jūs ar Jūsų vaikas galite gerti bet kokių skysčių ir valgyti bet kokio maisto: būtina tęsti įprastinį amžių atitinkantį maitinimąsi.

Pakeičiamojo gydymo metu (per pirmąsias 4 valandas) negalima vartoti jokio maisto, tačiau įprastinį maitinimą krūtimi tęsti galima.

Dozavimas

Lengvos ar vidutinio sunkumo dehidracijos šalinimas, t. y. skysčio kiekio sunormalinimas po dehidracijos, susijusios su viduriavimu

Pakaitinis gydymas pradedamas tuo atveju, jei Jums ar Jūsų vaikui atsiranda lengvos ar vidutinio sunkumo dehidracijos simptomų, tokių kaip išsiskiriančio šlapimo kiekio sumažėjimas, gleivinės sausumas, plaštakų ir pėdų šaltumas, nuovargis, bendrasis silpnumas, raumenų mėšlungis ir (arba) kūno svorio mažėjimas.

Jei sumažėjo Jūsų arba Jūsų vaiko kūno svoris ir (arba) medicininio tyrimo metu diagnozuota lengva ar vidutinio sunkumo dehidracija, įprastinė reikalinga Rehydron Optim tirpalo dozė yra ½–1 dl/kg kūno svorio. Skysčio kiekiui organizme sunormalinti vartojamo Rehydron Optim tirpalo dozė priklauso nuo kūno svorio.

Kūno svoris (ir amžius) Tirpalo kiekis
Mažiau kaip 5 kg (jaunesnis kaip 4 mėnesių) 2–4 dl
5–7,9 kg (4–11 mėnesių) 4–6 dl
8–10,9 kg (12–23 mėnesių) 6–8 dl
11–15,9 kg (2–4 metų) 8–12 dl
16–29,9 kg (5–14 metų) 12–22 dl
Daugiau kaip 30 kg (vyresnis kaip 15 metų) 22–40 dl

Pakaitinio gydymo metu tam, kad būtų pašalinta nustatyta skysčio stoka organizme, tirpalą reikia suvartoti per keturias valandas. Jei viduriavimas išlieka ir po pakeičiamojo gydymo, Rehydron Optim tirpalo rekomenduojama vartoti palaikomajam gydymui (žr. poskyrį „Su lengvu viduriavimu susijusios dehidracijos profilaktika“ toliau).

Su lengvu viduriavimu susijusios dehidracijos profilaktika

Rehydron Optim tirpalą reikia pradėti vartoti vos tik atsiradus viduriavimui. Paprastai Rehydron Optim nereikia gydyti ilgiau kaip 34 dienas, tačiau viduriavimui išnykus jo vartojimą reikia nutraukti. Vartojamos toliau nurodytos Rehydron Optim tirpalo dozės.

Kūno svoris Tirpalo kiekis
Mažiau kaip10 kg ½–1 dl po kiekvieno viduriavimo epizodo
Daugiau kaip 10 kg 1–2 dl po kiekvieno viduriavimo epizodo

Kreipkitės į gydytoją

Gydymo metu būtina stebėti kūno svorį ir bendrąją sveikatos būklę. Jei Jums ar Jūsų vaikui atsiranda toliau išvardyta būklė, būtina pasitarti su gydytoju.

Pasikeitė psichikos būklė (pvz., atsirado dirglumas, apatija ar letargija).

Kūno temperatūra tapo didesnė kaip 39 °C.

Išmatose atsirado kraujo.

Nuolat vemiama.

Viduriuojama ilgiau kaip 2 paros.

Pasireiškė stiprus pilvo skausmas.

Tam tikrais atvejais gydymo Rehydron Optim gali nepakakti viduriavimo sukeltai dehidracijai šalinti ar jos profilaktikai.

Ką daryti pavartojus per didelę Rehydron Optim dozę?

Perdozavimo atveju nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

Galimi perdozavimo simptomai yra troškulys, burnos džiūvimas, rijimo pasunkėjimas, dehidracija, mažas kraujospūdis, dezorientacija, apsnūdimas, kaklo stingulys, sąmonės netekimas, traukuliai ir raumenų silpnumas. Šie simptomai dažniau pasireiškia pacientams su susilpnėjusia inkstų funkcija.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Rekomenduojamomis dozėmis vartojamas Rehydron Optim šalutinio poveikio sukelti neturėtų. Per greitai vartojamas tirpalas gali sukelti vėmimą (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Rehydron Optim“).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Paketėlis: laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Paruoštas tirpalas: laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Paruoštą tirpalą būtina suvartoti per 24 valandas.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Rehydron Optim sudėtis

Veikliosios medžiagos viename paketėlyje yra 6,75 g bevandenės gliukozės, 1,30 g natrio chlorido, 1,45 g natrio citrato ir 0,75 g kalio chlorido.

Pagalbinės medžiagos yra acesulfamo kalio druska (E950), citrinų aromatinė medžiaga (maltodekstrinas, gumiarabikas (E414), D-limonenas (dekstro), citralis, citrinų eterinis aliejus, žaliųjų citrinų eterinis aliejus, vanilinas).

Rehydron Optim išvaizda ir kiekis pakuotėje

Milteliai geriamajam tirpalui yra balti, kristaliniai, citrinų kvapo supakuoti į paketėlius. Viename paketėlyje yra 10,7 g miltelių geriamajam tirpalui.

Pakuotės dydžiai: 2, 4, 6, 10 ir 20 paketėlių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Orion Corporation

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

Gamintojai

Orion Corporation Orion Pharma

Orionintie 1

FI-02200 Espoo

Suomija

arba

Recipharm Parets S.L.U.

C/ Ramón y Cajal 2

Parets del Vallès

ES-08150 Barcelona

Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „ORION PHARMA“Kubiliaus g. 6LT-08234 VilniusTel. +370~5~2769 499

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Estija, Latvija, Lietuva, Suomija: Rehydron Optim

Čekija, Lenkija, Slovakija: Rehydron Forte

Bulgarija, Rumunija: Rehydron

Danija, Islandija, Norvegija, Švedija: Aqurex

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-01-14.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/%20."Rehydron Optim milteliai 10,7g N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.313 Klaipėda

Taikos pr. 109, Klaipėda
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena