E-Pacientas
Aptechkin.by
Eurovaistine internete

Ieškomiausių TOP 5

Sertraline Lannacher 50mg plėvele dengtos tabletės N30

Nervų sistemą veikiantys vaistai >  Psichoanaleptikai
Pavadinimas: Sertraline Lannacher 50mg plėvele dengtos tabletės N30
Veikliosios medžiagos: Sertraline - 50mg
Tipas: Receptiniai nekompensuojami
Gamintojas: GL Pharma
ATC kodas N06AB06
Vidutinė kaina: 3,48 Eur (12,02 Lt)
Lankytojų kaina: -

Išskleisti / Suskleisti Kas yra šis vaistas ir kam jis vartojamas

Sertraline Lannacher sudėtyje yra veiklioji medžiaga sertralinas. Sertralinas yra vaistas iš vaistų grupės, kuri vadinamaselektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI). Šie vaistai vartojami depresijai ir nerimo sutrikimams gydyti.

Sertraline Lannacher vartojamas toliau išvardytais atvejais.

Suaugusių žmonių depresijai gydyti bei depresijos pasikartojimo profilaktikai.

Suaugusių žmonių socialinio nerimo sutrikimui gydyti.

Suaugusių žmonių potrauminio streso sutrikimui (PTSS) gydyti.

Suaugusių žmonių panikos sutrikimui gydyti.

Suaugusių žmonių bei 6-17 metų vaikų ir paauglių obsesiniam kompulsiniam sutrikimui (OKS) gydyti.

Depresija yra tokia liga, kurios simptomai yra liūdesys, negalėjimas gerai išsimiegoti ar džiaugtis gyvenimu kaip anksčiau.

OKS ir panikos sutrikimas yra su nerimu susijusios ligos. Jų simptomai yra nuolatinės nerimą keliančios įkyrios mintys (obsesijos), verčiančios atlikinėti pasikartojančius ritualus (kompulsijas).

PTSS yra būklė, galinti atsirasti po didelę emocinę traumą sukeliančio streso. Jos simptomai yra panašūs į depresijos ir nerimo simptomus. Socialinio nerimo sutrikimas (socialinė fobija) yra su nerimu susijusi būklė, kuriai būdingas stipraus nerimo ar kančios pojūtis socialinių būklių metu (pavyzdžiui, kalbantis su nepažįstamais žmonėmis ar auditorija, geriant ar valgant su kitais žmonėmis arba baiminantis pasielgti taip, kad pasijusite nesmagiai).

Gydytojas nusprendė, kad šis vaistas tinka Jūsų ligai gydyti.

Jei nežinote, kodėl Jums skyrė vartoti Sertraline Lannacher, paklauskite gydytojo.


Išskleisti / Suskleisti Kas žinotina prieš vartojant vaistą

Sertraline Lannacher vartoti negalima:

- jeigu yra alergija sertralinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu vartojate ar vartojote vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI, pvz., selegilino arba moklobemido), arba į MAOI panašių vaistų (pvz., linezolido).

Nutraukę gydymą sertralinu, MAOI galite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po savaitės.

Nutraukę gydymą MAOI, sertralino galite pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 2 savaičių;

- jeigu vartojate vaisto, vadinamo pimozidu (juo gydomi psichikos sutrikimai).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Sertaline Lannacher. Vaistai ne visada tinka bet kuriam pacientui. Jei Jums yra arba buvo bet kuri iš toliau išvardytų būklių, pasitarkite su gydytoju prieš gydymo Sertraline Lannacher pradžią.

Serotonino sindromas. Retai šis sindromas gali atsirasti tuo atveju, jei kartu su sertralinu vartojate kai kurių kitokių vaistų (tokio poveikio simptomai išvardyti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“). Gydytojui privalote pasakyti, ar Jums tokio sutrikimo nebuvo atsiradę anksčiau.

Mažas natrio kiekis kraujyje (toks poveikis gali atsirasti gydymo Sertraline Lannacher metu). Turite taip pat pasakyti gydytojui, jei vartojate tam tikrų vaistų nuo didelio kraujo spaudimo ligos, nes jie irgi gali keisti natrio kiekį kraujyje.

Esate vyresnio amžiaus. Tokiu atveju vaisto reikia vartoti ypač atsargiai, nes natrio kiekio kraujyje sumažėjimo rizika gali būti didesnė (žr. aukščiau).

Jeigu sergate kepenų liga. Gydytojas gali nurodyti vartoti mažesnę Sertraline Lannacher dozę.

Jeigu sergate cukriniu diabetu. Sertraline Lannacher vartojimo metu gali pakisti cukraus kiekis kraujyje, gali reikėti keisti vaisto nuo diabeto dozę.

Jeigu sergate epilepsija ar anksčiau yra buvę traukuliai. Jei Jums anksčiau yra buvę priepuolių (traukulių), nedelsdami pasakykite gydytojui.

Jeigu sergate depresiniu sutrikimu su manija (bipolinis sutrikimas) arba šizofrenija. Jei Jums yra manijos sutrikimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Yra arba anksčiau buvo minčių apie savižudybę (žr. žemiau esantį poskyrį „Mintys apie savižudybę bei depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas“).

Jeigu yra kraujavimo sutrikimų arba vartojote kraują skystinančių vaistų (pvz., acetlsalicilo rūgšties (aspirino) ar varfarino).

Esate vaikas ar jaunesnis kaip 18 metų paauglys. Sertraline Lannacher galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kuriems yra obsesinis kompulsinis sutrikimas. Jei esate gydomas nuo šios ligos, gydytojas gali norėti atidžiai stebėti Jūsų būklę (žr. žemiau esantį poskyrį „Vaikai ir paaugliai“).

Esate gydomas elektra sukeliamais traukuliais (EST).

Nenustygimas ir akatizija

Sertralino vartojimas buvo susijęs su akatizijos (varginančio nenustygimo ir poreikio judėti, dažnai kartu su negalėjimu ramiai pasėdėti ar pastovėti) atsiradimu. Didžiausia tokio poveikio rizika būna kelių pirmųjų gydymo savaičių laikotarpiu. Dozės didinimas pacientui, kuriam atsirado tokių simptomų, gali būti pavojingas.

Nutraukimo reakcijos

Nutraukus gydymą, ypač staiga, dažnai atsiranda nutraukimo reakcijų (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Nutraukimo simptomų rizika priklauso nuo gydymo trukmės, dozės bei jos mažinimo greičio. Simptomai paprastai būna lengvi ar vidutinio sunkumo, tačiau kai kuriems pacientams gali atsirasti ir sunkių simptomų. Paprastai toks poveikis pasireiškia per kelias dienas po gydymo nutraukimo ir išnyksta negydant per 2 savaites, tačiau kai kuriems ligoniams jis gali trukti ilgiau (2-3 mėnesius ar dar ilgiau). Gydymą sertralinu rekomenduojama nutraukti palaipsniui per kelias savaites ar mėnesius mažinant dozę, atsižvelgiant į paciento poreikius.

Mintys apie savižudybę bei depresijos arba nerimo sutrikimo pasunkėjimas

Jei sergate depresija ir (arba) yra nerimo sutrikimas, kartais gali atsirasti minčių apie kenkimą sau arba savižudybę. Tokios mintys gali sustiprėti pradėjus vartoti antidepresantų, nes kol šie vaistai pradeda veikti, turi praeiti laiko (paprastai maždaug dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau).

Didesnis tokių minčių atsiradimo pavojus gali kilti, jei:

- anksčiau yra buvę minčių apie savižudybę ar kenkimą sau;

- esate jaunas suaugęs žmogus. Klinikinių tyrimų metu gauta duomenų, kad jaunesniems kaip 25 metų suaugusiems žmonėms, sergantiems psichikos liga ir vartojantiems antidepresantų, padidėja su savižudybe susijusio elgesio pavojus.

Bet kuriuo metu atsiradus minčių apie kenkimą sau ar savižudybę, kreipkitės į gydytoją arba tiesiai į ligoninę.

Gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ir artimiems draugams, kad sergate depresija arba kad Jums yra nerimo sutrikimas, bei pasiūlyti jiems perskaityti šį pakuotės lapelį. Galite paprašyti, kad pasakytų Jums, jei jiems atrodo, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo, arba jei jiems nerimą kelia Jūsų elgesys.

Vaikams ir paaugliams

Sertraline Lannacher paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, išskyrus pacientus, sergančius obsesiniu kompulsiniu sutrikimu. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistinius preparatus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, prieštaravimo ir neklusnumo bei pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Sertraline Lannacher jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Sertraline Lannacher jaunesniam kaip 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems kaip 18 metų pacientams, vartojantiems Sertraline Lannacher, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Sertraline Lannacher poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

Kiti vaistai ir Sertraline Lannacher

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali įtakoti Sertraline Lannacher poveikį arba Sertraline Lannacher gali sumažinti kitų kartu vartojamų vaistų veiksmingumą.

Vartojant Sertraline Lannacher kartu su žemiau išvardytais vaistais gali atsirasti sunkus šalutinis poveikis:

Vaistai, vadinami monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI), pvz., moklobemidas (juo gydoma depresija), selegilinas (vaistu nuo Parkinsono ligos) ir antibiotikas linezolidas. Nevartokite Sertraline Lannacher kartu su šiais vaistais.

Vaistas nuo psichikos sutrikimų (pimozidas). Nevartokite Sertraline Lannacher kartu su šiuo vaistu.

Jeigu vartojate vaistus, kurie išvardytus žemiau, pasakykite gydytojui.Augaliniai paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum) preparatai.

Vaistai, kuriuose yra aminorūgšties triptofano.

Vaistai, kuriais malšinamas stiprus skausmas (pvz., tramadolis).

Vaistai, vartojami anestezijai (nuskausminimui) arba lėtinio skausmo malšinimui (fentanilis, fenobarbitalis).

Vaistai nuo migrenos (pvz., sumatriptanas).

Kraują skystinantis vaistas (varfarinas).

Vaistai, kuriais malšinamas skausmas bei gydomas sąnarių uždegimas (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU)), pvz., ibuprofenas, acetilsalicilo rūgštis (aspirinas).

Raminamieji vaistai (diazepamas).

Šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai (diuretikai).

Vaistai nuo epilepsijos (fenitoinas, fenobarbitalis, karbamazepinas).

Vaistai bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti (pvz., rifampicinas).

Vaistai diabetui gydyti (tolbutamidas).

Vaistai, kuriais mažinamas padidėjęs skrandžio rūgšties kiekis bei gydomos opos, rėmuo (cimetidinas).

Vaistai, kuriais gydoma manija ir depresija (litis).

Kitokie vaistai nuo depresijos (pvz., amitriptilinas, nortriptilinas).

Vaistai, kuriais gydoma šizofrenija bei kitokie psichikos sutrikimai (pvz., perfenazinas, levomepromazinas ir olanzapinas).

Vaistai, veikiantys širdies susitraukimų dažnį ir širdies ritmą (pvz., flekainidas arba propafenonas).

Sertraline Lannacher vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Sertraline Lannacher galima gerti ir valgant, ir nevalgius.

Sertraline Lannacher vartojimo laikotarpiu reikia vengti vartoti alkoholį.

Sertralino negalima vartoti kartu su greipfrutų sultimis, nes vartojant kartu, gali padidėti sertralino kiekis organizme.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Ar sertralino nėščioms moterims vartoti saugu, iki galo neištirta. Todėl sertralino vartoti nėštumo laikotarpiu nerekomenduojama. Nėštumo laikotarpiu sertralino galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaisiui. Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, gydymo sertralinu metu turite naudoti patikimą kontracepcijos priemonę (pvz., kontraceptines tabletes).

Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, kad Jūs vartojate Sertraline Lannacher. Jei vartojate nėštumo laikotarpiu, ypač per paskutinius tris nėštumo mėnesius, tokie vaistai kaip Sertraline Lannacher gali padidinti Jūsų vaiko sunkios būklės, vadinamos naujagimių persistuojančia plautine hipertenzija (NPPH), sukeliančios dažną kvėpavimą ir melsvą odos spalvą (cianozę), riziką. Šie simptomai dažniausiai atsiranda per pirmąsias 24 valandas po kūdikio gimimo. Jei taip atsitinka Jūsų kūdikiui, nedelsdami kreipkitės į akušerę ir (arba) gydytoją.

Jūsų naujagimiui gali būti ir kitokių požymių, kurie atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo:

sutrikęs kvėpavimas,

melsva oda, pernelyg didelė arba sumažėjusi jos temperatūra,

melsvos lūpos,

vėmimas arba silpnas čiulpimas,

nuovargis, silpnumas, negalėjimas užmigti, dažnas verksmas,

standūs arba suglebę raumenys,

drebėjimas, trūkčiojimai,

sustiprėjusios refleksinės reakcijos,

dirglumas,

mažas cukraus kiekis kraujyje.

Jeigu naujagimiui atsirado kuris nors išvardytas požymis arba nesate užtikrinta dėl vaiko sveikatos būklės, kreipkitės į gydytoją arba akušerę, kurie Jums patars.

Gauta duomenų, kad sertralino patenka į moters pieną. Todėl žindymo laikotarpiu sertralino vartoti nerekomenduojama. Sertralino žindymo laikotarpiu galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda moteriai yra didesnė už galimą riziką vaikui.

Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad kai kurie vaistai, pvz., sertralinas, gali bloginti spermos kokybę. Teoriniu požiūriu tai gali veikti vaisingumą, bet iki šiol poveikio žmogaus vaisingumui nepastebėta.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Dėmesio: šio vaisto vartojimas gali turėti poveikį reaktyvumui ir Jūsų gebėjimui vairuoti automobilį.

Psichiką veikiantys vaistai, pvz., sertralinas, gali veikti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol neįsitikinsite, kaip šis vaistas veikia Jūsų gebėjimą atlikti minėtus veiksmus.


Išskleisti / Suskleisti Kaip vartoti vaistą

Sertraline Lannacher visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojamos tokios dozės:

Suaugę žmonės

• Depresija ir obsesinis kompulsinis sutrikimas(OKS)

Gydant depresiją ir OKS, įprasta pradinė paros dozė yra 50 mg. Vėliau kelias savaites paros dozę galima ne dažniau kaip kas savaitę didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

• Panikos sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas ir potrauminio streso sutrikimas

Pradinė paros dozė, vartojama panikos sutrikimui, socialinio nerimo sutrikimui ir potrauminio streso sutrikimui gydyti, yra 25 mg. Po savaitės dozę galima didinti ir vartoti 50 mg per parą.

Vėliau per kelias savaites paros dozę galima didinti 50 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 200 mg.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Sertraline Lannacher galima gydyti tik 6-17 metų vaikus ir paauglius, kurie serga OKS.

• Obsesinis kompulsinis sutrikimas

6-12 metų vaikams rekomenduojama vartoti pradinę 25 mg paros dozę.

Po savaitės gydytojas paros dozę gali padidinti iki 50 mg. Esant poreikiui dozę galima didinti po 50 mg per kelias savaites. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

13-17 metų paaugliams rekomenduojama vartoti pradinę 50 mg paros dozę. Esant poreikiui dozę galima didinti po 50 mg per kelias savaites. Didžiausia paros dozė yra 200 mg.

Pacientams su sutrikusia inkstų arba kepenų funkcija

Jei sergate kepenų ar inkstų liga, pasakykite gydytojui ir vykdykite jo nurodymus.

Vartojimo metodas

Sertraline Lannacher galima gerti ir valgant, ir nevalgius. Tabletę reikia vartoti nesukramtytą kartą per parą tuo pačiu metu (ryte arba vakare).

Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Vartojimo trukmė

Gydytojas nurodys, kiek laiko turite vartoti šio vaisto. Tai priklauso nuo Jūsų ligos pobūdžio bei reakcijos į gydymą. Simptomai gali pagerėti tik po kelių gydymo savaičių. Įprastai depresijos gydymas turi tęstis dar 6 mėnesius po pagerėjimo.

Ką daryti pavartojus per didelę Sertraline Lannacher dozę?

Jei atsitiktinai išgėrėte per daug Sertraline Lannacher, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Visada pasiimkite pakuotę (nesvarbu, ar joje liko vaisto, ar ne).

Galimi perdozavimo simptomai yra apsnūdimas, pykinimas ir vėmimas, dažnas širdies plakimas, drebulys, baimingas susijaudinimas, galvos svaigimas ir retai – sąmonės išnykimas.

Pamiršus pavartoti Sertraline Lannacher

Jei pamiršote išgerti tabletę, ją praleiskite. Kitą tabletę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Sertraline Lannacher

Nenutraukite Sertraline Lannacher vartojimo, nebent taip nurodė padaryti gydytojas. Jis gali nurodyti kelias savaites palaipsniui mažinti Sertraline Lannacher dozę ir tik tada visiškai nutraukti vaisto vartojimą.

Jei staiga nutrauksite Sertraline Lannacher vartojimą, gali atsirasti šalutinis poveikis: galvos svaigimas, tirpulys, miego sutrikimas, baimingas susijaudinimas arba nerimas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas ir drebulys. Jei nutraukus Sertraline Lannacher vartojimą atsiranda išvardytas arba kitoks šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Išskleisti / Suskleisti Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Dažniausias šalutinis poveikis yra pykinimas. Toks poveikis priklauso nuo dozės ir dažnai, tęsiant gydymą, išnyksta.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pavartoję vaisto pastebėsite toliau išvardytų simptomų (jie gali būti sunkūs).

Sunkų odos išbėrimą su pūslių susidarymu (daugiaformę eritemą) (išbėrimas gali pasireikšti ir burnoje bei liežuvyje). Tai gali būti būklės, vadinamos Stivenso ir Džonsono sindromu, arba toksinės epidermio nekrolizės (TEN) požymis. Tokiu atveju gydytojas nurodys gydymą nutraukti.

Alerginę reakciją arba alergiją (galimi simptomai yra odos išbėrimas su niežuliu, kvėpavimo sutrikimas, švokštimas, akių vokų, veido ar lūpų patinimas).

Baimingą susijaudinimą, sumišimą, viduriavimą, karščiavimą, kraujo spaudimo padidėjimą, smarkų prakaitavimą ir dažną širdies plakimą. Tai yra serotonino sindromo simptomai. Retai šis sindromas gali atsirasti tuo atveju, jei kartu su sertralinu vartojate kai kurių kitokių vaistų. Gydytojas gali nurodyti nutraukti gydymą.

Odos ir akių pageltimą (tokio poveikio priežastis gali būti kepenų pakenkimas).

Depresijos simptomus ir mintis apie savižudybę.

Pradėjus vartoti Sertraline Lannacher atsiradusį nenustygimą ir negalėjimą ramiai sėdėti ar stovėti. Šie simptomai labiau tikėtini pirmosiomis gydymo savaitėmis.

Atsiradus traukulių.

Atsiradus manijos epizodui (žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Toliau išvardytas šalutinis poveikis pastebėtas klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo suaugę žmonės, metu.

Labai dažnas šalutinis poveikis (atsiranda daugiau kaip 1 pacientui iš 10)

Nemiga, galvos svaigimas, mieguistumas, galvos skausmas, viduriavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, ejakuliacijos nebuvimas, nuovargis.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 - 10 pacientų iš 100)

Gerklės skausmas,

apetito nebuvimas arba padidėjimas,

depresija, keistumo pojūtis, košmariški sapnai, nerimas, ažitacija, nervingumas, griežimas dantimis,

lytinio potraukio susilpnėjimas, lytinės veiklos sutrikimas, erekcijos sutrikimas

tirpulys ir dilgčiojimas, drebulys, raumenų įtempimas, skonio pojūčio sutrikimas, dėmesio stoka,

regos sutrikimas, spengimas ausyse,

širdies plakimas,

kraujo samplūdis į veidą,

žiovulys,

pilvo skausmas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimas, dujų kaupimasis,

išbėrimas, prakaitavimo sustiprėjimas,

raumenų skausmas, krūtinės skausmas.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 - 10 pacientų iš 1 000)

Šalčio pojūtis krūtinėje, nosies „varvėjimas“,

haliucinacijos, neadekvatus laimės pojūtis, užuojautos nebuvimas, nenormalus mąstymas, atminties netekimas, pojūčių susilpnėjimas, kalbos sutrikimas,

traukuliai, nevalingi raumenų susitraukimai, koordinacijos sutrikimas, intensyvus judėjimas,

galvos svaigimas stojantis,

migrena,

ausies skausmas,

dažnas širdies plakimas, didelis kraujo spaudimas, veido paraudimas,

kvėpavimo pasunkėjimas, švokštimas ir dusulys, kraujavimas iš nosies,

stemplės uždegimas, rijimo pasunkėjimas, seilių išsiskyrimo sustiprėjimas, liežuvio sutrikimas, raugulys,

akių patinimas,

hemorojus,

raudonos arba purpurinės odos dėmės, plaukų slinkimas, šalto prakaito pylimas, odos sausumas, dilgėlinė,

osteoartritas, raumenų silpnumas, nugaros skausmas, raumenų trūkčiojimas,

šlapinimasis naktį, negalėjimas pasišlapinti, šlapimo kiekio padidėjimas, šlapinimosi dažnumo padidėjimas, šlapinimosi sutrikimas,

kraujavimas iš makšties, moters lytinės veiklos sutrikimas,

negalavimas, šaltkrėtis, karščiavimas, silpnumas, troškulys,

kūno svorio padidėjimas arba sumažėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 pacientui iš 1000)

Skrandžio ir žarnyno uždegimas,

ausų infekcija,

vėžys,

liaukų patinimas,

didelis cholesterolio kiekis, mažas cukraus kiekis kraujyje,

streso ar emocijų sukelti fiziniai simptomai, priklausomybė nuo vaisto, psichikos sutrikimas, agresija, paranoja, mintys apie savižudybę arba savižudiškas elgesys, vaikščiojimas miegant, priešlaikinė ejakuliacija,

koma,

judesių nenormalumas, judesių pasunkėjimas, pojūčių sustiprėjimas, jutimų sutrikimas,

glaukoma, ašarų išsiskyrimo sutrikimas, dėmės prieš akis, matomo vaizdo dvigubinimasis, šviesos sukeltas akies pažeidimas, kraujas akyje, vyzdžių išsiplėtimas,

širdies priepuolis, retas širdies plakimas, širdies sutrikimai, rankų ir kojų kraujotakos sutrikimas,

gerklės užburkimas, kvėpavimo padažnėjimas, kvėpavimo suretėjimas, kalbos sutrikimas,

žagsėjimas, juodos dervos spalvos išmatos, kraujas išmatose, burnos skausmas, liežuvio išopėjimas, dantų sutrikimas, liežuvio pažeidimas, burnos išopėjimas, kepenų veiklos sutrikimas,

odos sutrikimas su pūslių atsiradimu, išbėrimas aplink plaukus, plauko struktūros nenormalumas, nenormalus odos kvapas,

kaulų sutrikimas,

šlapimo kiekio sumažėjimas, šlapimo nelaikymas, šlapinimosi pasunkėjimas,

pailgėjęs kraujavimas iš makšties, makšties sausmė, varpos bei apyvarpės paraudimas ir skausmingumas, išskyros iš lytinių takų, erekcijos pailgėjimas,

išskyros iš krūtų,

išvarža,

vaisto toleravimo pablogėjimas,

vaikščiojimo pasunkėjimas,

nenormalūs laboratorinių tyrimų rodmenys, sėklos nenormalumas,

sužalojimas,

kraujagyslių atsipalaidavimas.

Po sertralino pasirodymo rinkoje pastebėtas šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, trombocitų kiekio sumažėjimas,

(sunkios) alerginės reakcijos,

skydliaukės hormono kiekio sumažėjimas, endokrininiai sutrikimai, cukraus kiekio kraujyje pokyčiai (cukrinis diabetas), padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, mažas druskų kiekis kraujyje,

keisti bauginantys sapnai,

raumenų judesių sutrikimai (pvz., intensyvus judėjimas, mėšlungis, raumenų įtempimas, griežimas dantimis, gebėjimo vaikščioti pablogėjimas),

alpulys,

staigus stiprus galvos skausmas (tai gali būti sunkios ligos, vadinamos „grįžtamasis smegenų kraujagyslių spazmo sindromas“ požymis),

regos sutrikimas,

kraujavimo sutrikimai (pvz., kraujavimas iš nosies ar skrandžio arba kraujas šlapime),

plaučių liga,

kasos uždegimas,

sunkus kepenų veiklos sutrikimas, akių ir odos pageltimas (gelta),

odos patinimas, odos reakcija į saulę, niežulys,

sąnarių skausmas, raumenų mėšlungis,

krūtų padidėjimas, menstruacijų nereguliarumas,

laboratorinių tyrimų duomenų pokyčiai, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.

Pastebėta, kad šios grupės vaistus (SSRI arba triciklius antidepresantus) vartojantiems pacientams padidėja kaulų lūžimų rizika.

Papildomas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams

Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo vaikai ir paaugliai, metu pastebėtas šalutinis poveikis buvo panašus į pasireiškiantį suaugusiems žmonėms (žr. anksčiau). Dažniausias vaikams ir paaugliams pasireiškęs šalutinis poveikis buvo galvos skausmas, nemiga, viduriavimas ir pykinimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu mailto:NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

Kaip laikyti Sertraline Lannacher

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


Išskleisti / Suskleisti Kita informacija

Sertraline Lannacher sudėtis

Sertraline Lannacher 50 mg plėvele dengtos tabletės

- Veiklioji medžiaga yra sertralinas. Vienoje tabletėje yra 50 mg sertralino (hidrochlorido pavidalu).

Sertraline Lannacher 100 mg plėvele dengtos tabletės

- Veiklioji medžiaga yra sertralinas. Vienoje tabletėje yra 100 mg sertralino (hidrochlorido pavidalu).

- Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, hidroksipropilceliuliozė, polisorbatas 80, magnio stearatas, plėvelėje - hipromeliozė, propilenglikolis, titano dioksidas (E171).

Sertraline Lannacher išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sertraline Lannacher tabletės yra baltos arba beveik baltos abipus išgaubtos kapsulės formos plėvele dengtos tabletės su padalijimo vagele vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Tiekiamas PVC/PVDC/aliuminio lizdinėse plokštelėse, supakuotose į dėžutes. Vienoje dėžutėje yra 10, 14, 20, 28 arba 30 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

G.L. Pharma GmbH

Schlossplatz 1

8502 Lannach

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „GL Pharma Vilnius“

A.Jakšto g. 12

LT-01105 Vilnius

Tel. + 370 5 2610705

mailto:office@gl-pharma.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-03-17

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Sertraline Lannacher 50mg plėvele dengtos tabletės N30" aprašai:

/Images/Word32.png Informacinis lapelis   Atsisiųsti

Vaistinių, kuriose galite nusipirkti, paieška pagal vietovę:
Rajonas: Gyvenvietė: Vaistinių tinklas:
 

Ieškokit šiose vaistinėse : Vaistinių paieška atlikta šioje vietovėje: Visa Lietuva

Sendvario vaistinė, Metula UAB
Z Vaistinės veiklai
Tilžės g. 2-12, Klaipėda
(8 46) 38 25 28
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Staškuvienės Irenos vaistinė, IĮ
Visuomenės vaistinė
Pašvitinio g. 38, Joniškis
(8 426) 61 351
Darbo laikas: I - V 07:30 - 17:00 VI 09:00 - 12:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Jonavos vaistinė, UAB fil. Žeimių BVG
Visuomenės vaistinė
Žeimių g. 19, Jonava
(8 349) 61 200
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Medikora vaistinė, Šimkienės A. įmonė
Z Vaistinės veiklai
Ventos g. 33, Mažeikiai
(8 443) 65 477
Darbo laikas: I - V 08:30 - 20:00 VI, VII 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 2 Kaunas Eivenių
Visuomenės vaistinė
Eivenių g. 23, Kaunas
(8 37) 73 01 07
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 09:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 102 Vilnius Grybo
Visuomenės vaistinė
V.Grybo g. 32A, Vilnius
(8 5) 23 48 182
Darbo laikas: I - V 08:00 - 20:00 VI 08:00 - 15:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Gintarinė vaistinė, UAB fil.nr.228 Pasvalys

Geležinkeliečių g. 68, Pasvalys
(8 451) 53 975
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Norfos vaistinė, UAB fil. Jonučiai Atgimimo

Atgimimo g.1, Jonučiai
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Nemuno vaistinė, UAB fil. 144 Josvainiai
Visuomenės vaistinė
Ariogalos g. 2, Josvainiai
(8 347) 73 320
Darbo laikas: I - V 09:00 - 17:00 
Įvertinimas ratingratingratingratingrating

Serbentų vaistinė, UAB
Visuomenės vaistinė
Šarkuvos g. 22, Kaunas
(8 37) 23 10 04
Įvertinimas ratingratingratingratingratingPaskutinė svetainės peržiūros data: 2018 m. sausio 26 diena