E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Seduxen 5mg tabletės N20

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psicholeptikai
Pavadinimas: Seduxen 5mg tabletės N20
Veikliosios medžiagos: Diazepam - 5mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: Gedeon Richter
ATC kodas N05BA01
Vidutinė kaina: 1,53 Eur (5,28 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

SEDUXEN veiklioji medžiaga yra diazepamas. Diazepamas turi raminamąjį, migdomąjį poveikį, slopina nerimą, traukulius ir atpalaiduoja raumenis. Įprastinės diazepamo dozės taip pat šiek tiek veikia autonominę nervų, kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemas.

SEDUXEN vartojamas:

trumpalaikiam nerimui, kuris gali pasireikšti kartu su nemiga, gydyti (šiuo vaistu gydomi tik sunkūs sutrikimai, sukeliantys bejėgiškumą arba didelę kančią).

padidėjusiam raumenų įtempimui lengvinti,

- kaip papildomas traukulių slopinamasis vaistas, gydant tam tikras epilepsijos rūšis.

- papildomam simptominiam alkoholinės abstinencijos ir baltosios karštligės gydymui.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

SEDUXEN vartoti negalima:

- jei yra alergija veikliajai medžiagai bei kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

pirmąjį nėštumo trimestrą (antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu vaisto galima vartoti tik išimtiniais atvejais ir gydytojui griežtai prižiūrint);

žindymo laikotarpiu, nes vaisto patenka į motinos pieną;

kai sergama sunkia kvėpavimo sistemos liga ar kai slopinamas kvėpavimas;

sergant sunkia kepenų liga;

sergant depresija;

esant miego apnėjos (trumpalaikio kvėpavimo sustojimo) simptomams;

sergant ligomis, kurios reiškiasi raumenų silpnumu;

sergant kai kurių formų glaukoma;

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti SEDUXEN.

Ilgai vartojant SEDUXEN, gali atsirasti fizinė ir psichologinė priklausomybė. Staiga nutraukus jo vartojimą, abstinencijos sindromas gali pasireikšti tokiais simptomais:

dirglumu, nerimu, jaudrumu, sunkiu užmigimu ir nemiga;

retai: pilvo diegliais ir raumenų skausmu, sumažėjusiu apetitu ar apetito netekimu (anoreksija), svorio kritimu, vėmimu, prakaitavimu, padidėjusia nervine įtampa, viduriavimu, sutrikusia rega, parestezijomis, ataksija, raumenų tremoru;

labai retai: haliucinacijomis, ūminiais psichozės simptomais, traukuliais, kurie labai panašūs į toninius ir kloninius.

Didesnį pavojų priprasti prie diazepamo turi ligoniai, kurie yra piktnaudžiavę alkoholiu ar vaistais.

Ligoniams, pripratusiems prie vaisto, negalima staiga nutraukti SEDUXEN vartojimo.

SEDUXEN reikia vartoti griežtai pagal gydytojo nurodymus.

SEDUXEN nereikėtų vieno vartoti depresijai ar nerimui, susijusiam su depresija, arba lėtinėms psichozėms, fobijoms bei obsesiniam ir kompulsiniam sindromui gydyti.

SEDUXEN reikia ypatingai atsargiai skirti ligoniams:

turintiems asmenybės sutrikimų,

sergantiems atvirojo kampo glaukoma,

kai sutrikusi kepenų ir/arba inkstų funkcija,

lėtine bronchų obstrukcija,

senyviems ir išsekusiems.

Toleravimas

Kelias savaites vartojant šio vaisto dozes gali susilpnėti jo raminamasis poveikis.

Amnezija (atminties netekimas)

SEDUXEN gali sukelti anterogradinę amneziją (po vaisto vartojimo buvusių įvykių neatsiminimas). Ši būklė dažniausiai pasireiškia praėjus kelioms valandoms po vaisto pavartojimo. Todėl, siekiant sumažinti šią riziką, reikia užtikrinti, kad vaisto pavartoję pacientai nepertraukiamai miegotų 7–8 valandas.

Psichikos sutrikimas ir paradoksinės reakcijos

Pastebėta, kad vartojant benzodiazepinų (šiai grupei priklauso ir SEDUXEN), pasireiškia tokios reakcijos kaip neramumas, susijaudinimas, dirglumas, agresyvumas, manija, įniršis, košmariški sapnai, haliucinacijos, psichozės, netinkamas elgesys ir kiti nepageidaujami elgesio sutrikimai. Jei pasireiškė minėtos reakcijos, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Dažniau jos pasireiškia vaikams ir senyviems žmonėms.

Ypatingos pacientų grupės

Senyvi ir nusilpę žmonės turėtų vartoti mažesnę dozę.

Psichikos ligos nerekomenduojama pradžioje gydyti benzodiazepinais.

Depresijai arba nerimui, susijusiam su depresija, gydyti vien tik benzodiazepinų vartoti negalima (tokius pacientus tai gali paskatinti žudytis).

Diazepamo veiksmingumas ir saugumas jaunesniems kaip 6 mėnesių amžiaus kūdikiams nebuvo tirtas, todėl skirti vartoti vaistą šio amžiaus pacientams reikia ypač atsargiai ir tik tada, kai nėra kitos išeities.

Kiti vaistai ir SEDUXEN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

SEDUXEN stiprina slopinamąjį etanolio poveikį centrinei nervų sistemai. Išgėrus SEDUXEN, etanolio negalima vartoti anksčiau nei po 36 valandų, nes patologinė intoksikacija alkoholiu, kuri atsiranda dėl sąveikos su SEDUXEN, nepriklauso nuo suvartoto alkoholio rūšies ir kiekio.

SEDUXEN stiprina vaistų nuo depresijos, MAO inhibitorių, neuroleptikų, narkotinių analgetikų, traukulius slopinamųjų vaistų, migdomųjų ir antihistamininių vaistų (vaistų nuo alergijos) poveikį, todėl šių vaistų dozes reikia keisti.

Pavartojus SEDUXEN raminimui prieš procedūras, vėliau reikia mažinti fentanilio ir fentanilio darinių dozes.

Vartojant SEDUXEN kartu su digoksinu, gali sumažėti digoksino išskyrimas per inkstus ir sustiprėti toksinis poveikis. SEDUXEN didina levodopos šalinimą ir gali slopinti šio vaisto poveikį.

Izoniazidas, disulfiramas, cimetidinas, antihistamininiai vaistai ir geriamieji kontraceptikai, kurių sudėtyje yra estrogenų, stiprina SEDUXEN poveikį, o rifampicinas – slopina.

Kartu vartojami rūgštingumą mažinantys vaistai, kurių sudėtyje yra magnio hidroksido ir aliuminio hidroksido, gali sumažinti SEDUXEN absorbcijos greitį, tačiau jie neveikia jau absorbuoto SEDUXEN. Pavartoti vieną kartą, šie vaistai gali atitolinti SEDUXEN veikimo pradžią, tačiau, vartojami ilgai, jie neturi įtakos diazepamo koncentracijai serume ir poveikiui.

Antikoaguliantai mažina diazepamo ir demetildiazepamo jungimąsi prie plazmos baltymų, todėl plazmoje padidėja neprisijungusio diazepamo koncentracija ir sustiprėja poveikis.

Kai kurie kepenų fermentų funkciją slopinantys vaistai gali sustiprinti ir pailginti diazepamo raminamąjį poveikį. Šiuo metu žinoma, kad tokios reakcijos pasireiškia vartojant kartu diazepamą ir cimetidiną, ketokonazolą, fluvoksaminą, fluoksetiną ir omeprazolą.

Diazepamas mažina fenitoino išsiskyrimą, todėl gali sustiprėti benzodiazepino poveikis.

Minėta sąveika taip pat gali pasireikšti, jei šių vaistų vartojama prieš pradedant ar pradėjus vartoti SEDUXEN.

SEDUXEN vartojimas su maistu ir gėrimais

SEDUXEN vartojimo metu ir jį baigus dar 36 valandas alkoholio gerti draudžiama.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Per pirmuosius tris nėštumo mėnesius vaisto vartoti draudžiama. Antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu vaisto galima vartoti tik išimtiniais atvejais ir gydytojui griežtai prižiūrint. Veiklioji medžiaga diazepamas prasiskverbia pro placentą. Nustatyta, kad pirmąjį nėštumo trimestrą vartojamas diazepamas didina apsigimimų pavojų.

Naujagimiams, kurių motinos paskutiniais nėštumo mėnesiais nuolat vartojo benzodiazepinų (jiems priklauso ir diazepamas), gali kilti fizinė priklausomybė, ir jiems gali kilti nutraukimo simptomų pavojus.

Žindymo laikotarpiu diazepamas patenka į pieną, todėl jo negalima vartoti žindančioms motinoms, o jei vaisto vartoti būtina, gydymo diazepamu laikotarpiu kūdikio žindyti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

SEDUXEN gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia stipriai.

SEDUXEN gali mažinti budrumą, reagavimo greitį ir trikdyti darbingumą, taip pat gebėjimą vairuoti (galite jaustis mieguisti ar pavargę). Išgėrus vaisto, 12–24 valandas draudžiama vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti darbus, susijusius su aukščiu. Vėliau ribojimus gydytojas nustato individualiai. Vartojant vaisto, taip pat kol nesibaigė jo veikimas, draudžiama gerti alkoholio.

SEDUXEN sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus)

Vienoje SEDUXEN tabletėje yra 120 mg laktozės (pieno cukraus). Į tai reikia atsižvelgti alergijos laktozei atveju. Pacientams, kurie alergiški laktozei, gali pūsti, skaudėti pilvą, prasidėti viduriavimas.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

SEDUXEN vartojamas tik gydytojui paskyrus – tokia doze, tiek laiko ir taip, kaip nurodė gydytojas. Tabletes galite gerti nepriklausomai nuo valgio.

Suaugusiesiems

Vienkartinė dozė turi būti nedidesnė kaip10 mg. Vaistas vartojamas kiek galima trumpiau. Paciento būklę ir būtinybę gydyti diazepamu reikia reguliariai įvertinti iš naujo, ypač tada, kai simptomai praeina. Gydyti vaistu ilgiau kaip 8-12 savaičių, įskaitant dozės mažinimo laiką, negalima.

Trumpalaikis sunkaus nerimo, stiprios baimės ir sujaudinimo gydymas: įprastinė vienkartinė dozė yra 5 mg, įprastinė paros dozė yra 5-20 mg.

Papildomas epilepsijos gydymas: įprastinė vienkartinė dozė yra 5-10 mg, 2-4 kartus per parą.

Papildomas simptominis alkoholinės abstinencijos ir baltosios karštligės gydymas: įprastinė pradinė dozė yra 20–40 mg (4–8 tabletės) per parą; palaikomoji dozė – 15-20 mg (3–4 tabletės) per parą. Gydymas turi būti taikomas ligoninėje ir pacientas turi būti atidžiai stebimas.

Skeleto raumenų spazmų lengvinimas: 5–20 mg (1–4 tabletės) per parą.

Vartojimas vaikams

Vaikams ši vaisto forma netinka, kadangi ją vartojant neįmanomas tikslus vaisto dozavimas.

Senyvi ir nusilpę pacientai

Jei esate senyvo amžiaus, galite būti jautresni SEDUXEN tablečių poveikiui, todėl gydytojams skirs Jums gerokai mažesnę dozę. Dozė turi būti nedidesnė nei pusė įprastinės dozės.

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi

Ligonių, kuriems yra sunkus inkstų arba kepenų funkcijos sutrikimas, benzodiazepinais gydyti negalima, kadangi gali pasireikšti galvos smegenų veiklos sutrikimas. Pacientams sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis, dozę reikia sumažinti.

Pacientams, kurių sutrikusi inkstų funkcija, reikia laikytis įprastų atsargumo priemonių. Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.

Ką daryti pavartojus per didelę SEDUXEN dozę?

Jei išgėrėte SEDUXEN tablečių daugiau, nei paskyrė gydytojas, nedelsdami kreipkitės į neatidėliotinos pagalbos skyrių. Būtina išsaugoti ir parodyti gydytojui visus vaistus (įskaitant pakuotę ir buteliuką), kuriuos galėjo vartoti pacientas.

Jei SEDUXEN perdozuojama kartu vartojant kitų centrinę nervų sistemą veikiančių vaistų ar išgėrus alkoholio, perdozavimo simptomai gali būti labai sunkūs ir net baigtis mirtimi.

Pacientui, kuris yra mieguistas, netekęs sąmonės ar sunkiai galintis ryti arba nurijęs šarminių medžiagų, vėmimą sukelti draudžiama. Mieguistą ar netekusį sąmonės pacientą reikia stabiliai paguldyti ant šono ir pasirūpinti, kad jis galėtų laisvai kvėpuoti.

Pamiršus pavartoti SEDUXEN

Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, atėjus sekančios dozės laikui, nevartokite dvigubos dozės, nes tai neišlygins praleistos dozės poveikio, be to, gali pasireikšti perdozavimas.

Nustojus vartoti SEDUXEN

Nutraukus ilgalaikį gydymą, net po kelių savaičių gali atsirasti nutraukimo požymių (žr. skyrių Galimas šalutinis poveikis). Gydymą nutraukti galima tik nuolat gydytojui prižiūrint palaipsniui mažinant dozę, kad būtų išvengta nutraukimo požymių.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausi šalutiniai poveikiai yra nuovargis, mieguistumas, raumenų silpnumas.

Retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų)

sumišimas, svaigulys, drebulys, galvos skausmas, pablogėjusi nuotaika, regos sutrikimas, odos bėrimas, vidurių užkietėjimas, kalbėsenos sutrikimas, kraujospūdžio sumažėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas, pykinimas, burnos džiūvimas ar sustiprėjęs seilėtekis, lytinio potraukio pakitimas, pulso suretėjimas, kvėpavimo susilpnėjimas, atminties sutrikimas.

Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 iš 10000 pacientų)

Gali sutrikti kepenų ir kraujodaros sistemos veikla, atsirasti gelta.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Agresija, ažitacija, nerimas, haliucinacijos, priešiškumas, nemiga, asmenybės sutrikimas, vegetacinės nervų sistemos sutrikimas, gali sutrikti judesiai ir eisena, padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija), sutrikusi akomodacija (akies negebėjimas aiškiai matyti įvairiai nutolusius daiktus), egzantema (išplitęs išbėrimas).

Atrinktų nepageidaujamų reakcijų apibūdinimas

Amnezija (atminties netekimas)

Benzodiazepinai gali sukelti anterogradinę amneziją, t.y. po vaisto pavartojimo lieka tam tikro laikotarpio atminties spraga.

Depresija

Vartojant benzodiazepinų, gali tapti pastebima anksčiau nenustatyta depresija.

Psichinės ir paradoksinės reakcijos

Kai kuriems benzodiazepinų vartojantiems pacientams, ypač senyviems ir vaikams, galimos psichinės ir paradoksinės reakcijos, pavyzdžiui, neramumas, ažitacija, agresyvumas, įniršis, košmariški sapnai, haliucinacijos, psichozės, netinkamas elgesys ir kitokie elgsenos sutrikimai. Tokiais atvejais vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Geriant SEDUXEN tablečių, ypač jeigu jas vartojate ilgai, gali atsirasti priklausomybė, dėl to staiga nustojus jų vartoti, galimi abstinencijos simptomai: drebulys, nerimastingumas, nemiga, nerimas, galvos skausmas, dėmesio sutrikimas, dirglumas, suvokimo sutrikimas (haliucinacijos), ūžimas ausyse, padažnėjusio pulso pojūtis, pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, apetito praradimas, spazmai, diegliai, retai – sąmonės sutrikimas (kliedesys), traukuliai.

Bet kuris vaistas gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas. Prieš pradėdami vartoti SEDUXEN, pasakykite gydytojui, jei ankščiau Jums yra buvę alerginių reakcijų. Jei pavartojus SEDUXEN atsirastų odos bėrimas, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


Išskleisti / Suskleisti Laikymo sąlygos

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

SEDUXEN sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra diazepamas. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg diazepamo.

- Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas ir laktozės monohidratas.

SEDUXEN išvaizda ir kiekis pakuotėje

Beveik baltos, disko formos tabletės, kurių vienoje pusėje yra užrašas “SEDUXEN”, kitoje – “5 mg”.

SEDUXEN tiekiamas tabletėmis, kurios supakuotos į PVC/Al lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 20 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Gedeon Richter Plc.

Gyömröi út 19-21

1103 Budapest

Vengrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Gedeon Richter Plc. atstovybė

Maironio g. 23-3

LT-01125 Vilnius

Tel. +370 5 268 53 92

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-07-23

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu."Seduxen 5mg tabletės N20" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.262 Kaunas

Sukilėlių pr. 84, Kaunas
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil.nr.19 N.Akmenė
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 30, Naujoji Akmenė
(8 425) 52 048
Darbo laikas: I - V 08:00 - 17:00 VI, VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 8val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Benu vaistinė, UAB fil. Nr.201 Raseiniai
Gamybinė visuomenės vaistinė
Vytauto Didžiojo g. 23-2, Raseiniai
(8 428) 53 814
Darbo laikas: I - V 07:30 - 20:00 VI 07:30 - 16:00 VII 08:00 - 16:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 402 Raseiniai Žemaitės

Žemaitės g. 8, Raseiniai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 294 Druskininkai Čiurlionio 82

M.K.Čiurlionio g. 82, Druskininkai
(8 313) 54 826
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.125, Panevėžys
Visuomenės vaistinė
Respublikos g. 71, Panevėžys
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 18:00 VII 09:00 - 17:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Eurovaistinė, UAB filialas Nr.54 Palanga

Vytauto g. 59, Palanga
(8 800) 50 005
Darbo laikas: I - VI 08:00 - 21:00 VII 09:00 - 19:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 12val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 291 Vilnius Gedvydžių

Gedvydžių g. 17, Vilnius
(8 5) 24 83 755
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Kuršėnų vaistinė, UAB
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Vytauto g. 5, Kuršėnai
(8 41) 58 12 52
Darbo laikas: I - V 08:00 - 19:00 VI 08:00 - 15:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 10val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Universiteto vaistinė, UAB filialas Antakalnio 124
Z Gamybinės vaistinės veiklai
Antakalnio g. 124, Vilnius
(8 5) 23 46 132
Darbo laikas: I - V 07:00 - 20:00 VI 08:00 - 14:00 
Iki įstaigos darbo pabaigos liko: 11val. 16min.
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena